Test: Craft PRO - dokonalý štrkový set

Test: Craft PRO - dokonalý štrkový set

Nebudem vám klamať, aj mne sa už niekedy zdá testovanie piateho setu gravel oblečenia za rok trochu prehnané. Veď toľko tých rozdielov medzi výrobcami predsa nemôže byť.

Každý sa snaží použiť iba kvalitné materiály, držať krok s dobou a sem-tam zladiť farebné kombinácie s práve prebiehajúcim trendom. Alebo sa nájde aj niečo iné? Niečo, pri čom by som si povedal, toto som ešte nemal? Toto riešenie je naozaj super a prečo takéto nepoužívajú aj ostatní?Na druhej strane, za tie roky už presne viem, čo od dresu alebo nohavíc očakávam. Viem, ktoré veci by som na tej-ktorej značke zmenil alebo vylepšil. Jedného dňa sa tak pred dverami objavil balíček od Craftu. Čo teda vie ponúknuť tento švédsky gigant?Dres PRO Gravel SS


Pred testom som dostal možnosť vybrať si farbu. Dres sa ponúka v šedej a oranžovej. Keďže ja sa veľmi rád odlišujem od davu, tak vás neprekvapí môj výber. Naživo je to skôr jemne broskyňová s oranžovými rukávmi, doplnená o čierne prvky. Vskutku krásna a trendová farebná kombinácia, do ktorej som sa zaľúbil na prvý pohľad.

DRES PRO Gravel SS

Dres je vyrobený z veľmi ľahkých, elastických a trvácnych materiálov. Po oblečení ani neviete, že na sebe máte nejaký dres. Pot je z pokožky a látky odvedený rýchlo, ani si nestihnete uvedomiť, že sa potíte.

DRES PRO Gravel SS
Ak ste ten typ, ktorý všetko nosí v drese, tak toto bude niečo pre vás.


Ďalšou do očí bijúcou vecou je absencia golierika. Na chvíľu ste sa aj vy zamysleli, že? Na druhý pohľad je to veľmi praktické, nič vás na krku netlačí, keď je zips plne zapnutý. Naopak dres menej lieta vo vetre pri rozopnutom zipse.

dres PRO Gravel SS

Na pleciach sa nachádzajú silikónové prúžky, aby sa vám nešmýkali popruhy ruksaku. Silikónu je dostatok aj na spodnom zadnom leme. Ten drží za jazdy presne tam, kde ho dáte.

dres PRO Gravel SS

V podpazuší potom výrobca vsadil sieťovinu celkom veľkorysých rozmerov pre optimálny teplotný komfort. Aj v tých naozaj bláznivých teplotách, aké sa poslednú dobu na našom území vyskytujú, je dres príjemný a vôbec nemám pocit zbytočného prehrievania.Na prednom ľavom paneli je náprsné vrecko s neviditeľným zipsom, aby zbytočne nerušil. To je vnútri sieťované a popravde, použil som ho iba raz na doklady. Ak ste ten typ, ktorý všetko nosí v drese, tak toto bude niečo pre vás. Vzadu sa totiž nachádza až päť vreciek. Tri regulárne tak, ako sme zvyknutí pri väčšine dresov. Jedno na pravej strane na zips. Veľkosťou je však podobné tomu vpredu, a tak je to skôr vrecko na doklady alebo peniaze.

dres PRO Gravel SS

Čo ma však veľmi potešilo, je jedno obrovské sieťové vrecko, nachádzajúce sa na tých troch už spomenutých. Neviem presne, aké s ním mal výrobca zámery, ale podľa mňa je to úplne ideálne vrecko na bundu. Keď máte vrecko plné, zvyšné tri sú stále použiteľné. Takto brilantné riešenie som ešte na drese netestoval a musím povedať, že som si ho veľmi obľúbil.

dres PRO Gravel SSdres PRO Gravel SS


Ak by som hľadal nejaké negatívum, bude to asi absencia reflexných prvkov. Výrobca sa asi spoliehal na prenikavú farbu alebo fakt, že gravel jazdci predsa chodia viac necestou a reflexné prvky im netreba. Osobne to neberiem ako závažnú vec, nakoľko jazdím vždy so svetlami, ale myslím, že by z nich „neubudlo", keby ich tam dali.

dres PRO Gravel SS

Inak dres nemá žiadnu chybu. Jazdím v ňom skoro stále. Za tých pár týždňov sme už nejaký ten ľahší či ťažší výlet spolu absolvovali a drží sa skvele. Materiál je veľmi príjemný na nosenie, ale extrémne trvácny. Práve teraz, keď je všetko „prerastené", tak nie je výjazdu, že by som sa o nejaké konáre alebo malinčie „nedriapal". Na drese sa to však zatiaľ neodzrkadľuje.

„Bibsy" Pro Gravel


Traky sú príjemne široké a nie je problém jazdiť aj dlhé hodiny bez pocitu obmedzovania alebo tlačenia.
Už som to niekde písal, ale rád to zopakujem. Ak vám gravel učaroval ako mne, tak určite musíte mať šortky určené na gravel. Prečo? Keď už pre nič iné, tak tie vrecká vás musia presvedčiť. Craft ponúka celkovo štyri. Jedno veľké na bedrách. To pojme naozaj veľký náklad. Ja tam s obľubou nosím niečo pod zub ako banán alebo gélik. Skúšal som aj mobil a peňaženku, avšak tým, že sa viem celkom dobre spotiť, tak sa im tam dvakrát nepáčilo. Vrecko je celé zo sieťoviny, tak sa zbytočne nepotím, keď je prázdne.

