Lokalizácia
Formulár sa odosiela

Continental Mountain King 29x2.30" ProTection plášť, TLR, kevlar

49,99  savings
MOC 75,99 
Našiel si lepšiu cenu?
Vyzdvihnutie v predajniach
Dnes od 09:00 Skontrolovať dostupnosť
chevron_forward
delivery_truck_speed
Kuriérom u teba doma Doručenie kuriérom DPD Doručenie kuriérom GLS
Doručenie v pondelok 29. 6. 2026
location_on
V odberných miestach
Doručenie v pondelok 29. 6. 2026
replay
Predĺžená možnosť vrátenia až na 100 dní Viac info
Hodnotenie 4.85/5 (46)
Zobraziť všetky hodnotenia
Plášť skúšam na trochu agresívnejšie XC jazdenie. Oproti ostatným si vedie výborne v odolnosti bočníc proti poškodeniu na skalách a rôznych koreňoch a konároch. V blate sa pri vhodnej technike s ním dá spokojne vydržať a veľmi dobre sa s ním ide pri nízkom tlaku aj na snehu v zimných podmienkach. Na jarné a letné jazdy asi už na predné koleso dám niečo iné, lebo jedinou nevýhodou je vyšší valivý odpor, ale to pri takomto plášti asi nemožno vyčítať ako nevýhodu :)
shopping_cart
viac ako 200 zákazníkov
si už zakúpilo tento produkt

Continental Mountain King 29x2.30" ProTection plášť, TLR

Model Mountain King je skvelý MTB plášť s odolnou konštrukciou vhodný pre trailovú jazdu na celoodpružených kolesách. Jeho univerzálnosť využijete ako na suchom sypkom podklade, tak na vlhkom a mokrom povrchu.

Plášť obsahuje legendárnu vyváženú zmes Black Chili a ochranu proti prepichnutiu ProTection.
Vlastnosti produktu
Skvelý MTB plášť s odolnou konštrukciou
Plášť vhodný aj pre e-biky
Prepripravený na bezdušové použitie
Detaily produktu
Farba čierna
Bezdušový Áno
Materiál kevlar
Priemer kolies 29"
Šírka plášťa 2.30"
Určenie plášťa trail, e-bike
ETRTO 58-622
Zmes Black Chili
Maximálny tlak 3.0 - 3.75 bar
TPI 3/180
Hmotnosť 690 - 810 g info
Vhodné pre ebike áno
ID produktu 57259
Formulár sa odosiela
Hodnoty vyskytujúce sa pri plášťoch
PSI - udáva, na aký tlak výrobca odporúča nafúkať plášť. 1 atmosféra = 14,7 PSI
TPI (EPI)- hustota vlákien kostry plášťa. Čím vyššia hodnota TPI, tým flexibilnejší a pružnejší bude plášť.
Kevlarový plášť- pätka tvorená z kevlarových vlákien. Plášť sa dá skladať, je teda praktickejší pri presunoch či skladovaní. Vyznačuje sa nižšou váhou oproti drôteným plášťom a vyššej odolnosti pred prerazením.
Drôtený plášť- pätka tvorená z drôtu. Plášť je neohybný, je ťažší oproti kevlarovému.

