Uvažoval som o kúpe malej vzduchovej trúbky, ale to by som vytrúbil za jednu jazdu. :D A trpeli by len moje citlivé uši na hluk. Chodci sa aj tak zvyknú uhýbať práve tam, kde sa uhýbam ja. Takže kašľať na to. ...zapnúť stierače, spustiť radlicu a pridať plyn. :D
18.04.2014 - 19:55:23
01
Ja chodcov na cyklochodníku nestresujem výmenou za to, že oni ma nestresujú na chodníku vyhradenom iba pre nich. Máme takú tichú dohodu.
18.04.2014 - 21:33:07
02
Ja pri polohluchych chodcoch zvyknem prebrzdit smykom. Je to dost ucinne. Potom tu mame ignorantske babicky, ktore sa neuhnu ani ked idem oproti vysokou rychlostou. Na ne plati nespomalovat a zaflekovat az tesne pred nimi. Zvycajne sa uhnu :D a teraz som si zriesil tajnu zbran - pistalku. Som zvedavy ako to bude fungovat.

Presne pre bikerov s tvojou krvou skupinou nas hadzu do jedneho vreca. Dakujeme...
19.04.2014 - 00:13:15
01
Ja pri polohluchych chodcoch zvyknem prebrzdit smykom. Je to dost ucinne. Potom tu mame ignorantske babicky, ktore sa neuhnu ani ked idem oproti vysokou rychlostou. Na ne plati nespomalovat a zaflekovat az tesne pred nimi. Zvycajne sa uhnu :D a teraz som si zriesil tajnu zbran - pistalku. Som zvedavy ako to bude fungovat.

Len az to nespravis nejakej babke zo 3krat a na stvrty raz ta j.bne po cele ani nezapiskas :D
btw: ale daj vediet ako to funguje
21.04.2014 - 17:09:55
00
Tu v KE mame sakra drzych chodcov bez ohladu na to, ci idem slusne alebo drzo. Samozrejme, ze na chodnikoch pre chodcov sa spravam ako "cudzi" a davam sakra pozor aby som nikomu nezavadzal a ani pesich neobmedzoval. Na druhej strane to iste ziadam od chodcov na cyklochodnikoch. Bez ohladu na to, ci ich pomaly obidem rychlo predbehnem alebo z cyklochodnika vyzeniem stale maju nejake reci. Za vsetko hovori pribeh kamarata:
Siel po cyklochodniku z Cermela na bankov kde je cela sirka chodnika urcena cyklistom a chodci tam vobec nemaju co hladat. On siel oproti dvom babkam ktore sli vedla seba roztahani po celej sirke. On uz z dialky spomaloval a aj zazvonil. Asi 5m pred nimi zastavil (nie prudko proste dobrzdil). Babky prisili k nemu vobec sa neuhli a jedna na neho zrevala: "Uhni ko*ot". Po tomto nemam ani chut ani nervy byt mily pretoze to nikam nevedie.
P.S. Narozdiel od vela "slusne" jazdiacich som este nikoho nezrazil.
21.04.2014 - 18:13:51
00
Pokiaľ sú podľa STN projektované cyklocesty na rýchlosť 25 km/h a cyklista jazdiaci na žiletke nemá problém jazdiť 30-40 km/h, tak takéto cyklocesty ani nemôže použiť a musí ísť zásadne po ceste. To je môj osobný pohľad. A takto sa dá oponovať aj zeleným mužíčkom. To je podobné ako ísť autom po okreske s obmedzenou rýchlosťou 90 alebo po diaľnici, ktorá ide súbežne a jej obmedzenie max. rýchlosti je 130.
22.04.2014 - 07:07:38
00

Na tréningu sa cyklocestičkám budem vždy vyhýbať. V prípade "výletu" sa pôjdem previesť, kým ma neomrzia tlupy a zhluky chodcov a korčuliarov na celej šírke. :D


Zase s tebou musím iba súhlasiť, ako skoro vo všetkom čo píšeš k téme cyklocesta vs cesta.
22.04.2014 - 07:11:09
00
Pokiaľ sú podľa STN projektované cyklocesty na rýchlosť 25 km/h a cyklista jazdiaci na žiletke nemá problém jazdiť 30-40 km/h, tak takéto cyklocesty ani nemôže použiť a musí ísť zásadne po ceste. To je môj osobný pohľad. A takto sa dá oponovať aj zeleným mužíčkom. To je podobné ako ísť autom po okreske s obmedzenou rýchlosťou 90 alebo po diaľnici, ktorá ide súbežne a jej obmedzenie max. rýchlosti je 130.


