Najlepší spôsob ako schudnúť - žiadne skratky ani extrémne diéty

10446 komentárov

Imroman 16.02.2020   Youtube Horska Cyklistika Video Zdravie Vyziva Trening

Formou článku a videa sa trochu bližšie pozrieme na večne aktuálnu tému cyklistiky, ale aj mnohých novoročných predsavzatí...

 

Cyklistika a nízka hmotnosť šli vždy ruka v ruke. Veď sa nie je čomu čudovať, menej kíl znamená výhodu v kopci – teda až kým to celé trochu „nenabúrali“ ebiky, ktoré vďaka tomu ležia v bruchu mnohým. Ale o nich reč nebude, dnes sa pozrieme na starý dobrý spôsob zvýšenia výkonnosti, a to je klasické zníženie hmotnosti.

Stále je to aj najlacnejší a najdostupnejší spôsob, ako posunúť výkonnosť smerom nahor a až ďaleko za tým je investovanie do drahých komponentov. Ale pri hobby cyklistoch by nemalo ísť primárne len o výkonnostné hľadisko, dôležité je, aby ste sa cítili dobre aj mimo bicykel, boli schopní normálne fungovať doma, či v práci... jednoducho v bežnom živote. A to sa vylučuje s tým, ak ste mátoha, ktorá nemá žiadnu energiu vďaka rôznym extrémnym riešeniam .Kde je teda cesta?


Ono celkovo sú dnes extrémne riešenia v móde, a tak trochu zabúdame na zdravý rozum. To dalo za vznik rôznym diétam, ktoré vždy sľubujú to isté – chudnite okamžite, pekáč buchiet (alebo v žargóne sixpack) za mesiac, žite bez sacharidov, iba z tukov atď. Stačí trochu nakuknúť do fitness priemyslu a objavíte ďalšie zaručené diéty a spôsoby, o ktorých ste ešte ani nepočuli . Je jasné, že ľudia v dnešnej dobe na to veľmi dobre reagujú a chcú výsledky okamžite. Kde teda začať a ako sa nestratiť v záplave informácií? Aký je najlepší spôsob, o ktorom píšem v nadpise?

Najlepší spôsob je ten, ktorý je dlhodobo udržateľný – a to sa vylučuje s rôznymi extrémnymi riešeniami a diétami. Treba na to ísť jednoducho a držať sa osvedčených základov, o čom je práve video nižšie.No shortcuts, alebo skratky neexistujú


Video aj tento text berte tak, že nie sme v reality show Extrémne premeny – to je niečo úplne iné. Beriem vás ako cyklistov alebo ľudí, ktorí sa pravidelne hýbu a chcú zhodiť nejaké to kilečko, prípadne niekoľko kilečiek – nebojujú teda o vlastný život . Ono pribrať cez zimu je úplne normálne, o tom ste sa mohli presvedčiť napríklad aj v nedávnom rozhovore s Tomášom Višnovským. Rovnako je to u mňa, kedy to býva rozdiel okolo 6–7 kg oproti „letnej forme“.

Stretáva sa s tým v podstate každý, len s inými parametrami. V prvom rade teda zabudnite na skratky, tie v tomto prípade nefungujú a ak ste priberali X mesiacov (alebo rokov), nebudete vo forme za chvíľu. Možno sa pýtate, ako teda spoznáte, či to ide dobre, prípadne či nie ste na hrane? V prvom rade sa musíte dobre cítiť a ak to chcete číselne, reálne je cca 1 kg za týždeň. Tu sa tiež treba pozerať na to, že ak ste človek, ktorý má skutočne nadváhu (môže to ísť aj rýchlejšie) alebo len niekto, kto už ladí vyslovene do formy (tam to môže ísť oveľa pomalšie).

