Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Belgický cyklista Philippe Gilbert obhájil svoj vlaňajší triumf na klasických pretekoch Amstel Gold Race. Najväčší favorit podujatia sa presadil v pretekoch na 258 km pred Španielom Joaquinom Rodriguezom a Austrálčanom Simonom Gerransom. Gilbert sa presadil vďaka skvelej tímovej taktike. Neustále jazdil na čele pelotónu a jeho kolegovia z družstva Omega Pharma-Lotto postupne likvidovali jeden útok za druhým. Necelých 15 km pred cieľom sa pokúsil o nástup Luxemburčan Andy Schleck, ale aj jeho pokus Gilbert a spol. pred cieľom zlikvidovali. Jediný slovenský reprezentant v štartovom poli Peter Sagan obsadil 98. priečku s odstupom 6:31 min za Gilbertom.

"Boli to veľmi náročné preteky, s prudkými kopcami, ktorých bolo vyše tridsať. Môj tím išiel na mńa, všetko sa vyvíjalo veľmi dlho sľubne, ale posledných tridsať kilometrov prišla kríza. Chytil som totiž silné kŕče do nôh, začal som strácať na pelotón, ale zaťal som sa a napokon som silou vôle prišiel do cieľa," prezradil cyklista Liquigas-Cannondale Peter Sagan pre svoju stránku http://www.saganpeter.com, ktorý sa teraz presúva do Talianska, kde sa bude pripravovať. Najbližšie sa predstaví v polovici mája v zámorí na pretekoch Okolo Kalifornie.

Výsledky:
1. Philippe Gilbert (Belg.) Omega Pharma-Lotto 6:30:44 h, 2. Joaquin Rodriguez (Šp.) Kaťuša +2 s, 3. Simon Gerrans (Aus.) Sky +4, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Leopard Trek, 5. Alexander Kolobňov (Rus.) Kaťuša, 6. Oscar Freire (Šp.) Rabobank - všetci + 5,... 98. Peter Sagan (SR) Liquigas +6:31 min.

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: 100kom.com – nevídaná stovka

Pozvánka: 100kom.com – nevídaná stovka

Stovka – psychologická hranica. Mnoho hobby cyklistov ju síce dáva bežne, pre väčšinu je to však hranica, za ktorú sa ešte nedostali, resp. dlhšiu dobu sa chystajú na jej zdolanie.
Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Letné mesiace sú pred nami a kalendár je plný podujatí. Bude to sezóna nabitá zážitkami.
Svetový pohár Nové Město na Moravě - olympijská predohra v českých kulisách

Svetový pohár Nové Město na Moravě - olympijská predohra v českých kulisách

V nedeľu 26. mája sa u českých susedov uskutočnila tohtoročná tretia zastávka svetového pohára horských bicyklov v disciplínach XCC a XCO. A pretože išlo o poslednú šancu získať body do olympijskej kvalifikácie, bolo sa naozaj na čo pozerať.
keyboard_arrow_up