LAPIERRE Fatranský MTB maratón

05.06.2010
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Stráňavy pri Žiline (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (20)
CraObsGreywolfGwendolynInstinctmorgenJaniakkirikubasLakynoMarianSUPmilsuoborRaverrichardleRoanLVSp4joStictritolunigenaVALE 46vankes
Ja som spokojný, že som nešiel a nezablatil sa. Ale zato som sa vykúpal v potoku v Turí ako niektorí pretekári. Druhý krát pomáhať pri vyťahovaní bicykla z potoka, ktorý si aj tak po neúspešnom vyťahovaní plával ďalších možno sto metrov po prúde už zrejme nebudem. :worried: Moc by mi to nevadilo že som sa vykúpal, voda bola svieža, slniečko hrialo, ale naveky mi odplával mobil do večných riečíšť a fajne som si narazil píšťalku na kameni. Teraz večer som ani nemohol inak šliapať do pedálov ako pomaličky turisticky. Každý prudší pohyb a hrboľ dosť bolel. Takú hrču som v živote ešte nemal. :o

Pôvodne som chcel len povzbudiť známe tváre, ale keďže som na šmykľavej lávke takmer sám zahučal do vody (pri jej prechode peši), tak som po odprataní slimáčika, aby ho cyklisti nerozjazdili začal každého upozorňovať, že je šmykľavá. Niektorí to prešli s citom ako napr. Maťko Kobera. Iní pri konci zabrali a hneď hľadali nôžkou stabilitu na zemi alebo v potoku. Niektorí sa aj vykúpali ako neskôr ja. :)

Čo viac dodať. :D Športu a hlavne plávaniu zdar! ;)
05.06.2010 - 21:28:00
00
Aj keď sa počasie veľmi snažilo, minuloročný Súľov ste neprekonali ;)
Trať super, podarilo sa mi prejsť bez pádu, blato mi po pár km prestalo vadiť, no na Racing Ralphy sa spoliehať veru nedalo :lol: Singlík máte v ZA naozaj krásny, páčil sa mi viac ako v Partizánskom. Jediná vec, čo mi vadila, boli tri vapky na XXX účastníkov. Ale aspoň som sa pri čakaní pekne opálil. A samozrejme, karhám vás za to, že som nevyhral ten Lapijér!
05.06.2010 - 21:42:03
00
no ten uvodny potocik bol celkom bystry, ale pomohol na nefungujuce radenie resp prehadzovacku tolko blata som tam mal ze strach ....
05.06.2010 - 21:43:12
00
Ja som spokojný, že som nešiel a nezablatil sa. Ale zato som sa vykúpal v potoku v Turí ako niektorí pretekári. Druhý krát pomáhať pri vyťahovaní bicykla z potoka, ktorý si aj tak po neúspešnom vyťahovaní plával ďalších možno sto metrov po prúde už zrejme nebudem. :worried: Moc by mi to nevadilo že som sa vykúpal, voda bola svieža, slniečko hrialo, ale naveky mi odplával mobil do večných riečíšť a fajne som si narazil píšťalku na kameni. Teraz večer som ani nemohol inak šliapať do pedálov ako pomaličky turisticky. Každý prudší pohyb a hrboľ dosť bolel. Takú hrču som v živote ešte nemal. :o

Pôvodne som chcel len povzbudiť známe tváre, ale keďže som na šmykľavej lávke takmer sám zahučal do vody (pri jej prechode peši), tak som po odprataní slimáčika, aby ho cyklisti nerozjazdili začal každého upozorňovať, že je šmykľavá. Niektorí to prešli s citom ako napr. Maťko Kobera. Iní pri konci zabrali a hneď hľadali nôžkou stabilitu na zemi alebo v potoku. Niektorí sa aj vykúpali ako neskôr ja. :)

Čo viac dodať. :D Športu a hlavne plávaniu zdar! ;)




