Som asi iny. Ak bike prdne kus po zaruke tak taku znaclu nechcem. Moze mi sediet ako chce. Nebudem kazde dva roky kupovat novy bike.
20.05.2021 - 20:27:10
03
FiLus napísal:
Noo kamos vystriedal zo 8 Giantov s toho 4 praskol...

Vies aj detaily? Ja som tiez zvladol 4, ale kupoval som len jeden - ten prvy. Vsetko ostatne potom bola reklamacia.
20.05.2021 - 20:28:36
00
3x Glory, presné ročníky neviem, ale ešte 26" biky a vydržali tak sezónu, maximálne sezónu aj pol. Jeden bol funglovka zvyšné 2 jazdenky. Ten novy vyreklamovany a predaný s novým rámom, zvyšné 2 rozpredane resp predane s tým ze dotyčný vedeli o prasklín ach a ze si to dajú zavarit, neverím ze to malo dlhú životnosť. Všetky praskli na rovnakom mieste a to tesne pri zvare sedlovej a hornej rámovej rúry (nič výnimočné pri týchto modeloch co si pamätám) . Anthem na ktorom jazdil popri tom so 130mm vpredu prežil niekoľkoročné vyčíňanie, aj napriek tomu ze bol jazdený ďaleko za hranicou svojho urcenia, bez ujmy a stále jazdí pri druhom majiteľovi... 27,5" Glory 2015 bez problémov, rovnako ako aj Reign 2015 ktorý dostával zabrať 3 roky, stále jazdí pri druhom majiteľovi. Karbonoveho Reigna 29 praskol na zadnej stavbe... Reklamácia uznaná, vymenená stavba za nový kus. Pri tomto incidente som šiel tesne za ním a vypadá to ze niekde pri vyrobe nastala proste chyba... Nedávno si zadovazil Anthema 2016, upravuje si ho na 4x a dual slalom... Tomu biku ale nikto nedáva dlhú životnosť, uvidíme koľko vydrží ?

Ešte by som dodal že všetky biky okrem Anthemov (ten súčasný to ale čaká) boli jazdené aj závodne...
20.05.2021 - 20:57:19
01
FiLus napísal:
Všetky praskli na rovnakom mieste a to tesne pri zvare sedlovej a hornej rámovej rúry (nič výnimočné pri týchto modeloch co si pamätám) .

Prasklina na hornej strane ich spoju?
Tym su preslavene prave hlinikove Anthemy.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1657356.html#p1657356
20.05.2021 - 21:12:45
00
Spodná strana, prasklina sa vždy objavila na hornej rámovej rúre

Prílohy:

