Pitný režim - hydratácia na prvom mieste

Pitný režim - hydratácia na prvom mieste

PR článok

Dodržiavanie pitného režimu je pri každom športovom výkone jednou z najdôležitejších vecí. Potením totiž strácame dôležité minerály, soli a samotnú vodu.

Vybrali sme preto pár doplnkov, ktoré vám doplnia chýbajúce látky a navyše vďaka nim ostanete dostatočne hydratovaný počas celej jazdy na bicykli.

SiS GO Electrolyte


Pri cyklistike dochádza k únave, ktorá je zapríčinená vyčerpaním sacharidov a následnou dehydratáciou organizmu. Športovci však robia častú chybu, že konzumujú buď príliš málo, alebo naopak príliš veľa sacharidov. SiS GO Electrolyte vám poskytne správny pomer spomínaných látok, takže sa o kvalitnú hydratáciu počas vášho výkonu nemusíte báť. Je dostupný v 5 ovocných príchutiach. Jeho cena sa pohybuje okolo 11 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

EnergoFit


Udržať konštantnú výkonnosť počas výjazdov pomôže EnergoFit. Okrem lepšieho vstrebávania vody do organizmu poskytuje množstvo vitamínov zo skupiny B, C, E, pričom jeho súčasťou sú i rôzne aminokyseliny. Extrakt zo zeleného čaju pôsobí antioxidačne a chráni pred voľnými radikálmi. S takto pripraveným nápojom sa rýchlo dostanete späť do formy aj po náročnom tréningu. Je dostupný v rôznych príchutiach s cenou okolo 11 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

GU Roctane Energy Drink


Instantný kofeínový nápoj pre vytrvalostných cyklistov. Okrem kofeínu obsahuje taurín, ktorý znižuje svalovú slabosť tak počas, ako i po jazde na bicykli. S ideálnym pomerom cukrov glukózy a fruktózy neškodí normálnej hladine glykogénu v krvi a aminokyseliny, ktoré sú jeho súčasťou, redukujú možnosť svalového zranenia. Je určený aj pre bezlepkovú diétu a dostupný v dvoch ovocných príchutiach. Jeho cena sa pohybuje okolo 34 € a viac sa dozviete na tomto odkaze

Nutrend Unisport


Mierne mineralizovaný nápojový koncentrát, z ktorého dokážete pripraviť až 70 l izotonického nápoja. Môžete ho piť pred či počas tréningu na bicykli, ako aj po ňom. Navyše je obohatený o aminokyseliny, taurín a ďalšie zložky. Vďaka nemu dodržíte pitný režim a zároveň telu dodáte všetky potrebné minerály, ktoré sa pri tréningu vyplavujú z organizmu. Je dostupný v rôznych príchutiach a jeho cena sa pohybuje okolo 16 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Gatorade Powder


Iontový nápoj vo forme prášku určený pre všetkých aktívnych športovcov, ktorí podávajú maximálny výkon. S Gatorade Powder minimalizujete únavu a maximalizujete svoju výkonnosť a zabezpečíte si zvýšenie vstrebávania vody do organizmu. Tým rozhodne veľmi dobre zapadne do vyváženej stravy a zdravého životného štýlu každého športovca. Stačí len zmiešať prášok s vodou a nápoj je hotový.
Je dostupný v pomarančovej príchuti v cene okolo 11 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.  

OTE Hydro balíček


Hydro tablety sú vhodné, ak potrebujete doplniť stratené tekutiny a s nimi súvisiace minerály. Po ich aplikovaní už ďalší príjem sacharidov nie je potrebný. Príprava osviežujúceho nápoja je pritom možná okamžite, poslúži vám na to pollitrový bidón, ktorý je priamou súčasťou OTE Hydro balíčka. Tablety sú ideálne aj na výjazdy v nízkej intenzite, v ktorej poskytujú minerály strácajúce sa potením. Balíček obsahuje príchute cherry Cola a čiernej ríbezle a jeho cena sa pohybuje okolo 12 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Sirup PowerBar Elektrolyt


Byť hydratovaný a zároveň neprijať žiadne kalórie je možné nielen pomocou čistej vody. Práve so sirupom PowerBar Elektrolyt si viete urobiť svoj vlastný hypotonický nápoj s minimom kalórií. Do tela navyše dostanete horčík a sodík v rovnakom pomere, v akom ich strácate pri potení. Osviežujúca chuť s nízkym obsahom cukru ho robí plnohodnotnou alternatívou pre pitný režim. 
Je dostupný v rôznych príchutiach v cene okolo 18 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Iontový hypotonický nápoj X-IONT Speed


Tekutý koncentrát pre iontový hypotonický nápoj, s ktorým si doplníte všetky látky strácané pri väčšej fyzickej záťaži. Ako bonus sa v ňom nachádzajú kvalitné aminokyseliny, Guarana, vitamín B6 a C. Vďaka tejto kombinácii dokonale stimulujete svoj organizmus a zároveň ostávate správne hydratovaný. Pitím vody pripravenej z tohto koncentrátu odďaľujete únavu a zvyšujete svoj výkon. Je dostupný v rôznych príchutiach v cene okolo 17 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Pre kompletné informácie o produktoch prosím navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Tréning v horúčavách – ako na to?

Tréning v horúčavách – ako na to?

Myslím, že sa môžeme prevažne zhodnúť na tom, že cyklistika je letný šport. Samozrejme, ak nerátame pokus o zaradenie cyklokrosu medzi športy zimnej olympiády.
Prečo jazdím (najmä v lete) skoro ráno

Prečo jazdím (najmä v lete) skoro ráno

Máte ráno čas a rozmýšľate, či sa ho oplatí investovať do jazdenia? Je pár dôvodov, pre ktoré to môže byť jedno z tých lepších rozhodnutí a prípadne aj cesta k dobrej kondícii a čistej hlave.
Dresy do horúcich letných dní PR článok

Dresy do horúcich letných dní

Je jedno či obľubujete užšie strihy dresov, alebo voľnejšie oblečenie. Počas letných horúčav je prvoradou podmienkou perfektný odvod potu a rýchloschnúci materiál.
keyboard_arrow_up