Prehľad veľkostí plášťov a označení
Tabuľka veľkostí ETRTO Rozmer v palcoch Francúzske označenie
28" 18-622 28 x 3/4 700 x 18C 
  19-622   700 x 19C 
  20-622 28 x 3/4 700 x 20C  
  22-622 28 x 7/8  700 x 22C  
  23-622 28 x 7/8  700 x 23C  
  25-622 28 x 1.00, 1 1/16  700 x 25C  
  28-622 28 x 1.20  700 x 28C  
  30-622 28 x 1 5/8 x 1 1/8  700 x 30C  
  32-622 28 x 15/8 x 11/4  700 x 32C 700C COURSE  
  35-622 28 x 15/8 x 13/8  700 x 35C  
  37-622 28 x 1 5/8 x 1 3/8  700 x 35C  
  40-622 28 x 1.50 28 x 1 5/8 x 1 1/2  700 x 38C
  42-622 28 x 1.60  700 x 40C  
  44-622 28 x 1.625  700 x 42C 
  47-622 28 x 1.75  700 x 45C 
  50-622 28 x 1.90 28 x 2.00   
  60-622 28 x 2.35   
  32-635 28 x 1 1/2 x 1 1/8 770 x 28B 700 x 28B 770B COURSE 
  40-635 28 x 1 1/2 28 x 1 1/2 x 1 3/8  700 x 38B 700 x 35B 700 Standard 700B Standard  
  44-635 28 x 15/8 x 11/2  700 x 40/42B
  28-642 28 x 1 3/8 x 1 1/8  700 x 28A  
  37-642 28 x 1 3/8  700 x 35A  
Prehľad kompatibility plášťov s ráfikmi
Tabuľka veľkostí                  
Šírka plášťa v mm Ráfik kolesa v mm                
  13C 15C 17C 19C 21C 23C 25C 27C 29C
18                  X                
20                  X                
23                  X                  X              
25                  X                  X                  X            
28                    X                  X                  X                   X          
32                    X                  X                  X                   X          
35                      X                   X                    X        
37                      X                   X                    X                    X      
40                      X                   X                    X                    X      
42                      X                   X                    X                    X                    X    
44                      X                   X                    X                    X                    X    
47                      X                   X                    X                    X                    X                      X  
50                      X                   X                    X                    X                    X                      X  
52                      X                   X                    X                    X                    X                      X                     X
54                         X                    X                    X                    X                      X                     X
57                         X                    X                    X                    X                      X                     X
60                         X                    X                    X                    X                      X                     X
62                         X                    X                    X                   X                      X                     X
Hodnotenie produktu  (46 hodnotení)
4,9/5
(46 hodnotení)
(40 hodnotení)
(4 hodnotenia)
(2 hodnotenia)
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)

Ako hodnotíš produkt ty?
Pridať hodnotenie
Pomôž ostatným, získaj body a nakupuj lacnejšie až o 15 % vďaka vernostnému systému
Hodnotenia verified Overené nákupy
thumb_up1thumb_down

Co mozem zatial zhodnotit je ze plast je rovny, ziadne anomalie niesu. Nahodeny ako bezdusak - moj 1 bezdusak, uplne bez problemov - ziadna jarova voda ani kompresor(nahodeny najprv na sucho a v pohode drzal tlak, potom som odychlil bocnicu a nalial 100ml tmelu) koleso si hned drzalo tlak a ziadne presakovanie nieje, plast som tiez nahodil na rafik bezproblemovo rukami (patky treba aby boli vstrede rafiku ). tmel pouzity joes super sealant, paska DT swiss. zatial som spokojny, na rafiku 25mm ma plast cez bocnice 59mm cez stuple 61, 750 g
co sa tyka vlastnosti tak som presiel zo šmejdov za par euro takze som ohureny ale realne skusenosti pridam po nejakej dobe

thumb_up1thumb_down
thumb_up1thumb_down

Plášť skúšam na trochu agresívnejšie XC jazdenie. Oproti ostatným si vedie výborne v odolnosti bočníc proti poškodeniu na skalách a rôznych koreňoch a konároch. V blate sa pri vhodnej technike s ním dá spokojne vydržať a veľmi dobre sa s ním ide pri nízkom tlaku aj na snehu v zimných podmienkach. Na jarné a letné jazdy asi už na predné koleso dám niečo iné, lebo jedinou nevýhodou je vyšší valivý odpor, ale to pri takomto plášti asi nemožno vyčítať ako nevýhodu

thumb_up1thumb_down
thumb_up2thumb_down

Jazdné vlastnosti sú perfektné, do zákrut chodím s oveľa vyššou istotou. Oproti Conti CK ktorý mám vzadu, nedrží blato je o málo ľahší a išiel nahodiť aj bez boostra alebo pneu, iked nie zas až tak jednoducho ako Maxxis. Obávam sa, že budem musieť začať nosiť bombičku, čo som s Maxxisom nepoznal. Avšak po skúšobnom náhodení udržal tlak bez poklesu a bez mlieka po dva dni v statickom stave, čo vraví o super tesnosti.

thumb_up2thumb_down
thumb_up1thumb_down

Kupil som inde a preto podla mtbiker.sk k tomu nenam co povedat. Tak aspon takto moja skusenost po 1800km.

