Ak sa ti nebridí Haibike, tak tu je 29" celokarbón so 150 mm zdvihmi, kde píšu, že 120 kg: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,72217,22279,detail.html

U Kubicu v Žiline, by možno aj dali vyskúšať: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-heet-sl-29-2014-karbonmodra-17?goods=20651

Keď nižšie zdvihy a lacnejšie, tak možno toto: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,70724,21485,detail.html
Tiež píšu 120 kg. http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-sleek-sl-29-2014-karbonzelenaseda-175?goods=20622

Ja jazdím tretím rokom jeho 26" predchodcu, s prepákovaním zadnej stavby som spokojný (Horstlink), nehúpe to, geometria mi vyhovuje, aj v prudkých stúpaniach nemusím sedieť úplne na špici sedadla, nedvíha predok.


Naposledy upravil laco dňa 19.11.2014 - 15:05:02, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2014 - 14:56:55
00
no, jake pekny prispevok :y:
tak som aj myslel... skusit ten Stumpjumper a Stevens...... a jasne ze FELT uz ked ste ma tu tolko lamali :bow:
a ten Miro mi hovoril ze ma aj nejake Ghost-y... uvidime co z toho..... 25/11 som tam jak na koni
.... kazdopadne, ked ho budem mat, buducu sezonu si urobime vylet a vsetym co sem troskou prispeli zoberiem par :beer: :smoke:
19.11.2014 - 15:02:56
00
laco: ten Heet 9.10 ale bude asi trochu viac ako je rozpocet :(
Tesat: felt + ghost ked sa da, vyskusaj :)
19.11.2014 - 15:03:40
00
Ak sa ti nebridí Haibike, tak tu je 29" celokarbón so 150 mm zdvihmi, kde píšu, že 120 kg: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,72217,22279,detail.html

U Kubicu v Žiline, by možno aj dali vyskúšať: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-heet-sl-29-2014-karbonmodra-17?goods=20651

Keď nižšie zdvihy a lacnejšie, tak možno toto: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,70724,21485,detail.html
Tiež píšu 120 kg. http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-sleek-sl-29-2014-karbonzelenaseda-175?goods=20622

Ja jazdím tretím rokom jeho 26" predchodcu, s prepákovaním zadnej stavby som spokojný (Horstlink), nehúpe to, geometria mi vyhovuje, aj v prudkých stúpaniach nemusím sedieť úplne na špici sedadla, nedvíha predok.



No, haibike tu bol na pretrase a moc pochvaleny nebol.... ale zase..... 100 ludi/100 chuti a pritom... vobec to nemusi byt zly bajk :-)
19.11.2014 - 15:07:04
00
Dalsia vec pri vybere

- rajdy predstavec nie je dolezite, len v tom, aby ti predajca umoznil vymenit, podla toho ako budes potrebovat
- sedlovka .. pokial nie je teleskop, netreba riesit, je to mala polozka
- brzdy, treba dat pozor, aby to neboli smejdy, kotuc min. 180vpredu, mozno aj vzadu, ziadne exotiky, na ktore sa nedaju zohnat dosticky, alebo podobne.
- pedale nepodstatne
- kazeta,retaz nepodstatne
- sedlo, najlepsie ak predajca umozni vybrat to svoje
- kluky .. no, pride na to
- presmyk/prehazka nepodstatne
- radenie, ak to nebude nejaky shit nepodstatne
- okrem ramu je dolezite aky je tam tlmic a potom .., vidlica, krucialna vec
- overit, ze mas vpredu min. 15mm osku, vzadu 12mm (ale nie hocjaku, niektore su pekne nesandardne)
- hned kupit 1 nahradnu patku, zistit dostupnost a cenu. Niektore patky (Specialized) su nenormalne (zabudol som nazov) drahe.
- naboje! predny nebyva problem, ale zadny ano
- rafky! ust, non-ust ? pevnost,vaha
- overit vyplet, malospicove, tenkospicove nebrat
- plaste, musis vediet ake chces a hned take brat, obvykle sa davaju nejake odveci
- ak karbonovy ram, overit, ci sa k tomu dava, alebo da zohnat spodny ochranny ram, alebo svojpomocne proti odletujucijm kamenom
- pozriet si vedenie bowdenov, nejake komplikovane riesenia ramovou trubkou mozu byt problem
- skontrolovat aky typ stredu, nie nejaka tazko nahraditelna komplikovana hovadina (pozdravujem Spesl)
- velkost tlmica, nech to nie je nestandardna potvora, tazko servisovatelna, ale tak dajme tomu u Speslu nech si to ma

Ochota predajcu je inak dost dolezita.
Ak som nieco zabudol ..


