corsair napísal:
Vodu nerátam, lebo tá je vo všetkých tkanivách. Je to len pomer svalovina/sadlo alebo aj kosti hrajú rolu?

100kg človek s 20% tuku chce ísť na 10% tuku tak bude vážiť 90kg?


Ak si natural tak nebude, pretože pri chudnuti stratíš aj svalovú hmotu.
Ak berieš asteroidy tak sa da dost slusne zabrániť strate svalovej hmoty pri chudnuti, rysovani.
11.05.2023 - 19:32:21
00
Koľko svalov, pri pravidelnom cvičení vrch/nohy by sa malo mäso držať, nie?
12.05.2023 - 15:29:01
00
Pri posilňovaní by sa to malo "dorovnať" ale problém nastane vtedy, keď niekto radikálne obmedzí stravu a začne napríklad behať aby schudol. Ak má telo deficit sacharidov zo stravy, tak si začne brať zo svalov. Akurát som niekde o tom čítala v nejakom veľkom článku v magazíne Téma.
12.05.2023 - 16:10:13
01
Hovori sa, ze
Cvicenie je 20%
Strava 80%

Ked chudnes tak musis byt v kalorickom deficite.
Netreba radikalne, to ta moze odradit, staci znizovat hmotnost napr. 0,5 kg tyzdenne
Vazit sa rano nalacno raz za tyzden a hlavne si merat aj obvod pasa a zapisovat si to. (Zabudnes co si nameral pred par tyzdnami)
Vaha nemusi vzdy odzrkadlovat znizovanie hmotnosti. Niekedy moze telo viac zadrziavat vodu, mozes nabrat svaly (ak si predtym napr. necvicil) atd., preto sa meria aj obvod pasa.
---
Bazalny metabolizmus - 10% napr.
Ak nestaci tak uberies dalsich 5% = -15%
Ak ti pada vaha velmi dole znizis na -5%
Je to individualne, kazdy ma iny metabolizmus, inu namahu za den mimo cvicenia.
Bazalny si zistis kdekolvek na nete ale len orientacne. Je to individualne, musis si ho zistit aky mas sam, pocitanim kcal.

Cvicenim sa snazis zachovat svalstvo ale musis ho aj zasobovat bielkovinami
1,6-2g / kg telesnej hmotnosti

Ak necvicis a si v kalorickom deficite stratis aj vsetko svalstvo ak si nejake mal.
Ak cvicis ale nezasobujes svalstvo bielkovinami v dostatocnom mnozstve, tiez stracas aj svalstvo.
Preto treba pri redukcii hmotnosti aj cvicit a jest bielkoviny.
Neznamena, ze musis dvihat megavahy. Staci aj s vlastnym telom, proste silovy trening.

Vela zien robi obrovsku chybu, ze sa boja, ze budu vyzerat ako muzatky, tak nechcu cvicit.
Nemusia sa vobec bat, keby chceli vyzerat ako tie obludy tak by museli sypat asteroidy.
Pritom sa staci zastavit na cviceni s urcitou vahou a svalstvo uz nebude mat impulz pre dalsi rast.
Staci ho potom len udrziavat.
Neuvedomuju si, ze vlastne urcite mnozstvo svalstva tvaruje tie ich pekne krivky, ze tvaruju postavu.

Napr. tu mas dobre informacie ako na to. Termicky efekt, atd.
https://www.youtube.com/watch?v=IBJzoOPwSQU

---
Vela ludi si mysli, ze ak chces schudnut staci viac cvicit, behat, jazdit a stravu neriesi.
Pritom je to opacne. Strava je dolezita.

Pozri doma 40g cokoladovu tycinku, ci keks, kolko ma kcal
kolko aktivity potrebujes na spalenie
https://6000kroku.cz/clanek/spotreba-energie-pri-fyzicke-aktivite

Takze jednoduchsie je si ich odpustit ak chces zredukovat hmotnost.
12.05.2023 - 16:46:15
03
Však ale keď cvičí, tak svaly sa musia adaptovať na zvýšenú záťaž. Keď má popri tom dostatok bielkovín. Chôdzu a bajk (u seba) neberiem ako zvýšenú záťaž.
12.05.2023 - 16:51:49
00
Red1
Vsetko super, len co mas furt s tymi asteroidmi? :)
12.05.2023 - 16:58:06
02
Ani ten príjem sa nedá určiť presne na číslo. Odchýlka kcal na obale; banán nedozretý či prezretý; potravina či surová alebo varená; telo koľko kcal si vytiahne z jedla (aj z toho istého), niekedy vytiahne viac, no keď Vás preženie, tak menej.

Váha kolíše aj v rozmedzí 2 - 3 kg ráno večer, večer
ráno, po vyprázdnení, športe. Stačí trocha soli, začne smäd a telo naviaže vodu kôli soli, a na váhe to vyzerá, že sme po grilovačke pribrali 2 kg za deň (to sa nedá, to by ste muselo za deň spráskať napr. cez 3 kg čokolády alebo cez 100 rožkov alebo vypiť cez 30 L koly/mlieka/piva a pod.).

Výdaj sa určuje ťažko. V podstate koľko tepla vyrobí človek v pokoji + námaha. Nie čím viac dýcha alebo bije srdce, lebo človek bez kondície sa udýcha a nevyrobí toľko tepla, ako človek s kondíciou, ktorý vyššiu záťaž (a tvorbu viac tepla) zvláda a ani sa nezadýcha.
Aj čo človek spaľuje, je rôzne. Kto je naučený na tuky, asi nebude spaľovať zo svalov. Kto je cukroholik, bude spaľovať zo všadial možne (alebo odnikiaľ, lebo bez cukru ledva vstane z postele), len nie z tuku a pod.
12.05.2023 - 17:27:05
00
Ja ale chudnúť ani priberať nemám problém. Mne sa len nezdalo to, že 70kg pri 20% tuku má tuku 14kg... Veď to je celé vedro... To sa mi zdá dosť, lebo viem koľko sa dá vytopiť z 150kg svinky a viem ako tá svinka vyzerá za živa a koľko má pohybu...
12.05.2023 - 20:38:21
00
Enyo
Vsetko super, len co mas furt s tymi asteroidmi?  :)

Asteroidy = anabolicke steroidy
Tak číta to tu viac ludi, niekto sa v tom vyzná, niekto nie.
Tak treba povedať pravdu co je reálne naturalne a co nie.

Hlavne ženy sa potom nebudú báť vziať do rúk činku, zavazie, že budú vyzerať ako mužatky a môžu si vytvarovat svalstvom svoju postavu.
13.05.2023 - 18:03:37
10
Neviete nejaký lifehack na drepy? Aby ma to aspoň trochu bavilo...
09.06.2023 - 06:51:56
00
lúšti pritom sudoku :)
09.06.2023 - 10:50:40
02
corsair Drepuj pri stole a po kazdom postaveni sa si daj jednu hranolku :-D
09.06.2023 - 11:35:51
02
Ja drepujem v robote. Vsetko je lepsie, ako robit. Ale tato rada ti v kamione moc nepomoze
09.06.2023 - 11:55:28
00
Zvysit vahy. Tazke drepy su drina, nie nuda.
10.06.2023 - 19:36:54
00
fixska napísal:
Kriste chlapi, čo by som ja dala za takú chudé nohy .. ako sa dá schudnúť na lýtkach?

Schudnúť z lýtok nie je problém (min pre cyklistov), ale schudnúť z hlavy je väčší oriešok :lol:
18.06.2023 - 22:53:20
00
keyboard_arrow_up