No a samozrejme nejde to do nekonečna, pričom každý máme inú stavbu tela – treba nájsť zdravú mieru, ale byť vysekaný na kosť, ako vidíte na rôznych fotkách kade tade po sociálnych sieťach, rozhodne nie je udržateľné pre bežného srmteľníka z dlhodobého hľadiska. Áno, niekto má takú genetiku, ale to sú výnimky. Top cyklisti majú vo forme okolo 5 - 7 % telesného tuku, pričom cca normálne pre aktívneho človeka je to okolo 11 - 16 %. Nadšení amatéri (teda tí s ambíciami) sú väčšinou niekde medzitým. Ženy majú tieto percentá posunuté v každej kategórii o niečo vyššie. Každopádne na internete môžete nájsť kopec rôznych tabuliek a tie čísla, čo som uvádzal, sú len nástrel. Pes je zakopaný v tom, že potrebujete nájsť ten moment, kedy to už nemá význam, pretože začínate výrazne strácať silu (a je to nebezpečné pre zdravie), ale to je zase na inú debatu a väčšinu to trápiť nemusí. Dôležité je vedieť, že tuk potrebujeme pre zdravé fungovanie organizmu a že netreba vešať hlavu z "vyrysovaných" borcov na fotkách .Bez základov to nepôjde


Veľmi častou chybou pri chudnutí, resp. výžive ako takej je neznalosť úplných základov. Ak si chcete vybrať vhodnejšiu alternatívu, o ktorej hovorím vo videu, prípadne sa orientovať v potravinách, potrebujete vedieť základy – hlavne čo sú to bielkoviny, sacharidy, tuky. Ak budete vedieť, kde sa nachádzajú, čo je ich zdrojom, budete mať oveľa lepší prehľad a tomu následne podvedome prispôsobíte aj výber jedál. Bude to automatika a už len pohľad na etiketu alebo do jedálnička vás potiahne k správnej voľbe. Práve o základoch si môžete prečítať v tomto článku.

Rovnako nesmiete zabudnúť ani na základné mikroživiny ako sú vitamíny a minerály a vedieť, kde ich hľadať. Ale ak sa zameriate práve na ovocie a zeleninu, ako spomínam vo videu, s veľkou pravdepodobnosťou ich vďaka tomu prijmete dostatok a vo forme, ktorá je najviac pre telo využiteľná - teda v prirodzenej podobe.

Energiu potrebujete


To, čo situáciu uľahčuje ale aj komplikuje, je práve povaha cyklistiky a jej energetická náročnosť. Ak chcete aj trénovať a zvyšovať výkonnosť, energiu vo forme sacharidov jednoducho potrebujete. Áno, môžete jazdiť aj v štýle „low carb“ a jazdci to veľmi často zaraďujú, rovnako aj ja. Prípadne skúsiť nalačno, o čom bolo aj jedno nedávne video.Ale to sa týka len skutočne nízkej intenzity a určitých tréningov, inak si koledujete o problémy. Opäť mi to potvrdil aj Tomáš Višňovský, kedy povedal, že nikdy nejazdí na „prázdno“, ak sa intenzita trochu zdvihne, a že bez energie (sacharidov) to vtedy jednoducho nejde. Teda aby som to zhrnul – práve z toho dôvodu je začiatok roku a jarné obdobie ideálne na to, začať postupne zhadzovať, kedže intenzita pohybu je nižšia a energetický deficit toľko neovplyvní tréning a regeneráciu. Akonáhle začnete jazdiť v kopcoch, dávať si poriadne do tela a zaraďovať vyššiu intenzitu, energetický deficit budete poriadne cítiť a jednoducho neodtrénujete to, čo by ste mohli.

Každopádne to vás zase toľko trápiť nemusí, ak nemáte ambície v pretekoch a chcete len jednoducho zhodiť. Vtedy platí jedno – hlavne neprestávať, držať si určitý kalorický deficit a ono to pôjde. Celkovo pokrytie energetických nárokov a potreba regenerácie má svoje špecifiká, o čom som viac písal v tomto článku.

A dni kedy netrénujete, prípadne nerobíte vôbec nič? Vtedy rovnako potrebujete energiu na bežné fungovani, a to je bazálny metabolizmus – teda pokrytie nárokov na nevyhnuté procesy. Ten je daný individuálne a odhad si môžete nájsť aj v rôznych kalkulačkách na internete. Znamená to, že aj v úplnom pokoji potrebujete energiu a hladovanie nie je riešenie...Voda - ale nie sladené nápoje!


