V progame Mapsource mas na to nastroj nazvany Map tool (ma aj ikonu na liste)- mysou si vyberies mapy ktore chces poslat do GPSka a potom uz len das Send to device
03.06.2009 - 23:30:00
00
Trance - toto byvaju zaciatocnicne problemy s garmin gps. skusim vysvetlit problem s mapami. ked si kupis edge tak mas v nej predohratu sktopo, ked sa zaregistrujes tak ziskas aktivacky kluc tejto mapy a pristup na instalacku. to su dolezite veci ked chces si dohravat dalsie mapy. Preco?
1 vlastnost garmin map resp ich nahravania je taka ze ked si nieco vyberies v pc-mapsource a poslel do pristroja, prva operacia je ze vymaze mapy co tam mas a nahradi ich tym co posielas. Ber to ako skutocnost. Preto ked chces "dohrat" nejake mapy, musis si v mapsource oznacit aj tie co uz mas v pristroji a aj nove a vlastne to cele znova naladovat do geretu.
2 Je este jedno riesenie a to pamatova karticka ktoru si mozes dokupit a potom co mas vo vnutornej pamati edge ponechas a do nove mapy dohras na karticku - po poripojeni k pc sa ti pripoji ako dalsi disk a ten musis vybrat v mapsource. samozrejme ak by si chcel zasa daco dohravat tak si v bode 1 tak si radsej osvoj ten postup.
3. garmin viaze aktivaciu mapy na cislo pristroja a tato kombinacia sa vola unlock key ktory ziskas po registracii. ak by si pouzil unlock pre iny pristroj ako chces nahravat sa ti v gps nezobrazi nic, dokonca ti moze bloknut prijem satelitov. ako sa vlkadaju kody si nastuduj - ide to v mapsource cez menu utility a tam je volba okolo unlocku (napamatam si to presne)

takze ak ches nahravat mapy tak - musis ich mat nainstalovane v mapsource v pc, musis mat k nim unlocky na tvoj edge a potom si mozes vybrat cele mapy ci regiony co chces nahrat a nakoniec to posles do edge (s tym ze pri vybere map musis zapocitat aj to co mas v edge ak to nechces odmazat)
04.06.2009 - 09:08:14
00
mne to robil POLAR,
stačilo odpojit gumený pás od snímača ....
"vyprať" ho v čistej vode aj ten snímač - hlavne kontakty,
voľne vysušit a všetko funguje
slaný pot asi robí "svoju robotu" dobre



...možno to lietanie pulzu, slaný pot alebo nečistoty...tak si ho radšej kefkou vydrhnem raz za 2-3 týždne. Včul zas funguje normálne.
04.06.2009 - 10:25:29
00
Nedavno som si kupil Edge 705, a co mi dost vadi, su velmi hrube ciary na vrstevniciach. Mapa je velmi neprehladna a rozlisit cestu od cestu od vrstevnice je dost problem. V podstate sa orientujem len a zaklade mapy lesnych ciest, ktore som nasiel na tomto fore?
Neda sa s tym nieco urobit?
04.06.2009 - 10:53:51
00
Ta ista mapa sa moze v roznych GPSkach, co maju rozne displeje, zobrazovat trocha inac.

Riesenim je zmenit TYP subor mapy cez http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi
04.06.2009 - 13:27:17
00
deo, rasto_t - dakujem. odblokoval som mapu a posla z map source do Edge, zda sa ze to funguje :D uz sa tesim, ako to pojdem skusit do lesa :D
04.06.2009 - 13:36:25
00
Nedavno som si kupil Edge 705, a co mi dost vadi, su velmi hrube ciary na vrstevniciach. Mapa je velmi neprehladna a rozlisit cestu od cestu od vrstevnice je dost problem. V podstate sa orientujem len a zaklade mapy lesnych ciest, ktore som nasiel na tomto fore?
Neda sa s tym nieco urobit?


Pozri si na tejto linke ako urobiť nahradenie TYP suboru s tenkými vrstevnicami. Mne to funguje a čiary sú pekne tenké.
http://forum.garmin.sk/firmware-ovladace-a-doplnkove-programy-f43/garmin-edge-7z5-t217.htm
04.06.2009 - 16:44:18
00
Chcem sa len opytat ci je na tomto garmine 705 nieco ako ODO cize kolko KM mam najzdene za sezonu resp kym to nevynulujem .... alebo po kjazdom treningu to treba hadzat do compu a spocitavat ?
11.06.2009 - 15:17:34
00
mas tam tri profily bicykla ktore si pocitaju km same + mas este celkovy prehlad km po tyzdnoch alebo celkovo najazdenych km od kedy si nuloval garmin
11.06.2009 - 15:50:02
00
tak to som rad ... objednany gramin 705 team edition .... HR+CAD +topo samozrejme snad budem spokojny nakolko som GPS v zivote nemal ani v ruke :D a potrebujem to viac ako cyklokomp a ,,trenera" ako GPS ale aj to sa mi obcas zide ... este som ropzmyslal o sigme ROX ale nevem ...
11.06.2009 - 16:12:05
00
No ja to to pouzivam na vsetko, je to super... v zime si meram aj beh a aj bezsky s tym to... nie je problem. Len na turistiku je onicom lebo v rukach sa to zle drzi ale na bike super.
11.06.2009 - 17:54:45
00
cize myslis ze to je lepsia volba ako napr ta sigma rox alebo nejaky polar s tachom ? jedine co to nema a mohlo by mat je teplomer a skoda ze sa nedaju menit baterky ...
11.06.2009 - 18:41:55
00
no neviem to zalezi od teba co ti viac vyhovuje...
ja som chcel nieco aby to navigovalo a vsetko meralo najviac mi vyhovej EDGE...
11.06.2009 - 20:26:36
00
Baterky nech ťa netrápia. Zo skúsenosti vidím, že vydržia dosť dlho. Nad teplomerom som už aj ja rozmýšľal. Škoda že tam nie je. Ale ináč je to paráda. Vyskúšal som aj tréningového partnera. Núti ťa to šliapať viac a viac. Ak si doma pripravíš alebo stiahneš od niekoho trasu tak potom v teréne je to perfektné. Hlavne mapa lesných ciest je k nezaplateniu.
P.S. A má za sebou už aj niekoľko ulovených kešiek.
11.06.2009 - 20:30:59
00
Baterky nech ťa netrápia. Zo skúsenosti vidím, že vydržia dosť dlho. Nad teplomerom som už aj ja rozmýšľal. Škoda že tam nie je. Ale ináč je to paráda. Vyskúšal som aj tréningového partnera. Núti ťa to šliapať viac a viac. Ak si doma pripravíš alebo stiahneš od niekoho trasu tak potom v teréne je to perfektné. Hlavne mapa lesných ciest je k nezaplateniu.
P.S. A má za sebou už aj niekoľko ulovených kešiek.


JJ ja uz budem mat EDGE 705 rok a nebadam ziadny pokles vo vykone baterky - treba sa vsak o nu dobre starat, hlavne pri novom pristroji ju odporucam vybit uplne niekolko krat (tak ze pristroj zhasne) a nabijat celu noc az do rana.

Ten virtual partner to je spicka. Ja som si cez Connect stiahol trasu od uzivatela "srandovisko" a porovnaval som sa s nim na "dialku". Inak pokial trenujem sam so sebou tak to je masaker :shock:
14.06.2009 - 18:10:27
00
keyboard_arrow_up