Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.Myslím, že osobu Petra Zánického netreba extra predstavovať a je pevne spojená s rozvojom cyklistiky v Žiline, kam spadajú v podstate aj naše najväčšie hviezdy v podobe bratov Saganovcov. Navyše ho často vidieť trénovať s Jurom, takže má aj pekný pohľad „pod pokličku" profi scény a rovnako ho vidíte stále „cepovať“ našich mládežníkov. V tomto duchu sme sa pozreli na tréning, dogmy minulosti, časté chyby a veci súvisiace s jazdením pre radosť. Teda jazdenie také, kedy si chce človek uchovať dobré zdravie, nemá toľko času, ale chce si postupne zlepšovať kondíciu. No a keď sa v niečom nájdete, netreba vešať hlavu...chyby robí každý, vrátane mňa a vždy je priestor na zlepšenie s udržaním zdravého nadhľadu.

V rámci rozhovoru sme dali aj pekný pojazd v našich „klasikárskych“ brdkoch okolo Rajeckých Teplíc a Kamennej Poruby, ale ak chcete čisto iba „zvuk“, nižšie nájdete rozhovor spracovaný aj ako podcast.

S Petrom Zánickým nájdete na webe MTBIKER ešte jeden rozhovor ohľadom tréningu zameraný na zimnú prípravu. Síce je už po zime, no možno pekne doplní celkový kontext.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti toto video? thumb_up153thumb_down comments 71 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Jazdiť v zime alebo radšej sadnúť na trenažér? play_arrow

Video: Jazdiť v zime alebo radšej sadnúť na trenažér?

100 ľudí, 100 chutí. Osvedčené príslovie, ktoré dobre charakterizuje všetko podstatné. V prípade zimného „tréningu“ na bicykli by sa možno dalo upraviť aj na 100 ľudí, 100 možností.
Video: CTM bicykle 2022 - prekvapivo veľa zmien play_arrow

Video: CTM bicykle 2022 - prekvapivo veľa zmien

Čo všetko bude na bicykloch CTM v tejto sezóne inak? Čo dostupnosť, dizajn a novinky v roku 2023?
Video: Ako sa rozbehnúť do sezóny play_arrow

Video: Ako sa rozbehnúť do sezóny

Začiatok sezóny je vždy sprevádzaný určitým nadšením, očakávaním a veľmi často aj túžbou zase sa do toho viac oprieť. Trochu sme „pomudrovali” na danú tému a popritom si dali malé sústredenie…
keyboard_arrow_up