Vtedajšia váha cca 73kg, momentálne
mimosezónne FTP 347W, váha 77kg
27.11.2022 - 19:52:59
03
Nó a takto som si to nejak predstavoval tu v tejto téme. Komplet tréning. Niečo čo má hlavu aj pätu. Vďaka @cipo .
27.11.2022 - 19:57:20
06
Človek by občas aj rad prispel do témy ale keďže je to to sám SPAM, tak to nemá moc vyznam
27.11.2022 - 19:58:57
00
Stax napísal:
ty si este viac strateny ako som si myslel. nevadi aspon nas dobre bavis ked uz nic ine...


stratený som pre toho kto nerozumie tréningu - ako sa má trénovať na Slovenské rekordy, duri - a toto tu hore sú ešte len nutné teoretické základy pre správny tréning, ak toto zvládneš potom nasleduje metodika - správna periodizácia zaťažovania v týždňových mikrocykloch, viactýždňových makrocykloch s maximálnym využitím efektu superkompenzácie výsledkom čoho sú rekordy - osobňe dosiahnuteľné maximum, nie pľantanie sa na 4,3 - 4,4 W/kg na 80 - 90 % svojho maxima, a to sa zatiaľ bavíme o tréningu v podmienkach malej nadmorskej výšky
27.11.2022 - 20:00:04
00
a preto jazdis 3 a pol hodinove z2/z3 suvisle dieselove treningy ktorych hlavnou vyhodou je zlepsovanie vo2max... lebo tomu rozumies...

skus prosim zvladnut krok 1 - spravne si nastavit wattove a HR zony alebo aspon skus zistit kde vlastne mas ftp...
27.11.2022 - 20:05:11
03
Už si prestaňte porovnávať pinďúre. Mal by sa tu zapojiť aj cepoo a imroman a pripomenúť, že sa netreba zblázniť z čísel. Pokiaľ sa cyklistikou neživíš, jazdi pre radosť a hlavne tak, aby si si neublížil. Poznám amatérskych lyžiarov, ktorí kvôli adrenalínu jazdili len čierne zjazdovky a v lepšom prípade po pár rokoch (po jednej jazde) končili s potrhanými šľachami, zničenými meniskami, zlomeninami, alebo dokonca skončili o barlách a na vozíku. Ak si niekto nastavil "z brucha" tréningové parametre a je presvedčený, že mu pomáhajú, nech sa nad číslami ukája v súkromí, môže si ich aj vymaľovať a dať nad posteľ. Alebo jazdiť striedavo s transparentmi - "ZLEPŠUJEM SI VO2MAX, ZLEPŠUJEM SI FTP, ZLEPŠUJEM SI ĎŤŇĽ...". Lebo tu to už hraničí so spamovaním. A väčšina diskutérov hovorí to isté, len to niekto nedokáže akceptovať.


Naposledy upravil Tata1955 dňa 27.11.2022 - 20:12:00, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2022 - 20:08:42
00
cipo napísal:
Tu je jeden z mojich starších 3h tréningov určených pre zlepšenie VO2max a FTP, mozes študovať .

-20min. rozjazdenie v nom 1x5min. cca 280-310W na 90-100ot. na rovine,

-1x6min. 30/30s, 30s cca 500-550W, (lubovolne),
-3min. pauza,
-1x3min. cca 330-370W,

-15min. rege,

-1x6min. 30/30s (zostava rovnako),
-3min. pauza,
-1x5min. cca 310-340W,

-30min. rege, do 220W,

-3x1min. cca 330-370W,
-1min. pauza,

-15min. rege,

-1x10min. cca 260-300W, na 60-70ot.

-vytoc


počkaj počkaj, VO2max sa nezlepšuje jednym tréningom ale správnou periodizáciou 180 tréningov počas 6 mesiacov prípravného obdobia od novembra do apríla, to čo si tu dal s tým sa možeš akurát tak odrovnať na dobu neurčitú, čo nasledovalo o 2 dni ?, o 4 dni ?, o dva týždne, o tri mesiace ? podla tohto tréningu si musel mať po 6 mesiacoch 60 minút FTP 6 W/kg


Naposledy upravil Hosť dňa 27.11.2022 - 20:12:18, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2022 - 20:11:27
00
cipo napísal:
Mam dosť odtrenovane aby som vedel čo je VO2max tréning . Stačí ked sa kuknem na priemerný výkon a NP vykon. Pri VO2max je to podstatne vatsi rozdiel . Ako základ mas zle nastavené výkonové zóny . Odporučil by som ti zaplatiť si aspoň na čas trénera aby ta usmernil ale to by si musieť vediet počúvať aj niekoho iného ako seba .


