A viete čo som si všimol? Že viacej opitých jazdí na biobiku ako ebiku. Ebikeri sú si vedomí sily svojho stroja, tak cuckajú bežne birrel či kofolu, no bioši - to je des čo popijú. A potom ohrozujú malé deti na cyklochodníkoch.... Klobúk dolu pred biošmi čo opitý tlačia svoj bike mimo cyklotrás ...
17.08.2023 - 14:32:47
00
marseluspp napísal:
A viete čo som si všimol? Že viacej opitých jazdí na biobiku ako ebiku. Ebikeri sú si vedomí sily svojho stroja, tak cuckajú bežne birrel či kofolu, no bioši - to je des čo popijú. A potom ohrozujú malé deti na cyklochodníkoch.... Klobúk dolu pred biošmi čo opitý tlačia svoj bike mimo cyklotrás ...

To sú strášné žvásty čo píšeš. Máš to vôbec nejako podložené štatistikou napr. pri poslednej akcii zameranej na alkohol u všetkých kategórii cyklistov či už bio alebo zťp?
17.08.2023 - 14:35:26
00
Hosť napísal:
ani náhodou e-bike neatakuje náročnosť rýchlejšej chôdze, neatakuje ani náročnosť bežnej chôdze, jazda na e-biku je veget jak sviňa, a marceluspp, ... si tu budú krochkať až dovtedy kým ich vlastná slanina nezabije


Vies to podlozit akousi skusenostou alebo len tupo blabolis z coho ta podozrievam.
Príloha:
Report.jpg
Report.jpg 95.5 KiB thumb_up0thumb_down

Konkretne kedy a kde si sa pohyboval beznou chodzou rychlostou 10 km/hod? Kedy a kde si prekonal beznou chodzou 60 km? Na akom materiali frcis?
Odpovedz alebo neotravuj!
17.08.2023 - 15:28:04
04
PS Pokial moj predosly prispevok vyzeral podrazdene, tak si sypem popol na hlavu. Chcel som len podotknut, ze clovek by si pred odoslanim mal precitat, ze pod co sa podpisuje.
17.08.2023 - 15:34:20
03
JOLI napísal:
To sú strášné žvásty čo píšeš. Máš to vôbec nejako podložené štatistikou napr. pri poslednej akcii zameranej na alkohol u všetkých kategórii cyklistov či už bio alebo zťp?

Vidíš toto je vaša objektivita To sú nepodložené žvásty.
A žvásty o nezdraviacich,naširoko rozčapených,nizko sediacich, zle oblečených, načipovaných ebajkeroch. sú podložené akou štúdiou?
17.08.2023 - 16:16:06
02
exaktnym pozorovanim v terene ...
17.08.2023 - 16:23:03
03
No vidíš a to isté tvrdí marsel tak kto má pravdu?
17.08.2023 - 16:24:27
00
pista Musím oponovať, a to že rýchlosť a množstvo kilometrov jednoducho nie sú dobré parametre, akými sa dajú porovnávať športové výkony. Ako sorry, ale bežne človeka nenapadne cez tieto veličiny porovnávať cyklistiku a chôdzu.

AVŠAK, ak niekto ide trebárs 6 hodín a vykoná pri tom istú prácu (tým myslím fyzikálnu prácu), spáli pri tom isté kalórie/vydá isté kJ pri nejakom srdcovom tepe, a človek na biku vydá tie isté kJ pri rovnakom tepe, tak to už je porovnateľné. Rýchlosť a vzdialenosť ale podobná nebude ani náhodou.

Tu zase opakujem, čo som raz písal. Marseluspp môže stále písať niečo o km a hodinách na biku, ale ak chceš niečo porovnávať, tak jediné objektívne parametre sú čas a výkon.
17.08.2023 - 16:39:50
00
Nepochopil. Ja som reagoval na prirovnanie k bežnej chôdzi.
17.08.2023 - 16:54:31
00
A prečo nie? Ideš na ebike- dáš hodinu a pol, budeš mať priemerný tep 130, vykonáš nejakú prácu, aktivita dá nejakú záťaž na organizmus.
Dáš hodinu a pol chôdzu, priemerný tep rovnaký, záťaž rovnaká.
Nedá sa to teda prirovnať?
Edit: keď som nepochopil, tak ma daj na správnu mieru
17.08.2023 - 17:12:01
00
Mozes pokracovat porovnavanim s odpocinkom v kresle. Zase bude rozdiel len v dlzke trvania ...
17.08.2023 - 20:31:43
00
Vau, toto bola odpoveď hodná dobrej konverzácie. Sarkazmus, ak by to náhodou nebolo niekomu jasné.
17.08.2023 - 20:39:37
00
pista napísal:
Vies to podlozit akousi skusenostou alebo len tupo blabolis z coho ta podozrievam.
Príloha:
Report.jpg
Konkretne kedy a kde si sa pohyboval beznou chodzou rychlostou 10 km/hod? Kedy a kde si prekonal beznou chodzou 60 km? Na akom materiali frcis?
Odpovedz alebo neotravuj!


samozrejme že je bežná chôdza náročnejšia, napr. v porovnaní s tým čo si dal 6 hodín jazdy na e-biku, ak by si šiel 6 hodín pešo nejakých 30 kilometrov tak budeš viac unavený teda bežná chôdza je náročnejšia ako jazda na e-biku čo si šiel
17.08.2023 - 21:19:21
00
Už aby začala Vuelta, vedúci sa presunie rozdávať rozumy do iného vlákna.
17.08.2023 - 21:22:43
01
pišta chcel aby som mu odpovedal lebo vraj len tupo blábolím ked píšem že jazda na e-biku je ešte menej náročná ako bežná chôdza, a ešte aby som odpovedal na všetko čo sa pýtal aj na akom materiáli frčím tak na klasickom bicykli bez motora a ked ma podozrieva že frčím na e-biku tak to ani náhodou
17.08.2023 - 21:23:22
00
keyboard_arrow_up