Ako schudnúť – naše jednoduché a overené tipy

Udržať si hmotnosť na uzde nie je výhoda len v rámci cyklistiky, ale aj v bežnom živote. A niekedy stačí pár jednoduchých zmien, ktoré spolu prinesú veľké výsledky.

Čo by to bolo za štart novej sezóny, keby sme nedali von niečo o chudnutí, no nie? Na druhej strane, táto téma je večná, rovnako ako ľudská hlúposť. Keďže každoročne môžete nájsť plný internet zaručených receptov, ako čo najrýchlejšie schudnúť, nedalo nám to. Ale pozor, my nič nezaručujeme, nebudú to žiadne zázračné rady, ani skratky.

Keď už máme tento úvod za nami, môžeme sa vrátiť do nášho overeného štýlu. Aj keď vyzeráme s Cepom „chudo“, rovnako si musíme dávať pozor, aby sme kilá držali na uzde. V prvom rade nám to velí naša „pretekárska“ česť, ale počas rokov už človek nabehne na odlišný životný štýl a nevníma daný proces ako niečo negatívne, či obmedzujúce. Rovnako neženieme veci do extrémov a verte, že si jedlo nevážime ani nehladujeme. Už sme príliš rozmaznaní na asketický život. V podobnom duchu sa pozrieme na proces znižovania a následného udržania hmotnosti za pomoci jednoduchých a nami overených tipov. Či už ide o úplné základy, ktorých sa držíme, alebo akési „life hacky“ (po našom zlepšováky), ako odolať pokušeniu, ktoré na nás v dnešnej dobe číha na každom rohu. Tému sme spracovali do videa, ale rovnako doplním stručný obsah, aby ste neotvárali mačku vo vreci...

Čo sa vo videu dozviete?

  • aký je osvedčený recept na udržateľné znižovanie hmotnosti
  • význam bielkovín
  • dôležitosť čistej vody
  • stratégia NNN
  • ako „zabiť" chuť na sladké
  • alkohol a jeho negatíva
  • prečo je dôležité jesť viac na tréningu
  • prečo netreba toľko riešiť detaily
  • arašidové maslo je kamarát
  • nezabudnite na overené zdroje informácií


Túto tému nájdete spracovanú aj ako podcast:Myslím, že niektorým pomôže, ak doplním ešte niektoré relevantné články, alebo videá, ak by ste sa chceli dozvedieť viac. Predsa len za tie roky sme vytvorili množstvo obsahu, ktorý nepokrýva len výživu, ale aj tréning, čo sú svojím spôsobom spojené nádoby.


Na úplný záver už len jedno. Nezabúdajte, že ak priberáte pomaličky roky, nemôžete očakávať, že opačný proces bude hotový za mesiac. Začiatky sú najhoršie, no ak vydržíte, otvorí sa vám úplne nový svet a ten rozhodne stojí za to.
Zdroj fotografií: archív redakcie
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Svalovica po bicyklovaní - čo na ňu pomáha?

Video: Svalovica po bicyklovaní - čo na ňu pomáha?

Čo to je svalovica a ako sa jej vyhnúť alebo ju zmierniť? Čo hovorí odborný svet na masážny valec, pištoľ alebo lymfodrenážne nohavice?
Rozhovor: MUDr. Milan Kulkovský – o cyklistike a zdraví v kocke

Rozhovor: MUDr. Milan Kulkovský – o cyklistike a zdraví v kocke

Ako jazdiť s čo najväčším profitom? Je strečing zbytočnosť? Platí, že dokážem chorobu „vybicyklovať“?
Video: Cyklisti a pivo – čo spôsobuje v tele a existuje jeho lepšia náhrada?

Video: Cyklisti a pivo – čo spôsobuje v tele a existuje jeho lepšia náhrada?

Alkohol je pre ľudský organizmus záťažou, to je všeobecne známa vec.
keyboard_arrow_up