Domáci trenažér - aplikácie, režimy jazdenia, Zwift a ako si vybrať smart trenažér - 2. časť

Domáci trenažér - aplikácie, režimy jazdenia, Zwift a ako si vybrať smart trenažér - 2. časť

thumb_up45thumb_down 43 komentárov

cepooo 03.01.2020   Trenazer Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Zima Trening

Prehľad o tom, ktoré parametre sú pri kúpe dôležité, aké formy tréningov smart trenažéry ponúkajú a prečo je Zwift taký obľúbený, vám doplnia základné informácie o trenažéroch.

 

V 1. časti sme si vymenovali pre a proti, prešli si základným rozdelením trenažérov, popasovali sme sa s hlučnosťou a pozreli sa na príslušenstvo, ktoré sa oplatí si zaobstarať. Teraz v 2. časti sa budem viac sústrediť na smart trenažéry a na aplikácie, s ktorými spolupracujú a keďže moja obľúbená je Zwift, zastavíme sa pri nej o čosi dlhšie.

Aplikácie


Začneme aplikáciami, softvérom, ktorý je v prípade smart trenažérov rovnako dôležitý ako trenažér samotný. V skratke ide o program, ktorý beží na telefóne, tablete alebo PC a ku ktorému pripájate svoj trenažér. Nemusí byť len od výrobcu trenažéra, aj keď tí najväčší hráči tiež nejaký ponúkajú. Prvým delením môže byť to, aký vizuál tréningu ponúkajú.Druhy zobrazenia


 • Realita: ide o program, ktorý je zameraný na video - reálne zobrazenie práve prechádzanej trate. Často sú to známe kopce alebo destinácie nahraté na video. Odpor sa mení podľa skutočného sklonu kopca, takže máte pocit, že ho reálne idete. Rovnako sa mení rýchlosť, akou prechádzate týmto videom podľa vašich wattov. Kupujú sa buď jednotlivé trate, alebo sa platí mesačný prístup k databáze tratí. Napríklad The Sufferfest.
 • Počítačová grafika: keď poviem Zwift, väčšina už vie, o čom bude reč. Naprogramované prostredie ako počítačová hra. Krajina môže byť úplne vymyslená, ale môžu byť vymodelované aj reálne miesta. Super je, že jazdíte so skutočnými ľuďmi, vidieť môžete ich meno, krajinu pôvodu, ale aj detailné údaje, napr. ich watts/kg. V tejto krajine (v Zwifte Wattopia) existujú KOMy, spoločné tréningy, preteky, funguje jazdenie v háku. Rozdielne vlastnosti majú rôzne bicykle a kolesá, ktoré ste si vyjazdili. Na výber je viacero režimov jazdenia, ktoré si predstavíme nižšie. Model platenia je mesačný. V zime, keď jazdíte platíte, na leto zasa zrušíte. Tu kraľuje Zwift.
 • Bez obrazu: myslené ako trénovanie len podľa appky, bez obrazu ubiehajúcej krajiny. Takýto spôsob je typický pri trénovaní tzv. „workoutov“, kedy vidíte na obrazovke vaše údaje ako čas, rýchlosť, frekvencia, tep a tiež preddefinovaný wattový odpor. Rôzna býva dĺžka a zameranie takýchto tréningov. Môžu byť určené na silovú vytrvalosť, intervaly, budovanie FTP, mňa prekvapil ten, pri ktorom som musel ťahať každou nohou zvlášť. Dobrý program vás počas tréningu aj pomocou správ riadi a povzbudzuje. Platí sa väčšinou mesačne. Obľúbené riešenie TRAINERROAD.
Režimy jazdy na interaktívnych smart trenažéroch


Ako môže aplikácia vyzerať, sme si práve popísali. Teraz si pomenujeme najčastejšie režimy jazdenia. Následná kombinácia je už na každej značke.

