co som sa rozpraval z kamosmi, podone pripady sa stali a vraj Banka vratila, nerozumiem aliexpress preco nezakroci! inac obchodnik co to predal uz dnes nepomuka ziadny tovar!
26.11.2023 - 20:55:51
00
Dudo napísal:
Neviem, ci virtual umoznuje vratenie penazi.

samozrejme ze umoznuje ... banka vie ku ktorej realnej karte boli priradene virtualne jednorazove čísla, na ktore po čase pride refund ... inac ako na virtual ani nenakupujem ...
26.11.2023 - 21:12:54
02
JankoPN nestresuj, je víkend, transakcie normálne vyreklamujes. Btw môžem tiež potvrdiť že ísť do ČSOB chce špeciálny dôvod ...
26.11.2023 - 21:30:36
01
aliexpress má svoje pravidlá . ak ich ignorujete , robíte si problémy.
1 : po zadaní objednávky , máte 48 hodín na zrušenie objednávky . objednávka cez víkendy má určitú výhodu .
2 : v správe od predajcu ,je informácia , aby ste potvrdili objednávku . predajca čaká aj 5 dní , až potom to pošle . tak ak teda niečo chcem , po zaplatení objednávky mu do správy napíšem . . . objednávka je potvrdená -the order is confirmed a viac to neriešim .
3 : hodnotenie predajcu je na prvom mieste . poniektorý na to upozorňujú . aj kupujúci majú hodnotenia . my to nevidíme , ale predajcovia ano.
no . . . ak som niečo ne-kúpil zruším okamžite objednávku . peniaze sa do 15 dní vrátia na účet .
tak a ešte k veci . naučte sa obchodovať . než idem niečo kúpiť , pozriem :
1 : hodnotenie predajcu
2 : dátum otvorenia obchodu .
3 : hodnotenia kupujúcich . tie sú pre nás veľmi dôležité .
ali . . . ak zistí pochybného predajcu , obchod mu zablokuje , tak isto aj váš účet . podvodníkov je veľa .

na aliexpresse som za 12 rokov , čo nakupujem nechal viac ako 5000 € . 2 x som zrušil objednávku , po dohode s predávajúcim a 1 x mi zrušil objednávku predajca /došla veľkosť/ . jeden ma ***** o 7 € ,lebo som si nedal pozor a jeden mi zase poslal sedlo na bicykel 2 x . stalo sa aj to , že mi predajca poslal akési vrecúška ,asi na čaj , čo som si neobjednal a tak radšej vrátil peniaze . no , nikto nie je dokonalý.
k zrušeniu obchodu . predajca dopredá , zruší obchod a vytvorí si iný , kde má inú ponuku tovaru ,poprípadne dočasné zrušenie , kým doplní zásoby .
27.11.2023 - 04:43:58
01
vazeny pane upne odveci!
ja som nic nekupilja som hned kontaktoval predajcu-bezvysledne-obchodnik uz ani nic neponuka!vyzval som na refund aliexpress.ale to som vsetko uz zmienil vyssie v komentaroch
nerozumiem naco je v mojom pripade hodnotenie predavajuceho -- ked ja som tovar nekupil!!!!!!!!
27.11.2023 - 05:37:23
02
Ak to vsetko prebehlo cez tvoj ucet tak je velka pravdepodobnost ze pouzivas jedno heslo na viacerych portaloch a z niektoreho leaklo.

Ako tomu predist je dvojkrokova zalezitost:
1. Aktivovanie dvojfaktorovej autentifikacie vsade kde sa da
2. Pouzivanie spravcu hesiel ako keeper alebo bitwarden ktory ti generuje a uklada hesla a staci ti pamatat si to jedine. Zaroven ma vacsina sluzbu ktora overuje ci dane heslo ktore pouzivas nebolo leaknute.
27.11.2023 - 07:19:57
01
normalne ste ma vystrasili, som radsej z aliexpressu vymazal kartu. platim vzdy z firemneho notebooku ktory je az predimenzovany bezpecnostne, ale tak clovek nikdy nevie
27.11.2023 - 08:19:31
02
ja pouzivam mbank extra ucet na vsetky taketo pladby. prevediem tam tolko kolko potrebujem a ak pridem o nejake ecka, tak to budu iba centy co tam ostavaju. na pladby internetom nepouzivam hlavnu kartu.
27.11.2023 - 11:10:58
00
takze vyjadrenie Tatrabanky: Aliexpress udajne nema overnie notifikaciou / v CSOB mi tvrdili ze ma / financne prostriedky mi vratia lebo nepresla autoriazcia, len mozu mi ich aj zobrat udajne reklamacia trva 30 dni - udajne to budu setrit s obchodnikom , vraj ako su prava klienta tak aj obchodnika- to mi povedala v telef. hovore, no uvidim
27.11.2023 - 11:12:01
00
odomna ALI nepyta overenie cez tel. a to ho mam nastavene na platbu akejkovkej vysky sumy - Mbank
27.11.2023 - 12:13:21
00
Tiež mám takú skúsenosť, že na Ali bez overenia
27.11.2023 - 13:27:25
00
Aliexpress nema ziadne dalsie 2-faktorove overenie, pretoze to nie je Europsky obchodnik, a teda sa na neho nevztahuju EU pravidla.
27.11.2023 - 13:50:46
00
Izzy68 napísal:
odomna ALI nepyta overenie cez tel. a to ho mam nastavene na platbu akejkovkej vysky sumy - Mbank


Toto si nevies nastavit sam. Banka ma na to pravidla, ktorymi sa riadi (legislativa, suma, doveryhodnost obchodnika, tvoje historicke transakcie atd), kedy ti posle alebo neposle dodatocne overenie.
27.11.2023 - 14:14:33
10
flyte napísal:
Aliexpress nema ziadne dalsie 2-faktorove overenie, pretoze to nie je Europsky obchodnik, a teda sa na neho nevztahuju EU pravidla.

Nemala by to byť záležitosť banky resp. vydavateľa karty? Čo s tým má adresa obchodníka.....
27.11.2023 - 14:22:18
00
mne vratia peniaze , len nieje to zazehnane, oni to budu presetrovat s obchodnikom a udajne maju pravo mi tie peniaze este vziat
27.11.2023 - 14:38:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up