Konečne som sa dokopal k vyhladaniu, NL = Nezbudská Lúčka

Neviem, ako to tam vyzera /ano, o sporoch s miestnymi som cital,videl/, len by som chcel vediet, ci je sanca (a taky obmedzujuci povrch), ze tam ine (motorove) vozidla budu dodrziavat tych 30 km/h.

(Jasne, vela 'AK', novela, preklasifikovanie ie)
02.12.2021 - 17:11:50
00
BTW: Kto z vas uz isiel beznym autom (nie elektro, nie offroad, nie nakladiak) 30km za hodiny dlhsie ako par stovak metrov ? Myslim nepretrzite 30 nie rozbeh a zastavit ako v kolone? Z troch aut co mam aktualne doma len jedno s tym nema problem. A to je 3.2l 6 valec. Preto zvlada kludne tocit tych 2000 rpm na 2 stupni. Vsetky ostatne su na 2 hlboko pod otacky a na 1. riadne cez 3500rpm revu a cukaju pri sebemensom pohybe nohy na plyne. K tomu si priratajte, ze to nemusi byt rovina, tiez kvalitu takychto ciest a skoncite v jazde spojka plyn... S istotu si trufam povedat ze nikto nepojde 30 na takej ceste 40-45 to sa da. Ale 30 nikto.
Byvam v areali kde je max 30. Este som tu ist auto 30 nevidel. Jediny kto sa o to pokusa som ja a aj to chodim skor 35-40. Kurieri tu jazdia 70-80km/h a na kolko na tychto cestach standardne vodic neprekroci rychlost o viac ako 20km/h tak tam hliadku neuvudite v zivote. Totiz 10 nad toleruju a do 20 nad je sadzba pokut mala a neoplati sa im tam strasit. Radsej sa postavia za znacku obec kde este 2km je len pole a tam meraju 50km/h autam co si nevsimnu znacku a idu nadalej 90-100km/h to je zarobok, nie cesta pre cyklistov s 30.
02.12.2021 - 21:20:42
00
Problém so slovenskými internetovými expertami na všetko zrejme je, že málo cestujú po západnej Európe. Pretože keby cestovali po západnej Európe, tak by zistili, že v západoeurópskych mestách jazdia milióny vodičov tridsiatkou a to teda zrejme aj napriek tomu, že " sa to nedá" a tie miliónov vodičov pritom nemajú 3.2 litrový šesťvalec...
02.12.2021 - 21:41:17
03
Kenai napriklad ja, Jazz, dvojka, otacky Ti z hlavy nepoviem a pocitat/hladat nejdem, ano, radievam hlboko pod 2k bezne.

Predtým daaavno Felda 1,3mpi, cca 96-97rv, tiez dvojka.
Ano, undertouring mozno.

Ziaden problem technicky, ale predbiehanie cyklistu s rýchlostou povedzme 22 autom s max 30, mno, myslim si svoje /nic proti Tebe, fakt

Teraz som si ešte raz uvedomil rozdiely v tych odstupoch, rychlostiach

Normalna cesta do 50kmh 1m,
nad 50kmh 1,5m

Cykloxxx /bicyklova cesta/ do 30 kmh 1,5m, cize aspon teoreticky a na papieri vyssia ochrana, budeme vidiet ..
02.12.2021 - 22:24:42
00
Jaroh To ze sa nieco da, neznamena, ze je to dobre. A uz vobec nie, ze to treba zaviest aj tu. Prikladov by bolo vela. Prve mi pride na um taky brexit. Dalej neobmedzena rychlost na dialniciach, pripadne na celom uzemi statu. Zakaz legalnej drzby sebaobrannych prostriedkov, Domobrana, Vyhubenie vsetkych velkych seliem na uzemi statu. Otvorene hranice pre imigrantov. Platene skolstvo. Platene zdravotnictvo. .... Nezamienaj si nevyhnutnost, ktorej sa nikto nevie vyhnut s modernym tendom.
02.12.2021 - 22:29:56
00
Marli No co dodat, to nie je o nic lepsie ako tocit auto do cerveneho celou cestou. Motor detonuje upravuje zmes na bohatu mozes podpalovat ventily. Niektore auta to prezivaju lahsie niektore tazsie. Ja by som auto po takej prevadzke nechcel. Nutili ma tak jazdit v autoskole, zrejem aby potalacili dynamicke vlastnosti auta a mozno cakali, ze usetria palivo (co nie je pravda lebo ina bohatost zmesy). Kazdopadne tie auta isli po 50 000 do bazaru za par korun, alebo rovno na nahradne diely. Tiez stoji za zmienku, ze mozes potrebovat spomalit na 20 lebo prekazka a teraz co, radit 1 za jazdy ? Niektore auta to priam zakazuju, resp to ani nejde.

