Reportáž: MTB Singletrack Maratón Košice - ako chutí 45 km singletrailov na pretekoch

Reportáž: MTB Singletrack Maratón Košice - ako chutí 45 km singletrailov na pretekoch

Spojenie lokálnych trailov a maratónu je u nás pomerne ojedinelá kombinácia, ale pre mňa hlavný dôvod, prečo každoročne cestujem na východ.

Na úplne prvých ročníkoch som chýbal, pretože cestovanie až takmer do Košíc ma veľmi nelákalo. Pred pár rokmi som sa rozhodol konečne dobehnúť na základe rozprávania chalanov, s ktorými sa stretávam po akciách a skúsiť tento maratón. No a odvtedy si sezónu bez tohto podujatia už neviem predstaviť .

Čo ma presvedčilo? V prvom rade skvelá trať a výborná organizácia. Navyše maratón býva zaradený do UCI Marathon Series, takže sa môžete tešiť aj na výbornú konkurenciu. Tento rok ju ale trochu očesala korona, najmä o výborných maďarských jazdcov. Každopádne medzi ženami tento rok nechýbala vicemajsterka sveta v maratóne, Blaža Pintarič zo Slovinska. V mojom prípade ide ale hlavne o trať a myslím, že všetko najlepšie pochopíte z videa. Keďže držiak na rajdy zostal nedopatrením doma, vzal som na preteky hruďák a budete tak mať zmenu .Pôvodne som myslel, že ešte spravím aj klasický článok, ale to by bolo už len nosenie dreva do lesa . Do videa som ale doplnil názvy hlavných singletrailov, ktoré sme na maratóne prešli. Spadajú pod tzv. KE.CY alebo aj Košické cyklotraily. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, odporúčam pozrieť pekne spracovanú stránku.

Z nich ale neskôr pribudne ešte jedno video. V nedeľu som sa vybral s organizátorom maratónu Tomim Hauserom a chalanmi z KE.CY na ďalší výjazd, počas ktorého mi ich detailnejšie predstavili a prešli sme si aj také, ktoré na maratóne neboli. Takže ešte sa môžete neskôr tešiť na extra nášup jazdenia z východu .Musím povedať, že podobné spojenie maratónu a oficiálnych trailov je výborná symbióza. Práve vďaka maratónu som sem nakoniec došiel a následne objavil aj možnosti jazdenia v okolí. No a fungovať to môže aj opačne, pričom preteky sa môžu spoľahnúť na skutočne zábavnú trať. Opäť dôkaz, že sa to dá a v Košiciach môžu byť na svoje single aj maratón hrdí.
report_problem Našiel si v texte chybu?

CST Singletrack MTB marathon Košice - UCI MTB Marathon Series - 12.9.2020

calendar_today 12.09.2020
label MTB - maratón
place Košice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up70thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

KE.CY alebo skvelé jazdenie priamo nad Košicami

KE.CY alebo skvelé jazdenie priamo nad Košicami

Poďte si s nami zajazdiť na Košické cyklotraily, ktoré ponúkajú výborné jazdenie pre všetkých a to doslova nad mestom.
Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

To fakt je majstrák sveta v bike maratóne „starých chrenov“? A kde to bude? Tieto otázky som položil Tomášovi Hauserovi na maratóne v Raji, keď sa ma pýtal, či sa chcem zúčastniť.
Video: MTB Singletrack Maratón Košice - 50 km singlov na východe play_arrow

Video: MTB Singletrack Maratón Košice - 50 km singlov na východe

Výborná trať nemusí mať nutne na papieri extrémne parametre. O tom svedčí aj tento maratón, ktorý bol tento rok zaradený do maratónskej série UCI.
keyboard_arrow_up