Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Prevedenie s označením 6 je základným vyhotovením modelu Scalpel Si a ťaží z vývoja, ktorý zaplatia drahší bračekovia.

Scalpel s označením Si (System Integration) patrí do rodiny XC jazdenia. Na top prevedení tohto modelu sa preteká vo svetovom pohári MTB (Avancini, Fumic...) a Scalpel č. 6 to využíva. Má rovnakú koncepciu rámu, pruženia a rovnaká je aj jeho geometria. Rozdiel je v použití iných materiálov a komponentov.

Ak budete hľadať Scalpel, stretnete sa aj s označením SE (Specially Equipped), čo je všeobecné označenie značky pre modely, ktoré boli vybavené s ohľadom na komfort a hravosť pri jazdení a tieto bicykle majú robustnejšie obutie, širšie ráfiky, ľahšie prevody... Takže model Si je XC bike a model SE je trail a all-mountain bike. Človek aby si bral slovník k takýmto popisom .

Špecifikácia
Unboxing


Krabica v klasickom prevedení Cannondale. Pri veľkosti bikov a pri potrebnom zabalení sa občas zdá, že sa to tam všetko nemôže zmestiť. Čo však treba povedať, že len veľmi sporadicky sa stane, že by sa bike prepravou poškodil.Všetko je zabalené, chránené pred poškodením.Najčastejšie použitý materiál je plast a občas nájdete aj takéto gumičkové vychytávky.Dobrým zvykom je, že výrobcovia do balenia dávajú všetko potrebné a na montáž vám postačujú štandardné nástroje. Je možné si nechať bike poslať od nás aj zložený, ale priemerne zdatný cyklista dokáže bike skompletizovať sám.Na finálne zatiahnutie je lepšie použiť momentový kľúč, v tomto prípade netreba ani špeciálny kľúč na montáž kotúčov. Stačí torx skrutkovač. Brzdy sú od Shimana, vpredu 180 mm a vzadu 160 mm kotúč.Na hliník je Cannondale špecialista. Ich marketingové oddelenie túto zručnosť dokáže aj pomenovať. SmartForm C1 je spôsob výroby, kedy sa z rámu odstraňuje prebytočný materiál a zadná stavba Zero pivot je eliminácia čapov s cieľom ušetriť hmotnosť a zlepšiť bočnú tuhosť. K nej patrí aj Carbon Link, čo je jediné miesto, kde sa na tomto biku nachádza aj karbón.Pruženie tu máme klasické XC, a to 100 mm vpredu aj vzadu od značky RockShox. Predná vidlica Reba má dokonca zamykanie na riadidlách, tlmič Monarch ovládate jeho páčkou.Pohon je od Sramu, 1x12 v prevedení SX a NX.Ráfky od WTB, plášť vpredu Schwalbe Racing Ray a vzadu Schwalbe Racing Ralph Performance, oba 29 x 2.25.Doplnky ako sedlovka, sedlo, riadidlá a predstavec od materskej značky, všetko spolu zapadá a ladí.Toto čierne prevedenie je vkusne decentné a minimalistické, takýto bike sa nezunuje a nepodľahne módnym vlnám.Vzhľadom na cenu a použité komponenty je zaujímavá aj hmotnosť.Geometria


Vyrábajú sa 4 veľkosti.Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 299 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, kde sú aj ďalšie verzie modelu Scalpel na rok 2020 od Cannondale.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicyklaV našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 10 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Je krásne sledovať, ako sa cyklistika vyvíja a ako vznikajú jej nové kategórie. Jednou z tých mladších je trailové jazdenie, all mountain biky, kde ide najmä o radovánky.
Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Univerzálne bicykle sú stále populárnejšie. Tento v hliníku je so zaujímavou cenou a má našincovi čo ponúknuť.
Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Šedá myška by to bola, ak by sme pri tejto farbe videli klasický bike bez motora. Teraz tu však máme slušný pohon, takže zdrobneniny nie sú na mieste.
keyboard_arrow_up