Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

118 komentárov

redakcia 04.01.2020 36 fotografií   Mtbiker Centrum Sezona 2020 Unboxing Horska Cyklistika Cannondale Novinky Cyklistika

Prevedenie s označením 6 je základným vyhotovením modelu Scalpel Si a ťaží z vývoja, ktorý zaplatia drahší bračekovia.

 

Scalpel s označením Si (System Integration) patrí do rodiny XC jazdenia. Na top prevedení tohto modelu sa preteká vo svetovom pohári MTB (Avancini, Fumic...) a Scalpel č. 6 to využíva. Má rovnakú koncepciu rámu, pruženia a rovnaká je aj jeho geometria. Rozdiel je v použití iných materiálov a komponentov.

Ak budete hľadať Scalpel, stretnete sa aj s označením SE (Specially Equipped), čo je všeobecné označenie značky pre modely, ktoré boli vybavené s ohľadom na komfort a hravosť pri jazdení a tieto bicykle majú robustnejšie obutie, širšie ráfiky, ľahšie prevody... Takže model Si je XC bike a model SE je trail a all-mountain bike. Človek aby si bral slovník k takýmto popisom .

Špecifikácia
Unboxing


Krabica v klasickom prevedení Cannondale. Pri veľkosti bikov a pri potrebnom zabalení sa občas zdá, že sa to tam všetko nemôže zmestiť. Čo však treba povedať, že len veľmi sporadicky sa stane, že by sa bike prepravou poškodil.Všetko je zabalené, chránené pred poškodením.Najčastejšie použitý materiál je plast a občas nájdete aj takéto gumičkové vychytávky.Dobrým zvykom je, že výrobcovia do balenia dávajú všetko potrebné a na montáž vám postačujú štandardné nástroje. Je možné si nechať bike poslať od nás aj zložený, ale priemerne zdatný cyklista dokáže bike skompletizovať sám.Na finálne zatiahnutie je lepšie použiť momentový kľúč, v tomto prípade netreba ani špeciálny kľúč na montáž kotúčov. Stačí torx skrutkovač. Brzdy sú od Shimana, vpredu 180 mm a vzadu 160 mm kotúč.Na hliník je Cannondale špecialista. Ich marketingové oddelenie túto zručnosť dokáže aj pomenovať. SmartForm C1 je spôsob výroby, kedy sa z rámu odstraňuje prebytočný materiál a zadná stavba Zero pivot je eliminácia čapov s cieľom ušetriť hmotnosť a zlepšiť bočnú tuhosť. K nej patrí aj Carbon Link, čo je jediné miesto, kde sa na tomto biku nachádza aj karbón.Pruženie tu máme klasické XC, a to 100 mm vpredu aj vzadu od značky RockShox. Predná vidlica Reba má dokonca zamykanie na riadidlách, tlmič Monarch ovládate jeho páčkou.Pohon je od Sramu, 1x12 v prevedení SX a NX.Ráfky od WTB, plášť vpredu Schwalbe Racing Ray a vzadu Schwalbe Racing Ralph Performance, oba 29 x 2.25.Doplnky ako sedlovka, sedlo, riadidlá a predstavec od materskej značky, všetko spolu zapadá a ladí.Toto čierne prevedenie je vkusne decentné a minimalistické, takýto bike sa nezunuje a nepodľahne módnym vlnám.Vzhľadom na cenu a použité komponenty je zaujímavá aj hmotnosť.Geometria


Vyrábajú sa 4 veľkosti.Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 299 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, kde sú aj ďalšie verzie modelu Scalpel na rok 2020 od Cannondale.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicyklaV našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

hasufeal 04.01.2020 (12:17)

6


Canon bez Lefty, nie je Cannon. 🤗

A veru, keď tak, tak len v karbone. A myslím, že dizajnovo boli predchodcovia omnoho krajší.

 
misko_hrasko 04.01.2020 (10:50)

5


ten prechod z hlavovej trubky na krk vidlice je riadna grcanica

 
katko misko_hrasko 05.01.2020 (08:18)

0


tak pri tomto modeli je to daň za to, že ten rám je robený pre lefty...

 
macky 04.01.2020 (12:28)

5


Scalpel je pecka!!! Ľahkosť jazdy a neskutočná obratnosť. O pohodlí ani nehovorím.Je to ako vznášadlo...čím vyššia rýchlosť-tým viac sa to prejaví.

 
N/A 04.01.2020 (11:03)

2


Tak škaredý drahý bike som už dávno nevidel.

 
martin81 04.01.2020 (14:26)

1


Mám model 2019 kupovaný vo výpredaji. Moje postrehy asi takého: brzdy rovno meniť, rovanko aj kolesá kde sa dá ľahko ušetriť 0,5kg! Čo som bol prekvapený, bola práca zadnej stavby, citlivosť pre mňa po prechode z HT veľmi slušná. V stojkách keď tomu prij... zadná stavba stuhne a nejde do zdvihu, čo ma veľmi príjemne prekvapilo. Kúpu určite neľutujem, avšak bolo to za citeľne nižšiu cenu

 
motopalic 04.01.2020 (21:14)

1


14kg xc bajk za také loooove. No naparádu....... Ľudia nemáte niekto zbytočných 2300€? Už teraz slintam nad tým karbónovým váhadlom. To isto spapá všetko 🤭 ... Vyzerá že konštruktéri rátajú s tým že brzdy ani nebude treba keď tam je také blato 180/160 .... To je asi joke... Ale nie srandujem. Bajk sa mi páči ale keby to malo byť osadené na skutočné použitie tak asi 5k by mi nestačilo isto.....😔

 
Adam230 04.01.2020 (19:20)

0


Myslím si, že za tu cenu sa dá zohnať aj lepší bajk

 
Pridaj komentár