V maji to bolo po starom, v juni po novom, ale kedy doslo k zmene neviem, prave v tom obdobi som nejazdil .. asi to vyuzili hajzlici :D ... ale do stravy upload z gps tachac robim len od konca decembra, tak to mozno takto robia kazdy rok .. inak to spriemerovanie ano, to uz tu niekto spominal, neviem ci dokonca to niekde nepisu aj oni. Cim viac ludi bude jazdit s vadnymi tachacmi, tym horsie :D ... kazdopadne to pri niektorych usekoch /Kamzik/ bolo predtym dost zle, dalo sa to pekne skontrolovat cez vyskove body /rozdiel dole a hore /.
17.08.2021 - 13:54:06
00
Otazka je ci su to vadne tachometre. Ja som uplne stratil iluzie o presnosti ziskanej nadmorskej vysky s pomocou barometra v podminkach jazdy na biku. Proste prilis vela veci ovplyvnuje meranie (vietor, teplota, vlhkost vzduchu, rychlost biku).
17.08.2021 - 15:44:13
00
tak si kľudne tie ilúzie obnov, keď tak námatkovo pozerám výjazdy po tej istej trati sú dáta konzistentné. Či sú presné ako zistiť nemám, ale sú rovnaké a tudíž beriem to tak, že to meria dobre. Napriek rôznej teplote, vetre, vlhkosti vzduchu a či som ráno sral alebo som to doniesol do práce
17.08.2021 - 17:08:22
01
Čaute. Aj vám čo používate zariadenia Garmin zobrazujú nesprávne nadmorskú výšku? Na mojom edge 130 plus a aj kamarátovi edge 520 a ešte aj na hodinkách to robí odchýlky niekoľko desiatok metrov... A netušíme čím to je a ako to vyriešiť... 🤔
18.08.2021 - 03:30:12
00
Kalibrujete si tie zariadenia na zaciatku jazdy?
18.08.2021 - 04:10:51
00
kamikazeNR
ak idem na vyjazd, kde ma zaujima presna nadmorska vyska (kedy tam uz konecne budem :)), tak ano ...

Kenai
u mna nie je problem s presnou nadmorskou vyskou, ale s ratanim nastupanych metrov
tam sa uz dlhsie spolieham viac na stravu ako na barometricke vyskomery + algoritmus v cyklomeraku
18.08.2021 - 11:33:27
01
lapaloma napísal:
tak si kľudne tie ilúzie obnov, keď tak námatkovo pozerám výjazdy po tej istej trati sú dáta konzistentné. Či sú presné ako zistiť nemám, ale sú rovnaké a tudíž beriem to tak, že to meria dobre. Napriek rôznej teplote, vetre, vlhkosti vzduchu a či som ráno sral alebo som to doniesol do práce


Prosim uploadni nam sem surove data z tych dovch jazd bez korekcie stravou, alebo nejakym inym softom. Proste co zapisal tachometer. Totiz strava, lezyne root, ....asi aj garmin conect robi korekciu podla nejakeho algoritmu. To co vidis bezne nie su namerane data, ale ich poluctena varianta.

A to co pise KinDo je druha vec co treba jasne rozlisit. Absolutna nadmorska vyska je aj u mna obvikle v poriadku (+- metre) Totiz GPS v 3D za dobreho signalu je presne na metre. Staci niekde zastavit a dobre GPS sa skalibruje a upravi si aj barometricky tlak na danu vysku. Problem je kontinualne meranie, kedy je v 99% zariadenie odkazane na barometer. Preto absolutna nadmorska vyska je obvikle OK (ak je dobry signal GPS co na kopci ovikle je) ale nastupane metre su uplne mimo.

