tak som dneska pozeral tu TOPO mapu, konkretne na tomto odkaze http://www8.garmin.com/cgi-bin/mapgen/webmap.cgi?p=46923777&u=1&z=9&w=480&h=360&rz=0&k=1&sc=1 , ale moc ma o svojich kvalitach nepresvedcila. Co sa tyka turistickych znaciek, tak tie su vyborne spracovane, mapa dokonca upozornuje na rozne zaujimave miesta ako chatky a pomniky.

ale co som bol dneska na prieskumnom vyjazde, tak zvaznice a polne cesticky ktorymi som isiel niesu v topo mape vobec zaznacene, kdezto v mojej starej 15 rocnej turistickej mape ano. Celkovo zvaznice akosi chybaju.

takze asi kupim tu 305ku, kedze pisete ze dokaze tie veci, ktore od nej ocakavam a ze budem spokojny...
02.11.2008 - 18:02:52
00
... Aj ked je ciastocne pravda, ze pri jazde mapu nepotrebujes...ja som ju skusil raz pouzit a tak som spadol, ze uz ju pri jazde pouzivat nebudem . Mali by to pisat do navodu, ze sa to nesmie pouzivat za jazdy. ;)...


http://www8.garmin.com/manuals/2371_ImportantProductandSafetyInformation_Multilingual_.pdf

Prílohy:

safety.JPG
safety.JPG 53.92 KiB thumb_up0thumb_down

02.11.2008 - 19:03:29
00
http://www8.garmin.com/manuals/2371_ImportantProductandSafetyInformation_Multilingual_.pdf


Jasne, ex post som si to uvedomil. Je to sto pro my fault...
02.11.2008 - 22:49:58
00
Kto to ešte nezachytil, vyšiel nový firmware v2.50 pre 605/705. Odstraňuje kopec vecí, čo sa preberalo aj v tunajšej diskusii. A fakt to už začína pomaly behať tak, ako má :-)

Takže nakopnúť webupdate a frčíme...

Kód:
Changes made from version 2.40 to 2.50:

    * Implemented change to allow the user to access Map Setup option for tracks which will allow showing that track on a map, and what color to display it in.
    * Added ability to set Off-Route Recalculation behavior in Routing menu. User can set it to Automatic, Off, or Prompted.
    * Fixed issue with long routes shutting down.
    * Fixed issue where Autopause and Start/Stop were not getting saved into the History files. This could also cause Courses created from this History to not register these times.
    * Fixed issue where History files would occasionally not upload due to misaligned data.
    * Fixed inaccurate elevation when moving to and from areas with distinctly different altitudes or atmospheric pressures.
    * Fixed random elevation spike in the first few track points.
    * Added the ability to delete tracks.
    * Fixed issue where speed would drop to 0 going through turns.
    * Fixed issue where viewing a Course on a map went to the wrong location.
    * Fixed barometer initialization issues in situations where the unit is turned off and back on within 5 minutes in the same location.
    * Fixed issue with Course List where actions could be applied to the wrong Course.
    * Fixed issue where course guidance lines were drawn on top of roads.
    * Fixed issue with repeated Autopausing when using a wheel sensor.
    * Fixed issue with creating a Workout with Spanish language selected.
    * Improved German translations.
18.11.2008 - 11:29:22
00
stiahol som instaloval no a uvidim :)
ja som bol spokojny aj pred tym tak uvidim ci to bude lepsie.
18.11.2008 - 13:47:20
00
wawrik - můžeš krátce napsat jaké chyby ti GPS-ka dělala a co se podařílo novým firmwarem opravit? Mám 705-ku teprve chvilku a zatím ještě nedokážu posoudit co je špatně a co by mohlo být lepší. Předem dík.
23.11.2008 - 21:24:28
00
Veteran -
u mna novy fw pomohol v nasledovnom:
mozem si zobrazit na mape s farebnym priradenim ciary starsi zaznam ktory mam v pristroji v gpx formate - casto to pouzivam tak ze si vyklikam v pc kade chcem zhruba ist a toto si prenesiem do pristroja a potom vidim na mape moj plan cesty ale nemusim ak sa mi nechce pouzivat navigacne funkcie.
dalej ak pouzivas routing tak ti fialovy pasik ukazujuci kade mas ist sa korektne zobrazuje pod ciarami ciest a nezakryva ti mapu ako doteraz.
nieco opravili na autopauze ale tu ja nepouzivam a takisto zevraj poriesili nejake problemy s barometrom - to sa tuna preberalo aj v tomto vlakne. S novym firmware som jazdil ale ani predtym som nemal problemy a ani teraz.
24.11.2008 - 10:48:53
00
můžeš krátce napsat jaké chyby ti GPS-ka dělala a co se podařílo novým firmwarem opravit?


