No v tom tvojom tyzdennom rozpise som nikde 3+1 nenasiel - iba 7+0, co je zle ;-)
Treningy najma v tomto obdobi uz nemaju byt o vyrtvalosti a xy bezcielnych kilometroch. Treba tam zaradovat prave intervaly.

Inak skus ten www.proefekt.sk
27.07.2012 - 15:36:51
00
To práveže viem že by tam mali byť intervaly, len neviem vôbec aké intervaly, a hlavne kedy by mali byť atď... po zime som jazdieval po objemoch silové intervaly do kopca 8min mal interval pauza medzi nimi 3min dal som si tak 6intervalov.. 20min pred 20min po intervalu ľahká jazda toto som mal raz týždenne celé moje intervaly. Raver ako to že nie veď tam mám voľno pondelok a voľno piatok... to je taký ľahké vyvrtenie nôh nemalo by sa to alebo čo ??
27.07.2012 - 15:45:13
00
ronzon:nemas tam vobec strecing,stabilizacne cvicenia,joga....ci na to nemas cas?dost dolezite podla mna su aj taketo cvicenia,ako nonstop sediet s bajom u riti
27.07.2012 - 15:50:31
00
v pondelok cvičím 30min stabilizačky (fitlopta...) a keď idem trénovať po rozohriati si dám ľahší strečink tak 3-5min a po jazdení idem do sprchy najem sa a dám si 20min strečink. Len nechcel som to k tomu rozpisovať zdalo sa mi to zbytočné... "nonstop sedieť s bikom u riti je k ničomu"- cez zimu napr.: aj keď som dosť šliapaval na trenažéry tam bolo plávanie, beh do kopca,.... atď
27.07.2012 - 15:53:49
00
Pocuj, 4 zabite mesiace su dost dlha doba na to, aby si pochopil, ze tadialto asi cesta nevedie. Studuj, trenuj, pretekaj, sleduj co to s tebou robi. Pokroky v zaciatku by mali byt rychle bez ohladu na to, ci trenujes dobre alebo zle, pod trenerom, ci sam. Ked sa rast vykonnosti zastavi, analyzuj, hladaj priciny, urob zmeny v treningu.

Predpokladam, ze si junior. Pre zaciatok s vaznou cyklistikou dost neskoro, ale da sa. Prve dva roky su o adaptovani sa tela na vyssiu treningovu zataz, narocne intervaly by si ani nemal jazdit. Postaci to, co zazijes v pretekoch. Proti superom ti budu chybat popri slabsej fyzicke najma skusenosti s jazdou v baliku a v ovladani bicykla vobec.

Ak mas peniaze a myslis, ze bez trenera sa v tomto sporte zlepsovat neda, napis tomu Jurovi Karasovi, v auguste chce rozbehnut poradenstvo/vedenie cez net http://www.proefekt.sk/index.php?action=citat&id=13

To si hladal, nie?
Hlavne necakaj, ze niekto iny z teba urobi cyklistu, to bude len a len na tebe.
27.07.2012 - 15:53:54
00
Ale aj tak neviem vôbec ktoré cviky by boli najlepšie atď :P potreboval by som ísť aspoň na týždeň do dákej stajne :)) sa poobzerať ako trénujú čo jedia atď... :) ale to sa mi nesplní preto treba trénera
27.07.2012 - 15:54:52
00
takisto mi povedali,ze 3 roky sa bude moje telo len adaptovat na bajk..takze pol roka je za mnou :D a pokroky su dost velke kazdy mesiac to vidiet....tak ale ja zase nie som profik,a ani nechcem byt...
Ronzon:a preco nejdes do profi klubu?ci tam ta nevezmu,za prachy ta zoberu vsade :D
27.07.2012 - 15:59:08
00
oboy- troška som si tým už prešiel na pretekoch sa zlepšujem v tom máš obrovskú pravdu pohyb v balíku je dosť náročná vec ale už sa ju celkom učím (nevetrám sa ako predtým a sústredím sa už aj na šliapanie nie ako na prvom preteku som sa sústredil aby som niekoho nezostrelil..). S cyklistikou som začal v detstve ale to bolo len také jazdenie k ničomu, od 14tich rokov som jazdil MTB (systematickejší trening 5tis ročne) a v 16tich som teraz začal s cestnou cyklistikou, min rok 10tis km teraz mám od začiatku roka takmer 10tis takže dúfam že do konca roka sa na 15tis dostanem... a neviem čo si myslel tým 4zabité mesiace ?? môžeš mi to objasniť ? ,, asi si zle pochopil jazdil som a trénoval stále tak ako to len ide.. pokroky boli pokroky sú len asi musím zdvihnúť dávky treningu :/ neviem v čom robím chybu stále jazdím a mám pocit že stojím na mieste...

