je to v pohode.uz som aj bol na biku znovu..ruka boli,nad hlavu ju nedokazem dat bez bolesti a koleno ok ale budem jazdit na klasickych pedaloch urcite aspon mesiac
06.04.2014 - 19:28:08
00
no, dlho som jazdil SPD a následne crank, ale vážne uvažujem návrat ku košíkom, nie moc upevnenými k nohe. Silný impulz k tomu bola zlomenina zápästia keď som nestihol vyskočiť z koľaje v lese a vypnúť už vôbec nie, V podvedomí to zostane a teraz už strmšie kopce v predstihu vycvakávam a celý komfort SPD je preč, Taktiež náročnejšie pasáže a zjazdy. A vypnutá tretra na SPD je nestabilná úplne, čistý pruser. Kupodivu, v košíkoch som kedysi zjazdil veci kde teraz už dopredu vzdávam, je to asi len v hlave. Je mi jasné že je to krok nazad, vyskúšam, ale týmto príspevkom chcem iba demonštrovať aké je to u toho ktorého jednotlivca individuálne.
27.04.2014 - 01:50:56
00
Aké máš pedále? :) Ja mám Shimano DX a už som takisto zopár zjazdov absolvoval s jednou nohou odopatou no kupodivu tam držala dostatočne dobre. :)
27.04.2014 - 09:31:48
00
Crank brothers, ked nie som upnuty je to velmi nestabilne a pruser je, ked pri vyslape vypnem v predtuche katastrofy a podari sa mi zaslapnut system znovu :-) Ale je to v hlave, kamosu nedaju na to dopustit a stihaju vycaknut, ja nie.
27.04.2014 - 12:29:39
00
skusam teraz asi mesiac zjazdy bez SPD a je to vyborne..nohu dam dole kedy chcem...skace sa horsie samozrejme ale neboli ma koleno jak slak.s tym spd to bolo vazne zle.jazdim bez neho..sice do kopca funim riadne ale je to v pohode.na cesty si kludne dam naspat spd ale nie do lesa
27.04.2014 - 18:04:08
00
... ale chyba bude asi niekde inde a nie v systéme SPD.
27.04.2014 - 18:44:16
02
nie kazdy biker je SPD kompatibilny ;)
27.04.2014 - 18:57:28
01
mozno som to mal zle nastavene..kufre som si montoval sam ale podla svagrovich spd som si to nastavil priblizne.mam problem s kolenami a tie spd mi veru moc nepomahali..navyse som mal mensiu nehodu a neviem si predstavit co by sa stalo keby som mal vtedy este spd na sebe
27.04.2014 - 20:10:16
00
mozno som to mal zle nastavene..kufre som si montoval sam ale podla svagrovich spd som si to nastavil priblizne.mam problem s kolenami a tie spd mi veru moc nepomahali..navyse som mal mensiu nehodu a neviem si predstavit co by sa stalo keby som mal vtedy este spd na sebe


Treba nosit chranice. :) Alebo nechodit z domu a smyknut sa a prizabit vo vlastnej kupelni. :D
27.04.2014 - 20:52:10
00
som teraz cital, z epl atformy uz budu iba vysada DH a typkov co skacu po parkovisku na BMX. Problem nemusi byt v SPD ale v technike jazdy ;-)
29.04.2014 - 09:51:53
00
To že si to čítal ešte neznamená, že je to aj pravda. Niekomu proste viac vyhovujú platformy ;)
29.04.2014 - 10:50:50
03
hej hej, citat je jedna vec zazit druha ( hlavne ten pad ). Bral by som to skor ako novy trend. Mozno sa o par rokov dozijeme toho ze SPD budu standardne montovane na skoro vsetky bajky...
29.04.2014 - 11:05:10
00
.


Naposledy upravil marosh1 dňa 17.02.2018 - 21:26:28, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2014 - 13:38:49
00
Ach, zase jeden z tých nekonečných sporov, ktoré nikdy nebudú mať víťaza. Prihodím svoj postreh, pretože napriek všetkému zmysel to má o tom debatovať - prinajmenšom preto, lebo to môže napomôcť pri rozhodovaní budúcim váhavcom, Tak ako mne, ja som to riešil relatívne nedávno s kúpou nového bajku. Po dlhom čítaní (čítam po mnohých fórach po celom svete) a premýšľaní o svojom štýle jazdy som sa rozhodol pre platformy a som o tom pevne presvedčený, že pre mňa je to lepšie riešenie. Jednoznačne je to tak, že pre isté situácie a jazdcov sú lepšie spd a pre iných platformy, bodka. Lezie mi na nervy, ako stále narážam na také tie bohorovné postoje espedéčkarov, ktorý budú stále opakovať, že je to otázka praxe, vedieť sa dobre vypínať a kto to nevie, tak je buran, čo by mal jazdiť na trojkolke. Ja mám takmer pri každej jazde situáciu, kedy by som stopercentne vypnúť nestihol, kedy človek len-len že dá dole nohu aj z platformy, keď vás nečakane zatne nejaká prekážka pri technickom výšľape, to sa nedá vždy predvídať. A potom sa rozbehnúť do takého stupáka!
A keby človek bol superrýchly pri vypínaní - proste ide o ten pocit nebyť primontovaný, ja budem vždy chcieť jazdiť na bicykli, nie s bicyklom.
Inak aj medzi kolegami z práce som sa stretol s takými reakciami. Hoci som z nich najstarší, bárskedy im ujdem do kopca, ale oni stále rýpu, že nech si už kúpim "normálne" pedále, teda spd.
09.05.2014 - 19:54:16
01
Lezie mi na nervy, ako stále narážam na také tie bohorovné postoje espedéčkarov, ktorý budú stále opakovať, že je to otázka praxe, vedieť sa dobre vypínať a kto to nevie, tak je buran, čo by mal jazdiť na trojkolke.


nj, niektori su strasni pretekari... mne zase kazdy v buzi gatiach pripomina Stillera v Dodgeball ;-)
09.05.2014 - 20:36:43
03
keyboard_arrow_up