 • Simulácia: toto je režim, ktorý si každý predstaví, keď sa povie smart trenažér. Idete krajinou a odpor - watty vám trenažér nastaví podľa aktuálneho sklonu. Krajina môže byť súčasťou programu, alebo je možné si nahrať vlastný tréning, ak ste si ho predtým zaznamenali GPS cyklocomputerom. Simulovanie reality zvýšite modelom, ktorý dokáže napodobniť jazdu po kockách, môže sa meniť prúd vzduchu na špeciálnom ventilátore podľa vašej rýchlosti, alebo pri jazde do kopca stúpa predné koleso, uchytené v špeci zariadení. Ide o úplné novinky, takže takéto „gadgety“ niečo stoja.
 • Workout: paradoxne tento režim osobne používam častejšie ako simuláciu. V Zwifte nazvaný aj ako ERG mode. Odpor je vopred definovaný tréningom, nemení sa podľa sklonu trate, meniť sa môže len rýchlosť virtuálneho jazdca. Často to vyzerá tak, že máte na úvod nižšie watty na rozjazd, samotný tréning a potom vyjazdenie. Super je, že wattový priemer si dopredu nastavím podľa svojho FTP (ak nepoznáš skratku, v našom Magazíne nájdeš obsah venovaný wattom na tomto odkaze). Trenažér udržuje preddefinovaný odpor a ak napr. zmeníte prevod alebo frekvenciu, na watty to nemá vplyv, trenažér upraví záťaž. Takéto tréningy sú buď súčasťou appky, alebo si ich vytvoríte podľa seba.
 • Manuálne: odpor sa mení podľa vášho nastavenia v appke trenažéru alebo v cyklocomputeri. Je to v podstate taká elektronická alternatíva klasickej páčky odporu . Tu spomeniem, že niektoré smart trenažéry dokážu fungovať aj bez elektriny, môžete ich použiť vonku na rozjazdenie, odpor sa vtedy zmeniť nedá.
Zwift


Tejto aplikácii venujem extra priestor. Ide asi o najsilnejšieho hráča a osobne aj môjho favorita. Som hravý človek, nie sú mi cudzie ani počítačové hry. Prístup Zwiftu mi sadol a to hneď z niekoľkých dôvodov: • Prostredie vyzerá ako v počítačovej hre. Mne osobne sedí viacej ako reálny video- záznam trate. Tu si rád mením pohľady, pozerám na svojho avatara (moja vytvorená postavička). Wattopia, Zwiftom vymodelovaná krajina, je pestrá, občas sci-fi, zábavná a ak mám chuť, nájdem tam aj reálne miesta, vytvorené podľa skutočnosti.
 • Systém odmien ako je oblečenie, kolesá, bicykel... lepší a krajší materiál sa odomyká podľa najazdených km alebo výškových metrov. Silná motivácia odomknúť si bike ako reálne mám doma.
 • Prítomný online sociálny svet je v dobe facebookov a instagramov predurčený k úspechu. Vidím, či jazdia skutoční kamoši, môžem sa k nim pridať, sledujem ich celkové hodnoty. Pretekanie je ešte vyšší level, tam som zatiaľ nedospel, ale spoločný tréning som si už dal. Pre zaujímavosť, už sa vyskytol aj prvý podvod na oficiálnych Zwift pretekoch. Chalan dostal stop na niekoľko mesiacov a to dokonca v reálnej cyklistike!
 • Naprogramované workouty sú reálne tréningové plány. Opakovane si dávam 12-týždňový zimný program, kde mám každý týždeň 4-5 tréningov s dĺžkou 30-180 min.
 • Spracovanie aplikácie je stabilné, nepadá, veď si predstavte, že by vám pred koncom 3h tréningu zamrzol tablet a vám by sa to neuložilo a nezobrazilo na Strave.
Sledované parametre smart trenažérov


Pri kúpe si vás jednotliví výrobcovia budú snažiť získať parametrami a vylepšeniami v porovnaní s konkurenciou alebo lacnejšími modelmi. Čo pri kúpe sledovať a ako podstatné sú jednotlivé parametre?

