ja len dufam ze sa neskrati stupanie...


neboj sa kamarat to by som ti neurobil.... 8)
12.05.2008 - 13:48:47
00
...Je mozne a dost pravdepodobne ze sa trat Brutele trosku zmeni oproti planovanej ale len v useku stupania z martiniek spat na saracniky. Zmena je nutna z hladiska bezpecnosti ucastnikov...

Tuším kade to asi pôjde. Myslím, že sa dá ísť z miesta, ktoré vidieť na fotke 4 trasy 56 km zo dňa 28.4.2008 v tomto fóre a toto miesto má väčšiu plochu ako pre vrtuľník. Pretek smeroval cestou dole. Smerom hore idú tri chodníky, z toho jeden turistický smerom na Minčol značený modrou farbou. Ten vpravo ako jediný smeruje ponad Kamennú dolinu k Saračníkom. Nechám sa prekvapiť a počkám si do 19.5. na Yombayzove upresnenie :wink: .
12.05.2008 - 18:22:49
00
NOVINKA - námaha sa vyplatila :D :D :D ! Teraz som si klikol na stránku www.cyklo-pozitiv.sk a opäť klikol na POPIS TRATÍ a je tam suprové video s dobrou muzičkou. Kto si chce pozrieť Terryho, Maja, Yombayza a ostatným v demáckych dresoch a v plnom nasadení na častiach tratí Dema fatranského MTB maratónu nech tak urobí IHNEĎ :!: :!: :!: Radko, z toho čo sme Ti dali si odviedol výbornú robotu :D . A pribúda tam postupne aj popis tratí BRUTALE, MEDIANO a BAMBINO. Radko "Melister" môže to takto byť, kľudne to dokonči. Kto to chce hneď, pošlite mi e-mail a ja Vám to obratom odexpedujem - text aj fotky :lol:
12.05.2008 - 18:51:39
00
Kedže som si dovolil vyjadriť svoj nezaujatý názor na jeden úsek Fatranského maratónu a niekoho to zrejme naštvalo, nedalo mi a prešiel som si časť trate od hradu Strečno až do Stráňav. Úsek od hradu cez lávku a hore serpentínkami je naozaj pekný, šiel som to prvý krát, tlačenie je v norme. Následne som sa dostal na lúku kde žltá značka pokračuje doľava hore, trať maratónu ale ide rovno ak sa nemýlim popri potrubí, na ktorého konci sú na zemi dva či tri panelové bloky. Tu sa môj prieskum trate skončil, nakoľko sa pri mne pristavil miestny lesník, že či rešpektujem ochranu prírody a tak a že nie som na značenom cyklochodníku. Vysvetlil som mu, že o 3 týždne tadiaľto povedie trasa cyklomaratónu, o čom samozrejme nemal potuchy, atď. Bol viac menej zaujatý sledovaním cca 23 ks vysokej zveri kdesi v diaľke tak som radšej nechcel vyvolať zbytočný konflikt a dal sa smerom doprava po vyjazdených koľajoch od auta na hlavnú cestu a potom domov po vodnom diele do ZA. Dúfam, že som organizátorom maratónu nespôsobil nejaký problém s miestnym urbariátom a tým aj nejakú tú vrásku na čele 8)

Prílohy:

Stúpanie po žltej.jpg
Stúpanie po žltej.jpg 425.08 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil katko dňa 13.05.2008 - 08:04:21, celkovo upravené 1 krát.

12.05.2008 - 23:36:37
00
...

Prílohy:

Stúpanie po žltej 1.jpg
Stúpanie po žltej 1.jpg 384.17 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:41:11
00
...

Prílohy:

Stúpanie po žltej 2.jpg
Stúpanie po žltej 2.jpg 392.84 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:42:35
00
...

Prílohy:

ltá z Javoriny.jpg
ltá z Javoriny.jpg 283.75 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:43:47
00
...

Prílohy:

Strečno.jpg
Strečno.jpg 227.1 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:44:46
00
tu sa môj prieskum skončil :wink: lesný zákon je neúprosný

Prílohy:

Okolo potrubia.jpg
Okolo potrubia.jpg 220.11 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:46:15
00
ešte jedna ak dovolíte - ujo Mirko na Javorinke :lol:

Prílohy:

