... mam SAS.Planet Plus (SAS.Planet 110427 Beta). ... Ked som vsak chcel spravit Satelitnu mapa Google (base) + Turisticke znacene trasy SK (overlay) tak pri vyslednom exporte je vygenerovana pokodena overlay vrstva a to tak, ze v pripade ze pre danu kachlicku neexistuje obsah t.j. na tej kachlicke nema byt nakreslena turisticka trasa, system pouzije na tom mieste poslednu "funkcnu" kachlicku a opakuje to az dokym na danom riadku nie je kachlicka s obsahom. Pritom priamo v softe sa vsetko zobrazuje korektne. ...



So SASPlanet som sa už dlhšie nezaoberal. Vyzerá to tak, že neignoruje chýbajúce kachličky vrstvy, v tom je asi problém.

Skús si však stiahnuť program MOBAC, link na download je úplne na začiatku prvého príspevku tejto témy. Vyber si napr. vrstvu "_Google Hyb +TZT-SK" a môžeš si vyrobiť mapy v zoom leveloch 13, 14 a 15.
12.09.2011 - 08:48:37
00
najprv - dakujem za popisy ako robit mapy.
mam winmo 6.5 a v nom oziexplorerCE 2.33a
rad by som do neho dal topo mapy. tak som sa do toho pustil s mobac. zvolil som format ozi..., mobac vytvoril png, avsak 15mb png uz fon nevie otvorit, pise, ze potrebujem skonvertovat pomocou img2ozf. ten vsak nenainstalujem do kompu, kym nemam v kompe oziho. chapem do dobre ze aj oziho do kompu mam instalovat len na ten jeden ucel konverzie? da sa inak skonvertovat png? alebo som niekde nieco zle nastavil? alebo mam staru verziu oziexplorerCE? alebo?
za :beer: by sa nasla dobra dusa, od ktorej by som skopiroval topo slovensko (najlepsie Slovakia Topo LC+TZT+Relief) upravene pre oziexplorerCE? staci mi zoom level 14 a nateraz oblasti okolo banskej stiavnice, okolo kokavy nad rimavicou a sirsie okolie kosic. vrucna vdaka za rychle rady.
14.09.2011 - 15:12:57
00
... a v čom je problém? Ako čítam, tak vlastne všetko vieš.

Aby ti mapa fungovala v OziExplorerCE, treba ju mať vo formáte OZFX3 (sú to vlastne dva súbory, ten s koncovkou OZFX3 je vlastne obrázok a ten s koncovkou MAP je jemu prislúchajúci kalibračný súbor). MOBAC ti vytvoril mapu pre OziExplorer, sú to zase dva súbory (ten s koncovkou PNG je obrázok a ten s koncovkou MAP je jemu prislúchajúci kalibračný súbor). Vytvoríš si pracovný priečinok, do ktorého si oba súbory umiestniš. Nainštaluješ si Ozixplorer a Img2ozf. Spustíš Img2ozf a skonvertuješ mapu, ktorú máš v pomocnom priečinku. Po skonvertovaní ti do priečinku pribudnú ďalšie dva súbory, jeden s príponou OZFX3 a k nemu prislúchajúci kalibračný súbor s príponou MAP. Tie si dáš do telefónu do príslušného priečinku k ostatným mapám.

Je to práca na pár minút. Určite ti to bude trvať oveľa kratšie, ako niekomu upload veľkej mapy.
14.09.2011 - 19:51:00
00
tak som to vsetko nainstaloval, mapy urobene. intuitivny softik, odporucam aj tym, co vahaju, ci sa do toho pustit. skodalen, ze nedali priamo do mobac ozf. este postudujem ako urobit velku plochu.
dalsie otazky nesuvisia priamo s mobac:
- prejst na oziCE 2.35a? matne si pamatam, ze si niekam pisal, ze lepsie ostat pri 2.33a ako upgrade na nepamatam aku verziu o trochu vyssiu - mozno pismeno
- chcel som pridat vyskove udaje do oziCE, dal som tam 2 stvorce n48e018 a n48e019 hgt format - som v stiavnici, mapa ide, ale vysku neukazuje. mam tvoj skin, v ktorom v ruzovom policku by mali byt udaje Ground Height (from SRTM Height data).
kedze je to OT, tak prosim o radu aspon do pm, vdaka
15.09.2011 - 21:26:34
00
Ahoj Laco! V Slovakia Topo su na mape oznacene restauracie, penzion, hotel atd. Vies poradit ako tam dostat moju ponuku na ubytovanie( tu znacku umiestnit, kde sa ubytovanie nachadza)? Este- skusal si oruxmaps s externym GPS? Vdaka
15.09.2011 - 22:51:19
00
prosím o radu v MOBAC už ked som a chcem si priblížit mapu kolieskom alebo posunutím toho kurzora teda vybrať si oblasť zobrazujú sa mi iba samé krížiky a nejde mi to čo je chyba? som amater :)
29.09.2011 - 22:32:27
00
Všetci sme amatéri.

