Strenki napísal:
Áno. Najlepšie, keď je veľa turistov a ešte povzbudzujú a správne vyhecujú :)


To sa fakt daaaaa? 😲
18.07.2022 - 17:57:39
01
Tak záverečný úsek Veľkej Homole od Zochovej Chaty som dal aj ja. Klokoč bol náročnejší. Ale napríklad taká Havrania skala z juhu, ktorú spomenul Palo TT, to je iný oriešok, to som nedal.
18.07.2022 - 18:00:55
00
kks, ja som zase dal Havraniu skalu z Klauze, ale zaver vyslapu na VH od Zosky mi pride ako sci-fi. Hlavne pred par rokmi sa mi to zdalo ovela slapatelnejsie, ako teraz (minuly rok). V sucasnosti je tam podla mna ovela viac volnych kamenov. Ak by to bola asfaltka, alebo hladka lesna cesta, tak sklon by nebol problem :lol:
18.07.2022 - 18:23:32
04
Klobúk dolu.
Btw, keď sa bavíme o Havranej skale, tak asi 100m západne vedie paralélne s turistickým chodníkom parádny bike-friendly výšľap. Na strave nájdete segment. Akurát keď som tam bol naposledy tak som to ledva našiel, bolo to v žalostnom stave.
18.07.2022 - 19:01:33
10
zas ma neberte tak vazne ,u nas si to aj tak vytlacite - vyniesiete cez cucoriedky ,tam uz plati len tazsi- lahsi :lol: ;)
18.07.2022 - 19:21:43
11
user_id napísal:
Na zltom Ccku pod Panovou lukou su na mostiku cez Vydricu preborene dosky...to len varovanie pre tych, co radsej po mostikoch jazdia.

Prílohy:

A581B51F-0473-473E-A560-BC73BC0BBD6E.jpeg
A581B51F-0473-473E-A560-BC73BC0BBD6E.jpeg 595.4 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2022 - 19:43:45
31
je to už 3 týždne.
18.07.2022 - 19:51:47
00
Ja jazdim vzdy cez potok, tak som si to doteraz nevsimol aj to teraz nahodou, kutikom oka.
18.07.2022 - 22:52:06
00
Už keď vieme ako to tam teraz vypadá, tak to rovno poslať ponad mostík, je tam taký menší nábeh, tak to stačí potiahnuť nahor a jedemééé dáál :D

BTW ako sa toto mohlo stať? :) možno je za tým tiež zaujímavý príbeh
19.07.2022 - 10:02:06
01
Este k tym vyslapom trochu ot. Tu Havraniu co tu je spominana som siel len 3x a vyslapal ju napodiv len 2x, v oboch pripadoch ked som mal vpredu tazku bikepackingovu brasnu tak myslim ze i to mi pomohlo. Na druhu stranu to zase nie je uplne strasny vyslap, v strede je to trochu strmsie ale zvysok isiel na pohodu.
Osobne ma ale este nedavno celkom bavili technicke vyslapy, kamenne schody, korene s velkymi jamami a podobne. A stacilo mi malo, len skusat to dookola - napriklad tu toto na zeleznej https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=17.0717599&y=48.1762928&z=19&rc=9ndA6xODXf0dRZ&rs=coor&rs=osm&ri=&ri=1008011933&mrp=%7B%22c%22%3A121%7D&xc=%5B%5D . Neviem v akom je to stave teraz ale ked som to skusal este na xc-cku tak ten zaciatok boli prave velke korene ktorym sa nedalo nijak vyhnut, medzi korenmi jamy a na 26" som mal o zabavu postarane. Ked clovek presiel zaciatok tak to bolo uz na pohodu. Potom ked som to najazdil tak tam vznikla prepojka na asfaltku tak som to slapaval rovno z nej. Aktualne myslim ze uz je to hladucke, vykosene a mozno i zaniknute. A takychto vyslapov bolo na okoli viac.
Dobry trening na taketo veci je i vyslap po schodoch nahor. Na 26" to islo, na 29" uz celkom pohodicka. Na Dlhacoch je tych moznosti dost, hore domov z vyjazdov som jazdej popri terajsej karloveskej klubovni hore vsetkymi schodmi, jurigovym namestim cez podchod na hany melickovej. A skusal som to zakazdym kym som to nedal cisto po schodoch (zo zaciatku tymi plosinkami). No a najvacsiu radost mi spravilo ze som vyslapal toto https://en.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=17.0438193&y=48.1542650&z=18&rc=9nZwyx6xFjU1MN&rs=osm&rs=coor&ri=1005361278&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D. Sranda su i rozne zakrutene schody kde je malo miesta na otocenie, napriklad lavka od auparku k digital parku.
Chcem tym povedat ze treba len chciet, pri takmer kazdej skusenosti skusat, mat ciel a clovek vyslape i to co by si pred par rokmi povedal ze je to absolutne nemozne.
19.07.2022 - 10:34:42
02
to pri zeleznej ten zaver ma niekto momentalne aj problem zist nieto este vyjst..ono je to tam rokmi len horsie..kedysi som to tam ako decko na tesco bajku zchadzal..teraz posledne som si netrufol.

