Jano1987 napísal:
Písal, že tam je zámková dlažba a veľa chodcov a cyklistov. To mi nepríde zrovna ako nezjazdná komunikácia.

Tak je to pravdaze len jedna zo serie vyhovoriek - a priznajme si, na Slovensku prostredie praje, kedze nasa cyklo-infrastruktura je zufala. Ale ak by aj bola aspon na urovni Rakuska, aj tam jazdia cyklisti po cestach - tie su vacsinou rovnejsie, z este lepsieho povrchu a bez "spomalenych" cykloturistov, takze si netrbea robit iluzie.

Osobne mi tak vadi v principe len to, ze dokonca aj v tejto silno cyklo-zameranej komunite sa najdu taki, co nemaju ani elementarne chapanie cestnej vyhlasky, dolova v tejto atmosfere zacinaju verit roznym vymyslom, ktore vo vysledku mozu ohrozovat nie len ich, ale aj ostatnych ucastnikov...ako priklad mozem dat video s cyklistom na R7, ktore som postoval nedavno ... ten si tiez asi myslel, ze kde nie je explicitne zakazova znacka, tam moze cokolvek :)
02.05.2023 - 18:29:03
00
ja sa nerozčuľujem,ja konštatujem, tie tunašie cyklotrasy...to je atrapa... kopa je takých že majú 150 metrov a vedú odnikiaľ donikiaľ, tento konkrétny úsek som si teraz dal na mapy.cz. ...má 780 metrov...potom sa už kľudne môže ísť na bajku po ceste lebo "cyklochodník" skončil...takže tak
Doplním...ten úsek ďalej kde už cyklochodník nie je je pre cyklistov oveľa nebezpečnejší- žiadna krajnica a betónový kanál vedľa cesty,tam už sa na bajku jazdí na figu,len čakáš kedy ťa nejaké auto pošle do toho betónového jarku...


Naposledy upravil xyz dňa 02.05.2023 - 19:53:04, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2023 - 19:41:39
01
Ano bohuzial. Stretol som takych v nedelu. Parik na cestakoch, dobehli ma v zahorskej smer BA, zviezol som sa za nimi. Presli sme cez lamac a dole okolo Tesca. Tam padla cervena tak som zacal brzdit ako prvy na co ma chalan obehol tesne bez brzdenia a jeho panicka sa este zlakla ze preco brzdim a preletela za nim. Bohuzial to nie je prvy raz co ludia s ktorymi som nahodne siel uplne ignoruju semafory. Potom sa nemozeme divit ze vodici na nas ako skupinu pozeraju cez prsty ked nam robia takito hanbu vsade.

Parodia na cyklocestu je na racianskej pred Urban residence, to ma snad 200m ak vobec 😁
02.05.2023 - 19:50:56
00
scarinko napísal:
.... Bohuzial to nie je prvy raz co ludia s ktorymi som nahodne siel uplne ignoruju semafory. ...


Aj preto sa drzim pravidla, cudzieho cyklistu moresov neznamych, striast sa treba v co najskorsi okamih :-P
02.05.2023 - 20:09:23
02
Nemal som dovod, na semaforoch v zahorskej aj v lamaci stali, bol som rad ze som sa mohol zviezt v haku
02.05.2023 - 20:11:02
10
koso_sk ja som zažil cyklistu na Lanfranconi v protismere. Jediné šťastie, že bolo okolo polnoci a skoro žiadne autá, zažil som cyklistov na Moste SNP, už som videl cyklistov na Starom moste v tej električkovej časti, v električkovom tuneli pod hradom, otec zažil cyklistu v Sitine. Žiaľ veľa ľudí nad tým mávne rukou, že cyklista, ohrozuje max tak seba

xyz ja chápem, že infraštruktúra nie je vždy dokonalá. Sám jazdím na cyklokrose s pláštami o šírke 28c, predtým som mal fitness bike s 23c pláštami. Ale ak chceme aby bola infraštruktúra lepšia, treba ju využívať. Značná časť miestnych prispievateľov očakáva, že cyklotrasa pôjde presne tam kam potrebujú, najlepšie žiadna križovatka a nik na tej trase nebude. Žiaľ to je nemožné, hlavne v mestách
03.05.2023 - 00:41:07
00
o tom som tu už tiež písal,cyklochodník,vedľa chodník pre chodcov ale väčšina chodcov ide po cyklochodníku,štyria vedľa seba a pozerajú že čo ty tu chceš na tom bicykli...ďalšia vec: vyznačil sa na 4m širokom chodníku pruh pre bicykle asi 1m v jednom smere jazdy,potom je svetelná križovatka ale tam nie na semafore symbol bicykla ani vyznačený prejazd,potom zase cyklochodník,zase semafor a takto sa to opakuje 5 či 6 krát...takže vlastne zakaždým by som mal zosadať z bicykla a tlačiť ho.
03.05.2023 - 05:53:40
02
scarinko napísal:
Parodia na cyklocestu je na racianskej pred Urban residence, to ma snad 200m ak vobec 😁


Tá trasa má síce len 200 m, ale to si predstavuješ, že sa celá cyklotrasa do Rače vybuduje naraz?
Pri Urban Residence je to inak celkom zaujímavý príbeh. Pôvodne (podľa zámeru predloženého do posudzovania vplyvov na životné prostredie) nemala byť medzi budovou a Račianskou žiadna cyklotrasa. Tá bola doplnená až na základe pripomienok, podobne ako v susednom projekte Pri Mýte. Zaujímavé je, že v projekte Pri Mýte ešte cyklotrasa nestojí (mala by pribudnúť po dostavbe poslednej budovy), ale v Urban Residence, ktorého príprava začala neskôr, už je.