IMG_20210520_215156.jpg
IMG_20210520_215156.jpg 21.54 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2021 - 21:53:42
00
Na starych hlinikacoch 10 rokov do zadu a viac boli praskliny o dost beznejsie. Neznamena to ze dotycny jazdil "za hranicou moznosti ramu" ale ram mal konstrukcne vady. Vtedy sa este nerobili pocitacove simulacie novych ramov a nasledne overenie cez realne zatazove testy. Dnes vedia vdaka tymto postupom odhalit slabiny a vyriesit ich drobnymi upravami vdaka comu nasobne klesne moznost zlyhania. Preto uz na novsich ramoch je to skor rarita a ked sa tak stane tak je to skor vyrobna vada. Inac niekde som o tom cital paradnu studiu, ak by bol zaujem tak skusim najst.
20.05.2021 - 22:11:39
00
nj, len v tej dobe bolo povazovane za sexy ked trailovy bajk ma do 12 kil a endurko tak 13.5, niektori dodnes placu za tymi vahami...
21.05.2021 - 09:39:14
00
jj :D si pozrite komentare k 4/5 predstavovaciek novych bajkov... zarucene tam najdete komentare typu: "moj 10 rocny giant je o 3 kila lahsi" alebo "14,59kg? co to vazia s tehlami?". ale to ze uz vozi 4ty ram za poslednych 5 rokov uz alebo s tym jazdi pre rozky uz nepovie. nuz ziadny material nie je dobre stenšovať donemlatom.
21.05.2021 - 10:23:40
01
Ja osobne poznam len dvoch co jazdia na 10rocnych bicykloch na druhej strane sa mi nepaci prezentacia novych bikov typu ohh buddy this bike is so fast:) this is another level of riding:) Myslim ze sucasne bicykle sa uz nemaju kde velmi posunut. Pre mna jedine vylepsenie bude elektronicke radenie
21.05.2021 - 10:41:33
02
Tak si idem ešte pre radu. Dnes pôjdem do obchodu, kde mi pozerali toho pukajúceho Skauta. Buď im teda poviem, že nech to pošlú do CTM na reklamáciu alebo mi vrátia peniaze. Oba prípadu nie sú nejak výhodné. Vrátim bajk a je možné, že už na žiadny nenatrafím v blízkej dobe. Čo som preveroval iné značky, tak to nevyzerá rúžovo. Čakanie cca 2 mesiace. Ak dám reklamovať, tak buď to spravia a po čase sa to vráti alebo to nebudú vedieť spraviť a čo potom. Náhradný bajk asi ťažko bude v tejto situácii, tak by mi asi vrátili peniaze, ale to môže znamenať, že budem aj mesiac bez bajku a peňazí a zas sa môže stať, že im nejaký iný bajk kvôli tomu ujde. Keby nie je takáto situácia, tak by to nebol taký problém. Trochu sa aj bojím, že teraz budem riešiť problém s pukaním, za pár týždňov budem možno riešiť problém s prehadzovačkou, keďže tam je Sram SX. Nechce sa mi každú chvíľu riešiť niečo s bajkom. Mám málo času na vozenie a nie ešte na takéto somariny. Či ten bajk za to stojí.
Čo by ste urobili vy? Díkes.
21.05.2021 - 10:44:32
00
Ja by som si ho nechal a pomaly zistoval.Aj ked kupis hocaky iny,pravdepodobnost ze Ti zacne pukat tiez,hranici s istotou a budes to musiet riesit aj tak.Nepoznam nikoho,komu cosi nepukalo,alebo nepuka.Niektori to hladaju a najdu a niektori si na to zvykli.Ja osobne vzdy hladam az kym nenajdem.A vzdy som nasiel co to robi.
21.05.2021 - 11:11:43
09
asi tak, mal som tu rozpisane na dve A4 ze nepukacie a bezudrzbove celopero neexistuje ale som to zmazal, reku ze to nikto nechce citat ;-]
21.05.2021 - 11:15:05
00
Iné celopéro isto nekúpim. Ja som mal pôvodne kupovať HTčko. Buď Kelly´s Gibon 30 alebo Merida Big.Trail 500, ale zatiaľ žiadny nie je. Tento som zobral len preto, že to bolo celopéro za super cenu. Viac by som za bajk nedal, takže preto sa ešte pohrávam z myšlienkou sa vykašlať na full a kúpiť proste to HT. Inak je možné, že majú v obchode ten Skaut, ale M veľkosť. Možno by mi bola v pohode, lebo napríklad, keď som si skúšal Zephyr, tak aj napriek tomu, že mám mať L, tak mi M bolo super. :)
21.05.2021 - 11:25:05
00
Bud nechat alebo brat peniaze. Reklamacia je hlupost, aj tak s tym nic nespravia a po mesiaci sa ti vrati to iste. Ja osobne by som ho vratil. Novy bike nema co pukat. Tie zvuky mozu odkazovat na vaznejsi problem.
21.05.2021 - 11:29:24
01
Skus v tom servise poukazat nato, ci su dobre nalisovane loziska zadnej stavby. Mozno su nejako vzpriecene a to sposobuje pukanie.
21.05.2021 - 12:32:08
00
keyboard_arrow_up