Test: Lezyne MACRO EASY GPS - dostupný a plný funkcií

Test: Lezyne MACRO EASY GPS - dostupný a plný funkcií

Dnes sa už bez záznamu na Strave výjazd ani nepočíta, no cyklocomputer môžu byť stále pre niekoho príliš drahý “špás”.

Lezyne preto prišiel s ideálnym pomerom cena a výkon - dal mu názov MACRO EASY GPS a my sa naň pozrieme bližšie v tomto článku.Unboxing


Po otvorení krabičky na vás vykukne ako prvý šikovný malý prístroj, pod ním sa nájde už len pár dôležitých drobností. Micro USB nabíjací kábel, držiak na predstavec a 4 gumičky na uchytenie držiaka. Montáž na predstavec bola jednoduchá a umiestnenie mi plne vyhovovalo, keďže som mal celý čas na očiach potrebné údaje. Jednoduchá demontáž po výjazde je zabezpečená systémom - zatlačenie a pootočenie v protismere hodinových ručičiek.Lezyne MACRO EASY GPS som jazdil primárne na gravel biku, takže dostal naozaj otestované aj pri otrasoch. Uchytenie pomocou gumičiek sa neposúvalo ani netočilo. Držalo to pekne na svojom mieste.Nastavenie a upload trás


MACRO EASY GPS bol vyvinutý pre jednoduché používanie a nastavenie. Je ideálny pre každého jazdca, ktorý si želá len nahrať jazdu a následne zobraziť svoje štatistiky. Žiadne zložité nastavenia, žiadna komunikácia s aplikáciami v telefóne, žiadne špeciálne dáta, ktoré využívajú len špičkoví športovci. Jednoduché riešenie pre cyklistu, ktorý chce jazdiť a vidieť údaje o jazde. Vďaka jednorázovému nastaveniu zariadenia si môžete okamžite vychutnávať jazdu, nie je nutné tráviť čas nad rozsiahlymi postupmi v používateľskej príručke.Funkcia „Breadcrumb trail“ zobrazí trasu po jednotlivých krokoch, umožňuje spätnú navigáciu na ktorýkoľvek zaznamenaný kľúčový bod. Nahrávanie trasy je možné len cez počítač a USB kábel. Na stránke Lezyne.com sa zaregistrujete a v kolónke GPS root uploadujete záznam z computra. Je možné spárovanie so všetkými používanými aplikáciami.

Oceňujem aj výborný prehľad štatistík svojich jázd, grafy a pod.Displej


Viditeľnosť displeja je výborná aj na slnku a je možné si nastaviť aj jeho kontrast. Pri jazde sa rozhodnete, aké údaje chcete mať na displeji. Minimálne sú to dva údaje a maximálne osem. V menu si samozrejme nastavíte, aké konkrétne údaje to budú. Zariadenie nahrá kompletný záznam údajov GPS s možnosťou Bluetooth pripojenia k snímačom srdcovej frekvencie a/alebo snímačom rýchlosti či kadencie. To znamená, že mobil ani appku so zariadením nespárujete, snímače však áno. Jediná vec, čo mi chýbala, bol údaj nastúpaných metrov, zaujímavé bolo ale, že údaj aktuálnej nadmorskej výšky tam bol. Po nahratí záznamu mi ale nastúpané metre už ukázalo. Údaje o nadmorskej výške však nie sú z barometrického výškomera. Displej je aj vybavený podsvietením, ktoré využijete najmä v horších svetelných podmienkach a nemusíte sa tak báť o svoje údaje počas jazdy.Funkcie a výdrž batérie


Pár funkcií som už spomínal vyššie, ale aby sme to mali pekne pokope, tak si to zopakujeme. MACRO EASY GPS zhotovuje záznam jazdy, takže údaje ako prejdené kilometre, rýchlosť, priemerná rýchlosť, aktuálna nadmorská výška, teplota prostredia sú samozrejmosť. Funkcia „Breadcrumb trail“ zobrazí trasu po jednotlivých krokoch, umožňuje spätnú navigáciu na ktorýkoľvek zaznamenaný kľúčový bod. Ak chcete merať kadenciu, tep alebo snímač rýchlosti, je možné ich pripojiť cez Bluetooth. Satelit nájde toto zariadenie pomerne rýchlo (v priebehu minúty), GPS občas vypadáva v lese a prejavuje sa to tým, že rýchlosť nie je v danú chvíľu aktuálna. V trekovaní v appke sa to absolútne nijak neprejavilo. Ak by ste očakávali aj plnohodnotnú navigáciu, tak vás musím sklamať. Ako som písal, tento cyklopočítač je primárne určený na zhotovenie záznamu trasy, poprípade naviguje po jednotlivých krokoch, ktoré si stiahnete pred jazdou z PC.Za veľké pozitívum hodnotím určite výdrž batérie, je všeobecne známe o Lezyne, že ich zariadenia majú skvelú výdrž. Výrobca udáva až 28 hodín, čo by sa mohlo skvele hodiť pre borcov, ktorí chcú mať istotu v GPS zázname počas plnenia výzvy akou je napríklad náš Gerlaching alebo Everesting.Plusy

  • výdrž batérie
  • cena
  • jednoduché nastavenia
  • odolnosť
  • možnosť pripojenia ďalších meračov
  • pomer cena a výkon

Mínusy

  • nie je možnosť spárovať s mobilom cez appkuLezyne MACRO EASY GPS je cyklocomputer za ľudovú cenu, ktorý vám poskytuje všetky potrebné údaje na vašom výjazde, s ktorými sa neskôr môžete pochváliť na Strave. Je spoľahlivý, odolný a s veľkou výdržou batérie.

Odporučil by som ho každému, komu nevadí, že si záznam bude musieť nahrávať cez PC až doma, no za veľmi priaznivú cenovku cca 80 € dostanete naozaj veľa muziky. Viac sa dozviete na stránke distribútora Sloger.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 21 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Panaracer Gravelking SS - rýchly a odolný

Test: Panaracer Gravelking SS - rýchly a odolný

Často sa stretávam s názorom, že gravel je na asfalte veľmi pomalý, keďže má širšie gumy s agresívnejším vzorom. No dá sa to veľmi rýchlo vyriešiť nahodením nejakých "slikov". Prvý výjazd mimo asfalt vás však donúti zamyslieť sa.
Test: Lezyne Super PRO GPS – cyklopočítač so slušnou výdržou

Test: Lezyne Super PRO GPS – cyklopočítač so slušnou výdržou

Jedna z prvých vecí, ktorú som si hľadal do výbavy, keď som s cyklistikou začínal, bol cyklopočítač. Veď všetci chceme poznať údaje z jazdy, prejdený počet kilometrov a podobne. Lezyne Super PRO GPS však toho ponúka ďaleko viac.
Test: Lezyne Minipumpa Pocket Drive SET - všetko pokope

Test: Lezyne Minipumpa Pocket Drive SET - všetko pokope

Ako mať všetko na opravu defektu pokope, v kvalitnom vyhotovení a tiež s možnosťou uchytenia na bike?
keyboard_arrow_up