 • referencie: začiatok netradičný, ale pre mňa zásadný ukazovateľ pri kúpe. Spokojnosť kamošov, dobré recenzie, vyriešené reklamácie, odstránené bugy v softvéri. Tento typ trenažérov tu nie je tak dlho, aby bolo všetko vychytané a detské chyby sa stále vyskytujú.
 • záťaž: toto už je klasický parameter uvádzaný na krabiciach. Maximálny odpor závisí od modelu, najlacnejšie dokážu okolo 700 wattov, top modely aj cez 2000 wattov. Pre mňa je OK niekde nad tisíckou, trenažér používam hlavne v zime, kedy mi o intenzitu až tak nejde.
 • sklon: so záťažou súvisí aj percentuálny sklon, aký dokáže simulovať. Bežne sme niekde medzi 15-24 %. Opäť ako pri odpore, extrémne hodnoty moc nevyužívam.
 • presnosť: toto majú výrobcovia radi, vedia to marketingovo využiť. Uvádzané rozpätie 2,5-0,5 % poteší, dôležitejší je celkový prejav, pocit z jazdy, rýchlosť, s akou reaguje trenažér na zmeny odporu.
 • hlučnosť: celkovo je pri tomto type lepšia ako pri klasických trenažéroch alebo valcoch. Kto má extrémne nároky na tento parameter, na webe je veľa testov, rebríčkov. Všeobecne je tento typ vhodný aj do činžiakov. Naj parametre sú okolo 60 decibelov.
 • stabilná konštrukcia: nie každé cool moderné prevedenie je aj stabilné. Predstavte si seba na konci FTP testu a to potom stabilný trenažér oceníte.
 • kompatibilita: pozrite si, či je konkrétny model kompatibilný s počtom pastorkov vašej kazety, či zoženiete redukciu na pevnú os vášho rozmeru alebo či sa zmestí dlhšie ramienko vašej prehadzovačky.
 • komunikácia: bežné sú BT a ANT+. Niektoré verzie Windows sa nekamošia s BT, tak ak nemáte MAC, radšej kúpiť ANT+ USB kľúč. Ak máte hrudný pás len s ANT+, tak ho budete potrebovať aj kvôli nemu.
 • obsah balenia: klasika je chýbajúca kazeta, ale napr. SUITO od Elite už dostanete s ňou. Môže, nemusí byť v balení podložka pod koleso, redukcia na os, predplatné na tréningový program...
 • skladanie: ideálne je, keď netreba nič zložito skladať, montovať. Sklápacie nohy bez nutnosti vyťahovať imbus sú fajn.
 • aplikácia od výrobcu trenažéru: dobrý a užívateľsky príjemný softvér uľahčí život s trenažérom. Budete v ňom kalibrovať, nahrávať nový firmware... Niektoré umožňujú aj trénovanie.
 • náhradné diely: keď vydáva trenažér nezdravé zvuky, to sa ide človek zblázniť. Možnosť servisovania, výmeny dielov ako napr. remeň pohonu je dôležitý. Čím je silnejšie lokálne zastúpenie značky, tým je to väčšinou jednoduchšie.
 • doplnky: najčastejšie ostávajú trenažéry nevyužité z dôvodu nudy pri ich používaní. Preto doplnky ako simulácia sklonu, interaktívny vetrák či podložka pre simulovanie jazdy zo sedla potenciálne zabavia a možno vďaka nim to vo finále nevzdáte.


Sumár


Prešli sme si základy a vyšlo to na dva články. Na začiatku, keď som si to plánoval v hlave, sa to netvárilo na takto obsiahle dielo . Keď ste sa textom prepracovali až sem, tak ste si možno len potvrdili to, čo už poznáte a na trenažéri už jazdíte. Prípadne vám tieto riadky pomohli sa rozhodnúť, aký typ, model si kúpiť. Alebo sa začnete touto myšlienkou teraz zaoberať, lebo ste o všetkých možnostiach ani nevedeli. Každopádne, trenažérovanie je zaujímavý spôsob ako trénovať a udržiavať sa fit a v neposlednom rade ako pracovať na svojej vôli . A ak kúpite, vyskúšate a nesadne vám to, tak na rok v pohode predáte, ľudí čo to majú chuť vyskúšať stále pribúda a v bazári sa po dobrých kúskoch zapráši.

