1kilo1 napísal:
Chcem sa poradiť , pred rokom som kupoval hodinky Suunto ambit 3 peak aj s Hr pásom. S hodinkami som maximálne spokojný, len začal mi blbnúť pás, vymenil som aj baterky a znova začal merať bludy. Neviem, či by mi to vyreklamovali? Viem, že sa tú písalo, že ludia majú problém s týmto Hr pásom. Viete poradiť, nejaký iný pás, ktorý by pasoval k týmto hodinkám od iného výrobcu?


Tiež som mal v minulosti Ambit 3 aj s HR suunto pásom, s hodinkami max spokojnosť, ale hrudný pás sa po roku začal kaziť, meral totálne zle, reklamácií bolo viacero, ale nepomohlo. Evidentne majú s tým pásom problém všeobecne. Prešiel som komplet na Garmin a mám pokoj. :).
PS: Ako ti fungujú hodinky s novou appkou od Suunta? Čo si pamätám, tá ich zmena zo starej na novú appku trvala vyše roka a vôbec to nebolo ideálne.
14.10.2021 - 08:52:40
01
S aplikáciou fungujú už, normálne a postupne pridávajú nové možnosti. Občas sa mi stalo pri nahrávaní aktivity cez mobil, že ju nechelo nahrať, v tom prípade som to spravil cez počitač cez Suuntolink. a čo sa týka nastavení hodiniek tak tie sa nastavujú cez ten mouvescount. No chvílu mi trvalo zvyknuť si na to. Kamarát si kupoval predo mnou Garmin FR 45 a veľmi spokojný nie je, dosť často sa mu stáva, že mu vypadáva gps, alebo má nepresne záznamy a tiež majú slabú vydrž batérie.
14.10.2021 - 11:41:04
00
ja som si urobil radosť, priplatil a už pár rokov som spokojný vlastník Fenix 6 a pred nedávnom som ich vymenil za Fenix 6X pro. Nemám čo im vytknúť...
14.10.2021 - 12:48:14
01
Jaiub napísal:
Co moze sposobovat taketo vypadky v merani tepu pri behu? Robi mi to asi posledny tyzden, hodinky garmin va3. Na biku s garminom edge130 funguje vsetko spolahlivo, tam to takto blbne ked je slaba baterka, ale sak tu som menil prednedavnom, ani mesiac. Hrudak je nejaka cina, snimac bryton. Vacsinou to robi iba na zaciatku, aj ked hodinky pred aktivitou oznamia sparovanie s pasom, obr.2. Vcera aj medzi tym na biku vsetko ok, ziadne zavahanie... :?:

Len zopár moznosti:
- slabe navlhcenie,malo spoteny, kedze pises,ze na zaciatku behu
- silnejsi vertikalny pohyb pri behu, padanie pasu
- ta baterka
14.10.2021 - 20:11:36
00
cripo napísal:
ja som si urobil radosť, priplatil a už pár rokov som spokojný vlastník Fenix 6 a pred nedávnom som ich vymenil za Fenix 6X pro. Nemám čo im vytknúť...


tak isto, po vymenne za fr935 su to top hodinky.
15.10.2021 - 06:18:06
10
aj ja, po par komplikaciach som vymenil suunta za garmin 6x pro, dokupil HR do vody aj na bajk, senzor kadencie a otackomer a odvtedy som stastny jak blcha
15.10.2021 - 08:34:53
01
valecek napísal:
aj ja, po par komplikaciach som vymenil suunta za garmin 6x pro, dokupil HR do vody aj na bajk, senzor kadencie a otackomer a odvtedy som stastny jak blcha

Keď sme už pri tých Fenixoch. Urobil som si taký mali prieskum. Garmin vždy vydával cez leto novú verziu. Tento rok nevydali nič. Zdá sa teda, že preskočia poradia ako pri Fenix 3-5 a na budúci rok vydajú v lete rovno Fenix 8.

