Petrzalka - raca bola vzdy tak 90-100 vm ak som nesiel teda po racianskej hlavnej ?
Ale teda kludnym tempom tak 45 min MTB, ked som svihal tak niekde cez 33 sa dalo. Po ceste ked vysli semafory na cestaku bol rekord tusim 22min na tych 13km ?
10.10.2023 - 23:31:06
00
OK ináč, na to aby mesto malo šancu sa stať cyklo veľmocou, tak na takomto niečom musíš dať aspoň 10km tak aby si sa nespotil, t.z. 100 výškových je nemysliteľné
bikeportland.org
10.10.2023 - 23:50:54
00
Srsen naco vtipy, pozri moje vyjazdy, napr. https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1555743/bicykel-lunch-ride.html - zo sidliska "na kopci" na obed do centra, na zeleznicnu stanicu, nakup a spat domov nastupanych 24 m. V Amsterdame UVA v centre na sidlisko juh https://www.strava.com/activities/617716469 29 vyskovych (na kusok vacsej vzdialenosti).
10.10.2023 - 23:56:12
00
ale áno, aj Košice sú kotlina, ale taká polovica obyvateľstva býva na kopcoch, do centra dole kopcom, ale naspäť a to je problém,
Ty to berieš podľa seba, 100 výškových nie je nič, ale drvivá väčšina nebajkuje a proste do 5-7% a viac stúpania nepôjde a ak tak len raz a naposledy
11.10.2023 - 00:06:20
00
mno a ked by ludia mali slapat na dlhace alebo do dubravky a lamacu, fuuu :)
11.10.2023 - 07:23:41
00
scarinko napísal:
Ti tu vysvetlia ze si kupis ebike za liter a vyriesene ?
Ale ta budapest mi nejak nesedi, som tam bol a az take rovne to tam nebolo

A ty tu vysvetlis ze namiesto toho kupis auto kde rocne budes len na udrzbu, palivo a poplatky platit zrejme aspon tolko, a vyriesene :D
11.10.2023 - 09:54:52
01
ale ja som si nekupil auto koli tomu aby som chodil s nim do prace :) toto ani neskusaj porovnavat ;)
11.10.2023 - 09:59:10
00
Sak ok, tak ale ty sa tu potom nepokusaj vysmievat z toho ze ebike nieje riesenie.

A ano, pravdaze, ked idem do obchodu, tak kosik/kapsa a dieta do sedacky na volante na bike, bike slahnem o stojan a neriesim skrabancek.

Pravdaze aj tu sa najdu taki co nadavaju ze "kde si mam zaparkovat svoj 2k+€ bike", ale za 4 roky v tejto praci som take nieco videl mozno raz. Ja mam bajk, kupeny tusim za 200€? a dal som donho dalsich par 100€ pri vymene niektorych veci, ze som si doprial, a to uz mam "luxus".

Pravdaze, ako matko pisal, teraz sa to dost posunulo, a ebiky za (niekolko) tisic € tu tvoria pomaly 50% (u dochodcov snad skoro 100%), ale ludia s nimi funguju rovnako - pouzivaju ich na nakupy, prenasanie veci,etc....


Keby manzelka nema pracu 150km daleko, tak auto stale nemame. A nech sa paci, ked tebe " stoji" auto za to, aby si si siel raz za cas kupit postel z 2.ruky 100km daleko, abo mamku zobral na nakup, ok. My sme to riesili zvacsa prenajmom/dovozom na kt sme dokopy za 8r co sme tu minuli snad menej ako ty/bezny clovek na auto poistky za rok
11.10.2023 - 10:17:10
01
Nechcem ti kazit radost ale to auto by si pri tom ako casto ho ja využívam preplatil velmi rychlo na tych tvojich pozicovniach 😉
11.10.2023 - 16:32:53
01
Mne uprimne vrta tato tema hlavou. To naozaj musi byt rozdiel galaxii vo vnimani zivota.

dnes som po dlhom case zobral kolegynu na obed a presne o tomto sme sa rozpravali. Hovorim jej Miša predstav si, ze by si nemala auto a fungovala by si sposobom: na nakup (hocikam) s 2 detmi na bicykli.
V prvom rade samozrejme reakcia "a co som samovrah"? Preco by som si to robila takto zle.

