Ja som prehadzoval magura novy a zodraty smrt64 a problem bol len v tom ze prehriaty shimano sa deformuje okrem hadzania aj zmenou ofsetu/ tvar ako plytky tanier/ takze zakazdym cvicit so strmenom.
Ale ako mam aj na druhej sade magura je to bez problemu.A ten rozdiel magura cca30 e a shimano 17 je plne akceptovatelny.
08.07.2021 - 20:45:04
10
To chapem, ale nejako mi nejde do hlavy, ze si nemal problem s prilis vysunutymi piestami po prechode zo zodranehpo smrt64 ratam 1,65mm na 2mm maguru. To je uz celkom skok v hrubke. Mas tie iste brzdy, cize ak to u teba nebol problem, nemal by byt ani u mna.
08.07.2021 - 21:11:06
00
Ono to bolo 1,45 vs2...
Ale ved sa pozri na beznu volu medzi platnickami. Keď vyberieš koleso a raz zmacknes brzdu len zmensis "mrtvy chod".
Ked sa opotrebuju platnicky a kotuc tak sa posuva "mrtvy chod".Proste kolko sa piesty vysunu tolko sa vratia. Až ked vyberes kotuc alebo platnicky tak sa dokazu viac vysunut ako vratit.
09.07.2021 - 06:50:56
10
Este dodam,packy mám ZEE a zadnu 6120 ktoru som vymenil so synovho bicykla,jemu kolidovala s radenim,ale sprava sa rovnako. Strmene su 520.
09.07.2021 - 07:00:57
10
Dakujem za podrobne info. Kazdopadne u mna sa to chova trocha inak. Neviem ci inymi pakami alebo cim. Proste ked sa piesty vysunu k uzsim platniam, tak spat sa daju len manualne natlacit. Ak tam vrazim sirsiu platnu tak sa platne neroztiahnu, zmeni sa mrtvy chod a celkovo dost pravdepodobne tam nebude dostatocna medzera. Samozrejme sa daju platne roztiahnut pred nasadenim sirsieho kotuca, ale to ma dva problemy. 1. Natlaci sa bordel do tesneni, ked sa predtym piesty nevycistia 2. bude treba na novo vystredit strmen lebo sa to urcite nevysunie naspat presne na stred. Ale na kolko su tie kotuce na druhom sete nove, 1,75mm shimano tak na 2mm je to len 0,25mm rozdiel a to by sa naozaj mohlo schovat v toleranciach.


Naposledy upravil Kenai dňa 10.07.2021 - 16:18:53, celkovo upravené 1 krát.

10.07.2021 - 15:53:44
00
ak dokazes vymenit stare platnicky za nove tak s 0.2 mm hrubky rotoru nemoze byt problem
kazdopadne z tvojho popisu nevyzera ze by tvoje brzdy boli v 100% stave co pri poslednych shimanach byva az prilis casty stav
10.07.2021 - 16:11:51
10
No neviem, chovali sa tak zatial vsetky co som mal. Aj stare Deore m615, aj nove M6000. Aj 4 piest aj 2 piest. Ked nad tym uvazujem naozaj tam nie je nic co by mohlo samocinne upravit mrtvy chod po nasadeni sirsieho kotuca. Nie je tam nic co by vytlacilo uz natiahnutu kvapalinu spat do nadrzky. Strunka na platnach na to nemoze stacit, iank by sa rozisli na plnu sirku vzdy po pusteni brzdy bez ohladu na opotrebenie platni. IMHO
10.07.2021 - 16:26:59
01
Aby sme sa rozumeli...
Budes pouzivat kotuc1,75.A v nezabrzdenom stave je tam tak mala vola ze tam nedokazes vysunut 2mm kotuc?
Tomu neverim...Nikdy som to nemeral ale odhadujem to na viac ako 0.5mm
10.07.2021 - 22:52:00
01
Nie, nie je tam tak mala medzera. Urcite to tam zasunut pojde. Len ak nebuude kotuc perfektne rovny, a perfektne v strede, tak to bude asi suchant. Casto to suchne aj ked je ten kotuc uzsi, nie to ak tu volu este zredukujem. Tiez pocitam ze volny chod bude mensi, ale neviem o kolko a ci to bude citit.
10.07.2021 - 23:32:37
00
Povodne som mal smrt30 to bola čista katastrofa. Po prechode na 64 sa to hodne zlepsilo.
Ale technologicky rozdiel,kde 64 je strihany bez dalsieho akehokolvek opracovania tak mdr-c je vyrezany,laserom alebo vodným lúčom a nasledne bruseny čo v spojitosti s vacsim mnozstvom "zeleza"tebou popisovany problem eliminuje na zanedbatelnu mieru.
Ten rozdiel je tak markantny ze som nevahal zhodit este zdaleka neopotrebovane 64 s druhej sady kolies s tym ze ich pripadne časom nahodim synovi alebo žene.
11.07.2021 - 05:56:13
10
potrebujem na graveli dat dozadu 160mm kotuc miesto 140mm, nie koli vacsej brzdnej sile ale pretoze mam a 140 by som musel kupit a je to drahsie
ram ma IS a aktualne tam mam brzdu TRP Spyre cez nejaky adapter IS/PM (asi)
staci vymenit adapter za tento?
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-adapter-zadny-na-kotuc-160mm-pm-is.html