Lordík, to je len a len Tvoja vina, keby si šiel na trať pretekať, ver že v čistej vode by si sa nekúpal.
05.06.2010 - 21:46:36
00
no ja som zo dva krát do potoka skočil dobrovolne aj s bikom blato a ohnutý šalter nie je dobra kombinácia . inak bolo super , aj ma trochu nohy bolia :) a vdaka všetkým čo sa podielajú na organizácií ,segedín dobrý pivko bodlo a slniečko hrialo :sun: .
05.06.2010 - 21:56:59
00
si mal isť na 1,5 by si to blato len tak prerezával :-)

s 1,5 by som sa zabaral az po kotuce :rofl:
05.06.2010 - 21:58:38
00
VELKY PRST HORE ORGANIZATOROM :y: Aj napriek extremnym podmienkam na trati zorganizovali super pretek, azda len jedna vec, to cakanie na VAPKY bolo dost hrozne a na tom slnku...
PS: Len tak dalej!!!
05.06.2010 - 22:19:30
00
Droto, dufam, ze tym prstom myslis palec a nie iny prst. :)
05.06.2010 - 22:21:59
00
znova ste sa prekonali páni :) akurát ma trochu štve že som si tam skoro s nikým moc nepokecal lebo po dojazde do ciela som skoro 2 hoďky stál na wapku (zároveň žiadam pánov aby si svoje biky umývali sami a nenechávali to na manželky, lebo tie sú schopné jedno HT umývať 10min z každej strany, až do sterilna.. ešte že teta po minúte striekania prehadzovačky pochopila že tá tráva namotaná na kladky preč nepôjde :tmi: ), po biku rýchlo do sprchy, rýchlo pre klobásku sa napapať.. stihol som tak polku vyhlasovania a tombolu :rock: v ktorej som zas nevyhral :headbang:

blata teda bolo požehnane, a nechutné lepivé, ťažké, šmyklavé :puke: už po 4km mi namotávalo na malej píle takže som šiel bez nej (se*em celé XTR :@ ), naštastie na nekonečnej asfaltke na polom to preschlo trochu a dala sa zaradiť, lebo inak by to bola iná turistika |(
našťastie som si neustlal ani raz do tých s*ačiek (lebo toto už ani blato asi nebolo :D ) a musím uznať že 300g navyše na teleskope sa oplatilo :whew: korčulovalo sa so sedlom dole ovela lahšie..

ale vidím to tak, že maratónske účasti tento rok už budú silno záležať od počasia :?: za sucha je to úžasná trať ale toto bola iná morda a hlavne som chytil dosť hobíkov pred seba a v podstate prvý singel som stlačil a druhý väčšinu na brzdách..

za rok sa ale vidíme znova :) len okrem :sun: trať ešte trochu poprášte :devil:
05.06.2010 - 22:42:31
00
Takže konečne som doma, škoda že som nepretekal, no aj tak som si to užil naplno. Páni organizátori veľké ĎAKUJEM za skvelý deň a ako vždy 100% organizácia. Kto prišiel na odbočku na Polom cca do 13,00 mal by sa nájsť na pár obrázkoch z môjho obrázkostroja 8)

tak nech sa páči:
http://picasaweb.google.sk/Milan.Kirn/2010_06_05LapierreFatranskyMTBMaraton#

malá ochutnávka

Prílohy:

