Komunitná jazda v Žiline - začiatok novej tradície?

Komunitná jazda v Žiline - začiatok novej tradície?

O tom, ako sme si dali spoločný výjazd od našej novej predajne, schovali sa pred búrkou či zaspomínali na Súľovský maratón.

Radosť z novootvorenej predajne v Žiline máme v MTBIKER všetci, ale my s manželom obzvlášť, keďže je to naše rodné mesto. Takže, keď padol v tíme návrh na „oslavu” vo forme spoločného výjazdu, bolo jasné, že tam nemôžeme chýbať.

Trasu sme si boli prejsť predchádzajúci víkend, ale keďže predpoveď počasia sa menila každý deň, do poslednej chvíle nebolo jasné, čo nám hroziace búrky dovolia.

Početná účasť


Že Žilina je bikerské mesto, to je bez debaty známa vec. Ale že sa napokon nazbiera cez 70 bikerov a bikeriek, nás všetkých poriadne (a príjemne) prekvapilo. Až tak, že sme na poslednú chvíľu stiahli s nami aj kolegu Jakuba, ktorý si dal legendárne stúpania do sediel Roháč a Patúch na svojom „endurku”, čo citujem: „bolo výživné”. Mirka sa zhostila
Môžeme sľúbiť, že sa pokúsime naplánovať niečo pekné aj na jeseň
úlohy fotografky, takže vďaka nej máme na túto príjemnú akciu parádne fotospomienky, ďakujeme! Poďakovanie patrí aj Zlatému Bažantu, ktorý sa postaral o pitný režim. Do dresov putovali tyčinky a gély SiS, takže na nedostatok energie sa nemohol nikto vyhovárať.

Priamo pri predajni bola pre deti k dispozícii cykloškôlka s animátorkou a možnosťou požičať si bicykle, odrážadlá, či kolobežky. Kým to počasie dovolilo, mohli si decká osvojiť pravidlá cestnej premávky.

cykloškolkacyklojazda Žilina


Žilinu sme zobrali „útokom”


Po jedenástej sa náš pelotón presunul cez Solinky smerom na Brezany. Robila som si srandu, že sa možno objavíme aj v známej Zelenej vlne, boli sme proste neprehliadnuteľní. V duchu si hovorím, že keď sa takto „plazíme” ako had na asfalte, čo to spraví v teréne a kopci, ale moje obavy boli absolútne zbytočné. Aj keď sa zišla už na prvý pohľad výkonnostne rôznorodá skupinka, tempo bolo príjemné. Kto si chcel „zabušiť”, šiel vpredu a počkal ostatných. Kto si chcel pokecať, našiel si parťáka. A niektorí si na pomoc priviezli ebiky, čo bola tiež fajn voľba na vyrovanie rozdielov.

cyklojazda Žilinacyklojazda Žilina


Po zjazde zo sedla Roháč sme sa nevyhli „nútenej” zastávke v Súľove, ktorá bola síce pôvodne na pláne, ale nie kvôli búrke a na hodinu. Ale aj tak to prišlo v najlepšom možnom čase a všetkým sa podarilo takmer „suchou nohou" schovať pred celkom nepríjemnou „smršťou”. Tá v okolí dokonca napáchala nemalé škody, takže my sme obišli skutočne dosť dobre. Chvíľu hrozilo, že si kvôli výpadku prúdu pani bufetárka nezarobí, ale aj to sa napokon rýchlo vyriešilo.

cyklojazda Žilina

Po búrke sa lepšie dýcha


Po preskúmaní všetkých možných aplikácií s počasím a pohľade na oblohu sme sa zhodli, že môžeme pokračovať smerom do sedla Patúch. Kto tieto končiny pozná aj zo Súľovského maratónu, vie, že podklad tu je prevažne kamenistý a teda nehrozili žiadne „bahenné kúpele”. Pôvodne sme chceli pokračovať cez Zbyňov do Rajeckých Teplíc, ale vzhľadom na zdržanie kvôli búrke a značnému množstvu vody, ktoré padlo, sme zvolili kratší variant. Zozjazdovali sme do Lietavskej Svinnej a cez Babkov uzavreli okruh. Trasa bola síce o niečo kratšia, ale podľa reakcií bikerov, ktorí tu boli prvýkrát, ukázala pár skutočne pekných miest, ktoré v okolí Žiliny máme.

cyklojazda Žilinacyklojazda Žilina


Začiatok novej tradície


Už po dojazde k predajni prichádzali od vás otázky, či sa takéto výjazdy budú robiť pravidelne. Jednoznačne by sme z toho chceli spraviť príjemnú tradíciu a keď to iné povinnosti dovolia, vidieť sa aj takto „v teréne” mimo maratóny či iné akcie. Môžeme sľúbiť, že sa pokúsime naplánovať niečo pekné aj na jeseň, aby sme spoločne „uzavreli” sezónu. Aj keď ako vieme, tá nikdy nekončí.

sedlo Patúchsedlo Patúch


Ženy, poďme spolu jazdiť


Na záver mi nedá neprihovoriť sa k vám, bikerky zo Žiliny a okolia (aj širšieho ). Osadenstvo na výjazde bolo, samozrejme, prevažne mužské. Pri debate s jednou kočkou sme okrem detí a ich bicyklových začiatkov stihli spomenúť aj to, ako nám tu v Žiline chýba nejaká komunita na občasné spoločné výjazdy. A spoločne sme skonštatovali, že tu jazdí kopec dievčat/žien, len o sebe nevedia. Pevne verím, že náš „pelotón” bude na jeseň zdobiť o niečo viac nežných polovičiek. A vyslovujem nahlas takú svoju prosbu, že ak by sa nám podarilo občas stretnúť aj v čisto ženskom kruhu, vôbec by som neprotestovala. Veď také to spoločné „dať si do tela” a „pokvákať s babami” sa aspoň u nás doma prejavuje v spokojnejšej domácnosti.

cyklojazda Žilina

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí prišli, bola to naozaj príjemná sobota. Kompletnú fotogalériu od našej šikovnej Mirky nájdete na tomto odkaze.
Zdroj fotografií: Miriama Kováčová/MTBIKER
report_problem Našiel si v texte chybu?

MTBIKER komunitná jazda Žilina

calendar_today 26.08.2023
label MTBIKER akcie
place Žilina (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up102thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Komunitná jazda v Žiline – šliapni do pedálov s tvárami MTBIKER

Pozvánka: Komunitná jazda v Žiline – šliapni do pedálov s tvárami MTBIKER

Pri príležitosti otvorenia novej predajne v Žiline organizujeme komunitnú jazdu pre všetkých MTB nadšencov.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana – tentokrát si decká zasúťažili v Poprade

Reportáž: Detská tour Petra Sagana – tentokrát si decká zasúťažili v Poprade

Pôvodný termín súťaže bol v nedeľu, ale v Spišskej Sobote sa organizátori rozhodli, že bude v sobotu. Urobili dobre, aj keď ešte netušili, že v nedeľu príde veľká búrka.
Žilina, nové značky, výpredaj – čo má nové MTBIKER

Žilina, nové značky, výpredaj – čo má nové MTBIKER

Ani sme sa nenazdali a leto sa nám blíži ku koncu. Kilometre pribúdajú a osobne sa veľmi teším, že takto v polovici augusta môžeme priniesť dávku zaujímavých noviniek.
keyboard_arrow_up