Prvý príspevok, prvý odkaz na stiahnutie, mapový zdroj "_Slovakia Topo ...".


... a samozrejme, musíš byť nastavený nad Slovenskom, aby si nemal krížiky. Čiže: prepnúť sa do zdroja Google maps a posunúť sa nad Slovensko.


... a ešte jedna vec: Nepýtaj sa to isté súčasne v dvoch rôznych témach - zneprehľadňuje ich to.
29.09.2011 - 22:55:47
00
Editovaný prvý príspevok témy.
08.10.2011 - 22:19:09
00
Ale ne :D
08.10.2011 - 23:20:15
00
Mobac by mal podporovat Multi layer map :
+ Multi-layer maps with more than two layers are now possible

Neviete, co sa tymto presne mysli ?

(Zrejme nie to co by som ja chcel, aby som si do podkladu (napr. Slovakia TOPO SK) mohol dat vrstvy TZT resp. Lesne cesty, ktory by isli vypnut/zapnut v aplikacii pre Android.)
10.10.2011 - 22:53:21
00
Laco, chcel by som sa spytat.

Preco su rozdiely v TZT vrstvach, ciarkovane ktore sa pouzivaju napr v LC NLC + TZT vedu niekedy uplne inak ako plne napr v Google Hybrid + TZT. Nepochadzaju obe z rovnakeho zdroja ?

Je mozne vytvorit v MOBACE preset LC NLC + Google Hybrid ?

Dik.
11.10.2011 - 00:43:25
00
Zkusil už někdo ten nově přidaný Addon do MOBACu?
Mě na ntb funguje mapa z cykloatlasu dobře, ale při vytváření atlasu do Run.GPS je více než polovina chybných dlaždic. Pouze u velmi malého čtverce je to bez chyb, ale jakmile dám jen trochu větší území, tak hned naskakují chyby. Nevěděl by někdo, co s tím?
12.10.2011 - 16:35:07
00
jozz: Pod multilayer map sa myslí mapa vytvorená z viacerých VSTUPNÝCH vrstiev, napr. Google Sat plus Lesné cesty plus Reliéf. Výstupom je jedna mapa, nie je to viacvrstvová mapa tak, ako by si chcel ty. Koniec-koncov ani nepoznám androidovský program, ktorý by umožňoval nad nejakou rastrovou mapou zapínať nejakú transparentnú vrstvu. Vyrob si dve mapy, jednu s vrstvou a druhú bez a medzi nimi sa prepínaj.

giga: TZT sú rôzne zdroje. Zdroj LC NLC + Google Hybrid sa dá vytvoriť. Vydrž.

mpis: Možno vedel. Ale najprv prezraď ako sa to prejavuje na výslednej vytvorenej mape. Lebo to, že naskakujú chyby, ešte nemusí nič znamenať. "Mě na ntb funguje mapa z cykloatlasu dobře" mám dešifrovať, že mapa ti dobre funguje v OziExploreri?
12.10.2011 - 17:45:46
00
Ne, ne, myslím to tak, že funguje dobře přímo v MOBACu ve všech přiblíženích. Ale soubor mapy, vytvořený pro Run.GPS, je příliš malý a při větším přiblížení nejsou zobrazeny všechny dlaždice z vybraného čtverce - ve srovnání s tím, který jsem vytvořil ještě když fungoval původní cykloatlas.
12.10.2011 - 19:02:30
00
Schválne som si to teraz vyskúšal s výrobou jednej dosť veľkej mapy pre androidovský program "Locus Pro" vo formáte RMaps. Vybral som územie skoro celého východného Slovenska a všetky zoom levely (7,8, ... 15). Výsledkom bol databázový súbor s príponou SQLITEDB o veľkosti 962 MB. Všetko je v poriadku. Všetky zoom levely sa v telefóne zobrazujú správne, nič nechýba.

Môžem ti poradiť jedine toto:
- stiahni si nový MOBAC zo stránky autora: http://mobac.sourceforge.net/
- stiahni si ešte raz ADDON: http://www.4shared.com/file/SUUC_OUd/Mobac_Cykloatlas_Addon.html

ADDON nainštaluj podľa priložených pokynov do inštalačného adresára novostiahnutého MOBACU a ešte raz si vyskúšaj vyrobiť mapu.

Prílohy:

2.jpg
2.jpg 43.48 KiB thumb_up0thumb_down

1.jpg
1.jpg 66.47 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2011 - 21:41:10
00
keyboard_arrow_up