a oboy vďaka za tú poslednú vetu je to čistá pravda. Aj keď občas sa pomoc z vonku hodí ale ani najlepší trener z teba neurobí slovenskú špičku ak nebudeš jazdiť.

inak, taký proefekt, kedy myslíte že je najlepšie začať spolupracovať ? na začiatku zimnej prípravy ?
27.07.2012 - 16:02:28
00
takisto mi povedali,ze 3 roky sa bude moje telo len adaptovat na bajk..takze pol roka je za mnou :D a pokroky su dost velke kazdy mesiac to vidiet....tak ale ja zase nie som profik,a ani nechcem byt...
Ronzon:a preco nejdes do profi klubu?ci tam ta nevezmu,za prachy ta zoberu vsade :D


za a, tie prachy na to nemám, už aj 30za trenera sa mi zdá veľmi veľa pretože je to môj 2týždenný zárobok počas školy. (víkendové brigády, a vyrábam také popruhy na cvičenie.)
za b, nechcem byť taký cyklista čo má bicykel za 10000eur a výkonnosť nikde
a ďalšia vec ;) prvých 11mesiacov som sa zlepšoval horibilne každým treningom to bolo vidieť ale teraz to akosi začalo stáť a ísť veľmi pomaly nechápem tomu, ani tomu prečo jeden trening idem priemerom 34 a druhý mám problém dať 29...
27.07.2012 - 16:04:27
00
daj prec bajk na mesiac doprdele...zacni behat+plavat+posilka...
27.07.2012 - 16:15:19
00


inak, taký proefekt, kedy myslíte že je najlepšie začať spolupracovať ? na začiatku zimnej prípravy ?


Na co cakat do zimy? Kazdy trening, na ktory vyrazas, ta ma posunut dalej (aj tie kompenzacne). Do roka mozes absolvovat len urcity obmedzeny pocet treningov a na zaklade toho dosiahnut urcitu teoreticku uroven. Staci par vynechanych treningov a tu uroven uz nemas sancu dosiahnut. Tvoja priprava prebieha stale, necakaj.
27.07.2012 - 16:16:49
00
canopus prečo ? nevenujem sa triatlonu ale cyklistike ;)
27.07.2012 - 16:18:52
00
veď to času je málinko,, inak našiel som ešte taký sportdiag http://www.sportdiag.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=15 ,, zdá sa mi to lepšie sú o 10eur lacnejší takže to vyzerá rovnako muziky za menej peňazí... ale rád by som mal ešte niekoho iného ako sportdiag a proefect, aby som sa vedel konečne rozhodnúť pod kým začať trénovať aby som aj niečo "vyhral a dokázal"..
27.07.2012 - 16:20:49
00
Kym toho trenera zozenies, mozes si zatial nieco nastudovat tu...

http://www.flammerouge.je/content/3_factsheets/Drills/cancellara.htm

Najdes tam kopec mudrosti k cyklistike vseobecne a najma je to vtipne a motivacne napisane...

http://www.flammerouge.je/content/3_factsheets/constant/march.htm
27.07.2012 - 16:34:59
00
Pocuj, 4 zabite mesiace su dost dlha doba na to, aby si pochopil, ze tadialto asi cesta nevedie. Studuj, trenuj, pretekaj, sleduj co to s tebou robi. Pokroky v zaciatku by mali byt rychle bez ohladu na to, ci trenujes dobre alebo zle, pod trenerom, ci sam. Ked sa rast vykonnosti zastavi, analyzuj, hladaj priciny, urob zmeny v treningu.

Predpokladam, ze si junior. Pre zaciatok s vaznou cyklistikou dost neskoro, ale da sa. Prve dva roky su o adaptovani sa tela na vyssiu treningovu zataz, narocne intervaly by si ani nemal jazdit. Postaci to, co zazijes v pretekoch. Proti superom ti budu chybat popri slabsej fyzicke najma skusenosti s jazdou v baliku a v ovladani bicykla vobec.

Ak mas peniaze a myslis, ze bez trenera sa v tomto sporte zlepsovat neda, napis tomu Jurovi Karasovi, v auguste chce rozbehnut poradenstvo/vedenie cez net http://www.proefekt.sk/index.php?action=citat&id=13

To si hladal, nie?
Hlavne necakaj, ze niekto iny z teba urobi cyklistu, to bude len a len na tebe.


proefekt robi trening cez net uz aj teraz, ale inym sposobom maily/telefonovanie/facebook atd. pricom v auguste bude mat vlastny treningovy system tak ako je to mozne videt v cechach. rozdiel medzi proefektom a bielikom je ten ze proefekt robi je specializovany hlavne na cyklistiku a bielik je bezec.
30.07.2012 - 09:54:56
00
keyboard_arrow_up