To predchadzanie je kapitola sama o sebe. Bude dochadzat permanentne k subeznej jazde, Obrovsky narast predchadzacich manevrov. Dole kopcom bude cyklista predchadzat auto o par 100m zase auto predchadzat toho isterho cyklistu .... nic nebezpecnejsie nejestvuje. To je kus pravdy.
02.12.2021 - 22:39:47
00
Už okolo toho nešpekuluj. Normálne to bude v pohode a je super, že je na to v novom zákone myslené...Len samozrejme mohol sa pojem tej cesty aj niekde samostatne definovať. Ale ani toho sa nebojím a aj to bude niekde definované. Dokonca na to jazdenie 30km/h po takejto ceste nemusíš ani do tej západnej európy ísť po príklad ako tu ľudia posielajú. Normálne tu v okolí ZA takéto cesty sú - s rybármi, chatármi, poľovníkmi...atď....a väčšinou tieto skupiny jazdia úplne v pohode - neohrozujú cyklistov. Skôr cyklisti majú trošku problém s egom a disciplínou.
02.12.2021 - 22:53:31
00
Jasne ono to bude trocha ako mi raz povedal prislusnik PZ. To viete davame 50 v obci aby ludia isili len tych 60 keby sme dali 60 isli by 70. Tak to bude aj s tou 30. Drviva vacsina pojde ~40 a bude to v pohde, nebudu sa striadat s cyklistami, nebude predchadzanie trvat neumerne dlho, nebudu musiet ist na 1. alebo podtacat auto. Auta nebudu zavadzat ziletkarom aspon na rovine. A prislusnici to budu tolerovat. Len je smutne, ze to tak chodi a nemali by sme sa k veciem stavat tymto benevolentnym sposobom aspon v teme o legislative.
02.12.2021 - 23:02:33
00
Problém so slovenskými internetovými expertami na všetko zrejme je, že málo cestujú po západnej Európe. Pretože keby cestovali po západnej Európe, tak by zistili, že ak prekročia maximálnu povolenú rýchlosť o 6 km, príde im domov pozdrav a fotka (v mojom prípade od mesta Kolín, ale inak v peknej slovenčine) s "upozorňovacou pokutou" 10€ a s dodatkom, že nabudúce už bude použitá plná možná sadzba.
Inými slovami, mestá a obce sa už dnes trasú nedočkavosťou, kedy sa podarí jednoznačne presadiť, aby mohli merať rýchlosť. Díleri automatických radarov už stepujú pred dverami, návratnosť tejto investície je pár mesiacov a potom už iba zarába s bonusom, že ľudia začnu dodržiavať rýchlosť.
02.12.2021 - 23:11:18
10
Kenai, nebud extremista, medzi /odhadovanymi/ 1700rpm a redline /ani neviem kolko, môžem pozrieť, skúsil som asi 2x/, povedzme 6500 je dostatocny rozsah, aby si zaradil, co chces, ci podtacat alebo mat vyssie

Tak som si dal tu namahu a len kvoli Tebe pozrel do manualu:
z 1 na 2 je výrobcom doporučená rýchlosť 24kmh /pri normalnom zrychlovani/, 2 na 3 40kmh

Max na 1 47, na 2 85.

Cize 30 na 2,, ako som pisal a jazdim je uplne v pohode, aj podla techspec.
02.12.2021 - 23:30:32
12
milsu napísal:
Jaroh máš niečo spoločné s cyklokoalíciou?



