vidis? a preto nejazdim na cestaku :D
ked som zacal vela jazdit autom ,uz to nevnimam len jednostranne... je ak kopec cyklistov KKtov... :)
18.05.2012 - 19:55:32
00
Však to je jasné že aj veľa cyklistov patrí do stáda debilov. Keď sedím v aute , idú dvaja vedľa seba a veselo debatujú, tak to ma vie naštvať. Hlavne vtedy ak sa na to pozriem aj zo strany cyklistu a vidím že napr. krajnica je široká a v dobrom stave a aj tak si to bikerí ženú rovno v jazdnom pruhu.

Ale už sa mi viackrát stalo že som napr. ako šofér auta cyklistu prehliadol alebo som zle odhadol jeho rýchlosť. Preto ja fajn keď človek jazdí aj autom a zároveň je aj cyklistom, pretože sa vie vžiť aj do pozície toho druhého.
19.05.2012 - 08:46:19
00
no krajnica musi byt vo fakt dobrom stave aby som na nu siel, lebo ako je zname krajince casto rozdavaju defekty. Preto na nich takmer nejazdim.
19.05.2012 - 09:52:25
00
včera okolo 17:30 som išiel cez devínsku, a ako som už vychádzal z kruhového výjazdu nejaký debil prechádzal cez cestu. vliekol som sa rýchlostou asi 35km/h, a samozrejme som to neubrzdil. aspoň som mu prešiel po prstoch nohách debilovi.

btw.. kto išiel včera z patrónky smerom do stupavy? červený bike, sedlo Fizik a taštička pod sedlom Campagnolo alebo Cannondale. bol celý v červenom.
20.05.2012 - 09:03:58
00
winter78, zo zákona cyklista nieje povinný jazdiť po krajnici, ale pri pravom okraji vozovky. Bez ohľadu na šírku a kvalitu krajnice. :-) Krajnicu SMIE použiť ak neohrozí chodcov.
21.05.2012 - 22:54:35
00
Krajnicu SMIE použiť ak neohrozí chodcov.