Bibsy Pro Gravel

Ďalšie vrecká nájdeme po stranách nôh. Na pravej dokonca zdvojené. Na tej ľavej potom jedno obyčajné. Vyrobené sú opäť zo sieťoviny. Tá je extrémne odolná a zatiaľ nevykazuje žiadne známky poškodenia ani natiahnutia, a to tam odkladám naozaj všeličo.

Bibsy Pro Gravel

Na pravej strane je to väčšinou mobil, ktorý sa tam poľahky zmestí aj napriek tomu, že je to riadna „lopata". Na druhej strane zase nájde miesto GoPro alebo ho pri dlhších výjazdoch používam ako kôš.

Bibsy Pro Gravel
...kvalitné kúsky z veľmi dobrých materiálov, a ako poznám Craft, tak tieto vám vydržia naozaj dlho.


Materiál je veľmi príjemný a nikde nič netlačí, aj keď strih je viac slim. Nohavice znesú aj trošku viac nešetrné zaobchádzanie, predsa len je to model určený na gravel, a tak je predpoklad, že budete jazdiť aj lesom. Kadejaké malinčie a strety s vegetáciou nezanechali na nich žiadnu stopu.

Bibsy Pro Gravel

Vďaka silikónovej potlači na lemoch sa nohavice vôbec neposúvajú. Traky sú príjemne široké a nie je problém jazdiť aj dlhé hodiny bez pocitu obmedzovania alebo tlačenia. Vzadu sú spojené opäť sieťovinou, aby ste sa zbytočne nepotili.

Bibsy Pro Gravel

Veľmi chválim aj predný diel. Ten je dlhší, a tak efektne prekryje moje brucho a drží ho na mieste. Aj pri všelijakých pohyboch alebo rozbitom teréne sa mi nestalo, že by sa nohavice posunuli a vyliezlo mi brucho. Nechápte ma zle, nemám žiadny „pivný kotlík“, ale niektoré nohavice ma vedia pekne tlačiť práve na bruchu.

Bibsy Pro Gravel

Za zmienku stojí aj Infinity C1 vložka. Je to to najlepšie, čo Craft ponúka, určené pre profi použitie. Musím uznať, že aj po výjazdoch, ktoré trvali dlhšie ako osem hodín, som mal pocit, ako keby som práve vyskočil na bicykel. Zatiaľ asi najlepšia vložka, akú som mal možnosť jazdiť.

Páči sa mi aj čierne farebné prevedenie s decentným oranžovým lemom na bočných vreckách. Pri svojich 185 cm a 85 kg som zvolil veľkosť L a všetko sedí, ako má.

Bibsy Pro Gravel

Craft nesklamal


Niekedy sú tie trendy „na figu" a len sa zbytočne zapĺňa trh vecami, ktoré nikto nechcel. Pri gravel segmente mám však pocit, že toto bolo práve to, na čo som čakal, čo ma naozaj chytilo za srdce, keď som sa v tej cyklistike opäť našiel. Každým ďalším testom takýchto vydarených kúskov sa utvrdzujem v tom, že ten gravel je naozaj pre mňa to „pravé orechové“.

Tak, ako všetko v cyklistike, aj Craft chce za kvalitu zaplatiť, avšak ceny nie sú nijako „prestrelené" a za „bibsy" si pýtajú okolo 150 € a za dres 80 €. Za svoje peniaze však dostanete kvalitné kúsky z veľmi dobrých materiálov, a ako poznám Craft, tak tieto vám vydržia naozaj dlho. Neprehliadnite aj mnohé praktické a unikátne riešenia. V neposlednom rade je zaručený komfort počas celého dňa. Vy sa tak môžete plne sústrediť na svoju jazdu a kochať sa krásnou prírodou, akú objavíte iba na gravel biku.

Viac informácií, ako aj celú gravel PRO kolekciu vrátane tej parádnej šiltovky nájdete na stránke dovozcu.
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Henry33 
Páči sa ti tento článok? thumb_up34thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Gravel košeľa a tričko? Letná pohoda od značky Sportful

Test: Gravel košeľa a tričko? Letná pohoda od značky Sportful

Košeľa alebo tričko namiesto dresu? Aj o tomto je gravel jazdenie. Budú reakcie na takéto oblečenie buď veľmi pozitívne, alebo opačné, ale nič medzi tým?
Test: MTB oblečenie SILVINI - pohodlie a funkčnosť na výlety

Test: MTB oblečenie SILVINI - pohodlie a funkčnosť na výlety

Oblečenie vyrobené z moderných a dobre fungujúcich materiálov určené na pohodové jazdenie na trailoch, či všeobecne v teréne. Ako obstála v teste výbava SILVINI?
Test: Craft ADV Aero a Craft Pro Aero – postačuje nálepka „aero“?

Test: Craft ADV Aero a Craft Pro Aero – postačuje nálepka „aero“?

Aero dres a nohavice bezpochyby ušetria watt aj dva. Čo však ostatné atribúty jazdy?
keyboard_arrow_up