Ono na niektore vyslapy clovek musi dorast technicky, tj najst si dobru stopu ( vediet ju udrzat) a vediet pracovat s taziskom ale na niektore ti to proste nestaci a potrebujes aj dostatocnu silu a vydrz.

Ak nieco slapem hore a som na najlahsom prevode a mam max tepy tak som proste prilis slaby na ten kopec, tam nestaci ze chcem alebo ze viem. (eventualne by pomohla mensia celkova vaha)
19.07.2022 - 17:42:02
00
Vrabc0 ten vyslap co si dal link som okolo 92 roku daval aj s Janom Horvathom ak som to spravne podla mapy pochopil vyustuje to pri altanku a potom pokracuje betonkou dole.Naposledy ked som na to pozeral ako to teraz vyzera tak by som to hore uz nedal.
19.07.2022 - 21:21:53
00
Ixnay napísal:
to pri zeleznej ten zaver ma niekto momentalne aj problem zist nieto este vyjst..ono je to tam rokmi len horsie..kedysi som to tam ako decko na tesco bajku zchadzal..teraz posledne som si netrufol.

Ono na niektore vyslapy clovek musi dorast technicky, tj najst si dobru stopu ( vediet ju udrzat) a vediet pracovat s taziskom ale na niektore ti to proste nestaci a potrebujes aj dostatocnu silu a vydrz.

Ak nieco slapem hore a som na najlahsom prevode a mam max tepy tak som proste prilis slaby na ten kopec, tam nestaci ze chcem alebo ze viem. (eventualne by pomohla mensia celkova vaha)


Pochybujem ze siel ten uplny zaver toho useku pri Zeleznej smerom hore. Ja som tam par mesiacov dozadu vyzul predny plast ked som to skusil ist smerom dolu. Ak sa nemylim tak o par metrov dalej je schodnejsia cesta tak tipujem, ze zacal tam. Ale ano, je to strme tak ci tak.
20.07.2022 - 09:08:12
00
imajoros napísal:
Pochybujem ze siel ten uplny zaver toho useku pri Zeleznej smerom hore. Ja som tam par mesiacov dozadu vyzul predny plast ked som to skusil ist smerom dolu. Ak sa nemylim tak o par metrov dalej je schodnejsia cesta tak tipujem, ze zacal tam. Ale ano, je to strme tak ci tak.


Bolo to uz davno co som tade siel, ale prave ten zaciatok (smer dole na zeleznu) od altanku (rampy) sa mi zdal uplne v pohode.. (to islo lesom)..konci to vlastne pri "strojoch" na cvicenie na parkovisku na zeleznej..a iba ten zaver je mordor. Pokial je tam nejaka cesticka cisto iba vymytym zlabom tak verim ze to je u mna asi uplne bez sance..ako decka sme chodili urcite lesom to si pamatam.

juliusv
juliusv napísal:
tak tento usek som dal prvykrat tento rok

tak uz sa mozem pochvalit aj ja ze som to dal po vcerajsom vyjazde, https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1039100/bicykel-pomotkat-sa-na.html
20.07.2022 - 09:57:38
02
imajoros napísal:
Pochybujem ze siel ten uplny zaver toho useku pri Zeleznej smerom hore.

Ano, to mam na mysli. Chodnik co siel smerom od rampy/betonky smerom dole na miesto kde su teraz tie cvicebne preliezky. Tak to smerom nahor. Zo zaciatku technika po korenoch a potom pohodicka. Vcera som sa na to z dialky z cesty mrkol a nevyzeralo to nevyslapatelne tak to dnes asi skusim. Trochu vystupili korene ale ten zaciatok vyzeral byt prave lahsi, s mensim schodom z lesnej cesty ako si to pamatam.
Toto bol ale len jeden priklad podobne kratkych vyslapov ktore som si skusal.
20.07.2022 - 10:31:06
02
keyboard_arrow_up