Okolo Slovenska s kvalitou z World Tour na čele s Alaphilippom, či Terpstrom

Okolo Slovenska s kvalitou z World Tour na čele s Alaphilippom, či Terpstrom

116 komentárov

SITA 10.09.2018   Sita Worldtour Okolo Slovenska Slovensko Cestna Cyklistika Preteky Tatry

Už len pár dní zostáva do štartu najprestížnejšieho domáceho cyklistického podujatia, 62. ročníka pretekov Okolo Slovenska. V termíne 12.-16. septembra sa na slovenských cestách predstavia aj tímy World Tour na čele s mnohými hviezdami.

 

Lákadlom pre fanúšikov bude najmä nemecký tím Bora - hansgrohe so Slovákmi Jurajom Saganom a Erikom Baškom, ale aj v súčasnosti najlepšie svetové družstvo Quick-Step Floors. Táto belgická "stajňa" v tomto roku nazbierala už 60 víťazstiev v pretekoch na ceste a pod Tatry príde s víťazom vrchárskej súťaže na tohtoročnej Tour de France Francúzom Julianom Alaphilippom, šampiónom slávnych jednorazových pretekov Okolo Flámska Holanďanom Nikim Terpstrom, viacnásobným luxemburským majstrom Bobom Jungelsom, či známym českým pretekárom Zdeňkom Štybarom. Spomedzi prokontinenálnych tímov bude mať po roku opäť silnú zostavu poľský CCC Sprandi Polkowice, ktorý príde aj s vlaňajším celkovým víťazom Slovincom Janom Tratnikom. Jedným z 11 kontinentálnych tímov v pelotóne bude aj Dukla Banská Bystrica s najlepšími domácimi jazdcami, ktorí nepôsobia vo World Tour. Celkovo sa predstaví 146 pretekárov z 21 tímov.

"Vlani sme sa tešili, že sme sa dostali do kategórie pretekov UCI 2.1, tento rok v nej zostávame a chceme sa stabilizovať. Rozhodli sme sa, že pozveme 7-členné tímy, nie šesťčlenné ako v minulosti. Je to pre nás niečo nové, napríklad aj to, že športoví riaditelia tímov budú bývať samostatne na izbách, v pelotóne nám pribudnú sprievodné vozidlá a rovnako sme museli rátať so zvýšenými nárokmi na ubytovanie a parkovanie. Sú to možno na prvý pohľad problémy, ale v konečnom dôsledku príjemné starosti," povedal prezident Slovenského cyklistického zväzu Peter Privara na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave. "Čaká nás mimoriadne kvalitná konkurencia, ktorá v bodovom hodnotení jasne prevyšuje podobné preteky v okolitých krajinách," doplnil Privara na margo účinkovania popredných svetových cyklistov.Preteky Okolo Slovenska odštartujú 12. septembra 2018 úvodným prológom na 1,6 km v centre Popradu a hneď prvá tatranská etapa so 7 horskými prémiami a cieľom na Štrbskom Plese (164,4 km) určí charakter celkovému poradiu. Potom sa cyklisti presunú do tradičnej cyklistickej bašty Dubnice nad Váhom, kde na pelotón čaká zaujímavý záver na tartanovom ovále futbalového štadióna. Technický riaditeľ pretekov Stanislav Holec vysvetlil dôvod, prečo sa cyklisti po rokoch opäť vrátia do Dubnice na futbalový štadión. "Keďže každým rokom narastá záujem divákov o tieto preteky, chceme, aby špičkových jazdcov videlo čo najviac priaznivcov cyklistiky. Preto uvažujeme, že práve v Dubnici absolvujú niekoľko okruhov s vyvrcholením na štadióne, kde sa v minulosti pravidelne končili aj etapy Pretekov mieru," zdôraznil dlhoročný autor tratí na Okolo Slovenska.

Z Dubnice sa pelotón Okolo Slovenska presunie do Nitry a preteky vyvrcholia šprintérskym záverom na západe Slovenska v Galante. Generálny riaditeľ pretekov Peter Privara ešte vlani definoval trasu tak, že si pomohol prirovnaním z nedávnej minulosti: "Jubilejný 60. ročník spájali kúpeľné mestá, vlani boli etapovými centrami kráľovské mestá a mottom tohtoročného pokračovania bude "Od Tatier k Dunaju." Chceme spojiť tieto dva symboly Slovenska, aby sme našu bohatú históriu aj krásy prírody mohli prezentovať pred celým svetom."

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

DeniDu 12.09.2018 (06:47)

1


no a hádam mysleli viac aj na medializáciu, v tej tak trochu zaostávame

 
N/A 10.09.2018 (10:26)

0


Pôjdem pozrieť do Sládkovičova a potom do Šale

 
janoV. 10.09.2018 (10:58)

0


Ale ked si pozerám profil etáp...nebolo by atraktívnejšie isť ich opačne...t.j. záver na Štrbskom plese. A štart, krátky prológ aj Bratislava by zniesla
https://www.okoloslovenska.com/

 
chmeliak 11.09.2018 (15:28)

0


vie niekto co znamenaju tie casy pri jednotlivych etapach na konci videa?

 
dzulio 11.09.2018 (15:35)

0


Znamenajú štarty.

 
erohalmo 17.09.2018 (16:55)

0


Všetko bolo super,známe mená,pekné etapy, najmä tá z Ružomberku cez všetky tie kopce do Dubnice,ale prečo sa to nikde nevysielalo???je to škoda

 
Pridaj komentár