Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

thumb_up16thumb_down 2 komentáre

redakcia 15.07.2020   Sezona 2020 Ceska Republika Slovensko Cestna Cyklistika Triatlon Preteky Piestany Pozvanka

Počas prvej augustovej soboty sa v Piešťanoch v jeden deň odohrajú tak Majstrovstvá Slovenskej, ako aj Českej republiky v dlhom triatlone spolu s Czechmantour 2020 - navyše s medzinárodnou účasťou elitných pretekárov a neopakovateľnou atmosférou.

 

O čo ide?


Asi len málo cyklistov okúsilo náročnosť, podmanivosť a heroickosť tzv. dlhého triatlonu, ktorý mnoho z nás pozná pod pojmom Ironman. Pre menej znalých, ide o trať s celkovou dĺžkou 226 km (respektíve polovičný so 113 km), ktorý pozostáva z troch disciplín - plávania, cyklistiky a behu, a to v nasledujúcom pomere: 3,8 km - 180 km - 42,2 km.Erdinger Slovakman oslávi tento rok už 18. narodeniny, vďaka čomu sa radí k stáliciam v rámci Slovenska, ale aj okolitých štátov. Súčasná situácia vyradila mnohé podujatia a okresala kalendáre triatlonových nadšencov - napríklad sa zrušili májové Majstrovstvá Českej republiky v dlhom triatlone, čo malo za následok, že sa toto podujatie prenieslo práve k nám, na Erdinger Slovakmana.To v konečnom dôsledku znamená, že tohtoročná štartová listina je nabitá elitnými pretekármi, ktorí sa určite pokúsia zdolať ešte aktuálny rekord trate, 8:23:23, ktorý už 2 roky drží Tomáš Řenč z Českej republiky. Na štarte tak uvidíte nielen Slovákov, ale aj silné zastúpenie práve z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Belgicka, Rakúska, Luxemburska alebo aj Španielska či Slovinska. A do Piešťan príde okrem iných aj slovenská reprezentantka Aya Stevens.Okrem jednotlivcov sa na podujatie môžu prihlásiť aj tímy - štafety. Tie musia pozostávať z 3-4, respektíve 5-6 členov. V súčasnosti je prihlásených vyše 30 odvážlivcov, ktorí si vzájomne dopomôžu k zdolaniu tejto neľahkej trate.

Kedy a kde?


Stretneme sa 1. augusta 2020 v Piešťanoch v Lodenici. Deň predtým, teda v piatok 31. júla je pripravená prezentácia a poučenie pretekárov. V samotný deň pretekov si budete musieť značne privstať, keďže štartový výstrel zaznie už o 7:00 (jednotlivci) a 7:10 (štafety). Každá disciplína má okrem stanovenej dĺžky aj časové obmedzenie.

Prvé plávanie je limitované na 2 hodiny, teda do 9:00. Cyklistická časť je o čosi dlhšia, dovoľujúca pretekárom bojovať až do 17:00. Záverečnou bodkou je maratónska trať behu s limitom do 00:00 (2. augusta). Predpokladaný príchod víťaza do cieľa je stanovený približne na 15:30, s vyhlásením výsledkov až o 23:10.Vďaka MTBIKER shopu môžeme podporiť aj túto akciu


MTBIKER venuje trom najrýchlejších cyklistom, ktorí dokončia celé preteky, kupóny do nášho shopu v hodnote 150 €, 100 € a 50 €. Erdinger Slovakman je len jedna z mnohých akcií, ktoré podporujeme vďaka vám a tomu, že nakupujete u nás. Spoločne s nami tak už dlhodobo prispievate k rozvoju cyklistiky na Slovensku. Tento rok napríklad podporíme okrem tohto podujatia aj viaceré ďalšie cykloakcie celkovou sumou viac ako 10 000 €.Ak chcete vidieť kvalitné triatlonové preteky s nabitou štartovou listinou, tak si naplánujte návštevu Piešťan na 1. augusta a vychutnajte si tieto športové výkony naživo. Viac informácií získate na stránke Erdinger Slovakman, na ich Facebookovej stránke alebo Instagrame.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Okuliare)

Komentáre

lakko 15.07.2020 (10:26)

thumb_up1thumb_down


Opravte si chybu v texte:" napríklad sa zrušili májové Majstrovstvá Českej republiky v dlhom maratóne" Spravne ma byt triatlone a nie maratone

 
Habci lakko 15.07.2020 (10:52)

thumb_up0thumb_down


Dobry den, dakujeme za upozornenie. Malý preklep. Už sme to upravili.

 
Pridaj komentár