sak nech ma radsej obcas pohladia, ako by som mal spravit "šípku" aj s celým bikom pripevneným na nohách :)
to sa kolkym ludom uz stalo ? :}
31.07.2008 - 11:19:00
00
mne to trvali cca 1,5 mesiaca kym som si na ne zvykol ale uz nedam na spd dopustit sem tam sa stane aj teraz ako napr. vo Varine ked som chcel v kopci nasadnut na bike jednu nohu uz som mal pripnutu a druhou som sa odrazal len asi som prehnal silou lebo ma to prekotilo na druhu stranu :D , ale inak myslim ze spd-cka mi viac pomahaju v narocnejsich usekoch bicykel mam viac pod kontrolou
31.07.2008 - 11:19:28
00
to sa kolkym ludom uz stalo ? :}

tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno. kedze som mal nohy volne, tak som preskocil cez rajdy ako v telocvicni cez "kozu";) - no a teraz si skus predstavit ze mas zapnute nohy v pedaloch, tak neviem akoby to vyzeralo - zeby sipka aj s bikom?
31.07.2008 - 11:26:37
00
mne to trvali cca 1,5 mesiaca kym som si na ne zvykol ale uz nedam na spd dopustit sem tam sa stane aj teraz ako napr. vo Varine ked som chcel v kopci nasadnut na bike jednu nohu uz som mal pripnutu a druhou som sa odrazal len asi som prehnal silou lebo ma to prekotilo na druhu stranu :D , ale inak myslim ze spd-cka mi viac pomahaju v narocnejsich usekoch bicykel mam viac pod kontrolou
u mna to riesia ojazdene kufre, pedal sa vypne len na neho pomyslim :}} (ale zaroven sa nevypina ked nechcem, fakt nie) a pri kazdom zarodku padu sa proste stihne vypnut.. to je terajsi stav, dufam ze to vydrzi co najdlhsie :)

tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno. kedze som mal nohy volne, tak som preskocil cez rajdy ako v telocvicni cez "kozu";) - no a teraz si skus predstavit ze mas zapnute nohy v pedaloch, tak neviem akoby to vyzeralo - zeby sipka aj s bikom?
no, neviem si to predstavit a mne sa zatial nic take nestalo to je pravda, ale je tu sanca ze sa pri tom pade pedale odopnu :)
31.07.2008 - 11:27:17
00
no, neviem si to predstavit a mne sa zatial nic take nestalo to je pravda, ale je tu sanca ze sa pri tom pade pedale odopnu :)

mozes skusit a daj vediet, ci sa vypli :D
31.07.2008 - 11:29:25
00
tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno. kedze som mal nohy volne, tak som preskocil cez rajdy ako v telocvicni cez "kozu";) - no a teraz si skus predstavit ze mas zapnute nohy v pedaloch, tak neviem akoby to vyzeralo - zeby sipka aj s bikom?


JJ ked mas hardtail s RST Gila totok sa moze stat /mne sa to stalo kedysik davno stalo/
No pribudajuci skusenostami sa naucis aj spravne jazdit - tj vahu presunies co najviac do zadu a nechas vidlicu nech sa popasujeaj zo skrytymi prekazkami.
31.07.2008 - 11:31:36
00
tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno. kedze som mal nohy volne, tak som preskocil cez rajdy ako v telocvicni cez "kozu";) - no a teraz si skus predstavit ze mas zapnute nohy v pedaloch, tak neviem akoby to vyzeralo - zeby sipka aj s bikom?
no mne sa to stalo stihol som vypnut pedale preskocit bike a este aj par metrov si pobehat po pri kamosovy na biku
31.07.2008 - 11:41:19
00
no bolo to este na mojom starsom GT - vidla Marzocchi MZ Race 100 mm, klesanie mohlo mat cca 20% a vahu som mal uplne vzadu a predsa (kedze jamu som nevidel, tak som ju nemohol obist, preskocit)... fyziku neoklames, gravitacna sila je svina :wink:
31.07.2008 - 11:44:02
00
no mne sa to stalo stihol som vypnut pedale preskocit bike a este aj par metrov si pobehat po pri kamosovy na biku

tak to klobuk dole, naucis ma to ;)?
31.07.2008 - 11:45:11
00
tak to klobuk dole, naucis ma to ;)?
roky tvrdej driny a skusensosti :D ale treba len jazdit , jazdit a jazdit a niektore veci pridu same
31.07.2008 - 11:46:40
00
no mne sa to stalo stihol som vypnut pedale preskocit bike a este aj par metrov si pobehat po pri kamosovy na biku
mne tiez lenze pedale sa vypli same-preletel som cez riaditka-a par metrov som sa kotulal popri suchajucom biku dole kopcom. a o par metrov kamos(tesco bike) bez spd padol tak isto ako ja 8)
31.07.2008 - 12:07:02
00
JA to striedam..uz som zletela,tiez sa bojim,tak to robim tak ze,tam ,kde sa necitim na zapnutie nie som..tam,kde som v pohode a verim si,som..
Uvidim,co bude dalej.. :wink:
31.07.2008 - 14:05:37
00
sipka z pripnutym bajkom na nohach sa mi nepodarila.Bicykel som bezpecne preletel.
31.07.2008 - 14:14:13
00
Urcite SPD. Tiez som si vytrpel prvy mesiac trapnych padov. Prvy som mal este pred tym ako som vysiel z dvora, ked som zastavil pri brane. Ked je narocny teren, tak zvyknem vypnut aspon jednu nohu. Napr. pri rychlej sotolinovej pravej zakrute vypinam pravu nohu, aby som sa pripadne stihol s nou odrazit, keby smykol bike.
31.07.2008 - 17:01:10
00
tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno.


ak nevidis na zem tak musis ocakavat ze tam nieco moze byt , nesiel si prirychlo?

inak ja padam vylucne vo vyslapoch toho roku , s naslapami som zacal tuto jar , v zjazdoch mi CBcka v mnohom pomahaju a tiez som sa toho bal , prvych par stovak km som sa niekolkokrat vysypal na stranu v nulovej rychlosti , par krat ked som jednu nohu mal na zemi a druhu zapnutu , stacilo sa otocit a uz som lezal : ) ale teraz po nejakych 3 tisickach kilometrov si uz ani neuvedomujem kedy ich vypinam , ako sa hovori, clovek si zvykne na vsetko : ))
31.07.2008 - 17:09:05
00
keyboard_arrow_up