Jazdim traily prevazne zjadove na HT.
Grip: jazdil som ho skoro 1700km v predu pomerne uspokojivo. Hlavne dobre brzdne vlastnosti, v zakrutach mi par krat pre mna nepredvidatelne uhol. Poslednych 100km som ho mal v zadu kde je fantasticky. Brzdny ucinok a zaber prenasa ovel lepsie ako crossking a v zakrutach drzi dostatocne. Nejke pripadne male podsmyknutie nevidim ako problem na zadnom. V blate som ho v zadu zatial netestoval v predu to bola bieda i ked lepsie ako CK.

na 27mm rafe sirka 60mm pri 20psi

Za mna urcite odporucam ako lahky trail plast na zadne koleso. Na predok sa da najst urcite lepsi plast napr Trailking.

5/5 ale na zadne koleso.

thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

Nahodil som ho teraz na to blato čo je vonku a v porovnaní s TrailKingom drží suprovo (ale na sucho vrátim zasa TrailKinga). Na asfalte trocha viac hučí, ale stále je to v pohode. Nahadzovanie samotné bolo bez problémov (nedá sa nahodiť len rukami, ale s pákami to ide celkom OK). Mám kompresor, takže neviem či sa dá nahodiť len pumpou, možno s veľkou dielenskou by to šlo. Takže za mňa spokojnosť.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

vynikajuci plast, nahodenie bez problemov spolu s PTN, plast bol krasne rovny. co sa tyka jazdnych vlastnosti, subjektivne mam pocit vacsej istoty, plast ma uz parkrat podrzal v neprijemnych situaciach. pozor pri doplnani mlieka a cisteni ventilu, velmi ten plast nenatahujte, plast sa mi podarilo zdeformovat, ked som cistil ventil, teraz ho hadze ako plaste schwalbe

thumb_up0thumb_down
thumb_up3thumb_down

Kupil som plast s dotcode 0922. Plast je vyrazne lahsi ako predtym. Zda sa mi ze stuple su o nieco nizsie. Teraz je z toho skor XC plast do horsich podmienok. Grip na zadnom kolese postacujuci aj pre mierne blatisty teren. Na serioznejsie blatove jazdenie, uz ale preklzuje hore kopcom a smerom dole to je tiez zabava.

thumb_up3thumb_down
thumb_up0thumb_down

Perfektný plášť až na to, že ho skrútilo jak banán ale pol sezóny vydržal, momentálne úplne mŕtvy leží a čaká na likvidáciu. Podľa mňa sa neoplatí investovať radšej zobrať perfomance

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Pre mňa overená klasika.
Edit/doplnenie: Momentálne ho jazdím s insertom Rival na prednom kolese. Tlak v predu na úrovni 1,3-1,4 a drží to neskutočne. Defekt som na ňom ešte nemal.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Velka spokojnost. Dobre odvaluje, cakal som horsie, vyborny grip, pouzivam na jesen/zima/jar. Bezdusova prevadzka a tlak drzi na 1-ku. Kupim aj nabuduce.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Zvladne aj mokre aj suche ono to zalezi ake konkretne podmienky mame namysli a uroven jazdca. Lebo ak jazdis upne na hranu tie mokre su uz dilema.

thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

Do blata, vlhkého a nestabilnejšieho terénu ozaj "King". Jazdím vpredu s Cross king-om na zadnom a pre mňa ako hobíka spokojnosť.

thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

Výborný plášť, nahodil som ho bezproblemov na predné koleso.Perfektne drží na rôznych povrchoch .Super samocistiace vlastnosti.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

na fulle bezdusak predny, tak ako crosking zadny lahke nahodenie na rafik rovne nehadzu, skratka osvedcene kvalita

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Všetko prebehlo Ok ale na nahodenie treba použiť kompresor. Žiadny únik veľmi dobre tesni. Uvidíme ako životnosť.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Kupene dopredu.
Odjazdene mokre aj suche vyjazdy.
Stopu drzi, trosku problemy so samocistenim v blate.

thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

Takto presne a kvalitne vyrobeny plast som este nevidel. Jazdne vlastnosti na trail super

thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

drzi na mokre aj na suchu, na asfalte to nie je take zle ako by sa od takej vzorky cakalo

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Nahodené na predné koleso, skúšal som zatiaľ na suchu a drží dobre, uvidím za mokra.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

vyborne plaste, lepsie som zatial nemal, nahodenie bez problemov

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

použivam v zimnom období kvoli vzoru , zaberá dobre aj na snehu

thumb_up0thumb_down
Formulár sa odosiela
Pridaj hodnotenie
Formulár sa odosiela
Otázky k produktu
Potrebuješ poradiť, podiskutovať alebo hľadáš inšpiráciu?
Odpovede a užitočné info nájdeš aj v MTBIKER fóre. Pridaj sa do komunity, ktorá ti ochotne pomôže alebo pomôž ty ostatným.
arrow_forward_ios
thumb_up0thumb_down

