vseobecne prepravcovia nemaju zaujem prepravovat batozinu. je to pre nich robota navyse. kedysi nebol problem prepravit kanoe, rogalo (teda bavme sa o vlakoch) prepravovali baliky-spešnina. všetko zrušili. v poslednej dobe som mal stastie a nebol problem. zavesil som kolo na hak a isiel som. ale napr. ked nas ide sedem-osem a vlak v stanici ma stat 3 minuty, tak veru badat davku nervozity.
odporucam si ale dokladne nastudovat prepravny poriadok. pokial ho ovladate nemoze sa stat, že vas ošuškaju a odopru vam narok na to, co mate zaplatene.
my sme vyrobili 20 minutove meskanie medzinarodneho lehatkoveho rychlika. v pokladni nam predali listky-lehatka, rezervacku na kola na konkretny vlak ale suprava prisla do stanice bez obslužáka. tak sa veduci nasej cyklo vypravy (znaly pomerov) postavil medzi dvere a vyhlasil, že kym nevyriešia, že kde dame tie bicykle, tak sa odtial nepohne. no nakoniec sa miesto naslo v kupe. sklopili sa lehatka a bolo a ani sprievodca ani vlakveduci nic potom nepovedali.

alebo...

mali sme kupeny listok z bodu A do bodu C ale v bode B nas vyhnali z vlaku, že už dalej mimoriadne nejde. do cielovej stanice to bole este zo 40km a uz bolo okolo pol osmej večer. vypravca nas poslal do ...že nech si kdesi najdeme ubytovanie a basta. tak si naš veduci nechal zavolat prednostu stanice, tam jemu vyrapotal znenie prepravneho poriadku - pripadu tykajucu sa stať a kedze sme mali narok na bezplatne ubytovanie a nas bolo veľa, prišlo mu lacnejsie vypravit pre nas špecialny vlak.
15.12.2014 - 12:05:56
04
est elepsie je ked mas bajky v tom batozinovom vozni, dojdes na stanicu kde mas vystupovat niekde v hornej dolnej a sprievodca nikde :), uz im fakt raz zatiahnem zachrannu brzdu
15.12.2014 - 14:05:28
00
treba ist za sprievodcom a slusne mu pripomenut ze vystupuješ v dolní lomné - tak dve - tri zastavky vopred. takto to robime my, ked mame malo casu na prestup. ked mas casu dost, tak už spominany extrem = otvorene dvere a noha na schodoch a on dojde....horsie je ked bajky nezaistite a potom spadnu a klzaju sa po vagone.
15.12.2014 - 14:38:14
00
tak ked ti daju miestenku o 6 vagonov dalej a je natresk tak sa isto nebudes s vecami premavat hore dole aby si hladal sprievodcu, na to tam ma ten listok aby vedel kam to ide :). to nezaistovanie bajkov je ina kapitola, niekedy ta nepustia do batozinoveho aby si si to tam ulozil prichytil sam a potom mozes uz len dufat...
15.12.2014 - 17:14:14
00
Ja sa vždy navtieram do batožinového a bajk si ukladám, vešiam sám. Väčšinou ale ani nemusím lebo sprievodkyňa (poväčšine žena) ma o to sama požiada. A vždy zdôrazňujem kam bajk cestuje a aby si ma dobre zapamätala a nikomu inému ho nedala (malé divadielko a zopár vtípkov vždy pomôžu ;) )
15.12.2014 - 17:17:26
01
Treba si poziadat o ulozenku. Malo kedy to davaju sami. Oblepia vam listok okolo biku a druhu cast listka dostanes ty. Par minut pred zastavkou prides s tym listkom za sprievodcom a on uz bude vediet co s tym.
15.12.2014 - 19:15:57
00
A vždy zdôrazňujem kam bajk cestuje a aby si ma dobre zapamätala a nikomu inému ho nedala (malé divadielko a zopár vtípkov vždy pomôžu ;) )

Ja radsej aj na kazdej stanici situaciu preventivne kontrolujem.

