Keby som jazdil také tepy a tváril sa, že nejako trénujem na preteky, tak by sa mi asi Garmin ani nezapol a odmietol nahrať aktivitu. Neviem kedy mi posledne napísal preťažovanie a to pritom sa regenerácii takmer nevenujem, snažím sa k trailom vyšlapať v čo najnižšom tepe, aj keď sa to nedá :) Ako som už spomínal pod 280W v kopci to nemá zmysel, lebo potom človek ide k trailu večnosť. Na pretekoch by ma s takou silou a vytrvalosťou skôr vysmiali :)
04.09.2023 - 20:33:11
01
ivan: garmin computer ti nemoze pisat pretazenie, lebo nepozna predosle jazdy, resp. nema na to kapacitu, tak ti napise len aktualnu. Garmin connect pise nieco ine, zapocitava tam totiz predosle aktivity. Aj pripadne nie bikove.

branomelis: s novou vidlicou musis slapat ako divy :lol:
04.09.2023 - 20:34:58
00
FTP z garminu nebrat, ale VO2max z garminu je na pochvalenie super..... :lol:
04.09.2023 - 20:40:42
01
branomelis napísal:
Keby som jazdil také tepy a tváril sa, že nejako trénujem na preteky, tak by sa mi asi Garmin ani nezapol a odmietol nahrať aktivitu. Neviem kedy mi posledne napísal preťažovanie a to pritom sa regenerácii takmer nevenujem, snažím sa k trailom vyšlapať v čo najnižšom tepe, aj keď sa to nedá :) Ako som už spomínal pod 280W v kopci to nemá zmysel, lebo potom človek ide k trailu večnosť. Na pretekoch by ma s takou silou a vytrvalosťou skôr vysmiali :)


20 minút, 280 W môže byť top výkon, ked máš 58 kilo a skôr ty s takým výkonom vysmeješ ostatných, a na pretekoch ide skôr o výsledok, umiestnenie jedno kolko chodíš wattov,
04.09.2023 - 20:41:21
00
andrej25 napísal:
FTP z garminu nebrat, ale VO2max z garminu je na pochvalenie super..... :lol:



zlepšuješ VO2max aj bez ohladu či vychádzaš z nejakého FTP, stačí ked makáš väčšou intenzitou ako 80 % z bpm max., ak jazdíš takouto vyššou hoc aj furt rovnakou intenzitou podla pulzov pôjde wattový výkon hore, pulzy budú furt rovnaké ale watty budú furt vyššie
04.09.2023 - 20:48:20
00
Keď som mal 75kg, schudol som z 90 bicyklovaním, tak už sa mi začali rozpadávať kosti, nemal som už kam schudnúť a výkon šiel mega dolu. Potom som začal jazdiť light allmountain a tam so 75kg ani nechoď pri mojej výške, slabučké stehná, biedne ruky, musel som až na 82 pribrať a aj to som ešte hodne slabý - biednučke svaly.

lto S vidličkou to ide ako lusk do kopca - mám trochu lepšiu geo na šľapanie hore kopcom, ale pribralo to skoro kilo :) Ale už si zvykám
04.09.2023 - 20:50:14
00
lto napísal:
ivan: garmin computer ti nemoze pisat pretazenie, lebo nepozna predosle jazdy, resp. nema na to kapacitu, tak ti napise len aktualnu. Garmin connect pise nieco ine, zapocitava tam totiz predosle aktivity. Aj pripadne nie bikove.

branomelis: s novou vidlicou musis slapat ako divy :lol:


može, pozna co si jazdil pred tým, vtedy jak mi vypísal asi dva dni po sebe červeným že preťažovanie tak to bolo po 14 dňoch ked som každý deň chodil 1:20 hod. Z3, Z4 podľa pulzov že len zlepším kondíciu bez predchádzajúceho vytrvalostného základu v Z1, Z2 a fakt bolo potom 6 týždnov zle nedobre :D teraz ale pretažovanie neni ako si myslí mirec16 ked si prečítal výstup z garmin connect kedže to bolo obden - 1. a 3. septembra teda zajtra môžem ísť Z3,Z4 na zlepšovanie VO2max bez problémov znova - až keby zajtra po tréningu displej vyhodil červený oznam tak až potom neriskujem hlavytočenie a blivnost
04.09.2023 - 20:59:21
00
andrej25 napísal:
FTP z garminu nebrat, ale VO2max z garminu je na pochvalenie super..... :lol:


berem z garminu to co ma zaujima, s čím sa chcem pochvalit a ked ty sa nemáš čím ta to už tvoj problém ale jemu je uplne jedno co z neho bereš, furt ti zobrazí napr. výkon vo wattoch počas treningu aby si vedel co ti mera wattmeter, pulzy co ti mera hrudak, ... po treningu ti podla toho aký si šiel výkon napr. 2 a tri štvrt hodiny 225 W pri váhe 76 kilo tak ti z toho odhadne ako aj iné kalkulačky VO2max 53 ml/min/kg s presnosťou +-5 % a nema to nič spoločné s FTP takže ešte raz berem z neho VO2max, výkon, pulzy, ... lebo to ma zaujima, s tým sa chcem pochvalit, ... a FTP z neho neberem lebo to ma nezaujima, s tým sa nechcem pochvalit alebo neviem co dalšie ešte robit a ked ty mu žereš všetko, musi tebe aj staxovi všetko vypočitat - FTP, ...lebo sami presnejšie neviete trenovat len menej presne a potom sa nemate s čim pochvalit alebo s tým hocico ine urobit už tiež len tvoj problem :lol:


Naposledy upravil Hosť dňa 05.09.2023 - 07:46:31, celkovo upravené 1 krát.

05.09.2023 - 06:47:22
00
Keď budem veľký chcem byť ako ty
05.09.2023 - 07:40:51
01
chciet je pekna vlastnost, v každom pripade ti ale v tom chcení držim palce, ne, vážne, to fakt ti stači trenovat len tak menej presne podla zón, FTP ? mna by to nebavilo
05.09.2023 - 07:53:50
00
chciet nie je vlastnost... byt "ivan" zacina byt vlastnost. podobne ako "dont be Karen" v anglictine :D
05.09.2023 - 09:06:57
01
dobre tak chciet nie je vlastnosť ale Stax je vlastnosť :D Stax je vlastnosť akože závislosť na FTP :D
05.09.2023 - 09:21:29
00
naspat k 8rocnym? :D
05.09.2023 - 09:38:53
00
a to kedy tam ideš ? :D potom daj dajaké údaje k téme stamadial nech aj ja možem analzyovat tvoje - FTP, ... :D
05.09.2023 - 09:45:49
00
moje FTP mas na printscreenoch kludne analyzuj...

a ano ivan vsetko je v poriadku.
05.09.2023 - 09:51:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up