Výživové doplnky pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí

Výživové doplnky pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí

PR článok

Každá fyzická aktivita naše telo istým spôsobom zaťažuje alebo opotrebováva. Na to, aby sme ju dokázali dlhodobo zvládať, je potrebné sa zamerať na správne fungovanie pohybového aparátu a celkovú imunitu.

Oslabená imunita a s tým spojené napríklad časté nachladnutie, dokáže človeku poriadne znepríjemniť nielen deň, ale niekedy týždeň, alebo celý mesiac v roku. Obzvlášť, ak holdujeme outdoorovým aktivitám, ktoré pre chorobu nie sme schopní vykonávať. Rovnako dôležité je na imunitu dbať aj v prípade, že prichádzame často do kontaktu s ostatnými pri práci, počas cestovania a pod., navyše v nadchádzajúcom období. Ďalším veľmi častým prípadom, ktorý vie často ohroziť športovcov, je bolesť kĺbov a pohybového aparátu. V oboch prípadoch platí, že vhodná prevencia je základným kameňom úspechu, pričom dobrou správou je fakt, že si vieme pomôcť správnou životosprávou.

Slovenská značka Kompava má v ponuke hneď niekoľko vhodných doplnkov výživy pre široké spektrum ľudí – od bežnej populácie, ktorá má šport ako súčasť zdravého životného štýlu až po skutočne aktívnych špotovcov, či dokonca prefesionálov. Kým niektoré nám pomáhajú chrániť kĺby a celkový pohybový aparát, iné dodávajú telu látky a vitamíny prospešné počas regenerácie, alebo na celkové zlepšenie imunity.  

Gelo-3 complex - pre ochranu a správnu funkciu pohybového aparátu


Tvrdé tréningy, nedostatočná regenerácia, prípadne nesprávne nastavený posed, alebo aj zlá technika pri behu nám môžu časom spôsobovať rôzne druhy bolestí. V prvom rade je teda potrebné dbať na veci, ktoré vieme ľahko ovplyvniť (správny posed, technika behu) a následne za zamerať aj na životosprávu a vhodné doplnky ako ďalši krok v prevencii. Kompava presne pre tento účel ponúka produkt s názvom Gelo-3 Complex, ktorého úlohou je udržať vaše chrupavky, kĺby a svaly v zdravej kondícii a najmä v prípade zvýšenej fyzikej aktivity.Ide o výživový doplnok obsahujúci zmes aktívnych látok ako hydrolyzát želatíny, glukozamín sulfát, chondroitín sulfát a dôležitých minerálov a vitamínov. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek a pokožky. Vápnik a horčík sú potrebné pre udržanie dobrého stavu kostí a podporujú normálnu činnosť svalov.

Gelo-3 komplex stojí približne 20,90 € a viac sa o ňom ako aj o spôsobe dávkovania dozviete na tomto odkaze.

L-lyzín - pre posilnenie imunitného systému


Zjednodušene povedané, imunitný systém človeka funguje podobne ako antivírus v počítačoch. Jeho úlohou je chrániť naše telo pred vírusmi a chorobami. Oslabenie imunitného systému vedie k častým ochoreniam a teda aj k zníženiu výkonnosti a kondície. Málokto si to uvedomuje, ale aj zanedbaná regenerácia po náročnom tréningu alebo pretekoch dokáže s imunitou výrazne zamávať. Preto by sme na jej posilnenie mali preventívne myslieť počas celého roka. K tomu nám vie dobre poslúžiť L-lýzín, čo je produkt určený hlavne na posilnenie imunitného systému.Ide o komplexnú formulu s obsahom 3 účinných látok: L- lyzínu, vitamínu B6 a extraktu z Echinacea purpurea, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému.

Lyzín je esenciálna aminokyselina. V organizme sa zúčastňuje viacerých metabolických procesov a procesov pri obnove buniek, napríklad biosyntézy kolagénu a elastínu, tvorby protilátok a ako prekurzor biosyntézy karnitínu.

L-Lyzín stojí približne 6,90 € a viac sa o ňom ako aj o spôsobe dávkovania dozviete na tomto odkaze.

Premium Colostrum - pre zdravý vývoj organizmu


Keďže len zdravý ľudský organizmus je schopný správne a bez nežiadúcich následkov fungovať počas fyzickej záťaže, malo by byť v záujme každého z nás, aby sme sa o telo starali nielen zvonka, ale aj zvnútra. Dobrá životospráva je samozrejme predpokladom a základom úspechu. K správnej životospráve by ale mali patriť aj doplnky výživy a teda telu prospešné látky, ktoré si naše telo často nevie vyrobiť v takom množstve, v akom by sme ich pri našich aktivitách často potrebovali. Jednou z takýchto látok je aj kolostrum, ktoré nájdeme v produkte Premium Colostrum.Kolostrum (mledzivo) je výnimočná nutričná látka, ktorá slúži ako prvá potrava všetkým cicavcom prvých niekoľko dní hneď po narodení. Kolostrum dodáva perfektnú kombináciu imunitných a rastových faktorov, ktoré poskytujú imunitnú podporu a výživu pre celkový zdravý vývoj organizmu. Premium kolostrum obsahuje zmes biologicky aktívnych látok ako sú aminokyseliny, laktoferín, imunoglobulíny, lyzozým, rastové faktory, vitamíny a minerály.

Premium Colostrum stojí približne 14 € a viac sa o ňom ako aj o spôsobe dávkovania dozviete na tomto odkaze.

Vyššie spomínané doplnky možno nesúvisia priamo so športovým výkonom, ale umožnia telu správne fungovanie najmä v prípade aktívneho životného štýlu. Regenerácia a prevencia zranení/chorôb je ten najlepší spôsob, ako sa športu venovať čo najdlhšie. Detailné informácie, odporúčané dávkovanie a presné zloženie doplnkov spomenutých v článku nájdete na stránke výrobcu.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Doplnky na posilnenie a regeneráciu po náročných výjazdoch PR článok

Doplnky na posilnenie a regeneráciu po náročných výjazdoch

Dopĺňanie minerálov a energie je dôležité nielen počas výjazdu, ale aj po ňom. Vybrať si môžete medzi rôznymi druhmi doplnkov, na ktoré sa dnes pozrieme.
Regenerácia - rovnako dôležitá ako samotný tréning PR článok

Regenerácia - rovnako dôležitá ako samotný tréning

Či pravidelne trénujete, alebo si doprajete dlhú a náročnú jazdu, nezabúdajte, že vaše telo potrebuje oddych, načerpať novú silu. Čo mu pomôže rýchlejšie sa zotaviť?
Regenerácia a peniaze - veci, ktoré škodia, pomáhajú a ich cena

Regenerácia a peniaze - veci, ktoré škodia, pomáhajú a ich cena

Nie všetky užitočné veci stoja veľa peňazí a nie všetko drahé je automaticky aj to najlepšie.
keyboard_arrow_up