Test: Nátelník CRAFT Warm Intensity - keď je intenzita záťaže nižšia

Test: Nátelník CRAFT Warm Intensity - keď je intenzita záťaže nižšia

Nie vždy počas chladných dní vykonávame outdoorové aktivity vo vysokých intenzitách. Ak chceme aj počas nižšej fyzickej aktivity ostať v teple, suchu a cítiť sa komfortne bez potreby výrazného vrstvenia oblečenia, je dobré zamyslieť sa nad vhodným typom prvej vrstvy.

Keďže nemáme v pláne aktivity vo vyššej intenzite, najtenší typ nátelníka nebude asi najvhodnejšie riešenie, pokiaľ nie sme na chlad zvyknutí. Ideálne preto bude voliť niečo hrubšie, čo nám zabezpečí dostatočný tepelný komfort. Takýmto typom je práve testovaný kúsok od CRAFTU s názvom Warm Intensity.Ako názov napovedá, je to typ spodnej vrstvy, ktorá sa postará o tepelný komfort počas vašich aktivít. Už na prvý dotyk je cítiť, že sa nejedná o klasický tenký nátelník. Použitý materiál je o niečo hrubší, no veľmi príjemný na dotyk. Golier je mierne vyvýšený, rovnako ako pri modeli CRAFT Active Intensity, ktorý je vhodný, ak je vonku chladnejšie a chcete si dať viac do tela. Dĺžka rukávov je niečo, vďaka čomu som si tento model veľmi obľúbil. Myslím, že nie je veľa výrobcov, ktorí by mali takto dlhé rukávy. Ak to niekomu bude prekážať, nie je problém manžety rukávov vyhrnúť.Vhodný na všetky typy činností


Ja som tento nátelník testoval v rôznych podmienkach a počas rôznych aktivít. Skúšal som ho na pešej turistike, na bežkách a na bicykli v teplotách -5 až 10 °C. Počas pešej turistiky to bolo pri výstupe na Veľkú Javorinu (cca 970 m n. m.). Počas samotného výstupu som mal na sebe CRAFT Active Intensity a na zostup som zvolil CRAFT Warm Intensity, kedy je intenzita záťaže nižšia ako pri výstupe. Vtedy na Javorine dosť fúkalo a pocitová teplota bola určite vďaka vetru nižšia ako vtedy nameraných cca -2 °C. Okrem nátelníka Warm Intensity som mal na sebe ešte flisovú mikinu a softshellovú tenkú bundu. Tieto tri vrstvy boli vzhľadom na danú aktivitu pre mňa postačujúce na to, aby som sa cítil komfortne, v teple a suchu. Pri bežkovaní, taktiež na Veľkej Javorine pri teplote cca -5 °C, som vzhľadom na vyššiu fyzickú aktivitu mal na sebe len dve vrstvy - konkrétne Warm Intensity a len jemne zateplenú cyklobundu s flísovou vnútornou vrstvou. Keďže na bežkách je fyzická aktivita vyššia ako pri chôdzi, tak aj pri použití len dvoch vrstiev som sa cítil dobre. Samozrejme, na nejaké postávanie na vetre a v zime pri teplote pod nulou to nie je, no pri bežkovaní to bolo pre mňa fajn a bez pocitu chladu.Na bicykli som volil vzhľadom na intenzitu väčšinou tiež len dve vrstvy. Prvou bol nátelník Warm Intensity a druhou buď ľahšia cyklobunda do prechodného počasia s neprefúkavou membránou alebo zateplená cyklobunda. Ani raz sa nestalo, že by mi bola počas aktivity zima. Čo sa týka potenia a odvodu potu, tak pochopiteľne ani raz nebolo tak výrazné ako v lete, no aj tak dokázal bez problémov pot z tela pekne odviezť do vrchnej vrstvy. Ak som aj následne, napr. počas pešej turistiky, sedel niekde v teple počas pauzy, stačilo sa vyzliecť len do prvej vrstvy a nátelník na tele pekne a rýchlo preschol.Nátelník Warm Intensity sa skladá z panelov s 3 rôznymi hustotami materiálu, vyrobenými 3D technológiou pletenia. Tieto rôzne hustoty sú rozvrhnuté v závislosti od intenzity potenia. Trup je bezšvový a rukávy sú tzv. raglánové s plochými švami. Rukávy a spodný diel sú zakončené elastickou manžetou. Warm Intensity sedí vďaka strihu veľmi dobre, a taktiež vďaka bezšvovému trupu je aj veľmi príjemný na nosenie. Ako som spomenul vyššie, je tento nátelník určený buď pre nižšie intenzity, alebo pre tých, ktorí horšie znášajú chlad a v tenkých tričkách im je zima. V prípade použitia pri aktivite s vyššou intenzitou, vám bude stačiť už len jedna vrstva a ideálne s neprefúkavou membránou, ktorá je schopná odvodu vlhkosti.