Mýliš si pojmy s dojmami :-) Neexistuje žiadne právo žiletkára na to, aby jazdil takou či onakou rýchlosťou. Zákon určuje (aj keď nie na prvý pohľad), že ak popri ceste vedie cestička pre cyklistov, musíš ísť po nej. A zákon ďalej určuje, že rýchlosť musíš prispôsobiť okolnostiam a je jedno, na akú rýchlosť je cestička projektovaná a akou rýchlosťou chceš ísť ty. Takže môžeš byť aj Peter Sagan a mať kanóna za 20.000 €, ale podľa zákona musíš ísť po tej cyklocestičke a ak po nej idú pešo dve babky, ktoré tam nemajú čo hľadať, tak je tvojou povinnosťou spomaliť tak, aby si ich neohrozil.

Týmto so nechcel povedať, že sa mi to páči, ale že zeleným mužíčkom síce môže takto oponovať, ale bude ti to prd platné, nemá to nijaký vplyv na to, že porušujes predpisy a v prípade nehody budeš prinajmenšom spoluvinný..:-(
22.04.2014 - 07:29:17
00
Mýliš si pojmy s dojmami :-) Neexistuje žiadne právo žiletkára na to, aby jazdil takou či onakou rýchlosťou. Zákon určuje (aj keď nie na prvý pohľad), že ak popri ceste vedie cestička pre cyklistov, musíš ísť po nej. A zákon ďalej určuje, že rýchlosť musíš prispôsobiť okolnostiam a je jedno, na akú rýchlosť je cestička projektovaná a akou rýchlosťou chceš ísť ty. Takže môžeš byť aj Peter Sagan a mať kanóna za 20.000 €, ale podľa zákona musíš ísť po tej cyklocestičke a ak po nej idú pešo dve babky, ktoré tam nemajú čo hľadať, tak je tvojou povinnosťou spomaliť tak, aby si ich neohrozil.

Týmto so nechcel povedať, že sa mi to páči, ale že zeleným mužíčkom síce môže takto oponovať, ale bude ti to prd platné, nemá to nijaký vplyv na to, že porušujes predpisy a v prípade nehody budeš prinajmenšom spoluvinný..:-(


Zdôvodnil si to všetko pekne a podrobne iba s jednou chybičkou. Nájdi mi prosím v presnom znení zákona o cestnej premávke ohľadne jazdy výhradne po cyklocestičke slovo "musíš", alebo musí, je povinný, iba, vždy a iné...
A ak sa s prepáčením ***** po cyklocestičke na celú šírku dve babky, tak taká cyklocestička je pre mňa osobne nezjazdná, lebo tam nemajú čo hľadať, tak ako nemá na ceste napr. hľadať čo strom, pre ktorý je cesta nezjazdná.

A teraz sa ťa pýtam, ideš si na cestnom bicykli a prechádzaš úsekom, kde sa odrazu objaví popri ceste cyklochodník. Máš vyššiu rýchlosť ako má TP cyklochodníka, tranzituješ iba úsekom, kde sa na krátkej časti objaví cyklochodník. Navyše je križovaný každých niekoľko desiatok metrov bočnými ulicami, kde pri križovaní máš vždy pred priechodom značku "zosadni z bicykla". Cyklochodník je tak postavený, že v trase máš aj stĺpy VO, odpadkové koše, parkujúce autá, motajúcich chodcov. No znie to ako pritiahnuté za vlasy, a že si vymýšľam a zveličujem, ale ver, že takto vypadajú skoro všetky cyklochodníky v Bratislave. Vrátim sa teda k podstate otázky, kadiaľ by si sa vybral ísť na bicykli?