Pánko Mirko.jpg
Pánko Mirko.jpg 254.7 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2008 - 23:47:46
00
Kedže som si dovolil vyjadriť svoj nezaujatý názor na jeden úsek Fatranského maratónu a niekoho to zrejme naštvalo, nedalo mi a prešiel som si časť trate od hradu Strečno až do Stráňav. Úsek od hradu cez lávku a hore serpentínkami je naozaj pekný, šiel som to prvý krát, tlačenie je v norme. Následne som sa dostal na lúku kde žltá značka pokračuje doľava hore, trať maratónu ale ide rovno ak sa nemýlim popri potrubí, na ktorého konci sú na zemi dva či tri panelové bloky. Tu sa môj prieskum trate skončil, nakoľko sa pri mne pristavil miestny lesník, že či rešpektujem ochranu prírody a tak a že nie som na značenom cyklochodníku. Vysvetlil som mu, že o 3 týždne tadiaľto povedie trasa cyklomaratónu, o čom samozrejme nemal potuchy, atď. Bol viac menej zaujatý sledovaním cca 23 ks vysokej zveri kdesi v diaľke tak som radšej nechcel vyvolať zbytočný konflikt a dal sa smerom doprava po vyjazdených koľajoch od auta na hlavnú cestu a potom domov po vodnom diele do ZA. Dúfam, že som organizátorom maratónu nespôsobil nejaký problém s miestnym urbariátom a tým aj nejakú tú vrásku na čele 8)


Myslim že papiere od lesákov by mali byť v pohode, obec taktiež ide len o to aby usporiadateľ mal u seba papiere.... Však na Slovensku je to tak!!!
Ďakujem za info
13.05.2008 - 13:42:01
00
...Následne som sa dostal na lúku kde žltá značka pokračuje doľava hore, trať maratónu ale ide rovno ak sa nemýlim popri potrubí, na ktorého konci sú na zemi dva či tri panelové bloky. Tu sa môj prieskum trate skončil...

Trať maratónu po strmom stúpaní spod Strečna / 300 krokov/ nepokračuje ďalej po žltej hore, ale sa spustí k plynovým rúram a ide sa pri ich vnútornej strane po mierne tvrdom povrchu k betónovým platniam. Tu si došiel. Pri nich je 4 oranžovo čiernymi tyčkami označená nejaká rozkopaná plynová časť. Treba ísť vedľa samostatných takýchto tyčiek dolu lúkou. Nie je to zo začiatku ešte vyjazdené ! Na fotke ideš zprava, kde vidno jednu tyčku, takmer vodorovne doľava a stále dolu. Pretneš betónovú cestičku z hory a ideš vpravo k bielemu vodojemu / je na fotke úplne vpravo/. Za ním sa točíš ostro doľava a stúpaš poľnou cestou , ktorú na fotke vidno až k lanodráhe. Je to popísane v texte, ktorý Radko spolu s 46 fotkami dáva na stránku, môžem poslať aj e-mailom na požiadanie.

Prílohy:

Strečno - Stráńavy.jpg
Strečno - Stráńavy.jpg 133.11 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2008 - 17:08:15
00
Dnes som sa bol pozrieť v rámci tréningu na vrútockú časť trasy BRUTALE.
Celková vzdialenosť do 70 km, priemer 15 km/h, prevýšenie cez 2000 m. :
12 km - Ža a koniec Višňového
18,5. km - okolo Hoblíka a sedlo Javorina
30. km - Vrútky pri ATC Turiec
33,5. km - Sedlo za Hradiskom a otočka
50. km - Sedlo Javorina
67. km - Stráňavy a Žilina
Bolo príjemne teplo. Kde tu sú popadané kamene a porozhadzované drevo, ale dá sa to obísť a prejsť. V Sedle za Hradiskom bola rampa otvorená, ale mal som rešpekt ísť sám ďalej, kvôli lesníkom, tak som to otočil domov.
14.05.2008 - 19:21:37
00
jaroza napisal:
... V Sedle za Hradiskom bola rampa otvorená, ale mal som rešpekt ísť sám ďalej, kvôli lesníkom, tak som to otočil domov.

Podla mna to mozes nabuduce od sedla za Hradiskom kludne skusit dalej. Dvakrat som tam stretol pilcikov a nebol ziadny problem. Raz sme si celkom dobre pokecali, dokonca ma varovali pred medvedmi, co vsak pri tom hluku co robili bolo vcelku vtipne.
Inak, chysta sa niekto v sobotu prejst 30km alebo 56km trasu?
14.05.2008 - 22:52:39
00
jaroza napisal:
... V Sedle za Hradiskom bola rampa otvorená, ale mal som rešpekt ísť sám ďalej, kvôli lesníkom, tak som to otočil domov.

Podla mna to mozes nabuduce od sedla za Hradiskom kludne skusit dalej. Dvakrat som tam stretol pilcikov a nebol ziadny problem. Raz sme si celkom dobre pokecali, dokonca ma varovali pred medvedmi, co vsak pri tom hluku co robili bolo vcelku vtipne.
Inak, chysta sa niekto v sobotu prejst 30km alebo 56km trasu?

Teraz sa priznám, nechcel som otvorene povedať, že mám strach z medveďov, ale toto je úsek, kde určite sú. Aj minulý rok keď sa tadeto šlo na jeseň okolo Martinských holí, tak jednotlivé skupinky bikerov medveďa videli :roll: .
Chalani a dievčatá z Cyklopozitívu na možný tréning v sobotu zareagujú, ja budem s Lordom Klaymenom v Považskej Bystrici.
15.05.2008 - 07:03:28
00
keyboard_arrow_up