Echelon jazdím a som spokojný, ale čo je dôležité, existujú aj testovacieho echelon, takže treba akurát nájsť obchod ktorý ich má a budeš rovno vedieť (napríklad Bonky bike v Bratislave)
26.05.2022 - 19:56:48
00
matko001 napísal:
Echelon jazdím a som spokojný, ale čo je dôležité, existujú aj testovacieho echelon, takže treba akurát nájsť obchod ktorý ich má a budeš rovno vedieť (napríklad Bonky bike v Bratislave)


A akú máš šírku sedacích kostí a akú si zvolil šírku sedla prosím ťa?
Ja mám širku kostí 13cm, doteraz som jazdil sedlá 143-145mm a teraz ked to tu lustrujem zistujem že by som potreboval asi niečo okolo 155mm, len sa mi to zdá byť dosť široké už
27.05.2022 - 12:36:31
00
Neviem - meral som to uz davno a nepamatam si, ale pri mojej velkosti beriem vsetko v najvacsej velkosti a dufam, ze to bude OK.

Kedze testovacka, tak som si na jednu jazdu pozical aj 155mm verziu a po 20 minutach som pochopil, ze mam zobrat to sirsie a rovno som ho aj zobral (teda nie v Bonky, lebo prave to moje nevedeli narychlo objednat, ale stale Echelon)
27.05.2022 - 13:12:01
00
Caute mam taky problem ze po 2 rokoch na sedle od bontrageru co som dostal ku biku trek tak ma zacali hrozne boliet sediacie svaly prv len jedna strana . Dal som si na 2 tyzden klud kus to prestalo a hned jak som zcala tak aj druha strana sa pridala k tomu . Neviete je to normalne ? A moze za to sedlo vibec ? Dik vopred
31.05.2022 - 12:23:01
00
može sedlo , aj zle nastavená výška ,predozadna pozícia, sedla, sklon sedla ,vzdialenosť od rajdov atd :)
31.05.2022 - 16:45:40
00
ahojte nechcem zakladat novu temu tak sa opytam: uvedomil som si ze sa na biku hrbim tak som zacal jazdit pekne vystrety => chrbat fajn ale moje penero po cca 20-30min uplne strpne az musim zastat je to neprijemne a urcite nie zdrave..

neaky tip ako to vyriesit? predpokladam ze potrebujem nove sedlo? ako ho vybrat?
moze byt aj uplne smiesne mne ide len o komfort a zdravie, aerodynamika ma nezaujima.
bike je speclik epic 2007 a je tam povodne sedlo Specialized BG Rival, hollow Cro-Mo rails

dik za rady
14.07.2022 - 13:28:42
01
Skús pre začiatok len sklopiť špic sedla dole
14.07.2022 - 15:50:52
01
Dudo napísal:
Tieto "perly" si prosim vysvetlit:
- pls vypocet, o kolko sa nakloni sedlo dopredu vdaka sagu, pricom zatazenie je na zadnej pneu
- pls upresnit, o kolko sa zvacsi hlavovy uhol
:headbang:


Len pre info, k zmene uhlov pri sagu dojde. Okrem ineho i hlavoveho a polohy sedla. Pre predstavu na aktualnom biku so 120mm vidlicou to pri sagu 25mm robi podla vyrobcu cca 1.5 stupna viac na hlave (65 v sagu je teda 63.5 staticky), bikegeocalc kde som si zakreslil tu geo to podvrdzuje. Pri mensom zdvihu bude ten rozdiel o nieco mensi, pri vacsom bude vacsi, alebo teda bude zavisiet od %sagu = vacsi sag bude robit vacsi rozdiel a naopak.
Sedlo mam na tom biku viditelne spickou dohora a to ho este chcem posunut lebo sa stale smykam k rajdam, ale k tomu uz presne cislo nemam.
14.07.2022 - 17:05:24
00
Dudo napísal:
Tieto "perly" si prosim vysvetlit:
- pls vypocet, o kolko sa nakloni sedlo dopredu vdaka sagu, pricom zatazenie je na zadnej pneu
- pls upresnit, o kolko sa zvacsi hlavovy uhol
...

niektori vyrobcovia uvadzaju geometriu bajku aj pre sag
15.07.2022 - 15:16:25
00
Teraz ked to vidim takto pri sebe tak vlastne ten rozdiel v polohe sedla bude rozdiel v uhle sedlovky, takze z tej tabulky v tomto konkretnom pripade 1,6 stupna. Co si ale myslim je ze pri roznych velkostiach biku a roznej vyske sedla to nebude vzdy ta ista hodnota.
Moja geo bola napriklad v tabulke len v sagged hodnote. Pri ht to proste robi rozdiel a malo ludi si to uvedomuje. Clovek chce kupit trailove ht s podobnou geo ako na fulle a nakoniec jazdi na biku s 68,5 hlavou namiesto deklarovanych 67 (yeti arc) - tabulkovo rozdiel velmi maly ale jazdne vlastnosti to ovplyvni celkom dost.
15.07.2022 - 16:14:56
00
super chlapi, to vsetko vieme, ale o kolko sa posunie poloha sedla? - to bola tema, ved to su nemeratelne hodnoty pre nastavenie polohy a ak este do toho zakomponujem zatazenie zadneho kolesa pri nizkotlaku... len to som chcel, prilis vela zbytocnej teorie imho
19.07.2022 - 13:58:03
00
smerujes k tomu že bike fitting je nalesteny prd? ;-] mňa to už tiež napadlo ...
19.07.2022 - 14:02:54
01
nie, smerujem k tomu, ze sag a vsetko okolo mi sposobi pokles (strelim) 2mm na spicke sedla, co je nepozorovatelny pohyb na bublinke od vodovahy... uz len ulozit vodovahu "spravne" na zvlnenom sedle je problem ;)

Ked nastavujem sedlo, dam vychodziu polohu a nasledne doladujem jemne hore/dole, dopredu/dozadu a nebudem analyzovat o kolko stupnov sa mi zmeni uhol sedlovky a vidly pri sagu... a nebodaj sa potom prejdem terenom, kde ta vidla a cely bajk pracuje... proste iba dobra teoria k pivu
19.07.2022 - 14:08:34
00
Pytal si sa na zmenu uhlu a to som zodpovedal, bude to rovnaka zmena ako zmena uhlu sedlovej trubky. Pri tom nukeproofe to je 1,6 stupna. Ten nukeproof ma 435 zadok a 761 predok, je to ale uplne jedno lebo ak mas sag 20% co je pri 120 vidlici 24mm, koli uhlu vidlice menej, dajme tomu 2cm, tak by si musel stlacit zadne koleso 2cm aby sa ti uhol sedla nezmenil.
Mne osobne staci jedna otocka sroby uchutu sedla aby som citil ze sa smykam po sedle dopredu (pri miernom nadlahceni a hladkych gatoch).
19.07.2022 - 14:19:39
00
Ahojte bikery chcem poprosit o radu. Mam sedlo VOLT 142. Chcem ho vymenit za nieco pohodlnejsie. Jazdim väcsinou kopce luky lesy. Viete my nieco doporucit tak do 60e.
Dik.
15.08.2022 - 12:59:56
00
keyboard_arrow_up