V našom shope môžete trenažér vyberať podľa výrobcu, ceny, či je skladom… Všetko vrátane príslušenstva na tomto odkaze.

Ako vyzerá novinka od Elite s názvom Direto X a čo všetko nájdete v balení si môžete pozrieť v tomto videu:Zdroj fotografií: zwift.com, elite.com, trainerroad.com, thesufferfest.com, saris.com

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)

Komentáre

Strenki 04.01.2020 (10:51)

thumb_up7thumb_down


Zwift bomba za mňa, som nadšený. Kto má rád online počítačové hry tak detto Najväčší "problém" mám ten, žeby som rád jazdil každý deň, ale človek si musí občas deň dva oddýchnuť aby mohol znova jazdiť. Workoutov, route exploring, skupinových jázd a pretekov je neúrekom, každý si vyberie podľa chuti. Chcete málo km alebo veľa? Není problém. Chcete rovinatú trasu alebo kopcovitú? Není problém. Jazda v skupinách sa brutálne podobá realite ... v balíku cítiť, že máte menší odpor ako keď idete sami alebo na špici. Do kopca musíte pritlačiť, ak nechcete odpadnúť. No nadšený som z toho.
Mám 3 deti a časová úspora je ohromná (stačí dať krátke gate a jazdíte). Za 1-2h mám kvalitne odtrénované, minulé roky som radšej pre zlé počasie alebo málo času/svetla a povinnosti s rodinoou sa ani nikam nedostal.

 
cepooo Strenki 04.01.2020 (15:51)

thumb_up0thumb_down


Hehe to je super citat taketo nadsenie pre trenazer Som zvedavy, ako ta to posunie, takyto trening.

 
tomasspura 03.01.2020 (14:19)

thumb_up6thumb_down


No Zwift mi pride prave ako najslabsi a vobec som mu neprisiel na chut, ovladanie na mobile chaoticke.
Bkool - tiez ovladanie strasne.
Zatial to vyzera na Rouvy alebo Kinomap, ale este stale si zvykam.
Nastastie koniec decembra aj prvy den v roku boli dost teple na to, aby sa dalo ist na bike realne .

 
cepooo tomasspura 03.01.2020 (22:15)

thumb_up0thumb_down


Asi u mna vyhrava Zwift, ze som s nim zacal a uz sa mi nechce spekulovat. Co je lepsie na tych druhych? Nech viem, mozno skusim

 
tomasspura cepooo 04.01.2020 (08:34)

thumb_up1thumb_down


podla mna realny obraz, lepsie ovladanie menu. Mozny vyber roznych tras, ci uz cesta alebo MTB trasy.
Zwift bol pre mna chaoticky, vzdy iba Watopia .
Nikdy mi nemenil odpor (to asi kvoli ERG).
Z mojho pohladu bol ten trial frustrujuci asi ako ked ti na letisku v Duesseldorfe Vodafone ponukal svoju sluzbu free wifi, na ktore sa isty cas nedalo pripojit a vzdy padalo . Jednoducho take sluzby potom vyuzivat nechces .

 
graveler tomasspura 04.01.2020 (08:55)

thumb_up4thumb_down


Tak to si teraz uplne mimo. Zwift ponuka vacsie mnozstvo svetov, nie len watopiu. Erg funguje, rovnako aj zmena zatazenia podla terenu. Grafika super (ak nemas 10 rocne PC), plynulost detto. Na tych premietaniach “realnych” tras je otravne to sekanie...

 
tomasspura graveler 04.01.2020 (09:01)

thumb_up0thumb_down


Hodnotim podla trialu, trial od inych mi ponukol XY tras, ci uz cestu alebo MTB, Zwift Watopiu a Londyn. ( nemam cestak, za wattmi sa nenahanam, pretekat s inymi tiez nemusim).
Hodnotim to z mojho pohladu. Tvoj moze byt(aj je iny).

Z mojho pohladu je trial o tom navnadit potencionalneho zakaznika na moj produkt. A to sa Zwiftu nepodarilo.
Super, ze tebe vyhovuje.