Skoncili sme pri tom, ze obdivujeme tych ktori to davaju ale nepatrime k nim.
Ja si hlavne neviem predstavit napr. stahovanie. Za svoj zivot som ich zazil dost (4x velke) veru a to som nikdy nebyval v podnajme. Na velke veci sme si zaplatili sluzbu, ale male osobne veci stahujeme este mesiac po. Priznam sa :D bez auta by som to tam radsej zapalil.
11.10.2023 - 17:29:09
01
Stahovanie celeho bytu riesi väcsina ludi len parkrat za zivot, takze zrovna stahovanie ako dovod vlastnictva auta je podla mna dost mimo. :) A stahovanie bezne ludia naozaj neriesia mesiac, ved to je zalezitost jedneho vikendu ked si veci vopred zbalis do krabic. Btw. za 100 € si prenajmem Jumper L3H2 na vikend a prestahujem vsetko co si zmyslim a to o dost rychlejsie a komfortnejsie ako osobakom.
11.10.2023 - 20:59:29
03
"prepac" scarinko, asi sa nerozumieme. Myslel som ze sa bavime vseobecne o pouzivani bicykla/mhd ako primarneho sposobu prepravy, nie ze co tebe jedinemu vyhovuje :) mozno by si si to mal aj ty ujasnit na co/ako reagujes, a reagovat podla toho, nie raz o sebe a potom o legislative/vseobecnosti. Potom sa vyhneme tym nikam neveducim, "ja to robim takto" a "ja zasa takto".
Ale ked chces aby ti tu ludia spravili analyzu a pomoc s financnym planovanim, zivotnymi rozhodnutiami, tak sa rozpis, mozno sa niekto najde :)

Zubesuch - otazka - kolko mas rokov? ja som 30tnik, rodicia nasi su 60tnici. Nasi rodicia bezne chodili bicyklami/mhd, a teraz ked im hovorime, ze sami prejdeme z/na letiska busom, tak sa s nimi stale hadame. K synovi a vnucatam v tej istej dedine, asi 2km od nich, chodia vylucne autom (a opacne, aj syn s vnucatami), ale ok, chyba tam asi 100m chodnika popri frekventovanej ceste. Ale na biku neboli uz snad aspon 20 rokov.... Proste ludia to povazuju za komfort/status/.... vozit sa autom.
A zeby si ludia niecim skodili ked si daju 1-2 dieta na bike? No, mame trocha fyzickej aktivity, strednu dlzku zivota o hodne dlhsiu ako na svk, a nehovorim ani o aktivnom zivote v dochodku, ked na biku tu bezne vidis 70+++r ludi. Hrozne skodenie si :) P.s., tym detom sa to tiez paci a nasi (pra)rodicia tak tiez nemali problem fungovat ani tom svk.

ja si zasa napr. neviem predstavit stahovat sa mesiac. Mali sme 2 "velke" stahovania. Jedno uplne super, bo firma najala overenu (nie lacnu) spolocnost, druhe dost zle (ale s podstatne viacej vecami). Kazdopadne, ked uz platis velke veci - cize tych ludi aj dodavku z velkej casti dna musis zaplatit tak ci tak, aka je potom motivacia este niekde drzat mesiac tonu "drobnych" osobnych veci mimo noveho bydliska, ked potom ich ani pouzivat nemozes?
11.10.2023 - 21:06:25
12
Jezus
To neni dovod vlastnenia auta. To som nikde nepovedal, to si si tam uz len domyslel. Len, ze si ten proces neviem bez auta predstavit.
11.10.2023 - 23:04:14
01
stanos4 asi mas pravdu, asi si nerozumieme ale uz sa mi to nechce dalej riesit. Ja som s autom ok a nepotrebujem nikoho presviedcat 🙂
11.10.2023 - 23:09:07
01
stanos4 napísal:
aka je potom motivacia este niekde drzat mesiac tonu "drobnych" osobnych veci mimo noveho bydliska, ked potom ich ani pouzivat nemozes?


Nedostatok ulozneho priestoru. Na skrine a nejaky dalsi ulozny priestor, nabytok sme dlho cakali. Aj ked sme si zobrali tak stvrtinu s ktorou sme prezili, tak sme sa dost zahadzali krabicami.
11.10.2023 - 23:19:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up