Zdroj: Facebook: Peter Sagan

Cancellara o Saganovi: Dosiahol to, po čom som vždy túžil

"Sagan v závere uplynulej sezóny dokázal to, po čom som ja vždy túžil - stal sa majstrom sveta. Pre mladého jazdca nikdy nie je ľahké vyrovnať sa s tlakom, peniazmi či situáciou v tíme, ale Sagan to dokázal. Je stále mladý a má pred sebou ešte dlhú kariéru," uviedol uznanlivo Cancellara.

Švajčiarsky cyklista Fabian Cancellara označil za najväčšie víťazstvo svojej kariéry triumf na pretekoch Okolo Flámska v roku 2013. Na najznámejšom kopci na trase tejto slávnej klasiky, Paterbergu, vtedy 14 km pred cieľom ušiel aj Petrovi Saganovi, a v konečnom účtovaní mal pred ním jeden a pol minútový náskok. Cancellara to prezradil v programe belgickej televízie Van Gils & Guests. Informácie z neho prevzal aj špecializovaný server Cyclingnews. "Veľmi si vážim toto víťazstvo pre spôsob, akým sa zrodilo. Bolo to jednoducho perfektné," povedal Cancellara.

Fabian Cancellara a Peter Sagan na Okolo Flámska v roku 2013
Tridsaťštyriročný Švajčiar dal jednému zo svojich troch prvenstiev na veľkom cyklistickom monumente prednosť pred štyrmi titulmi majstra sveta aj olympijským víťazstvom v časovke ako aj 8 víťaznými etapami či 29 dňom stráveným v žltom drese lídra na Tour de France. Skúsený špecialista na časovky a jednorazové preteky odpovedal aj na otázku, čo vraví na svojho veľkého rivala Slováka Petra Sagana, ktorý sa v budúcej sezóne predstaví v dúhovom drese pre svetového šampióna.

Už pred niekoľkými týždňami sa rozhodol že najbližšia sezóna bude jeho poslednou na profiokruhu. Prečo? "Som v plnom nasadení 16 rokov a dospel som k záveru, že stačilo. Profesionálna cyklistika nie je môj život, je len súčasť môjho života. Kariéra športovca sa len ťažko dá skĺbiť so súkromným životom. Keď pridem domov, nemôžem sa rozkrájať na štyri časti, aby som všetkým okolo seba vyhovel,“ vysvetlil Cancellara.

[Foto na úvode: Facebook: Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Možno si, ako veľká časť ľudí, čo sledujú Petra Sagana, kladiete v poslednom čase tú istú otázku. Ale zrejme by bolo lepšie pýtať sa inak...
Moja dokonalá sezóna

Moja dokonalá sezóna

Je tu koniec pretekárskej sezóny a teda čas bilancovania splnených alebo nesplnených cieľov.
keyboard_arrow_up