 
Zelomir tomasspura 04.01.2020 (21:23)

thumb_up0thumb_down


Zwift disponuje vacsim mnozstvom tras a svetov, tie sa menia podla kalendarneho rozpisu. Watopia je dostupna stale...

 
tomasspura Zelomir 04.01.2020 (22:16)

thumb_up0thumb_down


"sa menia" podla rozpisu.
v mojom pripade sa chcem ja rozhodnut, co budem jazdit a kedy, a nie co mi vyberie zwift.
Ale v poho, mame volbu, kazdy, co mu vyhovuje.

 
jozef.manduch tomasspura 04.01.2020 (22:33)

thumb_up0thumb_down


Mas na vyber cirka po 15tras v dvoch svetoch kazdy den, vcelku dost myslim a plus social ride resp. race alebo skupinove treningy v hocjakom svete podla toho aky ma dana race/ride prednastaveny. Ale ak ides trening tak ti je jedno aj tak svet/mapa tam sa ide podla wattow, ako v kazdej inej appke

 
airbilly 06.01.2020 (19:03)

thumb_up4thumb_down


Ja som jednoznačne zwift pozitív. Avšak ziadne tréningové plány. Väčšinou jazdím endurance skupinové jazdy, sem tam si dam preteky a som spokojný. Rocne tam dam 5000 km

 
cepooo airbilly 07.01.2020 (09:20)

thumb_up2thumb_down


to uz je kopec km!

 
Kenai 03.01.2020 (14:26)

thumb_up2thumb_down


Zabudli ste uplne na neplatene aplikacie. Nakolko su medezi nami este stale ludia ochotni sa podelit zdarma o plody svojej prace rad podporim ich usilie. Odporucam. Igrupetto https://youtu.be/b1eF-Jf93Fw
http://www.igrupetto.com/igrupetto.php?idi=en

 
graveler Kenai 03.01.2020 (20:18)

thumb_up0thumb_down


A ako ho tym podporis?

 
cepooo Kenai 03.01.2020 (22:16)

thumb_up1thumb_down


Dobre ze pises, vsetko nepoznam, ak je nieco kvalitne a zadara, tak sem s tym

 
jozef.manduch 03.01.2020 (21:42)

thumb_up2thumb_down


Skusal som rozne appky, jednoznacne Zwift vitazi, hlavne treningy. Pocas 25km trialu sa vobec neda zistit co vsetko ponuka, takze by som obetoval 15e/mesiac a vyskusal, inak som prekvapeny ake obrovske mnozstvo Cechov a Slovakov tam stretavam a stale viac a viac ich je, co zistujem aj podla Stravy.

 
Ma_Jo jozef.manduch 04.01.2020 (13:32)

thumb_up0thumb_down


Ja som skúšal trial minuly mesiac a mal som ho na 7 dní. Až po vypršaní mi ostalo 25 km.

 
jozef.manduch Ma_Jo 04.01.2020 (16:26)

thumb_up0thumb_down


Neviem, moze byt ze to je teraz takto - myslim si ze to je dostatocne na oskusanie, ja to uz dva roky pouzivam a vtedy to tak bolo.

 
N/A 03.01.2020 (12:16)

thumb_up0thumb_down


Vypni televízor, rozprávka ťa počká
Odložíme tablety
Nechceš predsa doma sedieť ako kvočka
Nápad hlavou preletí...

 
user_id N/A 03.01.2020 (17:58)

thumb_up0thumb_down


Rymovanie ti moc nejde. Chod sa radsej bicyklovat. .

 
N/A user_id 03.01.2020 (22:46)

thumb_up0thumb_down


 
N/A N/A 03.01.2020 (18:18)

thumb_up3thumb_down


no neviem co je bezpecnejsie, ci na ladovej cete - rovno pod kamion, ci na trenazeri v teplucku (kolena)??