Pri svojej výške 188 cm a váhe cca 84 kg som volil veľkosť L, ale pri Active Intensity som volil veľkosť M. Preto odporúčam pred kúpou nátelníka Warm Intensity si ho poriadne vyskúšať.Plusy:

  • strih a bezšvové prevedenie
  • dĺžka rukávov
  • príjemný, hrejivý materiál
Ďalší pohľad - Imroman


Musím sa už dopredu priznať, že Warm Intensity sa stal mojou obľúbenou spodnou vrstvou pre takmer všetky aktivity v skutočne chladných podmienkach. Už ako prvé, opäť mi ideálne sadlo a na tele je tesnejšie ako nedávno testované Active Intensity, takže mám pocit mierne kompresného “fitu”. Práve ten mám pri chladných podmienkach veľmi rád a celkovo sa tým zvyšuje pocitový tepelný komfort, kedže všetko sedí dokonale na svojom mieste. Opäť mi sedí veľkosť L, a tiež som nadšený dĺžkou rukávov. Hrubšia pletenina je na tele naozaj príjemná, pritom sa na ňu veľmi ľahko obliekajú aj tesnejšie športové kúsky a ich výsledný tepelný komfort prudko stúpa. Či už sa jedná o oblečenie cyklistické, skialpinistické alebo turistické. V prednej časti je o niečo dlhšie ako extra špecifické “cyklo” kúsky, čo len podporuje jeho univerzálnosť.Prekvapila ma schopnosť, akou vie odvádzať vlhkosť a akú má rýchlosť schnutia. Pritom tepelný komfort je oproti Active Intensity výrazne vyšší, čo pocítite najmä, ak trochu postojíte na mieste, či pri dlhšom zjazde. Využitie našlo ako spodná vrstva pri zimných “aeróbnych” aktivitách, ale tiež ako základ pri tých intenzívnych, kedy vonku skutočne prituhlo. Pri behu stačilo aj samostatne a podarený dizajn tomu tiež pomáha. Mám na mysli najmä kombináciu strihu a civilnejšieho dizajnu, takže nie ste ako Spiderman . No a zrejme vás poteší ešte jedna vec - dá sa dobre použiť aj na 2-3 dňových akciách, pretože naozaj veľmi dobre odoláva zápachu a v tomto smere už mi príde lepšie jedine Merino.CRAFT Warm Intensity je dostupný v 3 farbách, a to v čiernej, čierno-žltej a oranžovej. DMOC je 55 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze. Ohľadom výberu spodnej vrstvy sa zase viac dočítate na craft.cz/microsites/selektor.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
kimlo 
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: CRAFT Discovery Softshell - keď univerzálnosť rozhoduje

Test: CRAFT Discovery Softshell - keď univerzálnosť rozhoduje

Oblečenie od značky CRAFT je používané v armáde, ako aj vo svetovom pohári. Má teda overenú kvalitu, rovnako ako rozumnú cenovku. Ako funguje v praxi?
Test: Craft PRO Wool Extreme X – tričko na všetky aktivity

Test: Craft PRO Wool Extreme X – tričko na všetky aktivity

Nájsť spodnú vrstvu vhodnú na viacero aktivít s dobrými vlastnosťami je dnes problém. Švédska značka Craft s dlhoročnými skúsenosťami s týmito potrebami vytvorila tričko s prímesou merino vlny.
Test: Craft CORE Wool Merino - je merino ozaj tak zázračné?

Test: Craft CORE Wool Merino - je merino ozaj tak zázračné?

Ktoré z výhod merina vnímať pri používaní najviac, komu sadnú veľkosti oblečenia Craft a na čo sa hodí tento set nátelníka a spodných nohavíc?
keyboard_arrow_up