Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Zrodený v horách, stvorený pre zdolávanie horských prémií a pripravený pre rýchly zjazd s ovládaním presným ako švajčiarske hodinky. Čo ponúka výbava tohto BMC-čka?

Karbónový rám a vidlica zdieľajú technológiu ACE+ s najvyšším modelom, na ktorom jazdí aj elitný tím AG2R Citroën. Za skratkou sa skrýva okrem tuhosti a nízkej hmotnosti aj aerodynamika, čo si môžete všimnúť na tvare karbónovej vidlice alebo sedlovke s prierezom v tvare písmena D. Efektívnosť celku dopĺňa elektronické radenie a kotúčové brzdy. Bicykel sa vyrába vo veľkostiach - 47, 51, 54, 56, 58 a 61 cm. Na 56-ku sa teraz detailne pozrieme v unboxingu.

Špecifikácia

 • Rám: Teammachine SLR Carbon, Aerocore dizajn, Stealth dizajn pätiek, TCC technológia, PF86 stredové zloženie, Flat Mount úchyt, 12x142 mm oska, Optimalizovaný pre Aerocore košíky na fľašu
 • Vidlica: Teammachine SLR Carbon, TCC technológia, vnútorné vedenie kabeláže, Flat Mount úchyt, Stealth dizajn koncoviek, 12x100 mm oska
 • Kľuky: Shimano Ultegra 12-rýchlostné, prevodníky 52/36
 • Kazeta: Shimano Ultegra 12-rýchlostná, rozsah: 11-34z
 • Reťaz: Shimano Ultegra 12-rýchlostná
 • Prešmykač: Shimano Ultegra Di2 12-rýchlostná
 • Prehadzovačka: Shimano Ultegra Di2 12-rýchlostná
 • Radenie: Shimano Ultegra Di2 12-rýchlostné
 • Brzdy: Shimano Ultegra - RT-MT800, kotúče 160/140 mm
 • Riadidlá: BMC RAB 02 - Ergo Top tvar, kompaktný ohyb
 • Predstavec: BMC RSM01
 • Sedlovka: Teammachine SLR, karbónová, prierez v tvare písmena D, 15 mm offset
 • Sedlo: Fizik Antares R7
 • Náboje: XRD-522
 • Ráfiky: XRD-522 - bezdušové, vnútorná šírka 23 mm
 • Plášte: Vittoria Rubino, šírka 25 mm

Geometria

Geometria BMC Teammachine SLR Three

Unboxing

Napriek prísnemu prístupu ku ekológii vo Švajčiarsku je použité dosť veľké množstvo plastového obalového a ochranného materiálu.

Krabica BMC

Obsah menšej krabice s príslušenstvom zahŕňa manuály, nabíjačku s kabelážou, inštalačnú pastu pre sedlovku či omotávku na riadidlá.

Obsah malej krabice ku bicyklu
Ako prvé je potrebné osadiť sedlovku, aby bolo možné bicykel upnúť do stojana. Sedlovka od BMC má tvar písmena D a je vyrobená z uhlíkových vlákien. Na montáž použijeme špeciálnu pastu pre karbónové komponenty. V sedlovke je tiež integrovaná batéria napájania elektronického radenia.

Teammachine SLR Carbon D-Shaped Seatpost, 15 mm offset
Nasleduje predné koleso, ktoré sa uchytáva pomocou pevnej osi 12x100 mm do karbónovej, aerodynamicky tvarovanej vidlice Teammachine SLR Carbon. Jej zaujímavosťou je vnútorné vedenie brzdovej hadice pre zníženie odporu vzduchu aj čistý dizajn.

BMC XRD 522
Pokračujeme riadidlami. Tie pochádzajú od BMC, majú šírku 420 mm a sú hliníkové. Rovnaký výrobca a materiál sú podpísané pod 110 mm dlhým predstavcom. Aj samotná omotávka pochádza z dielne BMC.


Riadidlá BMC RAB 02 Ergo Top Shape Compact BendOmotávka BMC

Teammachine môžeme zavesiť na závesnú váhu. Hmotnosť sa ustáli na hodnote 8,20 kg.