Ten Regiojetacky Vectron by si za cyklistov zasluzil klincom obehnut :) Mohli radsej starsie loko a cyklo vagony kupit...
A Lukasa zase potesili ZSR zrusenim batozinakov v nocnych BA-KE rychlikoch

Prílohy:

vectron.jpg
vectron.jpg 177.5 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2014 - 23:04:02
00
Áno, aj ja. Stojím vo dverách a kontrolujem ;)
15.12.2014 - 23:06:50
00
Palo TT Nekupovali, ale prenajímali ;) To by ich vyšlo draho, taká jedna mašinka stojí okolo 4 mil €
15.12.2014 - 23:30:31
00
A Lukasa zase potesili ZSR zrusenim batozinakov v nocnych BA-KE rychlikoch


Da sa ist juznou trasou. R800/801 maju vozen BDs sice nic uzasne ale ked netecie, aspon kvapka...
16.12.2014 - 08:31:14
00
capulo no je pravdou, že sam jazdim vlakom minimalne. takže vyšleme soundu naľahko a kedže sme kamarati, tak mu potom veci vezmeme von my.

je pravdou, že aj my mame skor skusenosti, že si nakladame kola sami a priheftujeme si ich gumicukom. to divadielko pre sprievodcu robime aj my ale casto ani netreba lebo sprievodca ho vyrobí sam. uloženky davaju tak pol na pol. pamatam si doby, ked ich lepili chemoprenom na sedlo. to namačala ďežurná 10cm široky štetec do kybla a pretrela celu jednu stranu sedla - preto sme si vyrabali doma jak trotli take kartonove visačky na šnurke s adresou destinacie. ale uz potom bicykle neriešime, ked su už raz naložené. totiž neviem si predstavit, že by som mal zo ZA na šumavu, krušnu, orlicku, jizersku horu a tak dále - kontrolovat každu zastavku preventivne situaciu ako piše palo TT.

u nas je polka tlupy "reži" a v čr maju kolo zadarmo. ono by ho mali platit ale sprievodca na regionalnej trati nema dostatocne skolenie a neviedia, že slovaci na reži kola zadarmo nemaju. ojedinele sa nam stane, že za kola ani my nic neplatime, ked ten pocet bicyklov sprievodca vidi a ideme 20km, tak sa mu nechce nic vypisovat. ale to sa (jak hovori Dr. Chocholoušek) stane jednou za 5 let.
16.12.2014 - 09:17:21
00
v tych Regiojetoch nie su ani haky na bajky? lebo momentalne stoji jednosmerny listok pre bajk v Regiojete 50 centov.... ale ak by som isiel rychlikom po hlavnej trase, tak ten bajk by som nemal kam dat?
16.12.2014 - 09:34:47
00
Haky som vo vagonoch nevidel, ani v zakresoch vagonov ich nemaju, 2 kupecka su zakreslene ako prazdne, ale to su zrejme sluzobne. Skus im napisat mail.
16.12.2014 - 09:59:33
00
...a potom daj vedieť či a čo Ti odpísali
Pozrel som prepravný poriadok na trati BA-KE, nepotešil ma: quidoo
Článok IX, Preprava batožiny a zvierat
...
5. Vo vlakoch RegioJet sa nemôžu prepravovať bicykle s výnimkou bicyklov, ktoré služia ako
kompenzačná pomôcka pre vybrané skupiny cestujúcich.
http://www.regiojet.sk/opencms/export/sites/regiojet.sk/prepravne-poriadky/PREPRAVNY_PORIADOK_IC_RJ_14.12.pdf
16.12.2014 - 10:02:12
00
Zda sa, ze jedina cesta ako ist bajkom s RegioJetom je kupit toto http://www.xcrsvorada.sk/vak-na-cely-bicykel-scicon-cycle-bag-travel-basic a idete ako s klasickou batozinou. Az tak vela prace to nahodenie kolies, riadidiel a sedlovky zas nie je a staci na to vsetko jeden-dva inbusy.

EDIT: No ale na vyjazd nalahko s takou vecou asi nepojdete. :)
16.12.2014 - 10:44:20
00
keyboard_arrow_up