Chalani, mam asi problem z vidlou. RS Reba SA 2013. Vcera som jazdil v CZ a vidla sa dost zasuvala. Povazoval som to za nizky tlak ale kedze som nemal so sebou pumpu nevedel som s tym nic robi. Zhorsovalo sa to az na tolko ze v zjazde som chytal dorazy na vacsine jam. Poradili mi nech ju aspon zamknem. Vtedy tam bol aspon nejaky priestor aby nebola uplne zasunuta ale mala takych 60% zdvihu. Uz som aice dorazy nechytal ale zasuvala sa stale dalej az po jednom zjazde som si vsimol ze mi vyskocilo lave gufero aj s penovym kruzkom a to uz som ani radsej nebrzdil prednou kym to nebolo akutne. Bojim sa co tam moze byt zle. Gufero som zatlacil nazad a vidla vyzera na prvy pohlad normalne. Kupena bola 09/2017 najazdenych cca 2000km vacinou do roboty po meste. Obcas nejaky trailik. Servis som este nerobil (to bude asi ta chyba). Je niekto kto by mi vedel pomoct so servisom? Nechcem to prvy krat robit sam, radsej by som sa pozeral na niekoho ako sa to presne robi. Videa som videl ale tomu nejak neverim. Samozrejme za nejaku protihodnotu, ci uz financnu pripadne v tekutom stave :)
26.05.2018 - 23:56:59
00
exot napísal:
Chcem si doma spraviť odporúčaný servis rockshox reba rl vidlice po 50h. Nemám moc šajnu o mazivách, tak by ma potešilo, keby mi nejaká múdra duša povedala, či môžem použiť nasledovné náhrady mazív, oproti originálnym. Vraj mám použiť tieto:
Príloha:
_20180526_221335.JPG


Isopropyl mám :y:

Miesto sram butter grease a military grease by som použil stendec-easy-glide-fork-grease http://www.chainreactioncycles.com/stendec-easy-glide-fork-grease/rp-prod3150

Miesto rockshox 15w a 5w olejov by som dal tieto stendec-crystal-fork-fluid 15w a 5w oleje:
http://www.chainreactioncycles.com/stendec-crystal-fork-fluid/rp-prod112

Vďaka za prípadnú odpoveď.

Niekto?
28.05.2018 - 06:25:52
00
exot podľa mňa je to úplne v pohode a môžeš to kúpiť, možno bude zbytočné kupovať pol litra 15wt oleja do nôh keď tam na jeden servis stačí pár mililitrov, do tlmenia ide 5wt olej toho treba viac tak sa z dlhodobého hľadiska (každých 100h ak sa nemýlim) oplatí kúpiť väčšie balenie a ceny sú fajn, ja som kupoval z miestnych eshopov 120ml oleje rock shox a vazelínu RSP Slick Kick, ktorou som namazal všetko pri kompletnom repase a vidla fachčí bez problémov
28.05.2018 - 11:05:50
00
Syfon , veľká vďaka. Z CRC idem objednávať nejaké veci, preto tie balenia. Sme doma s kiahňami, tak ani moc po obchodoch behať nemôžem. Aspoň mám čas si iné veci poservisovať kým sa decká hrajú :) .
28.05.2018 - 13:49:58
00
inak myslite zeby sa airshaft debonair na RS YARI oplatil za tu cenu? https://www.bike-components.de/de/RockShox/DebonAir-Upgrade-Kit-fuer-Lyrik-Yari-ab-Modell-2016-p63788/ ? oproti verzii luftkappe a pod je to odost lacnejsie
28.05.2018 - 14:12:12
00
scarinko napísal:
Chalani, mam asi problem z vidlou. RS Reba SA 2013. Vcera som jazdil v CZ a vidla sa dost zasuvala. Povazoval som to za nizky tlak ale kedze som nemal so sebou pumpu nevedel som s tym nic robi. Zhorsovalo sa to az na tolko ze v zjazde som chytal dorazy na vacsine jam. Poradili mi nech ju aspon zamknem. Vtedy tam bol aspon nejaky priestor aby nebola uplne zasunuta ale mala takych 60% zdvihu. Uz som aice dorazy nechytal ale zasuvala sa stale dalej az po jednom zjazde som si vsimol ze mi vyskocilo lave gufero aj s penovym kruzkom a to uz som ani radsej nebrzdil prednou kym to nebolo akutne. Bojim sa co tam moze byt zle. Gufero som zatlacil nazad a vidla vyzera na prvy pohlad normalne. Kupena bola 09/2017 najazdenych cca 2000km vacinou do roboty po meste. Obcas nejaky trailik. Servis som este nerobil (to bude asi ta chyba). Je niekto kto by mi vedel pomoct so servisom? Nechcem to prvy krat robit sam, radsej by som sa pozeral na niekoho ako sa to presne robi. Videa som videl ale tomu nejak neverim. Samozrejme za nejaku protihodnotu, ci uz financnu pripadne v tekutom stave :)