Zásadná vec, ktorá ma dosť štvala, bol náhodný reset prístroja po dlhšej jazde. Sa mi dvakrát stalo, že sa zhruba po šiestich-siedmich hodinách jazdy vypol. Mrzelo to hlavne pri záznamoch, keď som niekde išiel prvýkrát a tie dáta som proste chcel mať. Trvalo mi dosť dlho, kým som prišiel na to, ako tie TCX súbory opraviť, aby sa dali vôbec načítať do PC.

Druhá vec, občas zblbol navigáciu. Na displeji ukazuje správne moju polohu, som správne na trase, ale tvrdí že nie som, stále prepočítava a núti ma sa otočiť niekam do prdele. To sa mi stalo asi trikrát, vždy po zhruba piatich hodinách jazdy. Vtedy bolo treba držať sa toho, čo ukazuje na mape a ignorovať jeho príkazy. Ale teraz je to už OK.

A viac si teraz nespomínam, ale ešte jedna-dve veci, čo ma štvali, sú opravené...


Naposledy upravil wawrik dňa 02.12.2008 - 14:48:58, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2008 - 11:21:15
00
Malá provokácia majiteľov mapových "Garminov".

viewtopic.php?f=12&p=229823#p229823

Prílohy:

LESNE CESTY V GARMINE.jpg
LESNE CESTY V GARMINE.jpg 148.77 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil laco dňa 03.12.2008 - 07:43:08, celkovo upravené 2 krát.

27.11.2008 - 16:32:04
00
mne opat nefunguje autokalibracia a to uz mam novy pristroj po reklamacii. bol som v kopcoch a ked som sa vratil domov tak mi v kosiciach ukazuje vysku 4 600. mam ho zapnuty bez startu stopiek s dobrym vyhladom na satelity a ziadna autokalibracia neprebieha. skusim verziu 2.5. dam vediet ako som dopadol.
02.12.2008 - 09:54:37
00
mne opat nefunguje autokalibracia

Na nejakom fóre som zachytil, že ten kalibračný algorytmus bol prekopaný celkom dosť. Takže možno update pomôže...

2ALL: Neviete niekto o nejakýchfree topo mapách Nepálu? Tie, čo som našiel, sú úplne nedostatočné, nestačí to ani na hrubú orientáciu...
03.12.2008 - 11:20:41
00
ktoru oblast potrebujes ? teraz som sa vratil
04.12.2008 - 06:34:52
00
Zdravím majiteľov 705-tky.
Po pár hodinách testu sa radšej opýtam, možno mi poradíte možno potvrdíte moje zistenia.

Mám 3 biky. Tie sú zadané v garmine a jeden profil.

SW Garmin Training Center asi stahuje len jazdy bez rozlíšenia biku. Predstavoval som si že potom napr. v centre vytvorím 3 profily - user a do každého si budem stahovať jazdy z príslušného biku...len to asi nejde...musel by som vždy nechať v Garmine jazdy z príslušného biku.
..aby som mal prehľad jázd a časov za každý bike samostatne... šlo by to ?


v tých grafoch ...čo je vlastne pojem PACE (/km)?

thanks.
14.12.2008 - 21:48:09
00
- pace /km je rychlost na kilometer (ako rychlo prejdes 1km)
- co sa tyka tych profilov vedel by som to jedine klaciskym prenesenim treningu misou do prislusneho adresara v "biking" ktory si vytvoris...
14.12.2008 - 21:55:19
00
je už neskoro večer a navyše popíjam šampus...tak pre istotu.

tak ak spravím napr. 30 jázd striedavo na 3 bikoch , dôležité si aspon zapamätať v ktorý deň na ktorom...
a potom to celé stiahnem do SW, tak si asi prekopírujem jednotlivé jazdy do príslušných adresárov.

...čo profil-user asi samostatný adresár ...
je to tak ?



.apropo..myš na takéto veci nepoužívam...som stará škola ...NC.
14.12.2008 - 22:02:24
00
keyboard_arrow_up