Na čo sa nesmie zabudnúť? Samozrejme pitný režim pričom hydratácia počas celého dňa je veľmi dôležitá – nielen pre správnu funkciu nášho organizmu, no rovnako nám pomáha udržať sa na „uzde“. Veď ako sa hovorí, hlad je prezlečený smäd. Majte vodu vždy po ruke a priebežne upíjajte. Ale pozor! Tým nemyslím Colu, Pepsi, Sprite alebo „monster drinky“, ktoré vidím už všade okolo. Stačí sa pozrieť na etiketu s obsahom cukru a je vám jasné, o čom hovorím, pričom takých 8 - 12 g na 100 ml je bežný štandard u väčšiny. Dajte si liter (čo nie je vôbec problém vypiť) a hneď máte 100 g cukru v sebe. Dovolím si tvrdiť, že práve sladené nápoje môžu najväčšou mierou za naše „globálne priberanie“. Nechcete sa ich vzdať? Využite ich teda po výjazde/tréningu na doplnenie energie, ale nenalievajte sa nimi počas celého dňa.Motivácia


Je jedna dôležitá vec, bez ktorej to fungovať nebude. A ňou je správna motivácia. Všetky veci, ktoré spomínam, vyžadujú trochu sebadisciplíny a práve na nej to veľmi často skončí. Dôležité je mať aspoň nejaký konkrétny cieľ – napr. mňa stále motivuje účasť na maratónoch. Niekoho motivuje vytúžený pomer hmotnosti a výkonu, čas na obľúbenom kopci, konkrétne číslo na váhe, alebo chuť sa dostať do vytúženého dresu talianskej značky .

To je fuk, dôležité je nejaké merateľné hľadisko a niečo, na čo si spomeniete, keď pôjdete do špajze. Všeobecný cieľ ako „chcem len schudnúť“ je fajn, ale jeho konkrétne obrysy vždy pomôžu. Ak vám pomáha rátanie kalórií, rátajte si ich (tiež som to istý čas robil). Niekto nad sebou totiž potrebuje dohľad a pevnú ruku „neúprosnej“ matematiky aj keď to v skutočnosti nemusí byť úplne presné. Rovnako sa neváhajte po ceste odmeniť a spraviť si občas radosť. Ako hovorím aj vo videu, nejde o to robiť veci stále ideálne, ale robiť ich správne z väčšej časti...Zhrnutie


Keďže je to pomerne dosť informácií, dávam ešte také malé zhrnutie toho podstatného, čo som chcel povedať, aby ste sa v tom nestratili.

 • základom je vždy energetický výdaj a energetický príjem
 • dôležitá je energetická hustota – teda zameranie sa hlavne na zeleninu a ovocie a ich výrazné zaradenie do jedálnička
 • netreba hneď rátať kalórie aj keď pre zaujímavosť to môžete skúsiť, aby ste videli, ako ste na tom cca teraz
 • nevynechávajte raňajky
 • majte pri sebe vždy niečo medzi jedlami (desiata, olovrant)
 • pite čistú vodu a udržujte sa hydratovaný počas dňa
 • keď sa dá, vždy sa snažte zvoliť „zdravšiu alternatívu“ ponúkaného jedla
 • večer uprednostnite ľahké jedlá (ideálne zelenina plus zdroj bielkovín)
 • prispôsobte svoj kalorický príjem tréningu – keď makám doprajem si viac, keď nemakám jem striedmejšie
 • musíte sa cítiť dobre, pričom rozumná strata hmotnosti je max okolo 1 kg za týždeň
 • žiadne skratky neexistujú – ideálne neriešiť diétu, ale vytvoriť si zdravý životný štýl a "nakaziť" ním aj ostatných členov rodiny

Celý proces straty hmotnosti, navyše spojený s tréningom je naozaj komplexná téma a snažil som sa to spraviť tak, aby to bolo čo najviac jednoduché . Nehovorím, že všetko mám z vlastnej hlavy, je to mix toho, čo som skúsil, toho čo som čítal a tiež toho, čo som počul od skúsenejších, prípadne aj od profesionálov.