anybodny else? :(
28.05.2018 - 14:29:32
00
unikol ti vzduch z vnutornej nohy do vonkajsej co malo za nasledok vytlacenie gufera. mne tak strelila reba 2017 minuly rok - domov som tiez siel na zamknutej - pocas jazdy sa vidla samozrejme postupne zasuvala.
v servise sa dofukala a drzala tlak dalsich vyse 1000km - potom som na to biku uz nejazdil.
o tomto uniku tlaku tu uz pisane bolo - bud reklamacia (na tesnenia vraj pol roka - nepatral som po pravdivosti) alebo servis - pretesnit celu komoru, co ale tiez tusim nieje zaruka uspechu.
moja lezi v skrini - nemam na nu naladu - cena servisu = cena jazdenej vzduchovej santurky
28.05.2018 - 14:41:54
00
hmm dik za info, rozhodujem sa teda ci to skusim sam ale neviem co vsetko kupit, ci je to len ten maly servis a bude mi stacit toto alebo toto alebo bude treba aj nejaky vacsi servis
keby som to nechcel robit doma kam by ste to poslali aby to nebolo drahe a zaroven to netrvalo velmi dlho? neviem ci je nieco v BA. Vsade kde som sa pytal to nerobia ale niekam posielaju.
28.05.2018 - 14:45:13
00
Podla verzie vidlice, to prve asi nie, to je dual-air .. potrebujes asi take vacsie tesnenie vymenit .. olej z tlmenia pocitas, ze budes musiet vyliet/naliat.
28.05.2018 - 14:50:22
00
scarinko pohladaj tu servis robil dano5 tak mu ked tak napis
28.05.2018 - 14:52:44
00
Olej z tlmenia nemusíš vylievať ak chceš meniť len tesnenia na vzduchovom pieste. Zbytočne by som ho nerozoberal keď s tým nič nie je.

Neviem ako teraz, ale kedysi som mal RS Recon a tam boli na vzduchovom pieste obyčajné o-krúžky za pár cestov a nebolo treba žiadnu sadu. Skús pogoogliť ako je to v Rebe a možno nájdeš rozmery ktoré treba. Stálo ma to vtedy pár centov a trochu roboty.
28.05.2018 - 14:57:58
00
Mas pravdu, ked sa dole povolia srouby, tak patrona zostane vcelku a vzduchova sa potom len povoli skrze segerku. To si mylim uz so starou MZ :D .. tym lepsie. Cize len ten kusok dolneho husteho oleja potom.
Soloair ale neviem ci nema este taku tesniacu gumu naviac, nielen o-kruzok.
28.05.2018 - 15:01:13
00
O-krúžok. Ten bazmeg čo myslíš má Pike a možno aj iné RS vidlice. Sealhead-y tiež len o-krúžky.
Príloha:
01.jpg
01.jpg 65.82 KiB thumb_up0thumb_down



scarinko kukni aj manuál, stačí vzduchovú časť a zistíš, či sa vieš do toho pustiť alebo nie. Podľa mňa nič náročné a netreba žiadne špeciálne náradie.
28.05.2018 - 15:05:50
01
volodaj dik, kukam kukam ale neviem ktora cast je vzduchova, az tak v tej ENG nie som doma. Ktore strany z manualu by to mali byt?
28.05.2018 - 15:14:24
00
:x


Naposledy upravil Kibib dňa 28.05.2018 - 15:26:20, celkovo upravené 1 krát.

28.05.2018 - 15:18:16
01
keyboard_arrow_up