Komentár súboru: guľáš
DSC_8021.jpg
DSC_8021.jpg 209.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: z úsmevom ide všetko ľahšie
DSC_7985.jpg
DSC_7985.jpg 151.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: marki z beer inside team-u v nasadení
DSC_7937.jpg
DSC_7937.jpg 127.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: džízs
DSC_7870.jpg
DSC_7870.jpg 192.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: kajco
DSC_7763.jpg
DSC_7763.jpg 207.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ajsmen a imrošmajda
DSC_7718.jpg
DSC_7718.jpg 185.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: RaBa a jeho skvelý výkon - 5. miesto
DSC_7696.jpg
DSC_7696.jpg 235.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: prezentácia bola rýchla a milá (alias žužu sestra)
DSC_7691.jpg
DSC_7691.jpg 114.04 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2010 - 23:17:16
00
krásna trať, skvelá organizácia, vďaka :y:
06.06.2010 - 07:22:36
00
Kiri, pekné fotečky zo super maratónu. A ešte raz ďakujem za Aďkin odvoz. Tá má teraz tri dni povinného oddychu, na úrazovke ju riadne obalili fáčmi ako rezeň do strúhanky :) Našťastie to nie je nič vážne, uvidíme, ako ešte dopadne SONO.
06.06.2010 - 08:15:51
00
prichod o 8:00 poskldat bajky a hybaj pre cisla....za 15s vybaveny a z igelitkou k autu :y: rozjazdit nozky a uz stojim na starte brutalle:)
nalada vyborna... srandicky s partakmi zo ZA a sikmom :)
trat prvych 15 km trapenie,namotavanie retaz na prevodniky ma dost vytacali :envy:
na singli pred turim mi zrazu zmizol bike a uz som bol na 4roch...nastastie po par brodoch dostala retaz rozum.. :party:
vyslapy vyzivne zjazdy este krajsie, moc som to nesilil, energie trebalo aj na zaver....trosku ma zmiatla vrutocka strana zo singlom po zltej....inak pohoda aj pocas posledneho vyslapu....stihol som si aj retiazku namazat :)..obcerstvovacky na 1ku vsetko na co bola chut+prijemna obsluha...zjazd do strecna nemal chybu... a alenka :hai: z kolacikmi v strecne len podporila dobru naladu....300k vyslap trochu smyklavy a luky kostitras ma konecne nevytriasli(full :rock: )zaver sprint do ciela, kde sa mi postavila do cesty kapota modreho pezota!salticko, prebratie a doklopitanie do ciela...uf konecne 4:42:21,#27 :muscle: moc som si atmosfery neuzil.. pocas 2,5h riesenia s policiou ale nakoniec som stihol aj vymacat seba a bike v potoku aj dat pivko a pokecat z foristami :hai: v tombole zase nic....
bike nepojazdny po zrazke z autom, poskodeny bowden radenia..a 8 na kolesach.inac bez vaznejsich skod...az na mna, zodraty laket a narazena panvova kost a stehno :doh:
zaver: som rad ze som sa zucastnil... organizacia super, ludia tiez. na buduce som tam zas :)
06.06.2010 - 08:39:20
00
bike nepojazdny po zrazke z autom, poskodeny bowden radenia..a 8 na kolesach.inac bez vaznejsich skod...az na mna, zodraty laket a narazena panvova kost a stehno :doh:
zaver: som rad ze som sa zucastnil... organizacia super, ludia tiez. na buduce som tam zas :)[/quote]

ty kokos, tak teba zrazi auto, bike mas nepojazdny a ty chvalis organizaciu? Kde bol usporiadatel, ked ta zrazilo auto?
06.06.2010 - 09:20:00
00
Kde ste boli na maratóne ? čítam všeličo ,ale to čo sa tu píše ?????
Chlapa zrazí auto a že organizácia super? Samotná trať bola rozbahnená, ale počasie neovplyvníš, takže po Jure,vlkanovej a Pravenci to bolo najviac blata a dokonca aj z močovkou .Občerstvovačky ok, bolo dobre že boli pri potoku kde sme mohli opláchnuť biky, - slubované že to nebude žiadna vlkanová alebo Pravenec sa nesplnilo, ale išiel som s tým že bude blato, tak ma to neprekvapilo.
ciel, ? trochu chaos. ludia čo prišli predo mnou sa motali za páskou. Rady na wapky aj 2hod. potom som to vzdal a išiel sa vykúpať do potoka aj z bikom. Kolega čakal ,nestihol tombolu, nebolo počuť,a nechcel prísť o miesto v rade na wapku, a po vyhodnotení tam ešte stál ked jednu z nich zobral Roman B že už ide domov a poslal ostatných do druhej rady za cestu . .Jedlo, dalo sa. Vyhodnotenie som zistil že sa niečo deje až ked som videl množstvo ludí okolo kamiónu ,ktorí tam bol asi len pre DJ, ktorého nebolo vôbec počuť cez hlasnú muziku.
žeby to bola výstavna skriňa MTB maratónov na slovensku to sa povedať nedá ! chaos pred cielom, regulovčík tam nebol ked som išiel okolo cieľa a dali ho tam až po úraze ked borca zostrelilo auto.
DJ-moderátor -kto mu dal mikrofón? kamoš prišiel na najkratšiu trať a všetci boli už preč. posunutie štartu treba skorej oznámiť. -CHAOS. Tí čo ste neboli o nič ste neprišli.
na záver .
Trať - 3
bufet - 1
jedlo v cieli -2
križovanie trate v obci- auto na trati , druhé pred cielom zoťalo preterára. !!!!!!neni známka !
wapky - 4 ( mohli natiahnuť vodu kludne z hydrantu, požiarnici sú všade )
DJ- moderátor 4
vyhodnotenie - 4
okolie a rozmiestnenie predajno prezentačných stánkov stánkov 1
celkový dojem 3 . ešte že bolo pekne slnečno.
06.06.2010 - 09:22:18
00
keyboard_arrow_up