Pri Fenix3-5 šlo o dosť významný technologický skok ak si dobre pamätám. Predpokladám, že podobné to bude aj pri Fenix 8. Ja očakávam konečne možnosť volania cez hodinky (virtual SIM prípadne po spojený s telefónom, dotykovú obrazovku a tjane dúfam v OS WEAR). Tak uvidíme.

https://en.wikipedia.org/wiki/Garmin_Fenix
15.10.2021 - 10:01:51
00
Fenixy sú športtester, nie smarthodinky. OS Wear s výdržou max. 2 dni na jedno nabitie je celé zle, dotykový displej nemá žiadne opodstatnenie, rovnako tak volania cez hodinky
15.10.2021 - 10:13:17
04
Ja dúfam, že nič také tam nebude. Toto nech dajú napr. do Venu. Fenix zostanú dúfam také aké sú. Tlačítka, odolnosť a dlhá výdrž batérie.
15.10.2021 - 10:15:45
05
sorcerer napísal:
Fenixy sú športtester, nie smarthodinky. OS Wear s výdržou max. 2 dni na jedno nabitie je celé zle, dotykový displej nemá žiadne opodstatnenie, rovnako tak volania cez hodinky

OK, nemusí tam byť OS Wear, ale Huawei napríklad jasne ukázal, že dokáže s výdržou 18-20 dní implementovať aj pokročilé smart funkcie do športových hodín (napr. volanie, dotykový displej NFC atď)
15.10.2021 - 10:29:32
00
Ktore Huawei hodinky maju to, co maju Fenixy a vydrzia 18-20 dni? Nerypem, normalne ma to zaujima. Momentalne pri noseni 24/7 a zapnuti vsetkych sensorov ma taku vydrz snad len Coros.
15.10.2021 - 10:48:30
01
porovnavat garmin a huawei je ako zobrat štýlové botasky nike Air a ísť v nich do lesa..... na palubovke im to určite ide, len nie v lese...

myslím, že jediné čo doplnia bude volanie, dotykový displej nik z vlastníkov fenix realne nepotrebuje. a ak ho potrebujem potom mu netreba fenixy :)
15.10.2021 - 10:50:20
01
Mal som Vivoactive 3, potom Fenix 5x+ sapphire a teraz mám Tactix Delta Solar (Fenix 6x sapphire v inom kabáte).
Pri prechode z Vivoactive na Fenix som zistil, že dotykový displej je smrť a ozaj nepatrí do tejto kategórie. Na tak malom displeji niečo sledovať (rýchlosť, mapy, hocičo...) a mať to ešte celé dopatlané od potu je oničom.
Ako sa tu už spomínalo, Fenixy sú určené na úplne niečo iné než smarthodinky. Mňa by potešilo ak by napr. dokázali spraviť trocha svižnejšie pracovanie s mapou, aby sa dalo rýchlejšie posúvať v mapách a nenačítavalo to toľko.
15.10.2021 - 10:57:31
01
Doplním, prečo nemám nejaký extra záujem o tieto fičury. Fénixy používam celu zimu pri skialpe, klasickom lyžovaní aj turistike a ovládať dotykový displej v rukaviciach aj keď majú špeciálnu časť na ukazováku je pakáreň. A vždy keď si predstavím volanie s hodinkami, tak mi v hlave vyskočí Knight Rider :D. To už radšej BT slúchadlá keď už mám tak strašne naponáhlo a nedá sa mi zastaviť a telefonovať.

NFC aspoň na platby je už od 5+ myslím. Jediná veci čo mi na mojich 5 chýba ale aj tak TB nepodporuje Garmin Pay, tak ďalej používam Apple Pay v telefóne.
15.10.2021 - 11:01:43
03
volodaj suhlas, ale to je skor problem tatrabanky, :P uz som im pisa maila :D
15.10.2021 - 11:12:57
01
keyboard_arrow_up