 
N/A N/A 04.01.2020 (10:44)

thumb_up1thumb_down


u nas v lese teda kamiony nechodia

 
mijat N/A 03.01.2020 (23:50)

thumb_up2thumb_down


kks to je zle, hned po prvej vete som vedel ze to je Miro Jaros (doma 5r dcera)... ale k teme, uz skoro rok mam smart trenazer elite direto a pre mna osobne lepsia alternativa ako jazdit v zime vonku, co sa tyka aplikacii tak jednoznacne Zwift & Sufferfest

 
Ma_Jo 03.01.2020 (18:35)

thumb_up0thumb_down


Práve dnes som sa rozhodoval, či si zaplatiť Zwift alebo Trainerroad. Ako som si pozeral tréningové plány vo Zwifte, tak som narazil na video, ktoré stojí za pozretie. Chalan rieši nezmyselnú štruktúru ich plánov, aby sa jazdec nenudil. https://www.youtube.com/watch?v=xmVZshpLaqs. Netvrdím, že má pravdu, beriem ho s rezervou, ale niečo sa mi tam nezdalo keď som skúšal ich trial. Každý si urobí názor sám.

 
cepooo Ma_Jo 03.01.2020 (22:19)

thumb_up1thumb_down


Ono ta struktura je realne dodrzatelna skor pre profikov. Ked clovek robi, tak dam trening podla casu. A nezabudat na pocity, ked je blby den, nejdem na 3h, lebo plan...

 
pavur78 Ma_Jo 04.01.2020 (00:58)

thumb_up3thumb_down


Presiel som cele video, chlapik tomu asi rozumie, ja nie. Minulu zimu som absolvoval Zwift trening plan FTP builder na 12 tyzdnov - 10+2. Nemal som pocit ze som pretrenovany, naopak do sezony som siel v Maji asi ako normalne byvam v Juli resp. August. Co mu davam za pravdu tak warm up a cool down su pre mna kratke, hlavne ta ukoncujuca faza cool down. Nic ti ale nebrani si ju este potiahnut a dojazdit sa podla seba. Ked nebol cas tak som si ten tyzden upravil podla pocitu. Zwift nie je liek na to ako porazit Sagana. Kazdy nejako zacina aj oni. Mozno su niektore ich treningy nevhodne ale mna to ku podivu viac bavi ako ked som nahliadol do planu toho chlapika - ma tam v nedelu 4 hodiny. Este jedna vec ked ten chlapik "frajeri" , nepoznam ho ale prestudujem jeho plany, tak preco nenapise plan do Zwiftu podla neho. Tie plany v Zwifte pisu rozny ludia tak si nemyslim ze by ho odmietli. Ak je to hviezda resp. je v sporte uznavany tak by boli proti sebe keby ho odmietli, myslim ako Zwift. Zwift nehajim za kazdu cenu, mne vyhovuje jednu zimu som na nom stravil a bavilo ma to a vykonnostne (FTP z 260 na 281) som porastol tak mu verim. Plan som si ale vyberal podla pocitu. Ano niektore plany mi prisli cez hranu ale tam ich je xx. tuto zimu pojdem to co vlani ale si vyssou hodnotou FTP. Este jedna vec ked som sa citil nie na 100% tak som si pred jazdou FTP znizil , mozes to aj pocas jazdy a posunie sa ti cely trening. Pre mna to je jedina moznost ako travit zimu, clenok mam po uraze v stave ako je - behat len opatrne, v lese vobec len na rovnej ceste, xx dni ty byva smog , castom som sa liecil min. 14 dni s prieduskami - indoor je pre mna zalata cesta, vlani ani raz chory.

 
Ma_Jo pavur78 04.01.2020 (10:32)

thumb_up1thumb_down


Chalan robí osobného trénera, preto chce Zwift trošku "znehodnotiť", aby si nalákal ľudí na trénovanie. Preto som aj písal, že ho beriem trošku s rezervou. Na každého fungujú iné tréningové metódy a nedá sa jednoznačne povedať ktorá metóda človeku viac sadne/vyhovuje. Treba dať aj na pocity. Človek si sám musí nájsť to svoje, ktoré mu sadne. Keď som skúšal ich trial, tak mi prišiel warm up hneď príliš ťažký. Po prečítaní pár recenzií som nakoniec šiel do TrainerRoad, no už teraz musím povedať, že mi chýba ta "zábavná" prezentácia Zwiftu.