Asi problém bude v tom, že každý lepší tréner by mu tieto 3h VO2max jazdy v zime skoro v mraze na konci sezóny zatrhol a v sekunde zrušil a poklepal mu na čelo či je normálny. Na konci sezóny sa absolútne nič také netrénuje a už duplom nie ako amater ale ani v profi športe MTB alebo cesta sa už dávno takéto tréningy skončili, je úplne iná fáza tréningu a ďalšia vec, že každý normálny tréner hneď zatrhne jazdiť hodiny v mraze a zime, telo sa trápi vyrovnáva teplotu je to len trápenie a nie trénovanie úplne sa to míňa efektu. Prečo asi všetci profíci sa po sezóne presúvajú do tepla, cvičia kompenzačné cvičenia, turistika, beh, sila, iný pohyb, nič z toho pri 0°C a už duplom nie žiadne VO2, druhá časť zimnej prípravy, začiatok roka je už niečo iné. Mal som možnosť byť istý čas s trénerom, ktorý doviedol k víťazstvám veľa SK jazdcov aj na profi úrovni a keby videl čo tu stvára tento chlap, chytal by sa za hlavu...
Ale tu to je škoda slov, na všetko je odpoveď, nerozumieš sa iba ja ja ja....
27.11.2022 - 20:12:00
04
Peter6 napísal:
Asi problém bude v tom, že každý lepší tréner by mu tieto 3h VO2max jazdy v zime skoro v mraze na konci sezóny zatrhol a v sekunde zrušil a poklepal mu na čelo či je normálny. Na konci sezóny sa absolútne nič také netrénuje a už duplom nie ako amater ale ani v profi športe MTB alebo cesta sa už dávno takéto tréningy skončili, je úplne iná fáza tréningu a ďalšia vec, že každý normálny tréner hneď zatrhne jazdiť hodiny v mraze a zime, telo sa trápi vyrovnáva teplotu je to len trápenie a nie trénovanie úplne sa to míňa efektu. Prečo asi všetci profíci sa po sezóne presúvajú do tepla, cvičia kompenzačné cvičenia, turistika, beh, sila, iný pohyb, nič z toho pri 0°C a už duplom nie žiadne VO2, druhá časť zimnej prípravy, začiatok roka je už niečo iné. Mal som možnosť byť istý čas s trénerom, ktorý doviedol k víťazstvám veľa SK jazdcov aj na profi úrovni a keby videl čo tu stvára tento chlap, chytal by sa za hlavu...
Ale tu to je škoda slov, na všetko je odpoveď, nerozumieš sa iba ja ja ja....


mäkký si, by si neveril kolko človek vydrží, a 0 stupňov celzia ? šak to sú ideálne podmienky, vieš v čom jazdia celú zimu belgičania, ... cyklokros v zime, vo vetre, hodina na prahu, hodiny vytrvalosti vonku v zime, na jar prídu na preteky, 0 stupňov a hore aj dole krátke, niektorí bez rukavíc, to ja co som naobliekaný jak cibuľa, rukavice beriem už pri +1 stupeň, jazdím len za sucha, to ešte komfort, myslíš tréner u nás by takéto trénovanie pri 0 stuňoch zarazil ? ten tréner co trénuje cyklistov pľantajúcich sa na FTP 4,3 - 4,8 ? co vyplakávajú aj so svojimi trénermi že sa nedostanú ani do prokontinentálnych tímov ? sa nečudujem ked trenuju všelijake ukontrolované bludy ala stax - Transfagasaran, ...


Naposledy upravil Hosť dňa 27.11.2022 - 20:29:49, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2022 - 20:19:24
01
Hosť napísal:
počkaj počkaj, VO2max sa nezlepšuje jednym tréningom ale správnou periodizáciou 180 tréningov počas 6 mesiacov prípravného obdobia od novembra do apríla, to čo si tu dal s tým sa možeš akurát tak odrovnať na dobu neurčitú, čo nasledovalo o 2 dni ?, o 4 dni ?, o dva týždne, o tri mesiace ? podla tohto tréningu si musel mať po 6 mesiacoch 60 minút FTP 6 W/kg

Milý pán ivan. Ja som pochopil a asi aj ostaní, že sa tu jedná o konkrétny model jeden z mnoho iných modelov tréningu a nie, že ho od teraz začnem jazdiť každý deň.
27.11.2022 - 20:29:09
01
no ale takýto 1 tréning ti je vieš na čo dobrý - a jeden tréning neni model, model prípravy vyzerá ináč

ale toto všetko vyplakávanie počínajúc Peter6, stax, ..., je OT, máš dať svoj Dnešný tréning s kilometrami, výškovými metrami prípadne wattmi, pulzami, ...


Naposledy upravil Hosť dňa 27.11.2022 - 20:38:37, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2022 - 20:31:21
00
Hosť napísal:
sa nečudujem ked trenuju všelijake ukontrolované bludy ala stax - Transfagasaran, ...

ivan news flash - ja idem tuto zimu v case oktober az december a potom januar az marec podla treningoveho planu spanielskej U23 reprezentacie upraveneho na moje casove moznosti...

len tak na zamyslenie :)
27.11.2022 - 20:37:54
00
duri, hore máš napísené - opäť si OT, dal si Dnešný tréning, pekne od teba, dačo si sa priučil, možeš íst do Politika, ...
27.11.2022 - 20:39:26
00
ty si aky hrdina - vymazes 80% svojho prispevku a tvaris sa ze som offtopic.

pocuj daj si opat predsavzatie ze tuto temu budes aspon 2-3 mesiace ignorovat. naozaj to znacna cast komunity oceni...
27.11.2022 - 20:42:27
00
de 80 %, zas bludy pišeš

jedine že aj ty si dáš - aj to ešte porozmýšlam, prečo by som tu nedal pozajtra prípadne popozajtra /zajtra možno aj pozajtra mám voľno/ svoj Dnešný tréning, a mirec16 može dat svoj tréning ? či tu len furt bude OT hejtovať moj Dnešny tréning ? že 2 hodiny, 241 W, 3,2 W/kg, 87 % z bpm max. je len Dnešný výjazd, ...


Naposledy upravil Hosť dňa 27.11.2022 - 21:02:26, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2022 - 20:47:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up