Keď sa nad tým človek ale trochu zamyslí a zapojí zdravý rozum, dáva to všetko logiku bez nejakých prevratných postupov. Len treba vydržať a nečakať zázraky za pár dní. Tak sa držte a nech idú kilečká postupne dole .

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Výber z produktov

Komentáre

winter78 16.02.2020 (14:35)

17


Dobrý článok. Pred cca 18timi rokmi som schudol 42kg. Zo 120kg na 78 kg. To sa človeku úplne zmení život, k lepšiemu samozrejme. Dodnes netuším ako sa mi to podarilo. Jedného dňa...symbolicky na Silvestra...som si dal predsavzatie a vtedy to začalo. Mal som obrovskú motiváciu a hlavne disciplínu - sladkosti som úplne vylúčil zo života a aj keby som mal tabličku mliečnej čokolády položenú na končeku jazyka, nezjedol by som ju ale vypľul ☺☺☺.

 
cistyjebo winter78 16.02.2020 (14:48)

0


Aj si si ju udržal dlhodobo?

 
winter78 cistyjebo 16.02.2020 (15:05)

9


Po schudnutí áno. Ale je to už 18 rokov. Boli aj menšie pribratia, ale to preto lebo som na to potom kašľal, iná práca, menej pohybu, nemožnosť stravovať sa tak ako by bolo treba. . Tak som trochu pribral. Potom zasa schudol......dokonca ešte pod tých 78kg....vďaka cesťáku. Teraz mávam tak cca 88kg (nie, nie je to reklama na Kotlebu ale moja terajšia váha) .

 
Biker201 cistyjebo 16.02.2020 (17:34)

1


Tu tablicku cokolady? Urcite nie. Bud ju prehltol, alebo vyplul, ved citaj 😉..... Alebo sa roztopila. 😁😁😁

 
Imroman winter78 16.02.2020 (20:52)

2


No to by som nedal, ked uz dam cokoladu do pusy, nie je sanca ju vyplut Skor to konci potom este dalsou tablickou... Ale dobre, ze si si nasiel nejaky svoj sposob a islo to

 
fradog 16.02.2020 (12:30)

8


Ja s tou svojou hmotnostou bojujem uz roky...Nie a nie pribrat

 
scart335 fradog 16.02.2020 (20:32)

0


Mal som rovnaký problém a pokým som si nezačal počítať kalórie tak som myslel, že jem dostočne - čo nebola pravda.

 
Imroman scart335 16.02.2020 (20:47)

0


heh, veru niekedy nie je zle si ich zratat a aspon clovek vidi odrazovu ciaru - ci chce pribrat alebo schudnut Akurat robit to stale je dost otrava...

 
romanx 16.02.2020 (19:33)

6


Pribrat cez zimu 6-7 kg podla mna nie je uplne normalne. Ked sa clovek aspon minimalne hybe, nejaky ta turistika, beh, tak pochopim 1-2-3 kg, ale 6-7 kg je uz velmi vela. Tym padom to potom aj viac boli pri zhadzovani.
Zaklad je NEZRAT, resp. prisposobit prijem vydaju.

 
Imroman romanx 16.02.2020 (20:53)

4


Zalezi ale aj aky si velky. Ja mam 196 cm a 83-89 kg sa to hybe an nepride mi to ako extrem. Samozrejme ak je clovek mensi, je to ine...

 
infinitipp romanx 18.02.2020 (21:59)

2


Mam to skoro rovnake 193cm cez sezonu cca 78-80 v zime 85kg. Telo si proste musi oddychnut a v zimnej priprave je prospesne ci nevyhnutne aby si naberal vo fitku aj nejake to kilecko svalu a k tomu sa uz nabali aj nejaky ten tuk s vodou je to uplne prirodzene a netreba sa toho bat ak to samozrejme mame pod kontrolou a vieme co robime.

 
mishox 16.02.2020 (19:56)

3


Kaloricke tabulky a podobne appky su podla mna super aby clovek ziskal aspon prehlad o svojom kalorickom prime a potom treba osekavat tie najvacsie blbiny ktore tam po aspon tyzdni poctiveho zaznamenavania zbadas velmi rychlo.
Inu strategiu ako dalej ale bude mat obezny clovek a inu amatersky sportovec ktory chce zhodit poslednych par kilo a pocas toho este aj zvysovat vykonnost.
A este jedna poznamka, cyklisti ktory vlastnia wattmeter vlastnia zaroven aj jeden z najpresnejsich nastrojov zobrazujucich kaloricky vydaj pocas jazdy a to je velka vyhoda v boji z kileckami....