Mesto pripravuje zvyšné úseky cyklotrasy od Kollárovho námestia až do Rače, ale to je proces na niekoľko rokov. Je len dobré, že sa s novou výstavbou popri Račianskej darí spraviť niektoré úseky už skôr, hoci sú potom nejakú dobu osamotené.

V opačnom prípade by sa mohlo stať, že bude o x rokov hotová celá Račianska radiála, ale popri Urban Residence by kus chýbal, lebo by naň nebolo miesto.

Podobne možno vznikne úsek pri Palme a Novej Cvernovke skôr ako zvyšok trasy.
03.05.2023 - 09:14:17
01
Niekolkokm useky dialnic sa buduju naraz, tak preco nie cykloradialy, ktore maju zlomok dlzky ?
Inak, ako radiala by mohla zatial posluzit tato trasa. Staci par usekov zaplatat, na par miestach poriesit tecucu vodu cez asfaltku a medzi Peknou cestou a Alstrovou upravit povrch :-).
https://sk.mapy.cz/s/nozuzukega
03.05.2023 - 10:05:35
00
Mestské cyklotrasy sa nebudujú vo väčších ucelených úsekoch, keďže dlhodobo absentuje príprava, ktorá by k tomuto smeroval. Toto sa síce postupne mení, ale na výsledok si podľa môjho odhadu ešte pár rokov počkáme, kým to prejde cez všetky stupne prípravy.

Treba to brať tak, že pri Urban Residence bola možnosť spraviť nejaký kus skôr, tak sa to využilo. Podľa mňa to ničomu neškodí a neskôr už tento úsek bude pripravený.

Na viacerých miestach sa takto nepostupovalo (nespravil sa krátky nenapojený úsek so zdôvodnením, že sa to spraví v budúcnosti v celku). Takže sme mohli mať x krátkych úsekov, ktoré by sa medzičasom za 20 rokov spojili do ucelenej trasy, ale takto nemáme nič. :)
03.05.2023 - 10:14:53
01
ten zamer uz teraz je niekolko rokov stary a dalsich xy rokov to nebude cize je to uplne zbytocne ak to nema byt komplet v nejakom horizonte ale v dekadach. a uplny nezmysel je vynucovanie si aby tadial niekto jazdil. je to nesystemove a pokial to nema byt aspon nejaky uceleny usek racianske myto - VUZ tak to nema vyznam ani robit. samozrejme to ma vyznam pre toho kto zadava zakazku aby bola provizia do vacku, to ano.

usek pekna cesta - alstrova mal byt asfaltovany co si pamatam uz nejaky rok dozadu resp take plany som cital ale zas nic, miesto toho tam auta zdevastovali uz tak zniceny povrch

predpokladam podla textu ze tramp je z cyklokoalicie
03.05.2023 - 10:17:21
00
tr3mp nepoznam konkretnu siituaciu - ale pri sucasnej slovenskej legislative vidis aj v tejto diskusii, ze kazdy dobry skutok je po zasluhe potrestany... proste ked sa budu budovat cyklochodniky (ci uz oddelene alebo spolocne s chodcami[co je podla mna najvacsie zlo]) tak sa cyklisti budu musiet zblaznit z toho znacenia a riesit kde mozu ist po ceste a kde budu musiet vyuzit paralelnu cyklotrasu...
03.05.2023 - 10:39:27
00
Budovať hocijakú infraštruktúru v už zastavanej oblastí je komplikované, hlavne ak tam bude 500 rôznych vlastníkov pozemkov a ide sa cez viac ako jednu mestskú časť.
03.05.2023 - 11:06:14
00
Muso napísal:
tr3mp nepoznam konkretnu siituaciu - ale pri sucasnej slovenskej legislative vidis aj v tejto diskusii, ze kazdy dobry skutok je po zasluhe potrestany... proste ked sa budu budovat cyklochodniky (ci uz oddelene alebo spolocne s chodcami[co je podla mna najvacsie zlo]) tak sa cyklisti budu musiet zblaznit z toho znacenia a riesit kde mozu ist po ceste a kde budu musiet vyuzit paralelnu cyklotrasu...


Konkrétna situácia vyzerá nasledovne: https://goo.gl/maps/KLHMGg9BFo9GciNF6. Toto by som paródiou na cyklotrasu nenazýval (pár detailov samozrejme mohlo byť lepších). V opačnom smere je cyklopruh: https://goo.gl/maps/sWZpTW5bX4NSuSA76. Toto určite nie je úsek, ktorý by robil problémy aj pri nedokončení nadväzných. V smere do centra môžu ísť stále po vozovke, dokonca vo vlastnom cyklopruhu, v opačnom smere je tá trasa zjazdná aj na cesťáku.
03.05.2023 - 11:27:08
00
parodia je to ze ta to po 200m co sa motas medzi ludmi ktori ti na tu zelenu vec lozia stale vypluje spat na ceste cize uvazovat vobec ze z cesty zleziem na cyklo ma ani nenapadne koli 200m.
https://www.google.com/maps/@48.163273,17.1249512,3a,75y,82.71h,77.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2vwg_2WW-MBZpGNnsFH0jw!2e0!7i16384!8i8192


Naposledy upravil scarinko dňa 03.05.2023 - 11:34:03, celkovo upravené 2 krát.

03.05.2023 - 11:32:35
01
keyboard_arrow_up