Ja používam možnosť 4.), ktorá je kombináciou tvojej 1.) a 2.). Tj. namažem reťaz, poprehadzujem všetky prevody a následne prebytočný olej utriem.
13.06.2010 - 14:12:27
00
dobre, napisem to aj sem : co mam robit kd tie brzdy vydavaju neprijemny vrzgavi zvuk pripominajuci take bublnie a trase o zceli bikom, v piatok pode na garancnu, a neviem ci neznicim ie brzdy, kedch takto budem brzdit...
robi to aj predna aj zadna
odmastil som kotuc = pomoho ale iba na chvilu
rozobral som ich a zlozil spat = -||-
a este niec na vnutornejrne kotuca (brzdvj plochy) je tmavi pasik, ktori prtym nebol
ps : mam slabe baterky v klavesnici, a dost blbo satak pise, tak sory ze chybaju pismeka



Neprijemny vrzgavy zvuk :-)

Ja mam tiez tektro augira comp brzdy na svojom GT a som maximalne spokojny, zabrzdim len sa dotknem packy :D
Len ich treba zabehat a su celkom dobre, pri mojich 105 kg. :lol:
Ono ten zvuk vrzgavy robi raz za cas aj mne, ale vtedy nalejem cistu vodu na kotuce, naj sa odprasnia, chvilku poskripu a potom idu zase fajn

To ze musis tlacit jak besny, aby si zabrzdil, nezavzdusnil si si nahodou brzdy, ked si mal dole kolesa? ? ?
20.06.2010 - 09:45:52
00
Ohľadom skladovania : mal som bike v servise a keď som si preň prišiel, boli prevody prehodené nasledovne - vpredu na najmenšom a vzadu tiež na najmenšom prevode. Tým pádom bola reťaz napnutá minimálne a ramienko prehadzovačky nebolo takmer vôbec napnuté. Odvtedy to pri odkladaní biku na noc robím tiež tak ;) (jasné že pri takom nastavené prevodov nekrútim, však reťaz ide šikmo , používam to len pri odkladaní biku ). Mám to robiť aj naďalej ????? :nod: alebo :shake: ???
20.06.2010 - 10:34:38
00
Tak sa to má robiť. Len akurát ja nechám taký prevod, na akom dôjdem domov :$
20.06.2010 - 10:36:53
00
Iceman, čiže 44/11 :D
20.06.2010 - 10:37:52
00
Ohľadom skladovania : mal som bike v servise a keď som si preň prišiel, boli prevody prehodené nasledovne - vpredu na najmenšom a vzadu tiež na najmenšom prevode. Tým pádom bola reťaz napnutá minimálne a ramienko prehadzovačky nebolo takmer vôbec napnuté. Odvtedy to pri odkladaní biku na noc robím tiež tak ;) (jasné že pri takom nastavené prevodov nekrútim, však reťaz ide šikmo , používam to len pri odkladaní biku ). Mám to robiť aj naďalej ????? :nod: alebo :shake: ???


je mozne ze si to mal tak nastavene, pretoze ti zhadzoval zadne koleso.. podla mna je zbytocne co robis.. ak by si to robil takto pri odkladani na zimu, tak by som to este chapal, ale pri odkladani na noc ako pises.. :fubar:
20.06.2010 - 21:49:02
00
Ohľadom skladovania : mal som bike v servise a keď som si preň prišiel, boli prevody prehodené nasledovne - vpredu na najmenšom a vzadu tiež na najmenšom prevode. Tým pádom bola reťaz napnutá minimálne a ramienko prehadzovačky nebolo takmer vôbec napnuté. Odvtedy to pri odkladaní biku na noc robím tiež tak ;) (jasné že pri takom nastavené prevodov nekrútim, však reťaz ide šikmo , používam to len pri odkladaní biku ). Mám to robiť aj naďalej ????? :nod: alebo :shake: ???

tak to pekne rob nadalej, setris pruzinu prehadzovacky..... dlhsie vydrzi a lepsie bude sponovat retaz..ja to robim tiez tak, uz zopar rokov ;)
21.06.2010 - 06:53:44
00
len bacha aby si nemal inverz :rofl: :rofl:
21.06.2010 - 08:52:51
00
keyboard_arrow_up