Presne ako píšeš. A fámu o tom, že krajnicu "musí" využívať cyklista má v hlave zafixovaných väčšina dvojstopových gumokolov, ktorý sa naposledy bicyklovali u babky na prázdninách.
22.05.2012 - 08:30:03
00
... a na to človek "nesmie" zabúdať dostatočný kus pred križovatkami, aby ho vodiči automaticky nevytlačili vpravona krajnicu, pričom cyklista ide priamo alebo dokonca vľavo. Vtedy sa treba včas pekne zaradiť na pravú či ľavú stranu patričného jazdného pruhu. Tak ako sa radia aj autá či motorky. Inak nastane total ignorácia cyklistu až musí na krajnici zastaviť, počkať kým sa všetkým "uráči" prejsť a až potom šup cez celú šírku cesty tam, kde treba... :( Samozrejme ak ide kolóna, tak sa nešupnem tesne pred kamión :-) Pri našich preťažených cestách, keďže sa "pozabudlo" na budovanie ciest to býva dosť ťažké a hlavne nebezpečné.
22.05.2012 - 11:11:19
00
ja sa postazujem nie na vodicov, ale na kocaro-mamicky. Vcera sa mi podarilo pekne capnut (asi po 10rokoch) ked v Kralovej p/Senci na cyklochodniku isli dve vedla seba cez celu sirku chodnika. Pri obiehani (ked uz ma registrovali) som bol vytlaceny z chodnika na travu, kde sa mi predne kolo zasprajclo v jarku. Tak som sa tam zvalil a vykrutil si clenok/nart. Kociko-mamicky reagovali ratovanim svojich ratolesti a o mna sa nezaujimali...ani ked ma o kus dalej obiehali na lavicke vyzuteho a stonajuceho. Beriem to ako poucenie, nebuduce bud zastavim a pockam kym sa zaradia za seba, alebo to rovno struhnem cez travu :/
Najviac zarazajuce bolo, ze ked uz skoncil cyklochodnik, veselo pokracovali VEDLA SEBA PO CESTE CEZ CELU SIRKU PRUHU !
22.05.2012 - 13:35:22
00
Tomáš to nedanie prednosti v jazde je tam občas taký folklór,ale ja som to riešil bidónom na čelné sklo,je to pekná šupa keď sa plná flaša vody rozleje na skle.To sa môže vodič aj posrať.Spravil som to v živote dva krát,raz dávno v Dúbr. a potom pri aréne.
Funguje to a k tomu aj patričný komentár vybraných slov.Určite by som sa mu bicyklom nestaval do cesty,ale treba mu to dať najavo.
22.05.2012 - 14:49:13
00
a jaká to ešte len bude rana keď po ňom hodím celý camel :D
22.05.2012 - 14:54:43
00
pred chvíľou sme si vybehli s kolegyňou na pracovnú kávičku toť pri Trnavskom mýte. išli sme cez prechod od Lidla na druhú stranu - žiadny ostrovček tam nie je, prechod prechádza cez dva pruhy smerom k mýtu, električkovú trať a potom dva pruhy od mýta. a keď sme už prešli cez električky a čakali nás poslednú dva pruhy od mýta sa rútil, zdôrazňujem RÚTIL Ačkový alebo Bčkový Mercedes s českou značkou a stále zrýchľoval. kolegyňa zastavila, že ho nechá prejsť a ja som si povedal ANI BOHOVY! keď som už mal vstúpiť do jeho pruhu vytrčil som ruku ako to robia učiteľky v škôlke aby zastal a on napočudovanie zaflekoval, teda čo ABS dovolilo a zastal asi meter odo mňa. počkal som na kolegyňu a s kľudom angličana sme dokončili prechod. tá bola chudina vytrasená ešte pol hodinu.
22.05.2012 - 15:01:51
00
Treba vždy predvídať to najhoršie lebo telefonovanie za volantom je u nás narodný šport.Ja chodím aj ozbrojený lebo somári sa asi kotia ako mačky.
22.05.2012 - 15:05:54
00
jj, stál som ešte stále vo vedľajšom pruhu, nie v jeho, tam som len ruku vytrčil. tiež mám nejaký pud sebazáchovy ;)
22.05.2012 - 15:07:34
00
ešte dodám,že joko tu niečo dávno písal o olamovaní speťákov.no keď na viedenskej otvorili tú našu cestu tak som tam natrel jedného s PK špz-tkou fízlom,že parkuje v zákaze.Tú papuču som si vychutnal aj ten jeho pičung.
22.05.2012 - 15:15:46
00
ja sa postazujem nie na vodicov, ale na kocaro-mamicky. Vcera sa mi podarilo pekne capnut (asi po 10rokoch) ked v Kralovej p/Senci na cyklochodniku isli dve vedla seba cez celu sirku chodnika. Pri obiehani (ked uz ma registrovali) som bol vytlaceny z chodnika na travu, kde sa mi predne kolo zasprajclo v jarku. Tak som sa tam zvalil a vykrutil si clenok/nart. Kociko-mamicky reagovali ratovanim svojich ratolesti a o mna sa nezaujimali...ani ked ma o kus dalej obiehali na lavicke vyzuteho a stonajuceho. Beriem to ako poucenie, nebuduce bud zastavim a pockam kym sa zaradia za seba, alebo to rovno struhnem cez travu :/
Najviac zarazajuce bolo, ze ked uz skoncil cyklochodnik, veselo pokracovali VEDLA SEBA PO CESTE CEZ CELU SIRKU PRUHU !


treba si pozicat ten kamion a kus to precistit..., ktovie co by policajti povedali na to keby si len tak do nich vpalil ked tam nemali co robit
22.05.2012 - 15:33:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up