Kamarat ma agang 9mm a na nom vidlu RS recon 335 soloair 130mm.........a mne sa na nej nezda lockout....ked ho zapne tak mu vobec nezamkne vidlu (on si mysli ze sak ako moze uzamknut vzduch)ona iba mozno trochu stvrdne ale urcite to neni lockout.....a este ma okolo lockoutu olej vyteceny :roll: ....ja to vidim urcite najprv na servis ak nie na reklamacku rovno.
07.09.2008 - 10:31:19
00
mozno ten lockout odpalil...proste ho nechciat zapol...skocil a ma ponom
a nechce sa priznat :D:D
07.09.2008 - 10:46:27
00
Aj to je mozne......ale ma ho iba asi 3 tyzdne a neslo to samizda uz odzaciatku tak nvm......a hlavne to nastastie neni moj problem :lol:
07.09.2008 - 10:52:57
00
Na mojej vidle funguje lockout podobne, vidla akurát dosť stuhne, ale keď na ňu prudko pritlačím podvolí sa a ide do zdvihu.
07.09.2008 - 10:58:16
00
lockout nemá so vzduchom nič spoločné ... lockout funguje v druhej nohe > keď zamkneš vidlu obmedzíš prietok oleja v tlmiči na minimum ... samozrejme je tam nejaký ale minimálny prietok ktorý funguje ako ochrana pred nejakou nečakanou prekážkou ... aby vidla ostala aj naďalej funkčná

teda z toho vyplýva > buď ma málo oleja v tlmiacej patróne alebo prerazil lockout ... samozrejme ak je málo oleja nemal by sa dať nadstaviť ani prietok oleja > rebound
07.09.2008 - 11:02:27
00
Na mojej vidle funguje lockout podobne, vidla akurát dosť stuhne, ale keď na ňu prudko pritlačím podvolí sa a ide do zdvihu.

to určite lockout nieje úplne pevný olej stále preteká cez tlmič ale prietok je nižší > to spôsobuje stuhnutie vidlice
07.09.2008 - 11:05:39
00
A ten vytok oleja okolo lockotu suvisi s cim?....s prerazenim alebo nie su dobre tesnenia?
P.S: Zamerajme sa na to ze neprerazil ten lockout....ten lock mohol kludne nefungovat uz po zakupeni ....takze to potom zrejme bude vada kusu....uvidime co povedia v servise.
07.09.2008 - 12:05:27
00
presne ten isty problem mam aj ja lenze s reconom 351 solo air ale mne sa to stalo cca tento tizden ale neviem kedy presne a to akoze "prezazil lockout" musim to posielat do servisu alebo to doma zvladnem?
07.09.2008 - 14:35:47
00
Olej vyteká podla toho čo si písal pri páčke lockoutu na korunke !?

A otázka dá sa zmeniť nadstavenie rebound-u? Rýchlosť vracania vidlice späť? na spodu pravej nohy
07.09.2008 - 14:53:48
00
nie olej mi nevitiekol ale rebound sa neda nastavit
07.09.2008 - 16:38:41
00
nie olej mi nevitiekol ale rebound sa neda nastavit

no u teba je to jednoznačné ak vidla je v záruke rieš reklamáciu tlmič totižto podľa toho čo píšeš nepracuje ak nemôžeš ani nadstaviť rebound ... a ani zamknúť vidlu , ešte bude možnosť že tam je málo oleja a možno aj od výroby človek nikdy nevie
> otázka k tomu nadstavovaniu rebound .. nekope vidla? nedá sa nadstaviť akože točíš točíš a vidla stále chodí rovnako?
07.09.2008 - 17:11:53
00
predator: som zvedavy jak to bude reklamovat, ci bude posielat cely bike. som mu hovoril ze je to hovadina kupovat bike cez net
07.09.2008 - 17:12:57
00
predator: som zvedavy jak to bude reklamovat, ci bude posielat cely bike. som mu hovoril ze je to hovadina kupovat bike cez net

no to čo je predátorovej vidlici neviem ale bude to pravdepodobne niečo podobné

len podotýkam že presnejšie bude vedieť povedať roman čo tým vidliciam presne je
07.09.2008 - 17:20:07
00
no u teba je to jednoznačné ak vidla je v záruke rieš reklamáciu tlmič totižto podľa toho čo píšeš nepracuje ak nemôžeš ani nadstaviť rebound ... a ani zamknúť vidlu , ešte bude možnosť že tam je málo oleja a možno aj od výroby človek nikdy nevie
> otázka k tomu nadstavovaniu rebound .. nekope vidla? nedá sa nadstaviť akože točíš točíš a vidla stále chodí rovnako?


oleja je tam urcite dost som ju uz mal predtim komplet rozobratu a daval som tam nove naplne
a k tomu reboundu jak hovoris tocim tocim a vidla stale rovnako
zajtra ju skusim rozobrat a ked to nepojde tak to musim reklamovat ale dufam ze nebude treba lebo je to z ciech a to by som nechcel riesit dalsie opletacky :roll:
07.09.2008 - 17:25:25
00

oleja je tam urcite dost som ju uz mal predtim komplet rozobratu a daval som tam nove naplne
a k tomu reboundu jak hovoris tocim tocim a vidla stale rovnako
zajtra ju skusim rozobrat a ked to nepojde tak to musim reklamovat ale dufam ze nebude treba lebo je to z ciech a to by som nechcel riesit dalsie opletacky :roll:

no keď nefunguje rebound tak to vyzerá na čechy .. veľa šťastia
07.09.2008 - 17:32:08
00
keyboard_arrow_up