Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.Myslím, že osobu Petra Zánického netreba extra predstavovať a je pevne spojená s rozvojom cyklistiky v Žiline, kam spadajú v podstate aj naše najväčšie hviezdy v podobe bratov Saganovcov. Navyše ho často vidieť trénovať s Jurom, takže má aj pekný pohľad „pod pokličku" profi scény a rovnako ho vidíte stále „cepovať“ našich mládežníkov. V tomto duchu sme sa pozreli na tréning, dogmy minulosti, časté chyby a veci súvisiace s jazdením pre radosť. Teda jazdenie také, kedy si chce človek uchovať dobré zdravie, nemá toľko času, ale chce si postupne zlepšovať kondíciu. No a keď sa v niečom nájdete, netreba vešať hlavu...chyby robí každý, vrátane mňa a vždy je priestor na zlepšenie s udržaním zdravého nadhľadu.

V rámci rozhovoru sme dali aj pekný pojazd v našich „klasikárskych“ brdkoch okolo Rajeckých Teplíc a Kamennej Poruby, ale ak chcete čisto iba „zvuk“, nižšie nájdete rozhovor spracovaný aj ako podcast.

S Petrom Zánickým nájdete na webe MTBIKER ešte jeden rozhovor ohľadom tréningu zameraný na zimnú prípravu. Síce je už po zime, no možno pekne doplní celkový kontext.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman 
Páči sa ti toto video? thumb_up155thumb_down comments 71 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: KE.CY - keď sa spojí komunita, mesto a mestské lesy play_arrow

Video: KE.CY - keď sa spojí komunita, mesto a mestské lesy

Trailcentrá ako KE.CY, teda Košické cyklotraily, sú dielom nielen samotných trailbuilderov, ale aj komunity, mesta Košice, ako aj mestských lesov.
Video: Cítiš každú zmenu posedu? Pozor na tieto komponenty play_arrow

Video: Cítiš každú zmenu posedu? Pozor na tieto komponenty

Domáce nastavovanie posedu na bicykli má svoje nástrahy, pozor hlavne pri výmene týchto komponentov.
Rozhovor: Ako vznikajú traily na Liptove? play_arrow

Rozhovor: Ako vznikajú traily na Liptove?

Takmer 3 roky je Hradská Hora Trails v okolí Liptovského Hrádku v prevádzke. Mohlo sa tak stať práve vďaka chalanom z OZ Liptov Trails a ich podporovateľom.
keyboard_arrow_up