Dobry den, chcel by som sa spytat ci sa vojde ako zadny plast do tohto ramu. Vopred vdaka za odpoved.
https://www.mondraker.sk/horsky_bicykel-mondraker_chrono_carbon_29,_dirty_white_carbon,_2022-693342555-685672515-xc-pro-2022/

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Sirka je cca 60mm podla tlaku a sirky rafu. Prirataj 4-5mm a toko potrebujes minimalne sirku v najuzsom mieste ramu. Pripadne zmeraj jestvujuci plast, odrataj jeho sirku od 60mm a rozdiel videl dvoma. Potom pozri ci je vedla plastu tak velka medzera s rezervou 2-3mm.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobrý deň, je rozdiel v nahadzovani medzi touto verziou a lacnejšou v cene cca 25e? Pretože tá lacnejšia čo sa týka vlastností super, ale dať plášť na rafik, alebo dole, je nemožné, musím s tým ísť zakaždým do servisu.Dakujem.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobry den,

zial tazko odhadnut, tuhost patky je podobna, samotne nahadzovanie tak zalezi aj od konkretnej kombinacie s rafikom, resp. od Vasej sikovnosti Odporucame vzdy pri nahadzovani naplno vyuzit stredovy zliabok rafika s mensim obvodom, prip. pre lepsie zapdnutie patiek potom poriadne ocistit patky plasta, prip. niekomu sa osvedcila pri nahadzovani aj "mydlova" voda. A samozrejme - kvalitne montpaky, napr.: https://www.mtbiker.sk/shop/servis/naradie/montpaky/park-tool-pt-tl-4-2-1-montpaka-siroka-p46613.html

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či niečo znamená ta dvojka za názvom plášťa ,alebo je to iba normálne označenie. A ešte čo znamená E-25. Ďakujem

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobrý deň,

II znamená že sa jedná o druhú generáciu tohto plášťa. E-25 že je plášť možné použiť na e-bike s obmedzenou rýchlosťou motora na 25km/h

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobry den, prosim Vas verzia 2.2 nie dostupna?

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobrý deň,

bohužiaľ táto verzia je nedostupná.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Zdravím. Verzia 2.4" by sa nenašla?

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Dobrý deň,

Žiaľ nedostupná

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Na obrázku je Mk2 alebo Mk3 ?

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Zdravim, to vam presne povedat neviem, ale vedeny ho mame ako verziu II a jeho EAN kod je 4019238798432

thumb_up0thumb_down
thumb_up2thumb_down

MKIII

thumb_up2thumb_down
thumb_up0thumb_down

chcem sa opytat ci su a ci budete mat aj nove modely (2020 ?) z Mountain King 2.3. Dakujem

thumb_up0thumb_down
Formulár sa odosiela
Nemecká značka s viac ako 100-ročnou históriou vo výrobe obutia pre bicykle, dnes s bohatou ponukou plášťov a galusiek a s tým súvisiacich doplnkov ako sú ventilky, tmely, montpáky a pod. Produkty sú dizajnované v Nemecku a časť produkcie tam aj priamo vzniká. “Handmade in Germany”!

Tu nájdeš odpovede na tvoje otázky ohľadom dopravy, platby, bezpečnosti a mnoho iného.

K tomuto produktu sa môžu hodiť
Prečo nakupovať u nás
Spoznaj výhody nákupu
1 500 000+ objednávok

Sme najväčší cyklistický e-shop na Slovensku overený desiatkami tisíc spokojných zákazníkov.

Jedinečný zákaznícky servis

Sme k dispozícii cez email, chat, telefón alebo osobne v MTBIKER centre.

Aktívne podporujeme cyklistiku na Slovensku

Aj vďaka Tvojej objednávke podporujeme rozvoj cyklistiky.

Bezpečný nákup a metódy platby

Proces platby je bezpečný a ponúkame Ti široké možnosti.

Vernostný systém

Odmeníme Ťa za nákup a takisto za kvalitné príspevky v MTBIKER fóre, e-shope, výjazdoch a fotogalérii.

MTBIKER centrum a showroom

Navštív nás v predajni s pump-trackom pri trailoch alebo v historickej budove v centre Bratislavy.

navigate_beforepredošlý navigate_nextďalší
keyboard_arrow_up