Hmotnosť bicykla BMC Teammachine SLR ThreeHmotnosť bicykla BMC Teammachine SLR Three

BMC Teammachine SLR Three vo farebnom vyhotovení „sparkling blue/brushed alloy“. V skratke, celý bicykel je v príjemnej modrej farbe, ktorej celistvosť „narúša“ iba lesklý nápis BMC, ktorý imituje leštený hliník. Komponenty sú potom buď v typickej striebornej, čiernej, alebo antracitovej farbe.

BMC Teammachine SLR Three, sparkling blue/brushed alloy
Radenie, ako už bolo spomenuté v úvode, je elektronické a kompletne celé pochádza zo sady Shimano Ultegra. O jeho kvalitách, nastavení a pocitoch z jazdy si môžete prečítať v tomto článku od nášho kolegu Zwara. Ide o systém 2x12, ktorý tvoria vpredu kľuky s prevodníkmi 52/36 zubov a elektronický prešmykač. Vzadu zas prehadzovačka spolupracujúca s kazetou s rozsahom 11 - 34 zubov. Spája ich „ultegrácka“ dvanásťrýchlostná reťaz.

Shimano Ultegra 12spd 52-36TShimano Ultegra Di2 12spd, 11-34T

Hliníkový set kolies, označených ako BMC XRD 522, má vnútornú šírku ráfika 23 mm. Pre BMC ich vyrába ďalšia známa švajčiarska firma DT Swiss. Podľa údajov výrobcu má celý set hmotnosť 1 945 g. To ponúka ešte dostatočný priestor pre ďalšie odľahčovanie.

Obuté sú do plášťov Vittoria Rubino so šírkou 25 mm, teda 700x25C.

BMC XRD 522
Keďže „bíemsí“ má bicykel Teammachine SLR Three zaradený v kategórii „Altitude“, teda nadmorská výška a je jasné, že jeho doménou budú práve kopce. Dostať sa na ne je jedna vec, no druhá vec je zjazd. Pre reguláciu rýchlosti poslúžia hydraulické kotúčové brzdy Ultegra. Vedenie hadíc je integrované do rámu, spolupracujú s kotúčmi z rovnakej sady s priemerom 160 mm vpredu a 140 mm vzadu.

Shimano Ultegra Dual ControlBrzdové kotúče SM-RT-MT800

Absolvujte náročné alpské stúpania počas dovolenky alebo zabojujte o všetky vrchárske prémie na pretekoch. Odporúčaná MOC pre BMC Teammachine SLR Three je 5 599 €. Bližšie si ho môžete pozrieť v našej bratislavskej predajni, ale aj v Hrádku. Viac info nájdete v MTBIKER e-shope.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla

V MTBIKER centre Hrádok a v MTBIKER Bratislava máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v predajniach, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v showroome v Bratislave alebo v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Z hľadiska aktuálnej situácie si dovozca vyhradzuje právo meniť špecifikácie jednotlivých bicyklov na základe aktuálnej dostupnosti komponentov. Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov. Za rozdiely sa ospravedlňujeme. Je to jediná možnosť, ako vám v aktuálnej sezóne ponúknuť bicykle.
Zdroj fotografií: archív redakcie MTBIKER
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 

Podobné články

Unboxing cestnej rakety - BMC Teammachine SLR 01 Disc Two

Unboxing cestnej rakety - BMC Teammachine SLR 01 Disc Two

Zapálený cyklista si rád zasníva, aké by to bolo, keby takýto top bicykel prišiel jemu a on si ho musel vybaliť a poskladať.
Predstavenie: BMC Teammachine R - novinka s príchuťou Formuly 1

Predstavenie: BMC Teammachine R - novinka s príchuťou Formuly 1

Aerodynamika vyhráva nad hmotnosťou a UCI mení pravidlá. A toto je výsledok.
Test: BMC Teammachine SLR01 Disc Two - jeden stroj na všetko

Test: BMC Teammachine SLR01 Disc Two - jeden stroj na všetko

Top model švajčiarskej značky zažil so mnou celú sezónu a tak si trúfnem povedať, aký skutočne je.
keyboard_arrow_up