Santiano napísal:
bože, podceňujete WvA, videli sme minulý rok čo dokáže, pomáhal tímu v kopcoch, medzi tým si to strihol víťazne ked sa išlo 2x cez mt.ventoux, aj časovku nešiel najhoršie a v poslednej etape už vôbec nevládal...oh wait...


kto ho podceňuje, je najväčší favorit, len musí dokončiť
05.07.2022 - 19:17:15
00
no keby som si mal tipnúť, kto z dvojice WvA vs. Sagan nedokončí tour tak to vidím skôr u toho druhého.
05.07.2022 - 19:28:13
01
záleží z akého dôvodu, kondične je na tom horšie samozrejme Sagan, z dôvodu pádu pre horšie technické zručnosti je na tom horšie Aert, pre pozitívny test na vírus je to fifty fifty, z dôvodu ALLEZ OPI, OMI :D ...
05.07.2022 - 19:35:19
02
Sagan prekvapivo kondične na tom zle nevyzerá byť. Aj teraz sa držal celkom dobre v tom kopčeku. Jumbo však vystrelili príliš prudko, takže mnohí nestačili reagovať. Škoda, že už nie je taký akčný ako býval...

edit: Zajtra vyhrá Peter :)
05.07.2022 - 20:03:05
00
Nebojte aj Aertovi dojde. Nie je stroj
05.07.2022 - 20:35:54
00
V Jumbo majú ten zázračný ketonovy nápoj. Viacero cyklistov z pelotónu už o tom hovorilo.
Groupama-FDJ je jedným z 10 tímov WorldTour, ktoré sú súčasťou Hnutia pre dôveryhodnú cyklistiku (MPCC – Movement For Credible Cycling), ktoré bolo založené pre chránenie čistej cyklistiky. MPCC okrem iného zakazuje používanie ketónov a členské tímy sú dobrovoľne testované pred každou Grand Tour.
Ktovie či aj Jumbo dobrovoľne testuje...
05.07.2022 - 20:49:02
02
maxxxmato napísal:
Este aby WvA to nestrihol na zlty ked to Roglic 1-2 krat polozi v zjazde


o žltý dres príde natrvalo v 11. etape na 148. kilometri :D
05.07.2022 - 20:54:21
01
Naaahodou, ja som Aertovi dnes v zavere drzal silno palce nech sa len vetra a vystriela co najviac nabojov...bohuzial, na pocudovanie sa zvysok za nim nevedel dat rozumne dokopy a 500m pred cielom ho "zozrat" :) Uvidime ake mocne maju tie ketony a ako fit bude zajtra na kockach.

Mimochodom Peto je za mna dost velke prekvapenie a to v pozitivnom zmysle...kondicne na tom vyzera byt velmi dobre, na kopci bol medzi prvymi a potom sa obzeral kde je zvysok...myslim ze tiez ratal s tym ze ked sa po kopci zoskupia, tak Aerta zidu. No nic, uvidime zajtra...

ivan, ty mu az moc veris :)
05.07.2022 - 21:46:02
05
Petra som videl v rozhovore po pretekoch a ze dnes sa necitil uplne dobre...potom sa usmial, ako vzdy 😁
05.07.2022 - 21:54:25
01
Mna Peto milo prekvapil svojm vykonom na tom kopci. Pozrel som to podrobnejsie a bol hned za tou Aertovou skupinou na cca 6-8 mieste. Potom ale radsej zvesil nohy a vrch pretal v skupine na 15. mieste.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 183.71 KiB thumb_up0thumb_down

06.07.2022 - 09:36:00
02
Peter ten posledný kopec dal na pána, nechal za sebou všetkých okrem Van Aerta. Na tom kopci kde sa obzeral sa musel rozhodnúť, buď docvakne Van Aerta (čiže pôjde úplnú podlahu a na šprint mu neostanú sily) alebo počká kým balík prejde cez kopec, a za kopcom sa sformujú dva tri tímy čo poriadne zaberú a Aerta dobehnú. Stavil na tú druhú možnosť , no tímy sa dohromady nedali a Aerta nedobehli. Čiže takticky zlé rozhodnutie, mal ísť radšej sám po krku Aertovi.
Inak som zvedavý čo išiel do toho kopca uplnú podlahu ale podľa mna nie, lebo si myslel že balík príde pohromade do cieľa a bude sa rozhodovať v špurte. Možno by uvisel Jumbu v háku do toho kopca keby vedel že tam sa rozhoduje o etape a žiadny špurt nebude.
06.07.2022 - 10:10:58
01
maxxxmato napísal:
Este aby WvA to nestrihol na zlty ked to Roglic 1-2 krat polozi v zjazde

A na Tadeja sa tu zabúda? Toho si už odpísal?
06.07.2022 - 10:11:47
00
JOLI neodpisal, myslel som som to ako backup plan jumba za roglica
06.07.2022 - 10:13:17
01
Ďalšia vec je že Van Aert sa musel včera totálne odpáliť v tom závere. Čiže dnes nebude mať plnú nádrž čo by mohol využiť Peter, ktorý sa včera tak nezničil, a zaútočiť na kockách.

Inak Van Aert ešte nemá ten zelený dres istý, do Paríža je poriadne ďaleko. Za prvé, určite mu "dôjdu" sily, aj on je len človek, keď bude musieť robiť superdomestika pre Rogliča keď sa bude rozhodovať vo vysokých kopcoch o žltom drese, tam sa zničí. Logicky si chce urobiť si teraz na začiatku taký bodový náskok aby mu to potom v druhej časti Tour stačilo. Naproti tomu Peter môže ísť celú Tour na seba.

A za druhé stačí jeden jediný pád, ktorý ani nemusí zaviniť, alebo môže ochorieť, a je vymaľované. Do Paríža je ešte ďaleko.
06.07.2022 - 10:20:13
01
Tak neviem, minulý rok robil domestika v kopcoch, keď dobreže neťahal až do cieľa a ešte vyhral časovku a poslednú etapu...
06.07.2022 - 11:01:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up