 
Sesulak mishox 16.02.2020 (20:41)

0


Presne to som chcel o powermetri napisat aj ja. Powermeter je mimo iba cca. 5%. Vo videu od GCN to rozoberaju cas 6:15 https://youtu.be/Fne9-LW0ivc To iste plati aj o zapisovani kalorii.
Kaloricke tabulky poznam velmi dobre. Dve piva, male 80g chipsy a 1000 kalorii (co je celkom vyzivny vyjazd) je v tahu

 
Imroman mishox 16.02.2020 (20:58)

1


Jasne, mas pravdu...tiez som na tom fical napr, pred Hero ked som chcel zhodit tie posledne kila. Rovnako je to super, ze ma clovek nad sebou "kontrolu" a je mensia sanca, ze sa spusti A wattmater samozrejme super vec, ale neda sa to pisat uplne komplexne pre vsetky kategorie. Snazil sa to robit v prvom rade jednoducho...

 
ivan 16.02.2020 (10:51)

2


Zhodiť pri váhe napr. 80 kg na jar 3 - 4 kg tukov, prípadne tukov a svalov za mesiac /1 kg za týždeň/ nie je skratka ale super skratka.

 
blackseal ivan 16.02.2020 (14:09)

1


Tiez si myslim. Ak sa bavime o strate tukoveho tkaniva, ktoremu zodpoveda cca 37000 kj, tak na dosiahnutie kila dole za tyzden je potrebne byt denne v deficite vyse 5000 kj. Realnejsiea udrzatelnejsie, bez vykyvov nalady a hormonov je 0,5 kg tyzdenne.

 
Imroman ivan 16.02.2020 (20:54)

0


No to bolo pisane ako horna hranica, nie ako ta idealna.

 
jaro127 16.02.2020 (20:56)

2


Dobrý článok, vždy si niečo vyberiem na inšpiráciu. Bez pozitívnych informácií, vzorov a príkladov by sa nám oveľa ťažšie "bojovalo".

 
Imroman jaro127 17.02.2020 (08:03)

1


Cauko, diky.

 
GaliPet 17.02.2020 (08:58)

2


Imroman Pribratie v zimných mesiacoch je, okrem iného, aj prirodzená vlastnosť organizmu reagujúcom na krátke dni a chlad.
Tuk nazbieraný cez zimu ( u mňa 3-4 kg) spaľujem pri jarnom nášlape objemov a vysadení cukrov zo stravy. Keď však príde čas tvrdého tréningu, som už ako šrotovník.

 
Imroman GaliPet 17.02.2020 (09:12)

0


Ano, to mas pravdu, tak som to aj myslel...jednoducho si z toho nerobit tazku hlavu ak to nie je hned 15 kg

 
aesel 17.02.2020 (09:53)

1


Pivo sa počíta za sladké. 500ml piva má [podľa Kalorických tabuliek] ~ 900kJ čo je takmer rovnako ako cukrová voda.
A to, že obsahuje etanol (po športe veľmi "prospešná" látka), ktorého metabolit sa tiež čiastočne využije ako zdroj energie, je ďalší faktor.