Naposledy upravil lto dňa 19.11.2014 - 15:16:12, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2014 - 15:08:23
01
Jasne, ze si zabudol. Moja zena by ta zdrbala, ze nespomenies to najdolezitejsie a to je ... farba! ;)
19.11.2014 - 15:15:40
01
To som spominal hned .. musi sa pacit :P Podla farby a dizajnu som si vyberal moj prvy MTB s odpruzenou vidlou :lol:
19.11.2014 - 15:17:01
00
Dalsia vec pri vybere

- rajdy predstavec nie je dolezite, len v tom, aby ti predajca umoznil vymenit, podla toho ako budes potrebovat
- sedlovka .. pokial nie je teleskop, netreba riesit, je to mala polozka
- brzdy, treba dat pozor, aby to neboli smejdy, kotuc min. 180vpredu, mozno aj vzadu, ziadne exotiky, na ktore sa nedaju zohnat dosticky, alebo podobne.
- pedale nepodstatne
- kazeta,retaz nepodstatne
- sedlo, najlepsie ak predajca umozni vybrat to svoje
- kluky .. no, pride na to
- presmyk/prehazka nepodstatne
- radenie, ak to nebude nejaky shit nepodstatne
- okrem ramu je dolezite aky je tam tlmic a potom .., vidlica, krucialna vec
- overit, ze mas vpredu min. 15mm osku, vzadu 12mm (ale nie hocjaku, niektore su pekne nesandardne)
- hned kupit 1 nahradnu patku, zistit dostupnost a cenu. Niektore patky (Specialized) su nenormalne (zabudol som nazov) drahe.
- naboje! predny nebyva problem, ale zadny ano
- rafky! ust, non-ust ? pevnost,vaha
- overit vyplet, malospicove, tenkospicove nebrat
- plaste, musis vediet ake chces a hned take brat, obvykle sa davaju nejake odveci
- ak karbonovy ram, overit, ci sa k tomu dava, alebo da zohnat spodny ochranny ram, alebo svojpomocne proti odletujucijm kamenom
- pozriet si vedenie bowdenov, nejake komplikovane riesenia ramovou trubkou mozu byt problem
- skontrolovat aky typ stredu, nie nejaka tazko nahraditelna komplikovana hovadina (pozdravujem Spesl)
- velkost tlmica, nech to nie je nestandardna potvora, tazko servisovatelna, ale tak dajme tomu u Speslu nech si to ma

Ochota predajcu je inak dost dolezita.
Ak som nieco zabudol ..



:-D .... som sa uz tesil ze som blizsie k vyberu a zabijes to takymto elaboratom?! :rock:
19.11.2014 - 15:24:38
00
Ak by si chcel bajk servisovat sam /pripadne ho trosku ladit/, tak viem vyprodukovat este dalsi takyto elaborat. Ale bojim sa, ze by to dopadlo, ako u mna :lol:
19.11.2014 - 15:31:11
00
no... viem si urobit skoro vsetko (robil som auta - GO motorov, prevodoviek a bezne opravy/vymeny) takze bajk ma nerozhadze..... ale mam chalana co bajkuje dlho s jednou partiou, robi si vsetko sam - pre seba aj celej partii....... ma nakupene kadejake specialne naradie na bajky..... preto nosim bajk k nemu.......... navyse pritom jak mi robi bajk, dame 2x2 deci bieleho :-D
19.11.2014 - 15:39:41
02
No, haibike tu bol na pretrase a moc pochvaleny nebol.... ale zase..... 100 ludi/100 chuti a pritom... vobec to nemusi byt zly bajk :-)


Lenže to bola narážka na praskajúce hliníkové rámy so zvisle umiestneným tlmičom.

Ja hovorím o niečom úplne inom, o karbónovom ráme vrátane karbónovej zadnej stavby (osvedčený horstlink) a karbónového rockeru. Dokonca aj ten tlmič nie je zvislo, aj keď v tomto prípade to nie je rozhodujúce. Ja s tým bikom nemám žiaden problém (už tretí rok vrátane zimného jazdenia).
19.11.2014 - 15:40:34
00
navyse pritom jak mi robi bajk, dame 2x2 deci bieleho :-D

Pred servisom, ci po ? :lol: Ja si na bajku robim tiez vacsinu veci sam. Inak by to ani neslo.
19.11.2014 - 15:53:28
00
Ja s tým bikom nemám žiaden problém (už tretí rok vrátane zimného jazdenia).

Kolko vazis ? to je dost rozhodujuce, totizto. Ale inak nic v zlom, ale s pneumatikami co jazdis na tie zdvihy, ten bajk ani zatazovany velmi byt nemohol :)
19.11.2014 - 15:55:48
00
Hodnotiaci úsudok? :)

Teraz, keď je mokro jazdím Fat Albert 2,25". Normálne jazdím Rocket Ron 2,25". Tie Thunder Burt iba na asfaltové lesné cesty a spevnené zvážnice, napr. keď si idem zajazdiť s partiou pánov v najlepšom veku z Trónu. A moja čistá váha je 78 kg.
19.11.2014 - 16:03:58
00
Ito: pekne k veci, myslim ze takto sa dopracuje Tesak k fajn bikeu len sa treba drzat istych zasad ako napisal Ito. Prosimta zisti mi ktora je to ta nenormalne draha patka na spesla mal som vela speslov a patka napriklad na SJ FSR stoji neskutocnych 7,5€ a je bezne k dostaniu. Stred je tam klasicky BB30 zatial absolutne bez problemov. Kolesa velmi dobry bod a to Roval od speslu robi vsetko 2bliss ready coz je pouzitie jak s dusou tak bez duse - rafiky su predpripravene 2bliss ready paskou cize moje enduro na prerabku na bezdusak potrebovalo investiciu 7€ za mlieko. A velky bod pre teba za tie veci co si napisal ze su nepodstatne pri vybere bikeu!!! som presne toho isteho nazoru :)
19.11.2014 - 16:06:28
00
keyboard_arrow_up