no a ktore platnicky su lepsie?
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/vortex-brzdove-platnicky-ds-01-sintrovane-par.html

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/kellys-brzdove-platnicky-kls-d-04s-sintrovane-par.html
11.07.2021 - 21:03:58
00
Mam navyse jeden novy 140mm gramarsky v cene porovnatelnej s tym adapterom. Ak mas zaujem napis SS. Usetril by si odhadujem 30g.
13.07.2021 - 12:53:26
00
no ale mne nejde o gramy na 10kg hlinikovom starom bajku :D
skor o cenu a aby to brzdilo a uz som kupil ten adapter tak uvidim
13.07.2021 - 16:21:05
00
Kenai napísal:
Nie je tam nic co by vytlacilo uz natiahnutu kvapalinu spat do nadrzky. Strunka na platnach na to nemoze stacit, iank by sa rozisli na plnu sirku vzdy po pusteni brzdy bez ohladu na opotrebenie platni. IMHO

Vsak v packe stlacas piestik voci pruzinke, a ta ti svojim posobenim vrati piestik do povodnej polohy a zaroventaha kapalinu spat (ale nie v celej drajhe) a tym zabezpeci ze piestiky v strmeni sa o kus vratia. Ak su spinave, nedokaze ich vratit. Ta plechova pruzinka na dostickach sluzi len aby ti nedrncali dosticky. Napr. Magury o maju riesene magnetmi. Odskok, resp mrtvy chod dosticiek je danu konstrukcne a co som sa s tm stretol osobne tak sa dal regulovat na premiovych Formulach kde sa otacanim priruby na hadicke jemne menil objem medzi packou a strmenom.
Edit...tu som este nasiel ine riesenie s dvoijitou komorou
https://bikerumor.com/2014/10/09/found-brilliant-two-chamber-pad-contact-adjust-concept-for-hydraulic-mtb-brake-levers/
13.07.2021 - 17:32:19
10
prve organicke platne v Hopeckach su na vymenu (po 2 mesiacoch) a pozeram na kotuce ze su dake zjazdene - 160mm ma len 1,5mm 180mm ma 1,7mm WTF???!!!
160mm ma novy LEN 1,7mm - normalne ma to nasralo - menit by sa mal pri 1,4mm
180mm ma tak 1,85mm novy a mal by sa menit pri 1,5mm

ako robim nieco zle ci co? bol som v tom ze hope kotuce su drziaky - zobral som rovno 2 pary - 180€ stym ze mam na 2 roky pokoj. nie ze budem musiet este na tuto zimu zohanat nove kotuce. a to som este ani v poriadnych kopcoch nebol, ani vo vode sa nemacali. to uz mozem rovno kupit shimana za tretinovu cenu - tie mali podobnu vydrz.
okrem toho 160mm bol zvlneny uz po vybaleni.

centerline som nahodil v marci a jazdil cely minuly rok (a to som mal vyzivnejsiu sezonu ako tuto) a menil ich az tento rok vo februry ked mali 1,2mm

jazdi niekto hope brzdy s centerline kotucmi?
13.07.2021 - 21:54:37
00
keyboard_arrow_up