Balunky je štát v štáte. Keď nie si ohlásený, tak sa tam nedostaneš. SBS to monitoruje, ako keby tam sídlila siska. Okrem iného majiteľ má aj vinársku fabriku medzi modrou a dubovou.
25.09.2012 - 20:35:54
00
Ja viem ;) .. vybavili si nieco, co zakon zakazuje /ohradenie lesnych pozemkov/. Ale balunky nie su jedina taka ohrada v SR .. je ich viac. Chcel som len poukazat na to, ze nie vzdy sa da vymoct nieco, na clovek mozno ma pravo. Vediet paragrafy je len jedna vec ..
25.09.2012 - 20:38:46
00
ale obora je niečo iné,to je ako chovná stanica tam je iný režim.Aj štát má svoje obory tiež ohradené.Z obora osobne nesúhlasím,ale je to tak.
Stačí si zapamätať to užívanie verejnosťou a jurskí somári môžu ísť tak do ečip.
25.09.2012 - 20:43:30
00
Neviem, či Balunky majú oficiálne obmedzenie využívania lesa verejnosťou (asi áno), ale vo Zvernici Biela Skala takéto rozhodnutie lesného úradu nie je na svete. Takže tam Ti môžu fúkať, keď sa tam dostaneš cez Hubalovú alebo Skalku.
25.09.2012 - 20:48:49
00
obora je z princípu historicky oplotená,aby sa zver nedostala von a na vznik obory potrebuješ zas len povolenie od štátneho úradu.stačí sa pozrieť na bývalú oboru pod pajštúnom už zrušenú.
Problém nie je obora,ale žvásty flintošov a hlavne nás čo nepoznáme zákony a teda svoje práva.Mám smolu,že som nikdy takýchto nestretol....čo už.
25.09.2012 - 20:53:17
00
triki: balunky nejde o oboru .. tam ide o moc penazi, ale to nevyriesime, urcite to maju podchytene :lol: .. stat to je zas ine. Obory mi nevadia, ked su rebriky :lol:

Ale zas boli v niecom v prave, bol som na vyjazdenej krasnej ceste, ktora mala jednu chybu .. bola len k posedu, nie je na mape lesnych ciest, totizto ta, co je v mape sla v jednom mieste inde, ale bola zahadzana (gps mapu nemam), tak som si ju ani nevsimol /potom mi ju ukazovali/. Hlavne , ako som pochopil ich dost nasrdilo, ze im tam furt lozia cyklisti :lol:, a oni tam maju posed a rusi sa im zver. Lenze v tomto maju podla zakona pravdu. Ale tak co uz, ked je tak pekne vyjazdena :D Ja ale nemam potrebu sastale s niekym hadat, a dokazovat to a to. Mam dost inych problemov. A hadaj sa s niekym, kto nereflektuje na vseobecne principy a nemas v ruke vytlaceny zakon /nejake uzivanie verejnostou nestaci, musi byt presna citacia, s tym su uz dlhodobe skusenosti/.

Inak stretnut ich teraz mozes velmi lahko, je ruja, ci co, podvecer chodia na posedy, staci sa parkrat vypravit do lesa, urcite nejakych stretnes :lol: .. mozno aj macka :D
25.09.2012 - 21:00:39
00
:D triki - fakt velmi rad by som ti prenechal vsetky moje stretnutia so zelenymi curakmi, aby si si ich mohol vychutnat :)
lto - bol ten tvoj konflikt teda v tych balunkach, ak som spravne pochopil?
25.09.2012 - 21:02:02
00
tak na miesto kde je posed by sa nemalo chodiť keďže je to ich lovné miesto.Už len kvôli bezpečnosti oni sú schopní strieľať aj po sebe...
Mal si sa ich spýtať na toho jurského medveďa či ho už chytili :lol:
25.09.2012 - 21:04:56
00
inak zajtra by cez den isiel niekto na vyjazd? ale nic narocne a asi ani moc vela km nezvladnem :D
25.09.2012 - 21:47:03
00
teraz som prisiel z pojazdu a na BK nejaky keketko skoro dorazil dvoch bikerov na modrom citroene kombi. od race si to *ebal hore a v zakrute mu vybehli, odbacal dopravana na Jur a skoro ich sundal. za 5min si to zasa *ebal do race nepoucitelny velkou rychlostou. ja uz som videl tych bikerov na kapote bolo to vazne natesno :tmi:
25.09.2012 - 22:08:28
00
Ale zas boli v niecom v prave, bol som na vyjazdenej krasnej ceste, ktora mala jednu chybu .. bola len k posedu, nie je na mape lesnych ciest, totizto ta, co je v mape sla v jednom mieste inde, ale bola zahadzana (gps mapu nemam), tak som si ju ani nevsimol /potom mi ju ukazovali/. Hlavne , ako som pochopil ich dost nasrdilo, ze im tam furt lozia cyklisti :lol:, a oni tam maju posed a rusi sa im zver. Lenze v tomto maju podla zakona pravdu.