 
Imroman aesel 17.02.2020 (12:04)

1


Veru tak, preto som radsej presiel na vino ked niekde som v spolocnosti Ale zase ked si clovek sem tam jedno buchne po biku, nic sa nestane...

 
milancaban 17.02.2020 (15:20)

1


Na chudnutie je najlepsia bolest zubov a to moze byt aj dlhodobe. Vianoce priberam pretoze zeriem co vidim a cez vianoce je toho proste viac v okoli. Ale vazne.. ono je to take trochu sebazapieranie spojene s disciplinou. Dam si zmrzlinu povedzme 120ml magnum tak sup za kazdy jeden na druhy den 300-400 vyskovych metrov a viem ze ked mam chut mozem si dat ale bude ma to stat nejaku namahu. Okrem toho rano ubrat krajec chleba (2 miesto 3) a vecer pred spanim nezozrat zase polku bochnika ale miesto toho radsej pochrumat nieco menej kaloricke. Miesto sladkosti zase nejake ovocie podla chuti. (mam chut na cokoladu dam si 85%nu) (mam chut na cukriky - dam si mandarinky)

 
cripo 18.02.2020 (08:46)

1


Ďakujem za článok. Nie zo všetkým sa dá súhlasiť, predsa každý sme ini a každému niečo iné vyhovuje a je na to zvyknutý. Čo sa mi fakt veľmi páčilo a som rad že sa to povedalo je, že je to o životnom štýle a každý si musí nájsť to svoje čo mu funguje a cíti sa v tom doma. Dôležité je byt so sebou aspoň troska spokojný, inak sa rútime zlým smerom.

 
donny 20.02.2020 (11:41)

1


Milujem obe disciplíny (jedenie aj cyklistiku) a keď jazdí človek skutočne veľa, tak môže skutočne veľa aj bez výčitiek zjesť

 
Mikee 16.02.2020 (10:41)

0


Scarinkovi sa clanok nepaci

 
eaten 16.02.2020 (16:05)

0


Vidim, ze pit treba vodu a nie sladene napoje co mi bolo jasne. Ak vsak idem na 4 hodinovy vyjazd, mam stale frcat na vode ci mozem pit namiesany iontak? Pocul som ze mineraly je treba doplnit a tiez ze to lepsie hydratuje, ale s tym ze su tam aj cukry stale neviem ako je to pri chudnuti.

 
blackseal eaten 16.02.2020 (16:14)

2


Cez den nemas zbytocne popijat sladke. Na svihu mozes pit aj iontak. Ale asi idealne je mat jednu flasku s vodou, jednu iontak.

 
eaten blackseal 16.02.2020 (16:23)

0


Diky , tak to robim spravne .. uz len dufam ze pivo sa nepocita za "sladke"

 
Imroman eaten 16.02.2020 (21:49)

0


Ano, ta voda bola myslena pocas bezneho dna. Na svihu kludne sladene

 
Kristina eaten 16.02.2020 (17:11)

8


Ja začínam vždy s vodou. Joňták začínam popíjať až v druhej polovici tréningu. Hlavne teda ak sa jedná o intenzívnejší tréning. Na tzv."recovery" výjazdoch v intenzitách aeróbneho prahu si vystačím iba s vodou.

 
MisoGrno2 Kristina 16.02.2020 (19:28)

0


Kristina, v tomto roku 36km na den... klobuk dole. to si dala iba o vode alebo bol aj iontak?

 
Kristina MisoGrno2 17.02.2020 (10:44)

1


Ďakujem. Zatiaľ čistá voda

 
lto 17.02.2020 (06:42)

0


Super fotka so psom D .. s tymi sladenymi napojmi veru tak. Raz som ukazoval niekomu kolko je cukru v CocaCole .. 11g na 100ml, tak som nasypal vahu cukru z litra do pohara, to bol masaker, kolko toho je. A potom to, ze ten cukor pridavaju do uz skoro vsetkeho. A potom biele pecivo .. a zrazu je cukru za den tolko, ze nepomoze ani kazdy den maraton

 
Dudo lto 17.02.2020 (07:18)

0


A este horsie je, ze dnes to nie je repny cukor, ale glukozo-fruktozovy sirup. Pricom prave zvyseny podiel fruktozy sposobuje hromadenie visceralneho tuku. A nie len v napojoch, pouziva sa v kazdej potravine, ktora ma byt "chrumkava a vlhka".

 
blackseal Dudo 17.02.2020 (17:28)

0


Mam pocit, ze v konecnom dosledku sa aj disacharid sacharoza (repny cukor) musi v tele rozlozit na monosacharidy : glukozu a fruktozu. Takze ak v glukozovo fruktozovom sirupe je pomer glukozy a fruktozy ten isty ako pri cukre nemusi to byt zasadny problem. Snad len to, ze pravdepodobne ma vyssi glykemicky index.