Situacia je dnes s asi aj vdaka tomu co pise lto tak zla, ze napr RWGPS stranka mi naratala na trase VD Gabcikovo BA pristavny most 428m nastupaneho previsenia. A pritom podla statnej nivelizacie je mediz Gabcikovom a BA rozdiel 25m nadmorskej vysky!
https://ridewithgps.com/routes/37186595?privacy_code=Mu1S9H8Q6SQ3Tnra
18.08.2021 - 12:53:32
00
Kenai : neboj nic, dobre tachometre maju barometricke meranie v poriadku .. ano, cas od casu sa stane, ze sa nieco pototo .. extremny podfuk niekde pod vieckom, alebo mozno burka, kedy to filter vykyvov neodchyti , ale inak ta ista trasa sa vzdy lisi o malicko /okrem faktu, ze to vzdy prida asi 20m vysky kazdu hodinu, aj po rovine , na sucasnom tachaci/. A to uz skoro rok jazdim este jeden a vysledky su konzistentne (uletel len raz). Ovsem napr. Lezyne, ktory pouziva nejaku divnu taktiku s GPSkom, ten ulietava vemi casto a celkom dost. Za 18 rokov som prestriedal (rozna dlzka trvania pouzivania) asi 7 fyzicky roznych zariadeni a je to ok. Ale je treba povedat, ze to surove data z barometru je nutne fitrovat, tak ako vsetko, inak by to davalo blbosti aj tak. Uz som to raz davno spominal...tlak neustale kolise , merac mera s nejakou presnostou , atd. GPS meranie nadmorskej vysky neviem ci je ok aj za dobreho signalu .. druzice by mali zohladnovat , ze Zem nie je presna gula, co neviem ci sa aplikuje.
18.08.2021 - 13:30:45
00
Ja mám vždy problém s barometrickým meraním Garminu (Edge 810) na Horalovi. Na prvom výšlape mi už ukazuje nastúpaných 800-900 výškových. Po zapnutí korekcie v Garmin connecte je to potom v poriadku. Inde som to nespozoroval. :rofl:
18.08.2021 - 13:41:07
00
nemám také dáta, ale keď som začínal zaznamenávať telefónom, samsungom s barometrom tak som porovnával záznam s vdo barometrovým tacháčom ... no a keď som teraz prešiel na hodinky tak po čase som pozeral staré záznamy a ukazuje sa, že tieto hodinky sú veľmi podobné ako bol ten vdo pričom mobil pár metrov pridával. Porovnávam cesty do/z práce ... nejaké jazdy lesom alebo podobne naozaj porovnávať nemá zmysel
18.08.2021 - 14:05:07
00
milsu : asi to tiez robi primarne cez gps, ako lezyne. A barometer sa pouziva len ako doplnok. Vsak ja to tiez korigujem potom. Ono to nevadi, dokial sa korigovat da, ale priamo pri vyjazde , ak neni iny tachac, to dost vadi.
18.08.2021 - 14:31:04
01
milsu napísal:
Ja mám vždy problém s barometrickým meraním Garminu (Edge 810) na Horalovi. Na prvom výšlape mi už ukazuje nastúpaných 800-900 výškových. Po zapnutí korekcie v Garmin connecte je to potom v poriadku. Inde som to nespozoroval. :rofl:

Tak takto to dopadne, ked niekto nerobi kalibraciu vyskomeru na starte, ale ma zapnutu autokalibraciu a po presune z BA si zapne GPS na starte vo Svite :)
Inak mam dojem, ze garminacki ***** do niektorych modelov moznost manualnej kalibracie ani nedali.
18.08.2021 - 14:45:33
00
Palo TT hlboko sa mýliš. Garminy používam viac ako 10 rokov. Po zapnutí nikdy nevyrážam ihneď, ale počkám kým chytí satelity a ustáli sa výška. Aj tak ma vždy zaujímajú nastúpané a zostúpané metre a nie absolútna výška.
Asi si nepostrehol, že mi toto robí LEN na Horalovi (možno to bude tým elektrickým vedením v prvom výšlape po štarte :P )
18.08.2021 - 14:50:40
00
To ze chyti satelity a ustali sa vyska, este nemusi znamenat, ze zbehla autokalibracia. Pokial autokalibracia prebehne pocas jazdy, tak sa to samozrejme prejavi aj na celkovom stupani/klesani. Vsak daj sem log z Garminu - lahko sa da z neho zistit, ci to bolo autokalibraciou, alebo len ustrelilo par bodov pod VN.
18.08.2021 - 14:58:12
00
Neviem to nicim dolozit, ale predpokladam ze barometer ma 99% gps zariadeni ten isty chip. Ten ma vlastne interne korekcie a vyhadzuje hodnotu uz korigovanu na teplotu. Rozdiel moze byt len v tom ktore zariadenie ako spracuvava data a aku ma vahu GPS vs barometer. Tiez ako ma nastavenu korekciu co pripise zmene tlaku vzduchu (pocasie) a co zmene nadmorskej vysky. A ako som pisal uz v teme o lezyne jedno zariadenie bude lepsie v jeden den a v jednych podmienkach ine v iny den v inych podmienkach. Mozno je garmin vo finale ked to vylezie z garmin connect lepsi, ako trebarz lezyne, ale nie je to podla mna dane HW. Skor ma lepsie korekcne algoritmmy co bude asi opat dane poctom pouzivatelov platformy a mnozstvom dat ktore ma k dispozicii. Tu urcite lezyne taha za kratsi koniec.


Naposledy upravil Kenai dňa 18.08.2021 - 15:06:28, celkovo upravené 1 krát.

18.08.2021 - 15:04:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up