Naposledy upravil JOLI dňa 22.04.2014 - 08:08:21, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2014 - 07:54:29
00
Bohužiaľ, je to v prílohe vyhlášky 9/2009. Táto vyhláška okrem iných vecí znázorňuje dopravné značky a pri značke "cestička pre cyklistov" vysvetľuje, že ak je komunikácia takto označená, tak cyklista je povinný jazdiť po nej. :-(

No a prajem ti veľa úspechov, keď budeš sudcovi alebo poisťovni vysvetlovať nezjadnosť cyklocestičky kvôli dvom (dvadsiatim, dvesto) babkám ... ::-)

Návrhová rýchlosť pre TP nemá nič spoločné s dopravnými predpismi ... Bohužiaľ, aj v prípade, aký opisuješ, si povinný zísť na tú cestičku, zosadať a vysadať, obchádzať všetky stĺpy VO, odpadkové koše, parkujúce autá, motajúcich chodcov... vitaj na Slovensku.
22.04.2014 - 08:08:20
00
No, nedalo mi, tu je citát z vyhlášky:

"K značke č. C 8:
Značka Cestička pre cyklistov prikazuje cyklistom použiť v predmetnom smere takto označenú cestičku alebo pruh. Cestičku alebo pruh pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí cyklistov; cestičku alebo pruh smie použiť aj osoba tlačiaca bicykel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cestičky alebo pruhu
zakázané."
22.04.2014 - 08:14:21
00
Pokiaľ by na Slovensku bola vymožiteľnosť práva, tak použijem cyklocestu. Znie to možno zvláštne, ale osobne sa bezpečnejšie cítim na krajnici alebo okraji cesty ako na našich cyklochodníkoch. Lebo ak sa zrazím s nejakou babkou, tak to dajú za vinu skôr mne a ešte jej bude platiť bolestné a iné liečebné náklady. Pritom ako si sem postol sa píše: Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cestičky alebo pruhu
zakázané." A tým účastníkom sa myslí aj chodec.

A za týmto si stojím aj pod hrozbou pokuty od "zelených". Ja si to s nimi rád vydiskutujem. A že sa tých dôvodov nájde prečo som nešiel po cyklocestičke ti nemusím ani rozpisovať.
22.04.2014 - 08:19:13
00
Samozrejme, pre bežného cyklistu a jeho okolie je často krajnica oveľa bezpečnejšia ako "špeciálna" cyklocestička, ja tiež jazdím ako sa mi hodí a nie ako hovorí zákon. Vydiskutovanie pokuty od "zelených" je jedna vec (aj keď vo väčšine prípadov nebudeš mať šancu), ale pokuta mi nevadí. Horšie je to, ak sa zamotáme do nehody, tam už budú iné konzekvencie - ak bude poisťovňa vymáhať nejaké sumy alebo ak sa to dostane pred súd, tak tam to už ""nevydiskutujeme".
22.04.2014 - 08:27:33
00
neostava vam nic ine len na kazdu zavadzajucu babku volat zelenych
22.04.2014 - 08:53:39
00
Nemam to este odkonzultovane s policajtmi ale ja to vidim tak, že ak mi značka C8 Cestička pre cyklistov prikazuje použiť v predmetnom smere cestičku alebo pruh, tak by niekde mal byt oznaceny aj ten predmetny smer. Na označenie smeru sa pre cyklistov používajú značky č. IS 40a až IS 40i - Smerove tabule a podobne. Ak teda neviem kam cesticka vedie, nemozem ani vediet, ze ide v smere kam mam namierene ja. Tieto znacky som zatial videl iba v BA a tento rok pravdepodobne osadíme 3ks aj v ZA, takze ich v celej SR bude tak do 10.
Co sa tyka rychlosti, tak by som bol rad ak by sa konecne presadilo, ze by cyklisti so sirkou plastov napr. pod 3,5 cm nemuseli pouzivat cesticky pre cyklistov, vzhladom k tomu, ze prave navrhova rychlost na tychto komunikaciach je nizsia ako max. povolena rychlost v obci. Uvidime pri najblizsej novelizacii vyhlasky.
22.04.2014 - 09:12:55
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up