 
N/A 04.01.2020 (08:58)

thumb_up0thumb_down


Sú tam aj tréningy v z2 z3 kde jazdí skupinka ľudí spolu?

 
jozef.manduch N/A 04.01.2020 (09:39)

thumb_up0thumb_down


Jasne od 0.8 w/kg az po 5w/kg, podla toho ako sa citis

 
Kolenko257 05.01.2020 (10:54)

thumb_up0thumb_down


Ahojte su vo Zwifte aj realne trate? Myslim tym napriklad nejake slavne stupanie z TdF ci Gira? 🙂 alebo je tam vsetko vymyslene? A da sa do Zwift-u nahrat aj svoje GPS? Diky za rady

 
jozef.manduch Kolenko257 05.01.2020 (12:53)

thumb_up1thumb_down


Ahoj, su aj realne aj vymyslene, je tam Richmond, Innsbruck, London napr., bola tam aj otvaracia casovka Gira resp. je. Nahrat GPS sa neda.

 
Strenki Kolenko257 05.01.2020 (15:48)

thumb_up1thumb_down


Ako píše Jozef, sú tam okruhy MS v cestnej cyklistike (Innsbruck, Richmond, Yorkshire) alebo z olympiády (Londýn 2012 a slávny Box Hill)
Zo stupaní z World Tour pretekov je tam reálny zatiaľ iba 1 a to Alpe du Zwift https://zwiftinsider.com/massive-alpe-du-zwift-climb-released/
Ostatné kopce sú virtuálne, Volcano KOM, Epic KOM (ten sa dá isť oboma smermi hore) atď ...

 
Cykloturista 05.01.2020 (15:00)

thumb_up0thumb_down


A dá sa do niektorej inej aplikácie nahrať moja trasa s GPS? To by asi muselo byť niečo na spôsob GOOGLE STREET a trasa by musela viesť po už zaznamenanej a spracovanej lokalite. Neviem si predstaviť že by som si nahral napr. hrebeňovku Karpát (GPS aj video) a v aplikácii ju mohol znovu a znovu prechádzať.

 
jozef.manduch Cykloturista 05.01.2020 (15:36)

thumb_up0thumb_down


Urcite da - napr. Tacx, avsak video asi necakaj

 
yojo jozef.manduch 10.01.2020 (18:06)

thumb_up1thumb_down


Neskusal som to, ale vratane videa, by to malo by to ist s viac aplikaciami. Napriklad Kinomap alebo Bkool.

https://www.kinomap.com/en/
https://www.bkool.com

 
Stenlyk Cykloturista 17.10.2020 (17:02)

thumb_up1thumb_down


Trocha neskôr reagujem no až teraz som to čítal. Do aplikácie Rouvy sa dá nahrať GPS + video.

 
Stenlyk 17.10.2020 (18:04)

thumb_up0thumb_down


V tomto článku mi chýba opis viacerých aplikácií na indoor trening. Je tu v podstate spomenutá len jedná aplikácia a pritom ich je dosť veľa. Napr. Rouvy, FulGaz, VirtuGo, Trainer Road, Sufferfest, Xert, Velopro, RTG Cycling, Maximum Trainer.

 
kubbecc 15.11.2020 (19:58)

thumb_up0thumb_down


Dala by sa nejaká tato aplikácia (program) spojazdniť iba snímačom kadencie ?

 
Stenlyk kubbecc 16.11.2020 (11:39)

thumb_up0thumb_down


Vyskúšal som pedálovať dozadu. Čiže kadencia bola. Simulátor však stál. Do aplikácie sa dostane iba údaj rýchlosti otáčania pedálov a to je málo aby sa z toho dala určiť rýchlosť - simulácia pohybu. Mal by tam byť ešte aj snímač otáčania kolesa.

 
tmajcin 01.12.2020 (18:39)

thumb_up0thumb_down


Ahojte na ktorú Appku mi bude postačovať snímač kadencie a rýchlosti na kolese?

 
cepooo tmajcin 02.12.2020 (09:12)

thumb_up1thumb_down


Skoro na kazdu...

 
tmajcin cepooo 02.12.2020 (10:25)

thumb_up1thumb_down


Ďakujem

 
Pridaj komentár