 
Imroman lto 17.02.2020 (08:07)

0


Hehe...po treningu sa o jedlo nedelim

Uplne najhorsie na tych sladenych napojoch je to, ze nemas problem vypit aj 2 L za den a viac...A to uz sa pekne scita. Potom vidis napr, vo fitku ludi, co slapu pomalicky na stacionarnom biku a v drziaku na napoje Sprite...

 
richard.f 17.02.2020 (09:17)

0


Hej, áno, pohyb a nežrať vždy zaberá! Koniec koncov zbytočné o tom písať, keď smutná história z obdobia WW2 je toho svedkom. No nie každý je zdravý tak, aby amatérskym cvičením a kadejakými dietami schudol na krásnu postavičku. Ale napríklad ja som schudol 4 kg za jedinú minútu, keď som preniesol váhu na iné miesto v byte (bola z lidla, odporúčam). A ešte keď som sa "vyprázdnil", tak to bolo za pol kilečka, to uvádzam hlavne pre gramárov. Verím, že Vám tieto rady pomôžu na ceste k Vašej vysnívanej dokonalej postave.

 
juraj.bobor 17.02.2020 (11:02)

0


S tym nazorom na keto a lowcarb vo videu nesuhlasim, pokial sa bavime o redukcii tukovych zasob po zimnej "objemovke". Odskusane a u mna fungovalo dobre. Zvladal som lyze, skialp aj bike. Zalezi co od toho cakas a ake vykony chces podavat. Samozrejme, na kazdeho funguje nieco ine a treba si stanovit ciele a sledovat progres.

 
Imroman juraj.bobor 17.02.2020 (11:45)

0


Tu samozrejme plati, ze kazdy sme iny ale velkej vacsine uplne postacia tie uplne zakladne veci...Vyslovene low carb ked uz by som navrhoval vtedy, ked uz si zhodil a chces doladit tie posledne kila. A samozrejme ak tvrdo netrenujes alebo nepretekas...

 
scarinko Imroman 17.02.2020 (13:17)

-2


Ked som skusal chudnut "klasickymi" metodami vzdy sa to vratilo, vzdy. Odkedy idem LC uz dva roky som v pohode -20kg a nevracia sa. Takze dakujem zemiaky si nechajte. Bohuzial ludstvo je zavisle na tom bielom legalnom prasku a este dlho asi bude.

 
richard.f scarinko 17.02.2020 (17:27)

1


Ja zeriem aj zemiaky a cokolady (tatiana na posedenie ako nic a sedava praca) a som uplne original s indexom. Ked nejes, daj... ja si dam.

 
robikka scarinko 19.02.2020 (10:08)

1


scarinko, to ze si schudol neznamena ze to co robis je aj zdrave, to sa prejavi az po case a studie o ladovani sa masom hovoria jasne vela zdaru

 
corsair 20.11.2020 (14:28)

0


Páči sa mi článok. Takisto som schudol dosť. Ale aby som to uviedol na pravú mieru - mal som problém s váhou - 58-61kg na 178cm. Nedarilo sa pribrať. Potom som sa zaťal a išiel extrém... Každý deň celá pizza a pár klobás s chlebom a horčicou. Samozrejme, pol roka a 95kg... To už som (asi po 3-4r) zbadal, že asi to je už aj moc. Tak zasa dolu, pol roka a som na 72-75kg - už 2-3r... Teraz ešte riešim nejaké prkotiny s váhou - ešte kúsok dolu ale nie za každú cenu... O kalóriách a nutričné hodnoty a takéto veci som sa však dozvedel len pred asi mesiacom, myslím, že toto je len ten "zákaz/príkaz/povolenie" a toto dáva možnosť vzniku diét a podobných hlúpostí ako zdravý životný štýl na 2 týždne 🤭

Mimochodom, viac sa mi páči text ako video, resp. videá väčšinou ani nekukám

 
9m133 16.02.2020 (17:15)

-8


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
Pridaj komentár