Na strednom Slovensku vzniká E-BIKE región

Na strednom Slovensku vzniká E-BIKE región

PR článok

Stredné Slovensko sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti vďaka rôznym projektom. Jedným z nich je jedinečný projekt E-BIKE región stredné Slovensko, ktorý pred nastávajúcou letnou sezónou poteší všetkých milovníkov cyklistiky.

Dňa 26.4.2016, sa o tomto projekte prvý raz dozvedela verejnosť, keď ho na tlačovej konferencii za účasti primátora Banskej Bystrice Jána Noska, oficiálne predstavili zástupcovia zainteresovaných subjektov – spoločnosti RIDE.sk, Horského hotela Kráľova Studňa a OOCR stredné Slovensko.Tento projekt je slovenskou novinkou a jeho cieľom je zvýšiť záujem o cestovný ruch v okolí Banskej Bystrice a ešte viac zatraktívniť cyklotrasy stredného Slovenska prepojením dôležitých miest, pamiatok a vybraných ubytovacích zariadení, ale aj technickým vybavením informačných bodov, kde nebudú chýbať cyklonabíjačky, servisné náradie a požičovne e-bikov a bicyklov.

Krstom a prvou rukolapnou skutočnosťou tohto projektu bude 30. apríla o 11. hodine na Kráľovej Studni otvorenie prvej slovenskej nabíjacej a servisnej stanice na elektrobicykle. Stretnutie cyklistov bude o 8.30 hod. v Harmanci na parkovisku Mestských lesov pri vstupe do Bystrickej Doliny. Na Kráľovu Studňu vystúpia po trase cez Panskú kolibu, Črchľu a Túfnu
. Podľa posledných informácií, pre nepriaznivé počasie (30 cm snehu) sa akcia presúva.

Oblastná organizácia cestovného ruchu pred letnou sezónou predstavila niekoľko ďalších noviniek, ako aj existujúcich projektov, ktoré v sezóne 2016 budú úspešne nadväzovať na predošlé ročníky.Už tradične sa záujemcovia môžu tešiť na 5. ročník populárneho cyklobusu. Začiatok novej sezóny je stanovený na 15. mája 2016 s odchodom zo Strieborného námestia v Banskej Bystrici, s trasou na Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky. Každý cestujúci dostane k zakúpenému lístku zdarma cyklomapu a pripravené sú aj malé darčeky.

Turistický autobus – turbus


Po veľmi úspešnom pilotnom ročníku (vyše 2 000 cestujúcich), pokračuje aj tento projekt. Ide o o dva autobusy dopravnej spoločnosti Michal Stebila – S. A. Š. Autoškola. S prepravou turistov sa začne 30. apríla o 8.30 hod. z autobusovej stanice na Uhlisku – Golianova ulica. Pravidelná linka na Kráľovu Studňu bude premávať vždy v sobotu, v nedeľu a dňoch pracovného voľna. Pre veľký záujem bude v letných mesiacoch počas sobôt posilnená priama linka na Panskú kolibu cez Bystrickú Dolinu (odchod ráno 6.30 hod.).

„Za jeden deň prechod Veľkou Fatrou“


Pripravený je tiež nový produkt, v rámci ktorého bude zabezpečený odvoz turistov na objednávku na Smrekovicu pri Ružomberku. Za týmto účelom zakúpil dopravca ďalší 23-miestny autobus, ktorého odchod bude 8.30 hod. z Uhliska – „Kazačok“. Veľkou devízou Turbusu je jeho ekologický rozmer, a teda jeho využitie návštevníkmi Národného parku, namiesto individuálnej dopravy na vlastných autách.Pre návštevníkov by atraktívnym produktom mal byť aj tzv. „Astrobus“, ktorý bude v dňoch najvhodnejších na pozorovanie nočnej oblohy, voziť návštevníkov z Banskej Bystrici až do Parku tmavej oblohy, kde budú prichystané teleskopy a odborný výklad.
Všetkých priaznivcov srdečne pozývame.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Tip na výlet: Ebikom Zamagurie a Dunajec z oboch strán

Tip na výlet: Ebikom Zamagurie a Dunajec z oboch strán

Skoro na jar sa ku mne dostala informácia o tom, že okolo Dunajca a jazera na poľskej strane vznikol nový cyklochodník. Trip bol teda jasný!
Tip na výlet: Nepoznaný severovýchod Slovenska a krásy Šariša

Tip na výlet: Nepoznaný severovýchod Slovenska a krásy Šariša

Vitajte na Šariši. Potulkami na ebikoch vás prevediem po tomto síce menej propagovanom, ale o to krajšom regióne na východe Slovenka.
Unboxing: Giant Trance X E+ Pro 29 3 - komfort a zábava

Unboxing: Giant Trance X E+ Pro 29 3 - komfort a zábava

Nechať si pomôcť s výstupom na kopec a potom si užívať zjazd, skoky a klopenky. Alebo len pohodlne putovať krajinou, pruženie a pomoc motora vám spríjemnia jazdu.
keyboard_arrow_up