Kto ma pravdu rozhodnu sudy. Bohuzial na Slovensku ma casto pravdu ten, kto ma peniaze a znamosti a to aj v pripade, ze zakon nie je na jeho strane.

Pokial si na turistickej (lyziarskej, cyklo) znacke, tak si na znacnej trase, cize podla zakona o lesoch aj o ochrane prirody (CHKO - II. stupen) si OK.

Pasaz o lesnych cestach pri cyklistoch a odvolavku na STN 73 6108 v zakone o lesoch spochybnuju Ivanovi pravnici vseobecne:
http://bikemagazin.sk/clanky/spravy/ostatne/item/1277-ako-%C4%8Falej-po-prijat%C3%AD-novely-z%C3%A1kona?.html

Ked si bol v CHKO tak tam plati aj zakon o ochrane prirody, cize mozes bikovat po ucelovych komunikaciach. Ta sice nie je priamo definovana v zakone, ale v STN 736108 (ta ista co sa spomina v zakone o lesoch) sa pojem chodník definuje ako „trasovaná účelová komunikácia slúžiaca na peší pohyb osôb“.
Bohuzial nemam tu normu, ale tento zdroj beriem ako doverihodny (aj ked ochranari maju samozrejme inu interpretaciu):
http://www.sopsr.sk/publikacie/chus/www_chus70.pdf
Je tam clanok Cyklistika v Malych Karpatoch, treba precitat.

O vztahu zakon o ochrane prirody vs. zakon o lesoch citaj tu:
http://oruzinsky.blog.sme.sk/c/306893/Posledna-bitka-o-slovensku-prirodu-zacala.html


Chapam aj tych polovnikov, ale ked uz to terenakmi vyjazdili az k posedu,
tak nech tam daju na zaciatok cedulu slepa cesta k posedu a budu mat urcite menej problemov.
25.09.2012 - 22:14:17
00
lto - bol ten tvoj konflikt teda v tych balunkach, ak som spravne
pochopil?

Nie, len viem z pocutia, ako to tam strazia strasne :) Toto sa stalo pri Velkom Javorniku, pod radarom.

tak na miesto kde je posed by sa nemalo chodiť keďže je to ich lovné miesto.Už len kvôli bezpečnosti oni sú schopní strieľať aj po sebe...
Mal si sa ich spýtať na toho jurského medveďa či ho už chytili :lol:

Sak ano, ale nevedel som, ze to ide len k posedu :D

Na medveda som sa pytal .. tak ten 200kg svatojursky urcite este zije :clap: .. mlady polovnik ma presviedcal, ze v MK uz urcite budu najmenej 3 :hug: a casom sa tu usadia. Ale nestrasili ma nimi /myslim/, ako som uz pisal, :hug: sa nebojim. Psov /tych velkych zakernych/ ano :sweat:
26.09.2012 - 09:14:07
00
PaloTT: lesna cesta je cesta zaznacena v mape lesnych ciest lesnickeho ustavu. S tym nie je problem. Problem su posedy .. medzi polovnikmi tiez zuri boj o reviry.
26.09.2012 - 09:20:24
00
btw. a co ak ide turisticka znacka cez VO ? napriklad Skala - Rusniaky ? nemal tam este nikto problem ?
26.09.2012 - 09:22:39
00
Keso ja som tadiaľ išiel už viac krát a nikdy som nenarazil na problém...
26.09.2012 - 09:24:07
00
keyboard_arrow_up