Ked uz Jaroh priznas pokutu

(btw, dobre si obisiel, z okolia som o takomto varovani nepocul, rovno plna suma, IT, DE, ...- a do zahranicia som jazdil, pred covidom, relativne dost, jediná za parkovanie Viedeň),

ponechas toto bez odpovede? Ci som si len nevsimol.
02.12.2021 - 23:45:57
02
MarliNejde o rozsah, ide o synchrony v prevodovke. Tam su olejom pohanane synchrony ktore roztacaju ten ktory prevod ked chces preradit. Inak by si radil zuby proti zubom. Lenze okrem par aut ziadne nie je konstruovane na radenie 1 za jazdy. Cize bud tam ten kvalt vobec nedokazes dostat, alebo sa rychlosti nezosynchronizuju a znie to ako ked boli volkedy stre prevodvky, kde sa radilo s medziplynom. Najlepsie v tomto su opat sportove auta, tam sa s tym obvikle rata, lebo radis normalne z 1 na 2 pri 80km/h a teda bezne aj z 2 na 1 pri velkych rychlostiach. Ale v tedy je prevodovka dostatocne roztocena, dochadza k dostatocnemu treniu oleja na synchronoch a radenie funguje, To ale nie je pravda pri 20km/h. Tam pomaha len medziplyn, trpezlivost alebo mat japonca. Honda male tak spickove prevodvky, ze to slo celkom dobre.

Mas na to vhodne auto. Nie len ze Hondu, este aj vhodnu do mesta. :y:
03.12.2021 - 00:05:37
00
Jaroh napísal:
Problém so slovenskými internetovými expertami na všetko zrejme je, že málo cestujú po západnej Európe. Pretože keby cestovali po západnej Európe, tak by zistili, že ak prekročia maximálnu povolenú rýchlosť o 6 km, príde im domov pozdrav a fotka (v mojom prípade od mesta Kolín, ale inak v peknej slovenčine) s "upozorňovacou pokutou" 10€ a s dodatkom, že nabudúce už bude použitá plná možná sadzba.
Inými slovami, mestá a obce sa už dnes trasú nedočkavosťou, kedy sa podarí jednoznačne presadiť, aby mohli merať rýchlosť. Díleri automatických radarov už stepujú pred dverami, návratnosť tejto investície je pár mesiacov a potom už iba zarába s bonusom, že ľudia začnu dodržiavať rýchlosť.


Gratulujem uz si jeden z nas. Verim, ze si uz polepseny a uz sa ti to nestane, lebo tu system nepusti a sadzba bude isto rovnaka pre vsetkych. Samozrejme aj cyklistov. Musim sa ale priznat, ze ja som este za menej ako 10 cez neplatil. Asi som nevyzeral az tak spolocensky nebezpecne. Skor sa mi stalo, ze povdali, ze chapu a pustili ma bez pokuty.
Ale mam jednu na 10E z Mnichova 18 cez na 50. Ked som to videl poslal som im 20E, za to ze su slusny. Neuveris, 10E vratili, ze to nevedia zauctovat. :lol:

Inak nie len obce a vyrobcovia radarov sa trasu : https://www.antiradary.sk/
A tiez ocakavam policajta pri kazdom zariadeni 24/7 inak im velku zivotnost nedavam, ako vsetkym co zatial namontovali. Neevidujem ani jediny funkcny. Ale ako vravim, uz jazdim velmi malo.
Tiez dodatocne vymahanie je dost problem, lebo nevies preukazat okolnosti. Mohol si ist na pohotovost, alebo ina nudzova situacia. vid krajna nudza -> trestny zakon.
ct24.ceskatelevize.cz
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2579731-osmdesatka-mimo-obec-francouze-pobourila-policie-nestiha-opravovat-radary

Treba sa ucit od zapadnych EU statov. :y:
03.12.2021 - 00:23:57
00
dnes som šiel cestou do práce niekoľko 100 metrov 30 resp aj menej na 2jke a potom naskúšku v garáži cca tak isto rýchlo na 1dnotke ... auto oboje s prehľadom prežilo a nie je to 3,6 litrový benzínový 6 válec
03.12.2021 - 08:40:01
03
K radeniu sa nemôžem vyjadriť, mám auto s CVT prevodovkou :) Ale 30ka bez problémov, jediný problém s komfortom je, že v tejto rýchlosti mi nejde zapnúť tempomat :)
03.12.2021 - 09:07:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up